Hatay Restoran Düğünleri

0 restoran düğünleri bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Hatay’da Restoran Düğünleri

Hatay, farklı medeniyetlerin ve kültürlerin birleştiği kadim tarihi ile ünlü şehirlerimizden birisi. Bu renkli şehirde her özel gün organizasyonların için mekan bulabilirsin. Kına gecesi, sünnet düğünü veya nişan gibi birçok kutlama için uygun mekan bulabileceğin, büyük bir şehir Hatay. Eğer düğününü bu şehirde yapacaksan kır bahçesinden tarihi mekanlara, otellerden salonlara birçok seçeneğin var.

Bize sorarsan düğününde konuklarına Hatay’ın enfes sofrasını tattıracağın bir menü hazırlatmanı öneririz. Böyle bir düğün için ise en uygun mekanlar olarak Hatay yemekli düğün mekanları öne çıkıyor. Hatay’ın enfes doğu Akdeniz mutfağının en güzel yemeklerini bulabileceğin bu mekanlar Hatay’da nişan yemeği için restoran arayan çiftler için de ideal.

Hatay düğün yapan restoranların birçoğu merkezi konumda yer alıyor. Ancak şehrin stresinden ve gürültüsünden uzakta düğün yapmak istersen, bunun için de alternatifler var. Hatay düğün restoranlarının çoğu Antakya, Defne ve Samandağ ilçelerinde yer alıyor. Bu ilçelerde merkeze uzak mekanlar bulabilirsin. Bunların dışında Merkez, Arsuz, Dörtyol ve İskenderun ilçelerinde de restoranlar mevcut.

İster kalabalık istersen de butik bir düğün yap hiç fark etmez. Davetli listene uygun Hatay restoran düğünü mekanı muhakkak bulunuyor. Şehirdeki restoranların birçoğu 100-200 veya 200-300 kişi kapasite sunsa da 1000 kişiye kadar kapasitesi olan mekanlar bulabilmen de mümkün. Bu mekanların çoğunda ise hem açık hem de kapalı davet alanı mevcut.

Mekanların birçoğu yüksek tavanlı ve kolonsuz salonlara sahip. Bahçeli çok mekan bulabileceğin gibi balkonlu ve teraslı mekanlar da bulabilirsin. Havuz veya Akdeniz kenarında çok fazla sayıda restoran da mevcut. Birçok mekanın manzarasına ise bahçe, kır, doğa ve orman hakim. Mavi renk düğününe eşlik etsin istersen, deniz manzaralı çok mekan da bulunuyor.

Hatay’da Restoran Düğünü Dahilinde Sunulan Hizmetler

Hatay ve restoran denildiğinde zaten akla kötü bir yemek hizmeti gelmesi imkansız. Hatay yemekli düğünlerinde birçok şehirde bulamayacağın kadar müthiş bir yemek hizmeti bulacağına eminiz. Restoranlarda dünya mutfağından seçme yemeklerden yöresel lezzetlere birçok çeşit yemek bulabilirsin. Et ve balık ızgaralar, zeytinyağlılar, kalamar tava, mezeler gibi zengin çeşitlerle düğün menünü oluşturabilirsin.

Hatay restoranda düğününü ister yemekli ister kokteylli gerçekleştir, bütün yiyecekleri mekanların usta aşçıları özenle hazırlıyor. Yemek ve içecekler ekipler tarafından konuklarına hızlıca servis ediliyor. Menüde tadım ve değişiklik imkanı sağlayan mekanlar da var. Geri kalan kısım ise organizasyon sorumlularına emanet. Düğünün ayrıntılarından süsleme ve dekorasyona kadar her şeyle ilgilenen organizasyon sorumlusunu her mekanda bulabilirsin.

Süsleme hizmetini neredeyse tüm mekanlar sağlıyor. “Ben başka bir konsept yapacağım.” diyorsan dışarıdan anlaşacağın organizasyon firmasını getirmene de neredeyse her mekan izin veriyor. Fotoğraf ve müzik konusunda da yardımcı olan birçok mekan var. Bu hizmetleri vermeyen mekanlara ise dışarıdan anlaşarak fotoğrafçı, müzisyen veya orkestra ekipleri getirebiliyorsun. Otopark imkanı da yine çoğu restoranda mevcut.

Hatay’da Restoranda Düğün Fiyatları Ne Kadar?

Hatay yemekli düğün fiyatları seni oldukça şaşırtacak çünkü burada çok uygun rakamlarla organizasyon yapabilirsin. Restoranların birçoğunda uygun fiyatlarla düğün yapılıyor. Yüksek fiyatlı mekan bulmak ise neredeyse imkansız; Hatay yemekli düğün fiyatları en fazla ortalamanın biraz üstüne çıkıyor. Davetli sayın ne kadar yüksekse fiyatta o kadar artış oluyor.

Hatay yemekli içkili düğün yapmak istersen, alkollü menüler daha yüksek fiyatlı olduğu için ödeyeceğin miktarda artış oluyor. Eğer yemek menünde daha zahmetli yemekler ve kırmızı et gibi maliyetli yemekler bulunuyorsa muhtemelen fiyatta da artış olacaktır. Daha uygun fiyatlı düğünler için ise kokteylli veya ordövr tabaklı menüler arasından seçim yapabilirsin.

Mekanın merkezi veya şehirden uzakta olması fiyatta çok oynama yapmıyor. Ortalama fiyattan biraz daha yüksek fiyatlı mekanlar Arsuz, Defne ve İskenderun ilçesinde bulunuyor ancak bu ilçelerde uygun fiyatlı mekan bulmak da mümkün. Deniz kenarındaki veya deniz manzaralı mekanlarda da fiyatta artış olabiliyor ancak uygun fiyatlı deniz kenarında veya deniz manzaralı restoran da bulabilirsin.

Bunların dışında ise mekandan ekstra isteklerin olduğunda fiyatta artış gözlemlenebiliyor. Pakete dahil olmayan özel isteklerin olursa mekan bunları ek ücret karşılığında verebilir. Ancak zaten uygun olan Hatay restoranlarında zaman zaman çok güzel indirimler yakalayabileceğini söylemeden geçmeyelim. Ayrıca elini çabuk tutman çok önemli çünkü mekanların çok güzel erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabilirsin.

Hatay’da Düğün Restoranı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

Tüm Restoran Düğünleri