Samsun Sosyal Tesisler

1 sosyal tesisler bulundu.

Samsun’daki Sosyal Tesislerde Düğün

Samsun, hem masmavi denizi hem de yemyeşil ormanlarıyla ünlü Karadeniz’in en büyük ve en gelişmiş ili. Aynı zamanda burası tam anlamıyla huzuru hissedebildiğin bir yer. Bu kentte planladığın düğününde; Samsun’un meşhur yemeklerinden baklalı sarma, Bafra pidesi, haluçka çorbası, baklalı sarma gibi yöresel tatları düğününde misafirlerine servis edebilirsin.

Samsun’un düğün için uygun sosyal tesisleri, şehir merkezi ve özellikle 3 ilçede bulunuyor. Buradaki sosyal tesislerin çoğunluğu Alaçam ilçesinde yer alıyor. Burayı ise Canik ve İlkadım semtleri takip etmekte. Bu mekanların çoğunluğunun fiyatları birbirine yakın şekilde seyrediyor. Bu sebepten fiyatlara takılmak zorunda kalmadan, düğününü organize edeceğin konumu rahatlıkla seçebiliyorsun.

Burada kültür merkezleri, sosyal tesis niteliğindeki düğün salonları gibi mekanların çeşitliliği oldukça fazla. Samsun’un sosyal tesislerinde nişan ve söz törenleri, kına geceleri, bekarlığa veda partileri, baby shower’lar, kurumsal açılışlar, sünnet düğünleri gibi farklı farklı konseptlerde organizasyonlar düzenleyebiliyorsun. Planladığın davet türüne göre, mekanların organizasyon sorumluları gerekli aksesuarları temin ediyor.

Samsun Düğün Yapılan Sosyal Tesislerin Olanakları

Burada, düğünler için kullanılan sosyal tesisler farklı farklı hizmetler sunuyor. Örneğin, Samsun’daki düğün için sosyal tesisler düğün öncesinde stresini atabilmen, sevdiklerinle ve eşinle rahatlayabilmen ve düğününe kadar kalan sürede son rötuşları yapabilmen için bir hazırlık odası tahsis ediyor. Burada çayını ve kahveni yudumlarken düğününe kalan dakikaları sayabiliyorsun.

Düğünlerin en önemli anlarından biri, belki de misafirlerinin servis edilen yemekleri denedikleri an. Düğününde yemek servisi yapılmasını istiyorsan gönlün rahat olsun çünkü bu şehirdeki sosyal tesislerin tümünde yemek servisi yapılıyor. Samsun sosyal tesislerinin düğün menüleri, yöresel veya dünya mutfağından çeşitli lezzetlerden oluşabiliyor. Düğün öncesinde yemekleri tadabiliyor ve değişiklikler de yapabiliyorsun.

Samsun’un sosyal tesislerindeki düğün salonu olanakları, yalnızca bunlarla sınırlı değil. Düğününde eğlencenin tadını çıkarabilmen ve doyasıya dans edebilmen için mekanların neredeyse hepsi sahnelerinde son teknoloji ekipmanlardan ve gelişmiş bir ses sisteminden faydalanıyorlar. Bazı tesislerde müzik ekibi de sağlanırken, bu hizmetin ayarlanmadığı yerlerde dışarıdan bir grup veya orkestra ile anlaşmana olanak tanınabiliyor.

Mavi ve yeşilin uyumla dans ettiği bu şehirde, tesislerin çoğunda düğün pastası servisi yapılıyor. Eğer yemeksiz bir düğün tercih ediyorsan; bu hizmetin olanakları daha da artarak kuru pasta, cips ve kuruyemiş gibi atıştırmalıklar da misafirlerine sunuluyor. Çeşitli meşrubatlarla sunulan bu yiyecekler ile misafirlerinin yüzünü güldürmek çok da zor olmuyor.

Samsun Sosyal Tesislerde Düğün Fiyatları Nasıl?

Samsun’un sosyal tesislerinde düğün ücretleri oldukça uygun bir biçimde seyrediyor. Mekanlarda düğünlerin düzenleneceği günler ve yemekli servis olup olmamasına göre fiyatlar değişebiliyor. Hafta içi günlerde düğününü planlıyorsan fiyatlar daha uygun hale gelebiliyor. Aynı şekilde eğer düğününde yemek servisi yapılmayacaksa ücret daha cüzi oluyor. Fakat genele baktığımızda, ortalama fiyatların gayet makul olduğunu söyleyebiliriz.

Düğün mekanlarının misafir kapasitesi, personelin eforu ve mekan büyüklüğü sebebiyle ücretlerde çok belirleyici bir etken. Samsun’daki sosyal tesis düğünü mekanlarının fiyatları elbette düğünün ağırlayacağı misafir sayısından etkileniyor. Misafir sayısı nispeten daha yüksek olan mekanların düğün ücretleri bir tık daha artış gösterirken, butik bir kutlama şeklinde planlanan düğünlerde fiyatlar daha düşük seyrediyor.

Samsun’da Sosyal Tesislerde Düğün Yeri Nasıl Seçilir?

Samsun’daki belediyenin sosyal tesisleri düğünlerde sıkça kullanılıyor. Bu tesisler arasından en doğru seçimi yaparken, ilk kontrol etmen gereken özellik mekanın misafir kapasitesi. Samsun’daki tesislerin neredeyse her biri farklı kapasitelere hizmet veriyor. Eğer butik ve daha mütevazı bir düğün hayali kuranlardansan, bu kentte 100 kişilik tesisler var. Düğününü bu küçük tesislerden dilediğinde organize edebiliyorsun.

Benzer şekilde, Samsun’daki sosyal tesislerin düğün salonları istediğin sayıda davetlini çağırabileceğin, tüm arkadaşların ve akrabalarınla gönlünce eğlenebileceğin bir düğün için de elverişli durumda. Örneğin, kalabalık bir düğün için çok uygun olan 750-1.000 kişilik salonları değerlendirmeye alabilirsin. Mekanların arasında tercih yaparken, düğün türünü belirledikten sonra bu davet alanlarını mutlaka incelemelisin.

Eğer açık bir alanda düğününü organize etmek istiyorsan, bu şehirde seçeceğin yeri iyice araştırmalısın. Çünkü, Samsun’un sosyal tesislerinde düğün bahçeleri hizmeti bir miktar daha sınırlı. Kentin devamlı yağış almasının dezavantajıyla kır düğünleri çok fazla planlanamıyor. Eğer açık alan düğünü tasarlamayı düşünüyorsan, kapalı alan tesislerinde ek bir bahçe hizmeti veren yerleri değerlendirebilirsin.

Samsun’da düğün hizmeti veren tesisler arasından bir seçim yapmak bazen zor olabiliyor. Çünkü, mekanların sunduğu hizmetler birbirinden çok farklılaşmıyor. Fakat, bu tercihi yaparken hangi tesisin daha yüksek tavana sahip olduğu, hangisinde kolonsuz salonda düğünlerin planlandığı, klima ve havalandırma olanaklarını mutlaka değerlendirmelisin. Çünkü, kapalı alan düğünlerinde önemli olan bir detay da ferah ortam oluyor.

Samsun’daki Sosyal Tesislerde Yapılan Düğünlerin Artıları

Tüm Sosyal Tesisler