legacy ottoman otel
Legacy Ottoman Otel Adres Hobyar Mah. Hamidiye Cad. Sirkeci, Eminönü – Fatih / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Legacy Ottoman Otel hakkında

Legacy Ottoman Hotel, Mimar Kemalettin tarafından yıllar önce yapılmış Dördüncü Vakıf Han binasını 2006’da otel olarak hizmete açtı. Osmanlı mimarisinin izlerini taşıyan bu mekan, düğününe yüksek tavanlı salonu, taş oymalı balkonları ve şık dekorasyonuyla damga vuracak. Merkezi ve turistik bir konumda bulunan Legacy Ottoman, ulaşım açısından misafirlerin için avantaj sağlayacak.

Eminönü Ottoman Hotel; beş yıldızlı olmasının kazancı olarak, hem uzaktan gelen misafirlerin için konaklama imkanı hem de sen ve müstakbel eşin için lüks balayı süitini ayarlıyor. Üstelik eksiksiz bir sabah kahvaltısı ve ardından spa imkanı da senin oluyor! Bu denli tarihi bir yerde adeta Osmanlı sultanları gibi hissedeceğine hiç şüphen olmasın. ?

legacy ottoman otel

Legacy Ottoman Otel düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)750 - 1.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)750 - 1.000 TL
 • İstanbul tarihi düğün mekanlarına kıyasla, Ottoman Hotel Sirkeci ortalama bir fiyatlandırmaya sahip. Sağlanan düğün paketinin içeriğine bakıldığında, bu fiyatlandırmayı makul olarak nitelendirebiliriz.
 • Legacy Ottoman Hotel Sirkeci, paket içerisinde DJ ve fotoğrafçı hizmeti sunuyor.
 • Lezzetli yemeklerle donatılmış farklı menüler ve tadım hakkı fiyat dahilinde.
 • Kokteylli ve yemekli menüler arasında fiyat farkı oldukça az.
 • Osmanlı mimarisine sahip salondaki dekorasyon ürünleri fiyatlandırmaya dahil.
 • Tercihine göre dışarıdan catering, müzik, organizasyon ve fotoğrafçı ekipleriyle anlaşma hakkına sahipsin.
 • Sana özel ücretler, kampanyalı paketler ve seçenekler için aşağıdaki butona tıkla!

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite  400-500 kişi
Kokteylli kapasite  750-1.000 kişi
Kapalı alan kapasitesi  400-500 kişi
Konaklama kapasitesi  100-150 kişi

Kubbeli mimarisiyle farklı bir atmosfere imza atan mekanın farklı büyüklüklerde salonları mevcut. Her salonundan Eminönü’nün panoramik manzarasını ve masmavi denizi seyredebileceğin Ottoman Sirkeci sana; butik bir düğün istiyorsan mütevazı salonlarında, ”Kalabalık kutlamalar en iyisi!” diyorsan da geniş kapasiteli alanıyla yardımcı olacak. Nasıl bir düğün istediğin tamamen sana bağlı!

Sirkeci Ottoman Hotel, İstanbul’daki tarihi mekanlar arasında kapalı alan düğünleri için yüksek kapasite sağlamasıyla öne çıkıyor. Yemekli kutlamalarda 500’e kadar kişiye hizmet verebilen bu mekanın geniş kapalı alanı sayesinde kokteylli düğünler için 1.000 kişilik organizasyonlara ev sahipliği yapılabiliyor. Ottoman Eminönü, küçük çaplı düğünler için de ayrı bir salona sahip.

legacy ottoman otel

Legacy Ottoman Otel düğün paketleri

Mekan, muhteşem günün için tüm paketleri özenle hazırlıyor. Yemekli bir düğün planlıyorsan; başlangıçta otelin şanına yakışan yöresel mezeler ve ıspanaklı Ravioli servisi yapılıyor. Ana yemek için tercihine göre kuzu, dana eti ya da piliç hazırlanıyor. Vejetaryen, vegan, çocuk menüsü, diyabet, kosher gibi hassasiyetlere uygun farklı menüler ayarlanabiliyor.

Ottoman Eminönü’nün sunduğu bütün düğün paketlerinde çeşitli tatlı servisleri yer alıyor. Yemekler midelerde yerini aldıktan sonra; fındık kremalı Pera kek, Türk tatlı tabağı gibi geleneksel tatlıların yanı sıra leziz düğün pastası ikramı da yapılıyor. Yemekler ve tatlılara, gönlünce karar verebileceğin alkollü veya alkolsüz içecekler, kokteyller eşlik ediyor.

Legacy Ottoman Hotel Fatih, paketler dahilinde sadece yemek ve tatlı değil; müzik ve fotoğrafçı olanağı da sağlıyor. Ayrıca gelin ve damat için düğün öncesinde hazırlık odası temin ediliyor ve özel yemek servisi yapılıyor. Balayı süiti ve spa hizmeti ise düğün sonrası hizmetler arasında. Mekanın sağladığı tüm bu olanaklar düğün paketleri çerçevesinde gerçekleşiyor.

legacy ottoman otel

Dekorasyon ve süsleme

 • Panoramik İstanbul manzaralı tüm salonlarda, koyu renkli masalar yer alıyor. Siyah ve antrasitin asilliğine şeffaf Napolyon sandalyeler eşlik ediyor.
 • Boyut ve şekilleri farklı masalar, düğünün konseptine göre seçiliyor.
 • Gold renkli suplalar, yemek servisini görkemli hale getiriyor.
 • Masalarda bulunan cam abajurlar ve şeffaf şamdanlar, düğüne modern bir hava katıyor.
 • Legacy Ottoman Otel, ihtişamlı avizeleri ile saray görünümünü konuklara hissettiriyor.
 • Üç farklı kapasitedeki salona sahip olan bu mekana, dilediğince konuğunu çağırabilirsin.

legacy ottoman otel

Müzik

Sirkeci Legacy Ottoman Hotel, gece boyunca parti rüzgarı estirecek! Mekanın anlaşmalı olduğu DJ ve ekibi ile hem ekstra masraflara girmeyeceksin hem de düğün konusunda tecrübeli bir ekiple çalışacaksın. Çalma listeni kendi ellerinle hazırlamayı unutma, en sevdiğin şarkılar tüm gece hoparlörlerde yankılanmalı! Eğer dışarıdan bir müzik grubuyla çalışmak istersen, otel buna izin veriyor.

Düğün fotoğrafçısı

Ottoman Legacy Hotel Sirkeci, profesyonel kameramanları aracılığıyla tüm düğününü kaydedecek, böylece bu harika günü unutman imkansız hale gelecek! Mekanın göz alıcı tarihi dokusunda, fotoğrafçılar saraylara yakışır pozlarını çekecek ve düğün bitiminde, video CD’si ve fotoğraf albümü eline ulaşacak. Tercihine göre Legacy Hotel, farklı ekiplerle de çalışmana müsaade ediyor.

legacy ottoman otel

Otopark

Ottoman Legacy Sirkeci’de misafirlerin için küçük bir otopark bulunuyor. Ücretsiz hizmet veren bu park alanında maksimum 50 araçlık park yeri mevcut. Turistik konumu ve pozisyonu sayesinde otelin çevresinde çok sayıda ücretli otopark da bulunuyor. Merkezi olması ve duraklara yakınlığı sebebiyle konukların toplu taşıma ve taksiyi de rahatlıkla tercih edebilir.

Legacy Ottoman Otel kına gecesi organizasyonu

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta içi)250 - 500 TL

Tarihi atmosferi ve gösterişli yapısıyla Legacy Ottoman Hotel İstanbul, kına gecelerinde de bir marka değeri taşıyor. Kubbeli ve taşlı binasında bulunan üç farklı salonunda kutlamanı düzenleyebileceğin bu mekan, kına gecende müzik ve fotoğrafçı olanaklarını senin için ayarlıyor. Kına töreni için özel aksesuarları organizatörlerle birlikte dizayn edebilir, ek isteklerin olursa paylaşabilirsin.

Fiyat Teklifi Al

Alkışlarımız

 • Böylesine tarihi bir mekanın düğünlere kapılarının açık olması çiftler için muhteşem bir fırsat.
 • Deniz gören odaları, havadar salonları İstanbul gibi bir kentte insanın içini ferahlatıyor.
 • Toplu taşıma araçlarının tümüne yakınlığı, misafirleri trafik yükünden kurtarıyor.
 • Yemek menülerinin hassasiyetlere uygun düzenlenmesi, takdir edilesi.
 • Çiftler için spa ve süit hizmeti, bu oteli tarihi mekan düğünleri arasında öne çıkarıyor.
 • Farklı kapasitede salonların hizmet vermesi her konseptte düğün için olanak sağlıyor.
 • Yemeklerde tadım, prova ve değişiklik yapılabiliyor olması oldukça önemli.
 • Legacy Ottoman Sirkeci’nin DJ ve fotoğrafçı hizmetleri sağlaması senin için zaman kaybını önlüyor.

legacy ottoman otel

Legacy Ottoman Otel çift yorumları

Hatice & Emre: ”Bir kez daha olsa yine aynı yeri tercih ederdim. Mekanın kendi atmosferi çok güzel, yemekler ve hizmetten memnun kaldık. Her şey o kadar güzeldi ki! Yemekler, servis ve müzik harikaydı.”

Ecem & Umut: ”Legacy Ottoman ailesine teşekkür ederiz. Karşılamadan servislere, yemeklerden fotoğrafçımıza kadar ayrı ayrı emeği geçen herkese çok ama çok teşekkür ederim. Siz harika bir ekipsiniz ve sizinle en özel anlarımızdan birini paylaştığımız için çok mutlu ve şanslıyız.”

legacy ottoman otel

Legacy Ottoman Otel nerede ve nasıl ulaşabilirsin?

Adres: Hobyar Mah. Hamidiye Cad. Sirkeci, Eminönü – Fatih / İstanbul

Eminönü Meydanı’na 2 dakika yürüme mesafesindeki Ottoman Hotel Eminönü; konuklarına tramvay, vapur, otobüs ile ulaşım sağlıyor. T1 tramvayıyla Eminönü Durağı’nda indiğinde yalnızca 5 dakika; vapur kullanarak Boğaz & Adalar hattına binip Eminönü İskelesi’nde indiğinde 6 dakika; 146B, 28, 32, 46Ç, 47E otobüs hatlarıyla Eminönü Durağı’na geldiğinde ise 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları