İstanbul Tarihi Düğün Mekanları 2019 Fiyatları

Osmanlı sivil mimarisinin farklı asırlarda inşa edilmiş en nadide örnekleri olan Boğaziçi yalılarından Roma ve Bizans döneminden kalma eserlere, saray müştemilatı yapılardan yemyeşil kasırlara kalbi evlilik heyecanıyla dolup taşan müstakbel çiftlere ev sahipliği yapmakta olan, en sevilen İstanbul tarihi düğün mekanları listemize hoş geldin! Büyük çoğunluğu açık davet alanlarına da sahip olan bu yapılar İstanbul kır düğün mekanları karşısında da güçlü alternatifler olarak öne çıkıyor.

İstanbul’da tarihi düğün mekanları fiyatları ne kadar?

Kişi başı minimum yemekli rakamlar üzerinden değerlendirecek olursak İstanbul’da tarihi düğün mekanları fiyatları ortalamasının 150-200 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz. Yalı düğün fiyatları bu rakamların biraz daha üzerinde. Tarihi Boğaziçi yalılarında bir düğün yapmak istiyorsan kişi başı ödemen gereken minimum fiyatlar 200-300 TL aralığında görünüyor. Ancak listemizde yalılar için de kasırlar için de çok daha cazip fiyatlar öneren alternatifler mevcut. Başlamadan önce, tarihi düğün mekanları ve fiyatlarını daha iyi değerlendirebilmek adına İstanbul düğün mekanları için yaptığımız dev incelemeye göz atmanı tavsiye ediyoruz.

1. Hidiv Kasrı, Beykoz

Hidiv Kasrı düğün

Min. Yemekli Fiyat 80-100 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 80-100 TL
Yemekli Kapasite 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 100-150

Nasıl bir mekan?

1906 yılında son Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa tarafından Beykoz’da, Boğaz’ın en yeşil köşelerinden biri olan Çubuklu Korusu’nda 1.000 m² alan üzerine inşa edilen Hidiv Kasrı, karakteristik mimarisiyle İstanbul’u dünyaya tanıtan önde gelen kültürel değerlerimizden. 1984 yılında restorasyonu tamamlanan bina bugün Beltur tarafından işletiliyor. Restoran olarak da hizmet veren Hidiv Kasrı, hem açık hem kapalı alana sahip İstanbul tarihi düğün mekanları arasında.

Mekanın vadettiği tarihi atmosferinin yanı sıra çeşit çeşit rengarenk çiçekler ve yemyeşil ağaçlarla dolu bahçesi, yalnız güzelliğiyle değil uygun fiyatlarıyla İstanbul kır düğünü mekanları karşısında da çok cazip bir alternatif. Küçük ve şirin bir havuza da sahip olan ferah mı ferah bahçenin pist alanının oldukça geniş olduğunu da belirtelim. Orta ya da küçük çaplı bir davetli listesine sahipsen bu saray yavrusu yapının iç mekan alanını da tercih edebilirsin. Mekan atmosferine yakından bakmak istersen senin için hazırladıkları tanıtım videosunu izlemeni tavsiye ederiz:

Hidiv Kasrı düğün fiyatları nasıl?

 • Hidiv Kasrı, kalbi evlilik heyecanıyla dolu çifte kumrulara hem yüksek kaliteli hizmet hem de tarihin ve tabiatın görkemini bir arada çok uygun fiyatlara sunmasıyla İstanbul’daki en lüks düğün mekanlarına meydan okuyor.
 • Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın ister yemekli ister kokteylli bir düğün için ödemen gereken kişi başı fiyatlar 80-100 TL aralığından başlıyor.

Servis kaçta bitiyor?

23:00’e kadar sunumlarıyla göz dolduran nefis yemekler davetlilerine servis edilmeye devam edecek.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’e kadar müzik ve eğlence durmaksızın devam ediyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hidiv Kasrı düğün fotoğrafçısı, organizasyonu ve catering gibi hizmetleri kendi bünyesinde sunuyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Alternatifler açısından tarihi düğün mekanları, İstanbul’da bol olsa da bu kadar uygun rakamlar öneren bir yer bulmak kolay değil.
 • Hidiv Kasrı düğün yapmak için dört mevsim boyunca elverişli bir mekan. Açık ve kapalı alanlar arasında tercih yaparken yalnızca hangi mevsimde evleneceğini göz önüne alman iyi olur. Aksi takdirde birbirinden büyüleyici bu alanlar arasında seçim yapmakta zorlanman sürpriz olmaz.
 • Düğün gününde davetlilerine servis edilecek yemeklerin lezzetinden emin olmak için mekan yetkililerinden randevu alıp menü tadımında bulunabilir, arzu edersen değişikliğe gidebilirsin. Hidiv Kasrı düğüne gelecek bütün davetlilerini memnun edebilmek için özel menü seçenekleri de sunmuş. Diyabet, kosher, vegan, vejetaryen alternatiflerin yanı sıra çocuklara özel menüler de sunuyorlar.
 • Düğüne özel araçlarıyla gelmeyi tercih edecek davetlilerin rahat edecek, mekan bünyesinde yeterli kapasiteye sahip bir otopark var. Toplu taşıma ile ise Üsküdar’dan Beykoz istikametine giden otobüsler ile Kanlıca durağında ya da Şehir Hatları vapurlarıyla Çubuklu İskelesi’nde inildiğinde mekana erişmek mümkün.

Gözlerimiz başka ne aradı?

 • İstediğin bir İstanbul düğün fotoğrafçısı ile anlaşman için opsiyon sunsalar fena olmazdı.
 • Alkol servisi bulunmayan İstanbul tarihi düğün mekanları arasında. İçkili bir düğün yapmak istiyorsan listemizdeki diğer seçeneklere göz atmanda fayda var.

Hidiv Kasrı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Hidiv Yolu No: 32 Beykoz

📞 0216 706 6997 no’lu telefondan İlknur Akyüz ya da Atilla Bey’e ulaştığında önerdikleri düğün paketleri hakkında merak ettiklerini sorabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


2. Sait Halim Paşa Yalısı, Sarıyer

Sait Halim Paşa Yalısı düğün

Min. Yemekli Fiyat 450 TL+KDV
Min. Kokteyl Fiyatı 315 TL+KDV
Kokteyl Kapasitesi 1000 kişi
Kapalı Alan Kapasitesi 550 kişi
Otopark Kapasitesi 750

Nasıl bir mekan?

Yeniköy’de Boğaz’ın en güzel noktalarından birinde bulunan yalının geçmişi 1820’li yıllara değin uzanıyor. 19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en başarılı örneklerinden birisi olan Sait Halim Paşa Yalısı 2002 yılında aslına uygun olarak restore edilmiş. Yalı düğünleri için en çok tercih edilen mekanlardan olan tarihi yapı, açık ve kapalı alanlarıyla dört mevsim boyunca çifte kumrulara ev sahipliği yapıyor.

Yaz aylarında Boğaz’la iç içe büyük çaplı bir düğün yapmak istiyorsan Sait Halim Paşa Yalısı’nın geniş rıhtımını değerlendirebilirsin. Açık hava düğünlerine elvermeyen mevsimler için ise göz alıcı bir iç mimariye sahip yalının birçok salonu arasında sana en uygun olanı seçme şansın var. Bunların arasında en geniş davetlere elverişli olanı, etrafı camlarla çevrili Sait Paşa Yalısı Harem Bahçe Salonu. Büyük çaplı kokteylli bir davet planlıyorsan, Harem Salonu’nun kendisini de tercih edebilirsin. Sait Halim Paşa Yalısı düğün akşamı için çifte kumrulara Boğaz’a nazır bir balayı suitinde konaklama imkanı da sunuyor.

Sait Halim Paşa Yalısı düğün fiyatları nasıl?

 • Yemekli bir düğün yapmak için hafta içi kişi başı minimum 450 TL+KDV ödemen gerekiyor. Bu rakam hafta sonu kişi sayısına bağlı olarak 650 TL+KDV gibi bir rakama kadar çıkabiliyor.
 • Misafirlerini gündüz kokteylli bir davetle ağırlamak istiyorsan hafta içi hafta sonu ayrımı bulunmaksızın kişi başı 315 TL+KDV aralığında bir rakam söz konusu.

Servis kaçta bitiyor?

00:00’da biten düğün programı after party alırsan 02:00’ye kadar devam ediyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Servis gibi müzik de after party paketi ile 02:00’ye kadar uzayabiliyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Sait Halim Paşa Yalısı düğününü istediğin gibi planlayabilmen için hepsine evet diyor. Yalnız fotoğrafçı için cezai bedel mevcut, bilgin olsun.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Boğazla iç içe geniş açık alanı ve farklı kapasitelere sahip birbirinden şık kapalı alanlarıyla yıl boyunca çifte kumrulara ev sahipliği yapıyor. Sait Halim Paşa Yalısı, kına gecesi organizasyonları için de tercih ediliyor.
 • Yalı, Yeniköy’de kolay ulaşılabilir bir lokasyonda yer alıyor. Özel araçlarıyla gelecek davetlilerin için vale hizmeti de sunan geniş kapasiteli bir otoparkları var.
 • Düğün öncesinde menü tadımında bulunabilir, arzu edersen değişikliğe gidebilirsin. Özel menü seçenekleri de sunuyorlar. Çocuklara özel, diyabet, kosher, vegan ve vejetaryan alternatifler mevcut.
 • Yalıya rıhtımdan tekne ile yanaşılabiliyor ki bu harika düğün fotoğrafları demek. 😉
 • Executive chef’in leziz yemekleri ve sunumların kalitesi epey övgü alıyor.
 • İstersen ek ücret ödeyerek yalıyı kapatma hakkın da var.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Sait Halim Paşa Yalısı Rıhtımı yaz aylarında en çok tercih edilen İstanbul tarihi düğün mekanları arasında. İstediğin düğün tarihini alabilmek için hızlı davranmanda fayda var.

Sait Halim Paşa Yalısı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Köybaşı Cad. No: 83 Yeniköy

📞 0212 963 3985 numaralı telefondan Elif Civelek ile görüşüp detaylı bilgi sahibi olabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


3. Mihrabat Korusu Cam Mekan, Beykoz

Mihribat Korusu düğün

Min. Yemekli Fiyat 100-150 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 80-100 TL
Yemekli Kapasite 100-200
Kapalı Alan Kapasitesi 100-200
Otopark Kapasitesi 500-750

Nasıl bir mekan?

İstanbul tarihi düğün mekanları arasında yer alan Mihrabat Korusu yemyeşil doğası ve masmavi boğaz manzarasıyla Yahya Kemal ve Özdemir Asaf gibi büyük şairlere ilham vermiş. Bu romantik atmosferde hafızalardan silinmeyecek bir düğün için yaz aylarını beklemene de gerek yok. Küçük bir davetli listesine sahipsen açılır kapanır tavana sahip Mihrabat Korusu Cam Mekan’ı dört mevsim boyunca tercih edebilirsin.

Mekan, muhteşem manzarasının yanında sıradan bir camlı bahçeden farklı olarak detaylara verilen önemin aşikar olduğu çok şık bir dizayna sahip. Ahşap ağırlıklı dekorasyon mekan görselliğini bir kat daha arttırmış.

Mihrabat Korusu düğün fiyatları nasıl?

 • Fiyatlarda hafta içi hafta sonu ayrımı bulunmuyor.
 • Başlangıç fiyatı kişi başı 200-300 TL.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’e kadar devam ediyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te sona eriyor. Sonrasında after party ile gece devam ediyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Mihribat Korusu bütün bu hizmetleri kendi bünyesinde sunmayı tercih etmiş.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Mihribat Korusu Cam Mekan, İstanbul tarihi düğün mekanları arasında küçük çaplı davetli listelerine sahip çifte kumrular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Mekan, doğal güzelliğinin yanı sıra düğün gününün tadını çıkarmanı sağlayacak kaliteli ve elit bir hizmet sağlıyor.
 • Düğün öncesinde mekan işletmecilerinden randevu alıp menü tadımında bulunabilir, istersen değişikliğe de gidebilirsin. Mihrabat Korusu, düğüne gelecek bütün davetlilerini düşünmüş; vegan, vejetaryen, diyabet, kosher gibi özel menüler de hazırlamış. Minik misafirlerinin iştahını açacak ayrı seçenekler de sunuyorlar.
 • Çok kolay erişilebilen merkezi bir noktada. Avrupa Yakası’ndan gelişlerde FSM’nin Kavacık Çıkışı’ndan devam edilip kolayca bulunabilir. Toplu taşıma ile gelecek davetlilerin Üsküdar’dan kalkan otobüslerle ya da Şehir Hatları Boğaz Hattı ile Mihrabat Korusu’na erişebilirler. Özel araçlarıyla gelecek davetlilerin için ise vale hizmeti de sunan bir otoparkları mevcut.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Mihrabat Korusu, içki servisi yapılmayan İstanbul tarihi düğün mekanları arasında. Alkollü düğün mekanları için listemizdeki diğer alternatiflere göz atabilirsin.

Mihrabat Korusu nerede, kiminle görüşebilirsin?

Mihrabat Cad. No: 50 Kanlıca Beykoz

📞 0216 706 2302 numaralı telefondan Hilal Ceren Durgun ile iletişime geçip aklına takılan tüm soruların cevabını alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


4. Fuat Paşa Yalısı, Sarıyer

Fuat Paşa Yalısı düğün

Min. Yemekli Fiyat 200-300 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 150-200 TL
Yemekli Kapasite 200-300
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 100-150

Nasıl bir mekan?

18. yüzyıl Osmanlı mimarisinin göz dolduran örneklerinden Fuat Paşa Yalısı, düğünlerini Boğaz kenarında yapmak isteyen çifte kumruların en gözde mekanlarından. 1991’den beri açık ve kapalı alanlarında düğün yapılabilen Fuat Paşa Yalısı, dört mevsim boyunca tercih edilebilir. “Düğününüze misafir gibi gelmeye ne dersiniz?” mottosuna uygun olarak organizasyon konusundaki başarısı ile çiftlerden bu kadar fazla olumlu yorum almayı başaran Fuat Paşa Yalısı işletmecilerini takdir etmemek elde değil.

Ahşap yer döşemeleri yalının bahçesine ayrı bir hava katmış. Boğaza nazır masal gibi bir düğün için en ideal noktalardan biri olan Fuat Paşa Yalısı’nda olumsuz hava koşullarından endişelenmene de gerek yok. Yağmur gibi düğünü olumsuz etkileyebilecek bir durum geliştiğinde mekan çalışanları hemen hazırda beklettikleri dev şemsiyeleri açıyorlar. Elbette göz alıcı tarihi bir mimariye sahip mekanın özellikle kış ayları için iç mekan alanını da değerlendirebilirsin. Mekan atmosferine yakından tanıklık etmek için şu videoya göz atmanda fayda var:

Fuat Paşa Yalısı düğün fiyatları nasıl?

 • Fuat Paşa Yalısı düğün fiyatı, yemekli paketler için hafta içi kişi başı 200-300 TL’den, hafta sonu 300-400 TL’den başlıyor. Kokteylli bir davet için hafta içi 150-200 TL’den hafta sonu 200-300 TL’den başlayan rakamlar söz konusu.
 • Yalı, Avrupa Yakası kına gecesi mekanları arasında da tercih ediliyor. Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 150-200 TL’den başlayan kişi başı rakamlar söz konusu. Mekan, aksesuar kiralama hizmeti de sağlıyor.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’e kadar bitmiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor. Sonrasında ise müzik ve eğlenceye 03:30’a kadar devam etme olanağı sunuyorlar.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstediğin profesyonel bir İstanbul düğün organizasyon firması ile anlaşmanın önünde bir engel bulunmuyor. Catering şirketi ya da düğün fotoğrafçısı getirmen ise mümkün görünmüyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Aşağı yukarı aynı kapasitelere sahip açık ve kapalı alanlara sahip olması Fuat Paşa Yalısı’nı İstanbul tarihi düğün mekanları arasında avantajlı kılan bir unsur.
 • Organizasyon başarılarıyla anmış olduğumuz mekan işletmecilerinin ve güzel yüzlü çalışanların profesyonelliklerine diyecek yok. Yalnızca konum yahut mimari değil elde ettikleri yüksek memnuniyet oranları sayesinde aynı klasmandaki düğün mekanları karşısına güçlü bir rakip olarak çıkabiliyorlar.
 • Sene boyunca hem düğünler hem kına geceleri için kampanyalar ve uygun fiyatlı düğün paketleri oluşturuyorlar. Yakından takip etmekte fayda var.
 • Fuat Paşa Yalısı hayli zengin bir mutfağa sahip. Düğünlerini  burada yapan çiftler yemeklerin lezzetinden ve sunumların kalitesinden hayli memnun kalmışlar. Üstelik mekan, menü tadımında bulunma ve değişikliğe gitme imkanı da sunuyor. Çocuklara özel, vejetaryen ve kosher menü alternatifleri sunmayı da ihmal etmiyorlar.
 • Vale hizmeti sağlayan bir otoparka sahip mekan kolay ulaşılabilir bir lokasyonda. Sarıyer yönüne giden otobüslerle veya Boğaz Hattı vapur seferleri vasıtasıyla erişmek mümkün.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Bir de istediğin bir düğün fotoğrafçısı getirebilmen için opsiyon sunsalarmış iyi olurmuş.

Fuat Paşa Yalısı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Büyükdere Mah. Çayırbaşı Cad. No: 148 Sarıyer

📞 0212 963 3986 numaralı telefondan Mahmut Özyardımcı ya da Melih Özyardımcı ile konuştuğunda senin için en uygun olacak düğün paketleri hakkında detaylı bilgi vereceklerdir.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Özel içerik:

Fuat Paşa Yalısı: Yemekli Düğün Fiyatları Min. 200-300 TL


5. Adile Sultan Sarayı

Adile Sultan Kasrı düğün

Min. Yemekli Fiyat 300-400 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 300-400 TL
Yemekli Kapasite 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
Otopark Kapasitesi 75-100

Nasıl bir mekan?

Sultan Abdülaziz’in emri üzerine 19. yüzyıl İstanbul’una damgasını vurmuş olan Mimar Sarkis Balyan tarafından meydana getirilmiş eser, restore edildiği 1980’li yıllardan itibaren İstanbullu çiftleri ağırlamaya başlamış. Adile Sultan Kasrı düğün heyecanı yaşayan çifte kumrulara dört mevsim boyunca ev sahipliği yapabilen bir mekan. Boğaz manzarasına hakim bir noktada konumlanan, yemyeşil ağaçlarla dolu Adile Sultan Kasrı geniş çaplı açık hava düğünleri için elverişli. Üstelik İstanbul kır düğünü mekanları ile kıyaslandığında dekorasyon konusunda ortalamanın hayli üzerinde bir görselliğe sahip olduğu aşikar.

Büyüleyici bir mimariye sahip Oval Salon ise bu özel günde kapalı alan tercih edecek çiftler için İstanbul tarihi düğün mekanları arasında en albenili seçeneklerden birisi. İç mimarinin yanı sıra masalar, sahne vb. dekoratif ögelerin yerli yerinde kullanılması mekan görselliğini daha da çekici kılmış. Yalnızca göze hitap etmekle yetinmeyen Adile Sultan Kasrı, ses ışık ve havalandırma bakımından güncel düğün salonu teknolojileri ile donatılmış. Mekanı daha yakından görmek istersen şu detaylı videoya kısaca da olsa bir göz atmanı tavsiye ederiz:

Adile Sultan Kasrı düğün fiyatları nasıl?

Adile Sultan Sarayı düğün fiyatları kişi başı minimum 300-400 TL’den başlıyor.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’a kadar devam ediyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te müziğin bitmesinin ardından after party alanında eğlence durmaksızın devam ediyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Alanında profesyonel İstanbul düğün organizasyon şirketleri arasından istediğin bir tanesi ile anlaşma şansına sahipsin. Muhteşem bir görselliğe sahip Adile Sultan Kasrı, düğün fotoğrafların için de dışarıdan bir profesyonelle anlaşmana olanak sağlıyor. Yalnızca catering hizmetini dışarıdan sağlamana sıcak bakmıyorlar.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Adile Sultan Kasrı açık ve kapalı alanlarıyla dört mevsim tercih edilebilecek İstanbul tarihi düğün mekanları arasında. Hem muhteşem boğaz manzarası hem de görkemli tarihi bir ambiyans vadetmesiyle İstanbul’un en lüks düğün mekanları karşısında güçlü bir alternatif.
 • Düğün öncesinde menü tadımında bulunma ve değişikliğe gitme olanağına sahipsin. Diyabet, kosher ve vejetaryen menüleri tercih edebilecek davetlilerine özel alternatifler de sunmaktalar.
 • Adile Sultan Yalısı’nda otopark problemi bulunmuyor. Mekan vale hizmeti de sağlamakta. Toplu taşıma ile gelecek davetlilerin Üsküdar’dan kalkan otobüsleri kullanabileceği gibi Boğaz Hattı vasıtasıyla Kandilli İskelesi’nde inerek Adile Sultan Kasrı’na yürüyebilirler.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Aynı anda birden fazla düğün yapılamıyor. İstediğin tarihi alabilmek için elini çabuk tutmanda fayda var.

Adile Sultan Yalısı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Kandilli Mah. Vaniköy Cad. Sıraevler Sok. No: 12 Üsküdar


6. Sepetçiler Kasrı, Sarayburnu

sepetçiler kasrı düğün

Min. Yemekli Fiyat 150-200 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 150-200 TL
Yemekli Kapasite 1.000-2.000
Kapalı Alan Kapasitesi 100-200
Otopark Kapasitesi 50’den az

Nasıl bir mekan?

Tarihi Yarımada’da Sarayburnu’nda yer alan Sepetçiler Kasrı inşa edildiği 17. yüzyıldan bugüne kadar sapasağlam ayakta kalmayı başarmış. Topkapı Sarayı’na ait saltanat kayıklarını barındırma gibi tarihsel bir misyonu üstlenmiş mekan, günümüzde iki işleve sahip. Binanın bir kısmı Yeşilay Genel Merkezi olarak kullanılırken bir diğer kısmı ve bahçesi Beltur tarafından işletilmekte, İstanbullulara hizmet vermektedir.

Söz konusu lokasyonu Osmanlı ve daha öncesinde Bizans imparatorlarının kendilerine layık gördüğünü de dikkate alırsak; Sepetçiler, İstanbul’daki kasırlar arasında en muhteşem manzaraya sahip olanıdır dediğimizde abartmadığımız anlaşılır. Bu hoş manzaraya eşlik eden farklı türlerdeki yemyeşil ağaçların doğal güzelliğinin yanı sıra kır bahçesi dekorasyonu konusunda da hayli başarılı bir mekan. Ahşap zemin kaplamaları ve şık masalar Sepetçiler Kasrı’nı Boğaz’da düğün yapılabilecek en güçlü seçeneklerden biri olarak öne çıkarıyor. Her şeyiyle tastamam,  düğüne hazır olan kasrın süslemelerinde beyaz çiçekler kullanman yeterli olacak. Sepetçiler Kasrı’nın atmosferine yakından bir bakmak istersen, senin için hazırladıkları tanıtım videosunu izlemini öneriyoruz:

Sepetçiler Kasrı düğün fiyatları nasıl?

 • Sepetçiler Kasrı, başlangıç fiyatları için hafta içi hafta sonu ayrımına gitmeyen İstanbul tarihi düğün mekanları arasında.
 • Yemekli veya kokteylli bir düğün yapmak için kişi başı 150-200 TL’den başlayan rakamlar söz konusu.

Servis kaçta bitiyor?

Boğaz’ın iştah açıcı havasında 23:00’e kadar yemekler servis edilmeye devam edecek.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te sona eriyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Sepetçiler Kasrı düğün fotoğrafçısından catering ve organizasyon hizmetlerine kadar kendi bünyesinde sunmayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Topkapı Sarayı’nın hemen yanı başında bulunan Sepetçiler Kasrı, İstanbul tarihi düğün mekanları arasında en etkileyici olanlardan.
 • İstanbul kır düğünü mekanlarına göz atan gelin adaylarına da tavsiye edebiliriz. Fiyatları ortalamanın biraz üzerinde olsa da muhteşem manzarası, tarihsel atmosferi ve merkezi konumuyla üzerinde durulması gereken bir seçenek.
 • İstanbul’un kalbinde yer alan bu mekana ulaşımda zorluk yaşanması söz konusu değil.
 • Düğünden önce menü tadımında bulunabilir ve dilersen değişikliğe gidebilirsin. Diyabet, vegan, vejetaryen ve çocuklara özel menü seçenekleri sunduklarını da belirtelim.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Düğüne özel araçlarıyla gelmek isteyecek davetlilerin park yeri konusunda problem yaşayabilir. Mekanın otopark kapasitesi yetersiz.

• Alkol servisi bulunmuyor. İçkili düğün mekanları için listemizdeki diğer alternatiflere göz atabilirsin.

Sepetçiler Kasrı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Hocapaşa Mah. Kenedy Cad. Fatih

📞 0212 963 3984 numaralı telefondan Gürsel Zengin ya da Volkan Özel ile konuşup önerdikleri düğün fiyatları ve fırsatları hakkında detaylı bilgi alma şansına sahipsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


7. Cemile Sultan Korusu, Kandilli

Cemile Sultan Korusu düğün

Min. Yemekli Fiyat 100-150 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 100-150 TL
Yemekli Kapasite 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 500-750

Nasıl bir mekan?

İsmini Sultan Abdülmecid’in kızlarından Cemile Sultan’dan alan yemyeşil koru, Kandilli’de boğaza nazır bir noktada bulunuyor. Cemile Sultan Korusu havuz başı, kır düğünü, ve kapalı salonuyla dört mevsim boyunca evlilik heyecanı yaşayan çifte kumruları ağırlayan Anadolu Yakası Düğün Mekanları arasında. Birbirinden farklı kapasitelere, konseptlere sahip 5 açık ve kapalı alandan oluşan Cemile Sultan Korusu, düğün alternatifleri konusunda en avantajlı mekanlardan birisi.

Kır Tepe

Cemile Sultan Korusu Kır Tepe, Boğaz manzarasına hakim bir noktada, yemyeşil ağaçlarla dolu büyüleyici tabiat içerisinde peri masallarındaki gibi bir düğün vadediyor. 800 kişiye kadar ağırlayabilecek kapasitedeki Kır Tepe, kalabalık davetli listelerine sahip çifte kumrularca tercih ediliyor. Alan genişliğinin ferah bir masa düzenine elvermesi mekan için artı bir puan. Kır Tepe’yi daha yakından görmek istersen şu videoya bir göz at:

Havuz Başı

Modern ve elit bir görüntüye sahip havuz başı alanı ferah mı ferah bir açık hava düğünü için ideal. 1.100 kişiye kadar ağırlama imkanı sağlayan alan yemyeşil ağaçlarla çevrili ve Boğaz manzarasına hakim bir noktada bulunuyor. Cemile Sultan Korusu’nda havuz başı düğünleri nasıl oluyormuş, görmek istersen:

Şehzade Davet Alanı

Cemile Sultan Korusu’nda küçük çaplı bir düğün yapmayı planlıyorsan Şehzade Davet Alanı, senin için ideal. Upuzun ve yemyeşil ağaçların altında çevrenin tonlarıyla uyumlu renklerde çardaklarda davetlilerini ağırlayabilirsin. Alanda bulunan şelale ve havuzun sesi ve ferahlığı yazın gerçekleştireceğin düğün için muhteşem bir aura sağlayacak.

Koru Restoran ve Kış Bahçesi

200 kişi kapasiteli Koru Restoran ve 300 kişiye kadar ev sahipliği yapabilen, fevkalade bir manzaraya sahip camlı bahçe Cemile Sultan Korusu’nda dört mevsim boyunca hizmet veren davet alanları arasında.

Cemile Sultan Korusu düğün fiyatları nasıl?

 • Yemekli bir düğün yapmak istiyorsan hafta içi kişi başı 100-150 TL’den, hafta sonu 150-200 TL’den başlayan rakamlar söz konusu.
 • Kokteylli bir davet planlıyorsan fiyatlarda hafta içi hafta sonu ayrımı bulunmuyor. Kişi başı 100-150 TL civarında minimum bir ücret ödemen gerekiyor.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı, 24:00’te müzik de sona eriyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Cemile Sultan Korusu düğün fotoğrafçısından cateringe ve organizasyon hizmetlerine kadar hepsini kendisi sağlamayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • En mutlu gününde sunulacak yemeklerin lezzetini önceden bilmek için menü tadımında bulunabilir, arzu edersen değişikliğe de gidebilirsin. Cemile Sultan Korusu düğün günü için çocukları da düşünmüş, özel menüler hazırlamış.
 • Düğünlerini burada yapan çiftler, Şef Ramis Yerlikaya’nın gözetiminde hazırlanan yemeklerin lezzet ve sunumlarından hayli memnun görünüyorlar.
 • Mekan geniş bir otoparka sahip. Kandilli İskelesi yakınında bulunan mekana otobüs ve vapur gibi toplu taşıma araçlarıyla da kolayca ulaşmak mümkün.
 • Özellikle kış dönemlerinde sıklıkla kampanyalı düğün paketleri sunduklarını görüyoruz, yakından takip etmekte fayda var.

Gözlerimiz başka ne aradı?

 • İstediğin bir düğün fotoğrafçısını getirme olanağı sunsalar fena olmazdı.
 • Alkol servisi bulunmayan İstanbul düğün salonları arasında. İçkili mekanlar için listemizdeki diğer mekanları incelemende fayda var.

Cemile Sultan Korusu nerede, kiminle görüşebilirsin?

Ömürtepe Yokuşu Sok. Kandilli Mah. No: 6 Üsküdar

📞 0216 706 6982 numaralı telefondan Berrin Ünlü ya da Büşra Ay ile konuşup önerdikleri uygun fiyatlı düğün paketleri üzerine detaylı bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


8. Kız Kulesi, Üsküdar

Kız Kulesi düğün

Min. Yemekli Fiyat 100-150 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 100-150 TL
Yemekli Kapasite 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 500-750

Nasıl bir mekan?

İstanbul deyince ilk akla gelen sembollerden olan Kız Kulesi, İstanbul tarihi düğün mekanları söz konusu olunca da en çok tercih edilenlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Neredeyse İstanbul’un tarihi kadar eski olan Kız Kulesi, tarihi düğün mekanları arasında hakkında anlatılan destan ve efsanelerin bolluğu ile de romantizmin sembolü olmasıyla da kuşkusuz apayrı bir yere sahip. Böylesi niteliklere sahip bir mekanda yapılacak bir düğünün yıllarca unutulmayacağına şüphe yok.

Mekanın açık ve kapalı alanları 300’er kişiye kadar ağırlayabilecek genişlikte. Kız Kulesi’ni düğün öncesinde nasıl görünüyor bilmek istersen, şu videoya kesinlikle göz atmalısın:

Kız Kulesi düğün fiyatları nasıl?

Hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın yemekli ve kokteylli davetler için kişi başı 200-300 TL’den başlayan fiyatlar söz konusu.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’e kadar devam ediyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Kız Kulesi düğüne dair her hizmeti kendi bünyesinde sunuyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Yıllarca hafızalardan silinmeyecek bir düğün için doğru adres.
 • Düğünlerini burada yapan çifte kumrular mekan yetkililerinin ve personelinin yakın ilgisinden epey memnun kalmışlar.
 • Menü tadımında bulunma ve değişikliğe gitme imkanı sunuyorlar. Özel menü seçenekleri sunmayı da ihmal etmemişler. Vegan ve vejetaryen alternatiflerin yanı sıra çocukların yüzünü güldürecek yemekler de sunmaları hoş.
 • Vale hizmeti de içeren bir otopark hizmeti sunuyorlar. Konum meselesine gelince, davetlilerin mekanı bulmakta zorlanmayacaktır diye düşünüyoruz 🙂

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Kız Kulesi’nde düğün yapma fikrinin karşısındaki tek engel mekan kapasitesinin üzerinde, geniş çaplı bir davetli listesi olabilir diye düşünüyoruz.

Kız Kulesi nerede, kiminle görüşebilirsin?

Salacak Mevkii Üsküdar

📞 0216 706 2537 numaralı telefondan Fatime Hanlı ile konuşup önerdikleri düğün fiyatları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


9. Eski Büyükdere İskelesi, Sarıyer

Eski Büyükdere İskelesi düğün

Min. Yemekli Fiyat 150-200 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 80-100 TL
Yemekli Kapasite 500-750
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 75-100

Nasıl bir mekan?

Tarihi 1853’e değin uzanan ve bugün Eski Büyükdere İskelesi olarak bilinen görkemli yapı, geçtiğimiz yıllarda restore edilmesinin ardından kapılarını İstanbullu çifte kumrulara açtı. Büyükdere İskelesi, muhteşem Boğaz manzarasına hakim görkemli salonu ve teras alanıyla dört mevsim boyunca düğün yapmaya elverişli. Ali Talat Bey Salonu adlı kapalı alanda 300 kişiye kadar davetlilerini ağırlama şansına sahipsin. Teras kısmını baharda veya yağmur riskinin söz konusu olduğu haziranın ilk günlerinde dahi rahatça tercih edebilirsin çünkü düğün gününde hem açık hem kapalı alan sana ait olacak.

Eski Büyükdere İskelesi düğün sırasında nasıl bir atmosfere bürünüyor, görmek istersen:

https://youtu.be/zx_MOu_NyzA

Eski Büyükdere İskelesi düğün fiyatları nasıl?

 • Başlangıç fiyatlarında hafta içi hafta sonu ayrımı bulunmuyor. Yemekli bir düğün için kişi başı minimum 150-200 TL civarında bir ücret ödemen gerekiyor.
 • Kokteylli bir davet planlıyorsan 80-100 TL arası kişi  başı minimum rakamlar söz konusu.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’e kadar orkestra susmayacak.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstediğin bir İstanbul düğün organizasyon şirketi ile anlaşma şansına sahipsin. Dışarıdan bir düğün fotoğrafçısı ya da catering firması getirmene ise sıcak bakmıyorlar.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Birbirine yakın kapasitede açık ve kapalı alanlarının hem tarihi atmosferi yansıtması hem Boğaz manzarasına hakim olması hem de düğün gününde iki kısmın da sana tahsis edilecek olması çok avantajlı.
 • Mekanın kendine ait, vale hizmeti de sunan bir otoparkı mevcut. Toplu taşıma ile erişime de müsait bir lokasyonda. Deniz ve kara yolu vasıtasıyla erişmek mümkün.
 • Düğün öncesinde mekan yetkililerinden randevu alıp menü tadımında bulunabilme ve istersen değişikliğe gitme olanağına sahipsin. Çocuklara özel, diyabet ve vejetaryen menü seçenekleri sunmayı da ihmal etmiyorlar. Çiftlerin yorumlarına nazaran yemeklerin lezzet ve sunumlarının beğeni topladığını söyleyebiliriz.
 • Düğünlerini burada yapan çiftler mekan işletmecileri ve çalışanlarının sunduğu profesyonel hizmet ve yakın ilgiden memnun kalmışlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Eski Büyük Dere İskelesi, alkol servisi sunmayan İstanbul tarihi düğün mekanları arasında. İçkili düğün salonları için listemizdeki diğer seçeneklere göz atmanı tavsiye ediyoruz.

Eski Büyükdere İskelesi nerede, kiminle görüşebilirsin?

Büyükdere Mah. Çayırbaşı Cad. No: 150 Sarıyer

📞 0212 963 3801 numaralı telefondan yetkili kişi ile iletişime geçip düğün gününü planlamaya başlayabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


10. Gül Sultan Yalısı, Beylerbeyi

Gül Sultan Yalısı düğün

Min. Yemekli Fiyat 200-300 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 150-200 TL
Yemekli Kapasite 200-300
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 100-200

Nasıl bir mekan?

Beylerbeyi Yalı Boyu Caddesi üzerinde bulunan Gül Sultan Yalısı, başta Mimar Kemaleddin olmak üzere birkaç defa usta ellerce restore edilmiş ve 1904 yılından bu yana ayakta kalmayı başarmış. Boğaz’a nazır bir tarihi mekanda düğün yapmak istiyorsan Gül Sultan Yalısı, açık ve kapalı alanlarıyla dört mevsim boyunca tercih edebileceğin bir alternatif. Yalı düğünü yapmak isteyen çiftlerin favorilerinden olan tarihi mekan; 350 kişi kapasiteli bir bahçe, muhteşem boğaz manzarasına hakim 110 kişilik bir teras, 180 kişi kapasiteli bir kapalı salon ve aynı zamanda 120 kişilik bir restorandan meydana gelmektedir. Yalıda ayrıca 7 adet VIP oda mevcut.

Krem-kahve tonlarının hakim olduğu kapalı salon, muhteşem iç mimarisi ve tarihi atmosferiyle göz dolduruyor. Mekanın asaletini gösteren dekorasyon ögeleri olarak yalnızca görkemli avizeler ve Boğaz’a bakan pencereleri süsleyen şık perdelerden söz etmek dahi kendi başına yeterli olacaktır.

Açık alandan söz edecek olursak bahçe ve terasta kullanılan ahşap yer döşemelerinin mekana ayrı bir hava kattığını söyleyebiliriz. Başta palmiyeler olmak üzere farklı türlerdeki yemyeşil ağaçlar mekan ambiyansını daha da pekiştirmiş. Hangi alanı seçersen seç masalardan şamdanlara, çiçekli süslemelerden ses ve ışık düzenine bütün detaylardan memnun kalacağını sanıyoruz.

Gül Sultan Yalısı’nda düğün, Boğaz manzarasında gelin ve damadın fotoğraflarının çekilmesiyle başlıyor. Bu arada garsonlar davetlilere ikramlarda bulunuyorlar. Nikah töreninin gerçekleşmesinin ardından Gelin&Damat Odası’na alınan çiftler kısa bir süre sonra ilk danslarını gerçekleştirmek için alkışlar içinde yalının bahçesine geliyorlar. Bu muhteşem atmosferi ve daha fazlasını yakından görmek için şu videoya göz atmanı tavsiye ediyoruz:

Beylerbeyi Gül Sultan Yalısı düğün fiyatı nasıl?

 • Gül Sultan Yalısı başlangıç fiyatları için hafta içi hafta sonu ayrımına gitmiyor. Yemekli düğünler için kişi başı minimum 200-300 TL civarında bir ücret ödemen gerekiyor. Kokteylli bir davet için ise kişi başı fiyatlar 150-200 TL’den başlıyor.
 • Mekanı kına gecesi etkinliği için de tercih edebilirsin. Minimum kişi başı fiyatlar hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 150-200 TL aralığında. Laf açılmışken, aksesuar kiralama hizmeti sunmadıklarını belirtelim.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’e kadar lezzetli yemekler ve taze ikramlar düğün mekanını şenlik alanına çevirecek.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te servisle beraber müzik de son buluyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Gül Sultan Yalısı düğün için gerekli tüm hizmetleri kendi bünyesinde sunmayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Açık ve kapalı alanlarıyla yıl boyunca tercih edilebilecek İstanbul tarihi düğün mekanları arasında.
 • Düğünlerini burada yapan çifte kumrular mekan mutfağının hazırladığı lezzetli yemeklerden ve başarılı sunumlardan hayli memnun kalmışlar.
 • Düğün öncesinde menü tadımı ve istersen değişiklik imkanı sunuyorlar. Kosher, vejetaryen ve çocuklara özel menü seçenekleri sunmayı da ihmal etmiyorlar.
 • Mekanda vale hizmeti de sunan yeterli kapasiteye sahip bir otopark mevcut. Gül Sultan Yalısı, toplu taşıma imkanlarına elverişli bir noktada olmasının yanı sıra mekanın kendine ait teknesi de ulaşım konusunda misafirlerine yardımcı olabilir.

Gözlerimiz başka ne aradı?

İstediğin bir İstanbul düğün fotoğrafçısı ile çalışman için opsiyon sunsalar fena olmazdı.

Gül Sultan Yalısı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Beylerbeyi Mah. Yalı Boyu Cad. No: 36 Beylerbeyi Üsküdar

📞 0216 706 2993 numaralı telefondan Evren Yazgan veya Ayça Balkan ile iletişime geçip önerdikleri güncel düğün paketleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


11. Dalyan Club, Kadıköy

Dalyan Club düğün

Min. Yemekli Fiyat 100-150 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 100-150 TL
Yemekli Kapasite 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 100-150

Nasıl bir mekan?

130 senelik tarihi bir geçmişe sahip mekan, İstanbul’un en nezih semtlerinden Fenerbahçe’de 1982’den beri evlilik heyecanı yaşayan çifte kumruları ağırlamaya devam ediyor. Dalyan Club, muhteşem doğası ve merkezi konumu ile İstanbul kır düğünü mekanları arasında en çok tercih edilenler arasında. Öyle ki şehrin gürültüsünden azade bir düğün yapmak isteyen birçok ünlü isim de dünya evine burada girmiş. Dalyan Club, 2 açık ve 3 kapalı alan olmak üzere toplamda 5 kısımdan meydana geliyor.

Kır Bahçesi ve Havuz Başı alan 400’er kişi ağırlayabilecek kapasitede. “Beyaz düşlerinizin bahçesi” diye andıkları şirin kır bahçesi, asırlık ağaçların altında hafızlardan silinmeyecek bir düğün yapmak için ideal mekanlardan. Bahçenin dekorasyonu için kır düğünü konseptine çok yakışan rustik ögeler kullanılmış. Ağaçları süsleyen fenerler ise mekanın ambiyansını güçlendirmiş.

Etrafı yeşilliklerle çevrili havuz başı konseptindeki alanın ferahlığına diyecek yok. Davet alanının belli başlı köşelerinde kullanılan ahşap dekorasyon ögeleri ise mekan görselliğine ayrı bir hava katmış. Hangi açık alanı seçersen seç, olumsuz hava koşulları söz konusu olursa Balo Salonu’nda düğüne devam etme şansın bulunuyor.

Dalyan Club Balo Salonu kış düğünleri için de hayli rağbet gören bir mekan. Ahşap dekorasyonu ile dikkat çeken ve etrafı camlarla çevrili salon, havuz başı alanın manzarasına hakim bir konumda. Daha küçük çaplı davetler için ise yine bir camlı bahçe olan Jasmine ve tarihi taş bina dahilindeki Lilium Salon tercih edilebilir.

Dalyan Club düğün fiyatları nasıl?

 • Yemekli bir düğün yapmak istiyorsan hafta içi kişi başı minimum 100-150 TL’den başlayan fiyatlar söz konusu. Hafta sonu ise bu rakam 150-200 TL civarında.
 • Kokteylli bir düğün yapmak istiyorsan hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın kişi başı minimum 100-150 TL’den başlayan fiyatlar söz konusu.

Servis kaçta bitiyor?

Hangi davet alanı tercih ettiğine göre değişiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı durum söz konusu. Ancak her durumda after party alanında müzik ve eğlenceye gece boyunca devam etme şansına sahipsin.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Dalyan Club düğün için gerekli tüm hizmetleri kendi bünyesinde sunuyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Farklı konsept ve kapasitlerdeki açık ve kapalı davet alanlarıyla dört mevsim boyunca çifte kumrulara ev sahipliği yapan İstanbul tarihi düğün mekanları arasında.
 • Dalyan Club, düğünden önce menü tadımı imkanı sunuyor. Dilersen menüde değişikliğe gitme imkanın var. Kosher, vejetaryen ve çocuklara özel seçenekler sunmayı da ihmal etmiyorlar. Burada dünya evine giren çiftler yemeklerin lezzetini ve servisin kalitesini anlata anlata bitirememişler.
 • Otopark kapasitesi yeterli olan düğün mekanının vale hizmeti de sunduğunu not edelim.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İstediğin bir İstanbul düğün organizasyonu firması ya da fotoğrafçı ile çalışman için opsiyon sunsalar fena olmazdı.

Dalyan Club nerede, kiminle görüşebilirsin?

Atlıhan Sok. No: 3/5 Fenerbahçe

📞 0216 706 6348 numaralı telefondan Gonca Saltık veya Deniz Gürer’i arayıp hangi davet alanının senin için en uygun olduğunu ve önerdikleri düğün fiyatlarını öğrenebilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


12. Sultan Sarnıç, Fatih

Sultan Sarnici düğün

Min. Yemekli Fiyat 80-100 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 50-80 TL
Yemekli Kapasite 300-400
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 100-150

Nasıl bir mekan?

4. yüzyılda Roma İmparatoru I. Theodosius tarafından inşa edilen sarnıç, Tarihi Yarımada’da Yavuz Sultan Selim Camii’ne yakın bir noktada yer alıyor. Tarihi sarnıç, 7 sene süren restorasyonun ardından İstanbullu çifte kumrulara ev sahipliği yapmaya başlamış. Klasik düğün konseptlerine meydan okuyan Sultan Sarnıç, İstanbul tarihi düğün mekanları fiyatları açısından da oldukça cazip bir alternatif.

Sultan Sarnıç’ın turizm eğitimi almış profesyonel personel kadrosunun sunduğu kaliteli hizmetten memnun kalacağını zannediyoruz.

Sultan Sarnıç düğün fiyatları nasıl?

 • Sultan Sarnıcı düğün fiyatları başlangıç rakamları için hafta içi hafta sonu ayrımına gitmiyor.
 • Yemekli bir düğün için kişi başı minimum 80-100 TL’den başlayan rakamlar söz konusu. Kokteylli bir davet için ise bu rakamlar 50-80 TL aralığında.

Servis kaçta bitiyor?

23:00’te sona eriyor.

Müzik kaçta bitiyor?

23:30’a kadar devam ediyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Beğendiğin bir İstanbul düğün organizasyon şirketi ile anlaşma fırsatına sahipsin. Fotoğrafçı ve catering şirketi için ise aynı şey söz konusu değil.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Menü tadımı ve değişikliği konusunda esnekler. Çocuklara özel menüler de sunuyorlar.
 • Mekanın vale ve otopark hizmeti mevcut. Tarihi Yarımada’daki düğün mekanına toplu ulaşım olanaklarının bolluğunu ise malum.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Alkol servisi bulunmayan İstanbul tarihi düğün salonları arasında. İçkili düğün yapmayı planlıyorsan listemizdeki diğer seçeneklere göz atmanı tavsiye ederiz.

Sultan Sarnıç nerede, kiminle görüşebilirsin?

Ali Kuşçu Mah. Yavuz Selim Cad. Ali Naki Sok., No: 4 Fatih

📞 0212 963 3953 no’lu telefondan Serkan Süer’e ulaştığında mekan hakkında aklına takılan tüm soruları cevaplayacaktır.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


13. Hotel Les Ottomans İstanbul, Kuruçeşme

Hotel Les Ottomans düğün

Min. Yemekli Fiyat 300-400 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 300-400 TL
Yemekli Kapasite 300-400
Kapalı Alan Kapasitesi 100-200
Otopark Kapasitesi 75-100

Nasıl bir mekan?

18. yüzyılda Osmanlı sadrazamlarından Muhsinzade Mehmet Paşa tarafından inşa ettirilen yalı, 1980’li yıllarda geçirdiği restorasyonun ardından Hotel Les Ottomans adıyla turizm alanında hizmet vermeye başlamış. Günümüzde evlilik heyecanı yaşayan çifte kumruları da ağırlayan Les Ottomans, 5 yıldızlı otel konforu ve hizmet kalitesi sunan İstanbul tarihi düğün mekanları arasında yer alıyor.

Les Ottoman Hotel’in Bosfor ismindeki muhteşem Boğaz manzarasına sahip açık hava düğün alanı, kokteyl düzeninde 500, yemek düzeninde 300 kişiyi ağırlayabilecek kapasitede. Mekana daha ferah bir hava katan havuz alanının üstünü kapatarak yemekli düğünler için davetli sayısını arttırmak mümkün. Bunun yanında otelde farklı kapasitelerde 2 kapalı alan da bulunuyor. Birbirine bitişik olup paravanla ayrılmış olan Sultan Meryem ve Nigar adlı salonları ise birleştirildiğinde 200 kişiye kadar davetli listelerini ağırlamak mümkün. Mekan dekorasyonunun şıklığın diyecek söz yok. Daha küçük çaplı davetler için ise elit ve asil bir atmosfere sahip Has Oda tercih edilebilir. Hotel Les Ottomans’ta düğünlerin nasıl olduğunu yakından görmek istersen, senin için hazırladıkları şu tanıtım videosuna göz atmanı tavsiye ederiz:

Hotel Les Ottomans Istanbul düğün fiyatları nasıl?

Yemekli düğün fiyatları kişi başı minimum 300-400 TL’den başlıyor.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’e kadar otel mutfağında hazırlanan enfes lezzetler davetlilerin masalarını şenlendirmeye devam edecek.

Müzik kaçta bitiyor?

02:00’ye kadar müzik ve eğlence dur durak bilmeksizin devam ediyor. Sonrasında after party alanında da eğlenceye devam etme şansına sahipsin.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstediğin bir İstanbul düğün fotoğrafçısı ve organizasyon şirketi ile anlaşma şansına sahipsin. Catering firması için ise aynı şey söz konusu değil.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Farklı kapasite ve konseptlerdeki açık ve kapalı alanlarıyla dört mevsim boyunca İstanbullu çifte kumruları ağırlamaya devam ediyor.
 • Düğün öncesinde menü tadımında bulunma imkanı sunuyorlar. Arzu edersen değişikliğe de gidebiliyorsun. Diyabetli misafirlerin, et yemeyi tercih etmeyen davetlilerin ve çocuklar için özel menü seçenekleri sunmayı da ihmale etmemişler.
 • Hotel Les Ottomans düğüne özel araçlarıyla gelecek davetlilerin için vale hizmeti de sunan bir otoparka sahip. Arnavutköy gibi merkezi bir lokasyonda bulunan mekana toplu taşıma ile ulaşmanın zor olmayacağını da not düşelim.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Kapalı alanlarının kalabalık düğünler için elverişli olmadığını hatırlatalım.

Hotel Les Ottomans Istanbul nerede, kiminle görüşebilirsin?

Muallim Naci Cad. No: 68 Kuruçeşme

📞 0850 532 9381 no’lu telefondan yetkili kişi ile iletişime geçip önerdikleri uygun fiyatlı düğün paketleri hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


14. Bosphorus Palace Hotel, Beylerbeyi

Bosphorus Palace Hotel

Min. Yemekli Fiyat 200-300 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 150-200 TL
Yemekli Kapasite 300-400
Kapalı Alan Kapasitesi 100-200
Otopark Kapasitesi 50-75

Nasıl bir mekan?

19. yüzyıl Osmanlı sivil mimarisinin nadide eserlerinden olan Debreli İsmail Paşa Yalısı, 1990’lı yıllarda aslına uygun biçimde yeniden inşa edilmiş ve Bosphorus Palace Hotel adı altında turizm alanında hizmet vermeye başlamış. Yalı Boyu Caddesi’nde yer alan otel, kurulduğu yıldan beri İstanbullu müstakbel çiftlere ev sahipliği yapıyor. İstanbul düğün otelleri arasında tarihi geçmişi ve muhteşem Boğaz manzarasıyla bir adım öne çıkan Bosphorus Palace Hotel, açık ve kapalı davet alanlarına sahip.

Etrafını saran yemyeşil ağaçların ve masmavi denizin ferahlığını hissettiren, 350 kişiye kadar ağırlamaya elverişli bahçe alanı yaz düğünleri için ideal bir seçenek. Otel, tabiatın sunduğu görselliği çok şık bir mimari ve dekorasyonla birleştirmeyi başarmış. Bosphorus Palace Hotel açık havada, 5 yıldızlı otel konforunda bir düğün yapmak için ideal İstanbul düğün mekanları arasında. Mekanın restoranı ise 130 kişiye kadar misafir edebilecek kapasitede.

Bosphorus Palace Hotel düğün fiyatları nasıl?

 • Bosphorus Palace Hotel düğün fiyatı başlangıç rakamlarında hafta içi hafta sonu ayrımına gitmiyor.
 • Yemekli düğün yapmak istiyorsan kişi başı minimum 200-300 TL civarında bir ücret ödemen gerekiyor. Kokteylli bir düğün yapmayı tercih ediyorsan kişi başı minimum ücret 150-200 TL aralığında.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’e kadar devam ediyor. Eğlenceye devam etmek istersen mekanın after party alanı bulunduğunu da not edelim.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstediğin düğün organizasyon firması ya da catering şirketi ile anlaşmanın önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Yalnızca dışarıdan düğün fotoğrafçısı getirmeni istemiyorlar.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Açık ve kapalı alanlara sahip İstanbul tarihi düğün mekanları arasında.
 • Düğün öncesinde menü tadımında bulunabilir ve istersen değişikliğe gidebilirsin. Otel vegan, vejetaryen ve çocuklara özel menü seçenekleri de sunuyor.
 • Vale hizmeti de sunan bir otoparkı mevcut. Yalıboyu Caddesi’ndeki düğün mekanlarına otobüs ve vapur gibi toplu taşıma araçları ile ulaşma imkanı var.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Kapalı alanlarının kalabalık düğünler için elverişli olmadığını hatırlatalım.

Bosphorus Palace Hotel nerede, kiminle görüşebilirsin?

Yalıboyu Cad. No:64 Beylerbeyi

📞 0216 706 2408 no’lu telefondan Gökmen Sarıgöl’e ulaştığında tüm sorularını cevaplayacaktır.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Otel düğünlerinden söz açılmışken:

İstanbul Düğün Otelleri İncelemesi: 2019 Fiyatları

Fikirlerini paylaş

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.