Hatay Sosyal Tesisler

0 sosyal tesisler bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Hatay’daki Sosyal Tesislerde Düğün

Hatay’ın kozmopolit yapısı, yemeklerine ve sofralarına da yansıyor. Bu şehrin farklı kültürlere sahip olan mozaiğinin etkisiyle, mutfağında çeşitlilik çok fazla. Düğünlerde ise bu farklı lezzetleri misafirlerine sunabiliyor, düğününü aynı zamanda bir ziyafete de dönüştürebiliyorsun. Hatay’ın sosyal tesisleri, düğün salonları olarak da kullanılıyor ve bu tesislerde yapacağın düğününde harika Hatay lezzetlerini sunabiliyorsun.

Hatay’da düğün yapılan sosyal tesislerin sayısı, en çok mekana sahip olan semt olan Dörtyol’da yoğunlaşıyor. Burayı sayıca şehir merkezi, Antakya ve Yayladağı ilçeleri takip ediyor. Yalnızca düğün değil; Hatay’daki sosyal tesislerde nişan, kına gecesi, bekarlığa veda gibi farklı konseptte kutlamalar da düzenleniyor. Sosyal tesislerin bir kısmı, davetler için kullanıma açık olmayabiliyor.

Hatay’daki Sosyal Tesislerde Düğün İmkanları Neler?

Hatay sosyal tesis düğünü için imkanlar asla sınırlı değil. Bu şehirde düzenleyeceğin düğününde eğer bir sosyal tesisi kullanacaksan, senin için sunulan olanaklardan da haberin olmalı. Mekanların hepsinde, düğün yemeği servisi yapılıyor. Bazı yerlerde menüler sabitken, genelinde yemek listeni sen belirliyorsun. Kokteyl ve alkollü içecek hizmeti ise mekanlarda pek rastladığımız bir hizmet değil.

Hatay belediye sosyal tesislerindeki düğünlerde; anılarını ölümsüzleştirmek, yıllar boyunca hatırlarken gülümseyeceğin anlara basılı olarak sahip olmak için profesyonel fotoğrafçı imkanı sunuluyor. Bu hizmet yalnızca bununla sınırlı kalmıyor, aynı zamanda tesisin ayarlamış olduğu kameraman ile düğününü video kaydına da aldırabiliyorsun. Böylece düğün sonunda elinde hem bir albüm hem de CD oluyor.

Bu şehirdeki sosyal tesis düğünleri için ayarlanan mekanların çoğunda, fotoğrafçının yanı sıra tecrübeli bir ekipten oluşan müzik grubu veya orkestra sahne alıyor. Düğününde müziğin tadını çıkarıp en güzel şarkılar eşliğinde müstakbel eşinle dans etmek istersen, bu tesisleri değerlendirebiliyorsun. Canlı müzik hizmeti bulunmayan mekanlarda, kayıttan müzik yayını yapılıyor.

Hatay’ın Sosyal Tesislerinde Düğün Fiyatları Nasıl?

Hatay’ın sosyal tesislerinde düğün ücreti denilince, aklımıza yüzünü güldürecek fiyatlar geliyor. Bu kentin sosyal tesislerindeki düğün fiyatları ortalaması, çok makul seviyelerde. Sosyal tesislerin asıl özelliği uygun bir biçimde konukları eğlendirmeyi amaçlamak olduğu için, bu ücretler çok fazla yükselmiyor. Ayrıca Hatay’da ortalamanın çok daha altında fiyatlara sahip tesisler de bulunabiliyor.

Hatay tesislerinde düğün fiyatlarını değiştiren en büyük etken düğünün planlandığı gün olarak kendini belli ediyor. Cuma, cumartesi ve pazar günleri için organize edilen düğünlerde davet fiyatları yükselebiliyor. Hafta içinde planlanan düğünler ise genellikle daha uygun. Ayrıca yemeksiz bir düğün için de paket ücretleri bir tık düşüş gösterebiliyor.

Hatay’da Düğün İçin Sosyal Tesisler Nasıl Seçilir?

Hatay’daki sosyal tesisler, düğün salonu veya bahçe olarak ikiye ayrılıyor. Bu mekanlar arasından düğününe en uygun mekanı bulmak için araştırma yaparken öncelikle düğününü planlayacağın tesisin türünü seçmelisin. Eğer düğün salonunda organize edilen görkemli bir davet hayal ediyorsan Hatay’da kolonsuz salona sahip tesisler mevcut. Yeşilliği seven ve tercih edenlerdensen bahçeli sosyal tesisleri de inceleyebilirsin.

Buradaki düğün tesisleri arasından seçim yaparken mekanın konumuna bakman oldukça önemli. Hatay’ın sosyal tesislerinin neredeyse hepsi şehir merkezinde konumlanırken, az da olsa şehir dışında yer alan tesisler var. Düğününde eğer kentin cıvıltısını hissetmek ve konuklarının düğününe rahatça ulaşmalarını istiyorsan şehir içi mekanları; daha izole bir düğün tercih ediyorsan şehir dışındaki tesisleri değerlendirebilirsin.

Bereketli sofralarıyla bilinen Hatay’daki sosyal tesislerde düğün menüleri oldukça çeşitli. Ayrıca bu yemek menülerinde değişiklikler ve tadım da yapabiliyorsun. Fakat alkol ve kokteyl sunumu yapmayan mekanlar Hatay’da mevcut. Eğer düğününde konuklarına alkollü içecekler ve farklı kokteyl sunumları gibi özel servisler yapmak istiyorsan, seçeceğin mekanı derin bir biçimde araştırmalısın.

Hatay’ın sosyal tesisleri arasından düğününe en elverişli mekanları araştırırken, hava koşullarına en uygun yeri bulmaya özen göstermelisin. Bu şehirdeki mekanların çoğunluğu yalnızca kapalı alanda hizmet veriyor. Fakat eğer hem açık hem de kapalı bir alana sahip bir tesiste bahçenin tadını çıkartırken yağmurdan da korunmak istersen, bunun için uygun tesisler az da olsa mevcut.

Hatay Sosyal Tesislerinin Avantajları Nedir?

Tüm Sosyal Tesisler