Eskişehir Restoran Düğünleri

0 restoran düğünleri bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Eskişehir’deki Restoran Düğünleri

Lezzet dolu yemekler eşliğinde tüm sevdiklerinle birlikte bir düğün mü organize etmek istiyorsun? Öyleyse seni Eskişehir’in restoranlarına yönlendiriyoruz. Hem açık hem kapalı alanları olan Eskişehir düğün restoranları, kapılarını sen ve konukların için açıyor. Diğer mekan türleri kadar çeşitlilik bulamayacak olsan da hayallerindeki düğünü gerçekleştirebileceğin restoranların mevcut olduğunu söyleyebiliriz.

Eskişehir’de düğün yapan restoranlar 2 farklı ilçede mevcut. En çok seçeneği bulabileceğin ilçe ise Tepebaşı. Ancak Odunpazarı’nda da restoran düğünü düzenlemen mümkün. Ayrıca mekanlarda dilediğin kadar konuğunu ağırlama imkanın da var. Mekanların ortalama kapasitesi 200-300 kişi aralığında değişiyor. Bunun yanında daha ufak çaplı bir davet organize edeceksen 100 kişilik mekan da bulabilirsin.

Eskişehir deyince akla Porsuk Çayı geliyor. Doğayla iç içe ve çay manzarası içeren bir düğün istiyorsan Eskişehir restoran düğünü yapman için ideal bir yer. Bunun yanında şehrin doğal güzellikleriyle bilinmesi sayesinde göl manzaralı mekanlar bulabilirsin. Açık havada düzenleyeceğin düğününde bahçe seçeneği bulunuyor. Kapalı alan seçmek istiyorsan da panoramik manzara seçeneği seni bekliyor.

Kapalı mekanların çoğunda açılır-kapanır tavan bulunduğundan, düğününü ister açık ister kapalı alanda yapabilme seçeneği sunuluyor. Aynı zamanda açık alan düğünün için de olumsuz hava koşullarına karşı güzel bir önlem alınmış oluyor. Bunun yanı sıra kapalı alanların hepsinde yüksek tavan özelliği bulunduğundan havadar bir ortam oluşuyor. Ayrıca kolonsuz salonlar da mevcut.

Eskişehir yemekli düğün mekanlarının çeşitli özel günlerin için de kullanıma açık olduğunu belirtelim. Böylelikle Eskişehir nişan yemeği için restoran arayışında olan çiftlerin yüzü gülüyor. Bunun yanı sıra kına gecesi, sünnet düğünü, baby shower, mezuniyet töreni, doğum günü partisi, kurumsal açılış yemekleri gibi sayısız etkinliği de bu mekanlarda düzenleyebilirsin.

Eskişehir Restoran Düğünü Fiyatları

Eskişehir restoranda düğün fiyatları genel olarak her bütçeye uygun. Daha uygun fiyatlı bir restoran arıyorsan Eskişehir’de yemekli düğün için kişi başı fiyatı ortalamanın altında mekan bulman mümkün. Ancak fiyatlar kişi başı olarak hesaplandığı için toplam ücretin davetli sayına göre belirlendiğini unutmamalısın. Davetli sayın arttıkça ücret de artacaktır.

Eskişehir yemekli düğün fiyatlarını belirleyecek olan bir diğer etken ise seçeceğin yemek menüsü olacaktır. Yemek menülerinde kullanılan malzemelerin maliyetine göre fiyatlarda değişiklik görebilirsin. Örneğin; kırmızı et içeren bir menü, beyaz et menüsüne göre daha yüksek fiyatlı olacaktır. Bunun yanında vegan, kosher gibi özel menülerin içeriğine göre fiyatlarda değişiklik görebilirsin.

Restoran düğününü etkileyebilecek olan bir diğer faktör ise seçeceğin mekanın manzarası. Sadece sunulan hizmetler değil mekanın konumu da fiyatlar üzerinde etkiye sahip. Bu nedenle Eskişehir restaurant düğünü fiyatları restoranın bulunduğu ilçeye göre de değişiklik gösterebiliyor. Bundan dolayı Odunpazarı’nda düzenleyeceğin restoran düğünü Tepebaşı’na göre daha bütçe dostu olabiliyor.

Fiyatlarda etkiye sahip olan en önemli faktörlerden bir diğeri ise restorandan alacağın hizmetler. Mekanlar genellikle bir düğün paketi sunuyorlar. Bu düğün paketlerinin içerisinde ihtiyacın olabilecek birçok hizmet bulunurken, bu hizmetler ücrete dahil oluyor. Ancak mekandan istediğin fotoğrafçı, canlı müzik, after party gibi hizmetler düğün paketine dahil olmayabiliyor. Bu nedenle bu hizmetlerden ekstra ücret alınabiliyor.

Eskişehir Restoran Düğünlerinde Alabileceğin Hizmetler

Eskişehir’de restoranda düğünlerde alacağın olmazsa olmaz hizmet tabii ki de yemek servisi. Restoranda yapacağın düğünün sana getireceği en büyük avantajlardan birisi konuklarına ne tür bir yemek sunmak istediğin hakkında düşünmene gerek kalmaması. Restoranlarla menüler hakkında önceden görüşüp tüm restoranlarda yemek tadımı yapabilir ve hoşuna gitmeyen yemeklerde değişiklik yapmalarını isteyebilirsin.

Çoğu restoranda senin ve konuklarının yemek hassasiyetine göre menüler bulman mümkün. Vegan, vejetaryen menülerinin yanında konuklarının çocuklarına özel menüler hazırlamayı da ihmal etmiyorlar. Ancak hiçbir restoran dışarıdan bir catering firması getirmene müsaade etmiyor. Yemek menülerinin yanı sıra istersen alkollü istersen de alkolsüz kokteyl menüleri de restoranlarda seni bekliyor.

Düğün planlamaları oldukça stresli olabiliyor. Bu stresi üzerinden alacak ve gözünden kaçan detaylara dikkat edecek bir organizasyon sorumlusu ise olmazsa olmaz. Eskişehir düğün yemek yerlerinin hepsinde seni bekleyen bir organizasyon sorumlusu mevcut. Bunun yanında tüm restoranlar dilersen dışarıdan anlaştığın bir organizasyon firması ile çalışmana da sıcak bakıyor.

Dünyaevine gireceğin bu özel günü daima hatırlamak ve ileride çocuklarına hatta torunlarına anlatmak isteyebilirsin. Bu büyülü günü ölümsüzleştirmen için ise bir fotoğrafçı şart. Ancak Eskişehir düğün restoranlarında profesyonel bir fotoğrafçı bulunmayabiliyor. Bunun yerine mekan sorumluları dışarıdan bir fotoğrafçı getirmeni istiyor. Fakat mekan sorumluları ile görüşüp anlaşmalı oldukları bir fotoğrafçı olup olmadığını öğrenebilirsin.

Böylesine lezzetli yemeklerin ardından sıra sevdiklerinle doyasıya eğlenmeye geliyor. Bu konuda tüm mekanlar ışık, ses ve sahne hizmeti sunuyor. Hangi müziklerin çalacağı ise sana kalmış. Dilersen bir müzik listesi hazırlayıp mekan sorumluları ile paylaşabilirsin. Böylelikle gece boyu en sevdiğin şarkılar eşliğinde eğlenceyi zirvede yaşayabilirsin. Ancak çoğu restoranın dans pistinin bulunduğunu da belirtelim.

Eskişehir’de Restoran Düğünü Yapmanın Avantajları

Tüm Restoran Düğünleri