haliç kongre merkezi
Adres Sütlüce Mahallesi Karaağaç Caddesi No: 19 Beyoğlu / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Haliç Kongre Merkezi hakkında

Haliç Kongre Merkezi, her çifte hayalindeki düğünü yapma imkanı sunuyor! Denizin hemen yanında, harika bir Haliç manzarası eşliğinde; usta şefler tarafından hazırlanan lezzetleri, organizasyon konusunda tecrübeleriyle hayran bırakan bir ekip tarafından süslenmiş masaları… Bu mekanla ilgili bahsedilecek çok şey var açıkçası!

Açık ve kapalı alanda düğün yapma fırsatı sunan mekanda oturma veya kokteyl düzeninde davetli ağırlanabiliyor. Birbirinden farklı kapasitelerde organizasyon alanları var ve ihtiyacına en uygun olanını tercih edebiliyorsun. Haliç Kongre Merkezi’nde çiftler genelde nikah ve düğünü aynı anda yapmayı tercih ediyor. Nikah seremonisi için de çok şık bir alan oluşturabiliyorlar.

Haliç Kongre Merkezi düğün fiyatları

Kokteylli düğün fiyatları (Kişi başı min.) Yemekli düğün fiyatları (Kişi başı min.)
Hafta içi 30-50 TL Hafta içi 50-80 TL
Hafta sonu 50-80 TL Hafta sonu 80-100 TL
 • Mekanın fiyatları düğün yapacağın tarihe ve seçtiğin menüye göre değişiklik gösteriyor. Hafta içi organizasyonları hafta sonu yapılanlara göre daha uygun fiyatlı oluyor.
 • Beyaz et, kırmızı et ve kokteyl menülerinden dilediğini seçebiliyorsun.
 • Haliç Kongre Merkezi nikah fiyatları, düğünlere nazaran daha uygun olabiliyor.
 • İstanbul düğün mekanları fiyat ortalamasına baktığımızda, Haliç Kongre Merkezi’nin rakamlarının bu ortalamada olduğunu görüyoruz. Hatta deniz manzaralı mekanlara göre oldukça uygun fiyatlar talep ettiklerini dahi söyleyebiliriz.

Bunlar mekanın başlangıç fiyatları. Davetli sayına, düğün gününe, istediğin hizmetlere ve diğer detaylara göre net bir rakam çıkarıyorlar. Haliç Kongre Merkezi iletişime geçen çiftlere, hayal ettikleri düğün için ortalama bir fiyat veriyor. Erken rezervasyonun da her zaman avantajlı olduğunu unutma!

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Açık alan kapasitesi 2.000-3.000 kişi
Kapalı alan kapasitesi 1.000-2.000 kişi

‘Haliç Kongre Merkezi kaç kişilik’ sorusuna ‘Binlerce kişilik’ cevabını verebiliriz! Mekanın birbirinden farklı beş organizasyon alanı var. Açık ve kapalı bu alanların kapasiteleri değişiklik gösteriyor.

Düğün paketleri ve organizasyonu

Haliç Kongre Merkezi’nde çiftlere birbirinden farklı düğün paketleri bulunuyor. Bu paketlere dahil edebileceğin hizmetler şöyle:

 • Yemek servisi
 • Mekan süsleme
 • Ses ve ışık sistemleri
 • Otopark
 • Fotoğraf ve video
 • Organizasyon sorumlusu

Tarihi düğün mekanlarının yeri bir başkadır: Yalılardan Kasırlara: İstanbul Tarihi Düğün Mekanları

Dekorasyon ve süsleme

Haliç Kongre Merkezi’nin düğün süslemeleri bir harika! Beyazın ağırlıklı olarak kullanıldığı konseptlerde, çiftlere renk seçenekleri de sunuluyor. Tarzına en yakın rengi seçerek mekanın o şekilde süslenmesini talep edebiliyorsun. Masalarda kullanılan şamdanlar, suplaların haricinde dikkat çeken bir diğer detay da hazırladıkları gelin tak modelleri! Özellikle nikah seremonileri esnasında güzel bir fon oluşturmak için kullanılan taklar, deniz manzarasıyla bütünleşince ortaya çok güzel görüntüler çıkıyor.

Müzik

Böylesine güzel bir mekanda düğün yapıp doyasıya eğlenmemek olmaz! İşte eğlence noktasında devreye canlı müzik ekibi giriyor. Gece 00:00’a kadar müzik ve dans hiç durmadan devam ediyor!

Bu mekanlar da hoşuna gidebilir: Boğaz’da Düğün Yapmak İçin En Popüler Mekanlar

Düğün fotoğrafçısı

Haliç Kongre Merkezi’nin anlaşmalı bir fotoğraf ekibi bulunuyor. Mekandaki tüm organizasyonlarda fotoğraf ve video çekimi bu ekip tarafından yapılıyor.

Düğünden önce mekanın harika manzarasını fon olarak kullanıp birbirinden güzel kareler çektirmeni öneriyoruz. Davetlilerinin Instagram hesabının da mekandaki fotoğraflarla dolacağını şimdiden tahmin edebiliyoruz.

Otopark

Mekanın 500-750 araç kapasiteli, çok geniş bir otoparkı bulunuyor. Davetlilerin organizasyon günü bu otoparkı kullanabiliyor. Ayrıca istersen sundukları vale hizmetinden de yararlanabilirsin.

Avrupa Yakası’nda uygun fiyatlı düğün mekanı arayışında olan çiftler buraya: Kişi Başı 30-50 TL’den Başlayan Yemekli Avrupa Yakası Düğün Mekanları

Alkışlarımız

 • Sırf manzarası eşliğinde bir kahve içmek için bile Haliç Kongre Merkezi’yle görüşmeye gidilir!
 • Süslemelerini çok beğeniyoruz. Tırabzanlardan gelin taklarına kadar her bir noktaya profesyonel eller dokunuyor.
 • Farklı kapasitelerde organizasyon alanları olması, her davetli kapasitesine uygun bir alternatif sunmaları açısından başarılı.
 • Menü tadımı ve menüde değişiklik imkanları bulunuyor. Yemekli düğün yapacak çiftlerin kararsızlığını ortadan kaldırmak için her mekandan beklediğimiz hizmetler bunlar.
 • Haliç Kongre Merkezi, İstanbul’un popüler noktalarından birinde yer aldığı için bu bölgede park sorunu yaşanabiliyor. Ama mekanın sunduğu otopark hizmeti sayesinde davetlilere bu durum hissettirilmiyor bile!
 • Merkezi konumda yer alan ve böylesine güzel bir manzara sunan mekan sayısı azdır.
 • Düğünden sonra after party yapmak istersen, mekan sana böyle bir imkan da sunuyor.

Diğer organizasyonlar

Haliç Kongre Merkezi, düğünler haricinde birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Konser, nikah sonrası yemeği, kına gecesi, kurumsal etkinlik, resmi davet, mezuniyet töreni, nişan töreni gibi organizasyonlar için de burası sıklıkla tercih ediliyor.

Haliç Kongre Merkezi nerede?

Haliç Kongre Merkezi Adres: Sütlüce Mahallesi Karaağaç Caddesi No: 19 Beyoğlu / İstanbul

Haliç Kongre Merkezi ulaşım açısından cidden çok kolay bir noktada konumlanmış. Buraya özel araçlarla kolayca ulaşılabildiği gibi toplu taşıma araçlarıyla da rahat bir şekilde gelebilirsin. Otobüs, metrobüs ve dolmuş gibi araçların yanı sıra deniz kenarında yer alması sebebiyle şehir hatları vapuruyla da ulaşım sağlanabildiğini belirtmeden geçmeyelim.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları