Konya Sosyal Tesisler

1 sosyal tesisler bulundu.

Konya’daki Sosyal Tesislerde Düğün

Konya, yüzölçümü açısından Türkiye’nin en büyük ili. İşte tam da bu sebepten; bu şehirde her bütçeye, her zevke ve her konsepte uygun tesisler hizmet veriyor. Konya’daki sosyal tesislerde kına gecesi, düğün, nişan ve söz törenleri, baby shower’lar, sünnet düğünleri, açılışlar gibi geniş bir konsept skalasında etkinlik ve davetler düzenlenebiliyor.

Konya şehrinin merkezinin yanı sıra birçok ilçesi bulunuyor. Buranın neredeyse her ilçesinde düğününü düzenleyebileceğin bir sosyal tesis bulunmakla beraber; tesislerin en fazla olduğu ilçeler Akşehir, Karatay, Ereğli ve Selçuklu olarak karşımıza çıkıyor. Bu ilçelerdeki çeşitli mekanları ve özelliklerini değerlendirebilir, kendine ve hayalindeki konsepte en uygun yeri kolayca bulabilirsin.

Konya’da Düğün İçin Sosyal Tesisler Hangi Hizmetleri Sağlıyor?

Konya’daki belediye sosyal tesisleri, düğünlerde senin için farklı hizmetler sağlıyor. Bu imkanlar mekandan mekana değişiklik gösterse de; tesislerin çoğunda projeksiyonla sergilenen görsel şovlar yapılıyor. Ayarlanan organizasyon sorumlusu eşliğinde düğününe özel benimsenen dekorasyon ve dizayn anlayışlarına uygun aksesuar ve süslemeler temin ediliyor. Mekanların bazılarında dışarıdan firmalarla da çalışabiliyorsun.

Eğlencesiz düğün olur mu hiç? Konya’da düğün yapılan sosyal tesislerin bir kısmında, düğününde romantik dans müziğinden oyun havalarına kadar her türden şarkıda dans edebilmen ve gece sonuna kadar kurtlarını dökmen için bir müzik grubu ayarlanıyor. Bu hizmeti düğünlerde sağlamayan sosyal tesislerde ise kaliteli ekipmanlarla, seçtiğin şarkılardan oluşan bir müzik yayını yapılıyor.

Konya’nın sosyal tesislerindeki düğün salonlarının birçoğu, düğünün için projeksiyon ve barkovizyon hizmeti sağlıyor. Bu sayede düğününde kendi belirlediğin fotoğraf ve videoları düğün salonunun istediğin yerine yansıtabiliyor, tüm misafirlerin için görsel bir şova imza atabiliyorsun. Bu imkanı sağlamayan mekanlarda ise fotoğraf köşeleri şeklinde dizayn edilen noktalara favori fotoğraflarını koyabiliyorsun.

Bu güzel ildeki sosyal tesislerin hepsi kalabalık düğünlere uyacak şekilde kurulmasından dolayı mekanların personelleri oldukça tecrübeli. Bunun avantajıyla, büyük davetlere servis yapan aşçılardan lezzetli yemekler yiyebiliyor; hızlı ve bilgili personellerin servisiyle kaliteli bir hizmet alabiliyorsun. Bu arada mekanların çoğu dışarıdan bir catering firmalarıyla çalışmana da olanak tanıyor.

Burada harika lezzetleri tadacağın yemeklere sahip mekanlar var! Düğününden önce, belirlediğin sosyal tesisin bütün yemek listelerini inceledikten sonra favori yemeklerini bulabilir, menüye ekleme ve çıkartmalar yapabilir ya da yeni bir menü oluşturabilirsin. Ayrıca buradaki mekanların tümü tarafından sağlanan imkanla, yemekleri düğün öncesinde deneyebilir ve eğer dilersen tekrar değişiklik yapabilirsin.

Konya’da Sosyal Tesislerin Düğün Ücreti

Konya sosyal tesislerinin düğün fiyatları, şehrin büyüklüğünün de sebebiyle çeşitlilik gösteriyor. Bu kentin ortalama sosyal tesis düğünü fiyatları 100 TL civarında seyrederken, mekana göre bu ücretler 2.000 TL’ye kadar yükselebiliyor. Bu artışta; düğün yapılacak gün, mekanın sunduğu hizmetler, özel menüler gibi farklı farklı birçok unsur etkili olabiliyor.

Konya’da sosyal tesislerin düğün fiyatlarını en çok etkileyen faktör mekanın tarihi önemi oluyor. Konya tam anlamıyla tarihi bir kent olduğu için, bu düğün yerlerinin bir kısmı kültürel anlamda çok eskiye dayanan bir geçmişe sahip. Eğer bu tarz tesislerde düğününü planlamak ve bu otantik konsepti düğününe yansıtmak istiyorsan ortalamanın üstünde fiyatlar ödeme ihtimalin yüksek.

Konya Sosyal Tesislerde Düğünlerin Sunduğu Avantajlar Neler?

Konya Sosyal Tesis Düğünü Mekanı Nasıl Seçilir?

Konya, karasal iklimin hakim olduğu bir şehir. Bu sebepten şehir dört mevsimde de soğuk olabiliyor, özellikle de kış mevsimlerinde. Dolayısıyla düğün yerini seçerken öncelikle değerlendirmen gereken detay sosyal tesisin kapalı bir alana da sahip olması. Eğer bir bahçe düğünü yapacaksan, mekanın yedek bir alanı olup olmadığını inceleyebilirsin.

Benzer sebeplerden ötürü, eğer düğününü bir salon düğünü konseptini benimseyerek gerçekleştireceksen mutlaka tesisin bir yalıtım sistemi olup olmadığına bakmalısın. Ayrıca ısıtmanın kuvvetli olması da misafirlerinin konforu açısından önemli detaylardan biri. Klimalı, yalıtımı ve ısıtması güzel olan bir sosyal tesisi seçmek düğününün kalitesi anlamında çok önemli bir etken.

Konya’da sosyal tesis süslemeleri, çoğu zaman trend bir dekorasyon anlayışına sahip. Fakat, bazı tesisler daha otantik veya yöresel bir dizayna sahip olabiliyor. Bu sebepten dolayı düğünün için en uygun sosyal tesisi seçerken, eğer daha modern bir alan istiyorsan mekanın süslemeleri ve dekorasyonunun trendlere uygun olmasına önem vermelisin.

“Ben daha mütevazı bir düğün istiyorum!” diyenlerdensen, Konya’daki düğün mekanlarının kapasitesini incelemelisin. Butik mekanların da olmasının yanı sıra bu güzel şehirdeki tesislerin neredeyse hepsi daha kalabalık düğünlere yatkın şekilde düzenlenmiş. İşte bu yüzden, sosyal tesisin düğünün için butik bir oturma düzeni ve dekorasyona uyup uymayacağını hesaba katmalısın.

Tüm Sosyal Tesisler