splendid palace hotel
Splendid Palace Hotel Adres 23 Nisan Cad. No:39 Büyükada / İstanbul
Splendid Palace Hotel Telefon 0216 706 0937

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Splendid Palace Hotel hakkında

Splendid Palace Hotel, 1908 yılında otel olarak hizmet vermeye başlamış ve Turizm Bakanlığı tarafından ”özel statü” unvanı almış nadir mekanlardan biri. Birinci dereceden tarihi eser olarak nitelendirilmekte olan bu mekan, 6 nesildir aynı aile tarafından yönetiliyor. Bu denli samimi, sıcak ve tarihi bir ortamda hangi düğün muhteşem olmaz ki?

Adaların en güzeli Büyükada’da konumlanan bu otel, The New York Times gazetesinde ”Art Nouveau” tarzıyla yer almış. Şöhreti dünyaya yayılmış Splendid Palace Otel’in mimarisinde hem geleneksel hem modern esintilere rastlanıyor. Ayrıca bahçe, havuz başı, salon ve teras gibi birbirinden farklı dört kutlama alanı sayesinde hayalindeki konseptte bir düğüne imza atabiliyorsun.

splendid palace hotel

Splendid Palace Hotel düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)3.000 TL'den fazla
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)3.000 TL'den fazla
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)3.000 TL'den fazla
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)3.000 TL'den fazla
 • Splendid Palace Büyükada, İstanbul tarihi düğün mekanları arasında yüksek bir fiyata sahip. Statüsü, ünü ve olanakları sebebiyle bu şekilde ücretlendirilmesi makul karşılanıyor.
 • Splendid Palas Büyükada fiyatları, hafta içi ve hafta sonu için farklı şekilleniyor.
 • Kokteyl ve yemekli menüler arasında ücret farkı bulunmuyor.
 • Yemeklerde tadım ve değişiklik hakları paket fiyatına dahil.
 • Tercihe bağlı olarak alkollü içecek servisinde fiyatta değişiklikler olabiliyor.
 • Kampanyalar, sana özel fırsatlar ve fiyatlandırmalar için alttaki buton seni bekliyor!

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite 100-200 kişi
Kokteylli kapasite 200-300 kişi
Açık alan kapasitesi 200-300 kişi
Kapalı alan kapasitesi 100-200 kişi
Konaklama kapasitesi 100-150 kişi

İstanbul tarihi düğün mekanları arasında öne çıkan Büyükada Otel Splendid, otel olmasının avantajıyla 150 kişiye kadar misafirini yatılı olarak ağırlayabiliyor. Bunun yanında sahip olduğu çeşitli düğün alanları sayesinde butik ya da yüksek katılımlı kutlamalar tamamen senin tercihinde gerçekleşiyor. Salon düğünleri için 200, bahçe ve havuz başı düğünleri için 300 kişiye kadar konuğun ağırlanabiliyor.

splendid palace hotel

Splendid Palace Hotel düğün paketleri

Splendid Palas Büyükada’nın düğün paketleri dahilinde tercihine göre alkollü veya alkolsüz özel kokteyller; yemekli menülerde ise çeşitler masalarda yerini alacak. Mekanın dünya ve Türk mutfağında tecrübeli aşçıları tarafından, başlangıçta orkoz tabağı, ada mantarlı risotto; ardından ahtapot ızgara, brene portakallı rezene ve hazırlık için sorbe ikramı yapılacak.

Ana yemekler için kuzu, dana, somon, ördek, piliç gibi farklı et seçeneklerinin yanında hassasiyetleri olan misafirler için vegan, vejetaryen ve diyabet menüleri de bulunuyor. Alkollü ve alkolsüz içecek tercihi tamamen sana kalmış. Her menünün sonunda Paris brest, sufle, parfe ve düğün pastası gibi tatlılar midelerde bayram etkisi yaratacak!

Splendid Palace Hotel düğün için dışarıdan organizasyon şirketi ve fotoğrafçı ile anlaşmana izin veriyor. Eğer mekanın ayarladığı ekiplerle çalışmak istersen, organizatörler düğün planlamanın başından düğün sonuna dek sana yardımcı oluyor; DJ istediğin tüm şarkıları senin için çalıyor. Ayrıca mekanın tecrübeli fotoğraf ekibi ve kameramanları düğünün en güzel anlarını fotoğraflıyor.

splendid palace hotel

Dekorasyon ve süsleme

 • Splendid Büyükada’nın kutlama alanlarında beyaz renk hakim. Renkli çiçekler, şık aranjmanlar ile ortama renk katıyor.
 • Teras düğünlerinde beyaz ferforje mobilyalar kullanılıyor.
 • Sandalye ve minderler genellikle kırmızı, kahverengi ve beyaz renkler ile süsleniyor.
 • Salon düğünleri için kullanılan bölümde, isteğe göre kilise oturma düzeni ayarlanabiliyor.
 • Masalardaki şamdanlar ve cam suplalar, ortama ihtişamlı bir ambiyans katıyor.
 • Açık ve kapalı alanlarda, dikdörtgen masalara gri tiffany ve ahşap sandalyeler eşlik ediyor. Kullanılan süslemeler isteğe göre şekillenebiliyor.
 • Teras düğünlerinde, İstanbul manzarası ayaklarının altında oluyor.
 • Dört farklı alanda da yeşillikler tüm ortamı kaplıyor, doğal bir atmosfer sağlıyor.

Müzik

Düğünün boyunca dans etmekten yorulmaya hazır mısın? Büyükada Splendid Palace Hotel, ayarladığı DJ’e senin tarafından hazırlanan şarkı listesini veriyor ve her yerde senin parçaların yankılanıyor! Son teknoloji ses sistemi ve alanların her tarafında yer alan büyük hoparlörler sayesinde müziğin duyulmadığı tek bir yer kalmıyor. Eğer istersen, dışarıdan bir müzik grubuyla veya DJ ile anlaşmana izin veriliyor.

splendid palace hotel

Düğün fotoğrafçısı

Splendid Hotel Büyükada, düğün boyunca her anını fotoğraflayacak ve tüm gecenin videosunu çekecek uzman ekibi senin için ayarlıyor. Profesyonel fotoğrafçı ve kameramanlarla çalışan bu mekan, senin için düğün fotoğraflarından oluşan bir albüm hazırlıyor. Böylece hem seni ekstra bir uğraştan kurtarıyor hem de bu tarihi mekanda unutulmaz karelerin başrolü oluyorsun.

Otopark

İstanbul’un en estetik konumlarından biri olan Büyükada Splendid Palace, misafirlerin için ne yazık ki otopark hizmeti sağlayamıyor. Fakat konumu dolayısıyla deniz taksi ve vapur gibi seçeneklere sahip olması sayesinde araç ile ulaşıma gerek kalmıyor. Yürüyerek gezmesi bir hayli keyifli olan Büyükada’ya aracınla gelmemen burayı daha fazla keşfetmeni sağlayacak. ?

splendid palace hotel

Splendid Palace Hotel diğer organizasyonlar

Splendid Palace düğün haricinde diğer organizasyonlar için de oldukça keyifli bir otel. Çeşit çeşit alanlara sahip olması sebebiyle istediğin her tarzda kutlamayı yapabileceğin bu mekanda nişan, kına gecesi, parti, mezuniyet törenleri, açılış gibi farklı davetler organize edebilirsin. Ağaçlarla çevrili havuz başında, yüksek tavanlı salonda, deniz manzaralı terasta ve yeşil bahçede bambaşka kutlamalar planlayabilirsin.

Fiyat Teklifi Al

Alkışlarımız

 • Otelin engelli girişine sahip olması önemli bir detay.
 • Menülerin tıpkı mekanın mimarisi gibi doğu-batı karışımı olması, misafirler için büyük bir farklılık yaratıyor.
 • Kokteyller misafirler için özel tasarlanıyor.
 • Konaklama kapasitesinin olması, uzaktan gelen misafirler için avantaj yaratıyor.
 • Splendid Palas’ın fotoğrafçı hizmeti sağlıyor olması, seni ek bir masraftan kurtarıyor.
 • Gelin ve damat için hazırlık odaları temin ediliyor.
 • Dilersen düğününden sonra otelde kalabilmen, küçük bir balayı hissi uyandırıyor.
 • Alkollü içecek imkanının sağlanması, misafirler için seçenekleri arttırıyor.
 • Mekanın İstanbul’da konumlanmasına rağmen doğa ve deniz manzarasıyla iç içe olması misafirler için deşarj anlamına geliyor.

splendid palace hotel

Splendid Palace Hotel çift yorumları

Zeynep: ”111 yıllık tecrübe sizi müthiş bir görgü ve zariflikle ağırlıyor. En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş aksesuarların yer aldığı otelin muazzam dokusu, güler yüzlü personeli ve müthiş yemekleri… Büyükada’ya o kadar yakışan bir yer ki. Farklı ve zarif bir düğün için ideal mekan.”

Farah & Celal: ”Muhteşem dekorasyonu, ambiyansı ve tarihi dokusu düğüne eşsiz bir hava katıyor. Bunun yanında otel çalışanlarının her biri işinde çok iyi, iletişim kurması çok rahat insanlar ve her konuda fazlasıyla yardımcı oluyorlar. Yemekler çok lezzetliydi. Benzer şekilde partide tükettiğimiz kokteyller de özenerek hazırlanmıştı ve çok başarılıydı.”

splendid palace hotel

Splendid Palace Hotel nerede ve nasıl ulaşabilirsin?

Adres: 23 Nisan Cad. No:39 Büyükada / İstanbul

Telefon: 0216 706 0937

İstanbul Splendid Palace Hotel’e ulaşmak için öncelikle Büyükada’ya gelmek gerekiyor. Bostancı, Kadıköy, Beşiktaş ve Kabataş’tan vapur ya da motor kullanarak kolaylıkla Büyükada’ya ulaşılabiliyor. Vapurdan inildiğinde otel 5 dakika yürüme mesafesinde yer alıyor. Özel bir ulaşım aracı kullanmak istersen, deniz taksi kullanımı için de uygun bir yerde konumlanıyor.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları