Muğla Sosyal Tesisler

0 sosyal tesisler bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Muğla’daki Sosyal Tesislerde Düğün

Muğla, özellikle yaz mevsimlerinde ülkenin her bir yanından hatta yurt dışından turistleri kendine çeken çok popüler bir yer. Bunun en büyük sebebinin ise şehrin doğal güzellikleri olduğunu söyleyebiliriz. Masmavi denizi ve yemyeşil ormanları ile ünlü olan bu güzel kentin çeşitli kutlamalar için ayrılmış birçok sosyal tesisi hizmete açık.

Muğla, şehir merkeziyle düğünlerde sıklıkla tercih edilen bir konum. Fakat bunun yanı sıra bu kentin özellikle ilçeleri gerek turizm gerekse davetler için daha fazla tercih ediliyor. Bodrum, Köyceğiz ve Marmaris ilçeleri; sadece yazları değil, dört mevsimde de insanla dolup taşıyor. Bundan dolayı düğün mekanlarının fiyatları biraz yüksek olabiliyor.

Eğer Muğla’da bir sosyal tesiste düğününü planlamaya karar verdiysen, şehrin bu fahiş fiyatlarından asla etkilenmiyorsun. Bunun en büyük sebebi ise, şehrin özellikle ilçelerinde bulunan çok sayıda sosyal tesisin düğünler için kapılarını sana açıyor olması. Özetle, avantajlı fiyatlarla popüler ve lüks bir şehrin ilçelerinde düğününü planlamak istersen Muğla tam senlik!

Muğla Sosyal Tesislerinde Ne Tarz Hizmetler Sunuyor?

Muğla’daki belediye sosyal tesisleri düğünlerinde deniz kenarında bir organizasyon yapmana olanak tanınıyor. Tesislerin bir kısmının denize sıfır bir alanda konumlanması sayesinde, tatil beldesinde olduğunu tam anlamıyla hissedebiliyorsun. Deniz kenarında bulunmayan mekanlar ise bahçe veya çim alanda bulunup orman manzarasını seyredebileceğin bir konumda. Kapalı alan düğünlerinde ise kolonsuz ve yüksek tavanlı tesislerde düğünler düzenleniyor.

Muğla’nın sosyal tesis düğünü imkanları çok çeşitli. Buradaki sosyal tesislerde düğün gününü daha şen hale getirmek ve yüzünü güldürmek için tesisin farklı yerlerine fotoğraf köşeleri kuruluyor. Ayrıca mekanların çoğu; misafirlerin karşılandığı alana kurulan “Hoş geldiniz” panosuyla, düğününe gelecek tüm davetlilerinin daha tesise girerken yüzlerinde bir tebessüm oluşturuyor.

Bu şehirdeki sosyal tesislerin bir kısmı otel olarak da hizmet veriyor. Bu özelliğin avantajıyla, düğününü düzenlediğin mekana uzaktan veya şehir dışından gelen konukların düğün sonrası bu tesis otelinde konaklayabiliyorlar. Aynı şekilde, eğer düğününden sonra o yorgunlukla yola çıkmak istemezsen sen de otelde konaklayabiliyorsun. Böylece hem misafirlerin daha rahat oluyor hem de sen bu lüksten faydalanabiliyorsun.

Muğla şehri çok büyük olduğu ve birçok ilçe barındırdığı için burada özel araç kullanımı oldukça yaygın. Bu sebepten düğün için organize edilen sosyal tesislerin neredeyse hepsinde araçlar için park alanı hizmeti sağlanıyor. Butik bir otoparka sahip olan mekanlarda ise bu alan yeterli gelmediği takdirde, çevrede bulunan çok sayıda ücretli park alanlarından faydalanabiliyorsun.

Muğla’nın Sosyal Tesislerinde Düğün Ücreti Ne Kadar?

Muğla’nın sosyal tesislerinde düğün fiyatları çok düşük seviyelerde seyrediyor. Bu fiyatlandırmalarda mekanların belediyeye bağlı olması büyük bir etken oluyor. Genellikle fiyatları canlı müzik, fotoğraf köşeleri, süslemeler gibi unsurlar arttırmıyor; düğün paketi ücretleri sabit kalıyor. Şehirdeki diğer mekanlara kıyasla bu tesislerin fiyatları oldukça bütçe dostu bir biçimde seyrediyor.

Muğla’daki sosyal tesislerin düğün salonu ücretleri arasında belirleyici faktörler, düğünün yapılacağı gün ve konuk sayısı oluyor. Eğer düğününde yüksek sayıda davetlini ağırlayacaksan,

tesislerin fiyatları bir tık daha yükselebiliyor. Benzer şekilde cuma, cumartesi ve pazar düzenlenen düğünlerde paket ücretleri daha fazla oluyor. Daha uygun bir fiyat ödemek için hafta içini tercih edebiliyorsun.

Muğla’daki Sosyal Tesisler Düğünlerde Hangi Avantajları Sunuyor?

Muğla’nın sosyal tesislerinde nişan, kına gecesi, bekarlığa veda partisi, sünnet düğünleri, açılışlar ve baby shower gibi düğün haricinde de kutlamalar organize ediliyor. Tesislerin organizasyon sorumluları sayesinde verilecek davete uygun aksesuarlar temin edilip gerekli detaylar hazır ediliyor. Canlı müzik, fotoğraf gibi eğlence hizmetleri ise her kutlamada çoğu mekan tarafından ayarlanıyor.

Bu şehrin son zamanlarda çok revaçta olmasının olumlu etkisiyle, Muğla’daki sosyal tesislerin düğün bahçelerine ulaşım oldukça kolay oluyor. Merkezden ilçelere gidebilmek için birçok servis, dolmuş ve otobüs hizmet verirken; havaalanından ve otogardan da semtlere giden araçlar bulmak çok kolay oluyor. Bu sayede konukların nereden gelirlerse gelsinler düğününe kolaylıkla ulaşıyorlar.

Muğla’da Düğün Yapılan Sosyal Tesisler Nasıl Seçilir?

Muğla’da düğünlere ev sahipliği yapan sosyal tesislerin içinden bir tercih yapmak için öncelikle düğün alanında çalışan ekibin profesyonellik seviyesini bilmelisin. Bu şehirdeki tesislerin çoğu, uzun yıllardır davetlerde hizmet verdiklerinden, tecrübe ve bilgi konusunda personelleri de güven veriyor. Fakat yine de düğünü planlayacağın tesisi seçerken mekanın geçmişini araştırıp yorumlarını okuyabilirsin.

Muğla sosyal tesisleri, düğün menüleri anlamında birbirinden farklılaşıyor. Düğün yapacağın tesisi seçerken mekanın düğünler için sunuyor olduğu yemek listelerini inceleyebilirsin. Ayrıca burada kokteyl servisi olup olmadığını öğrenmek de senin için önemli bir detay olacaktır. Geleneksel yemekler ya da dünya mutfağı gibi seçenekler arasından, hangi tesiste hangi yemeklerin servisi yapıldığını değerlendirmeye alabilirsin.

Bu kentin tatiller için sıkça kullanılmasından farklı olarak, bazı sosyal tesisler yalnızca kapalı alanda hizmet veriyor. Eğer bir salon düğünü tercih ediyorsan, düğün mekanını seçerken Muğla’daki sosyal tesisin havadar ve ferah bir alanda olduğundan emin olmalısın. Misafirlerinin rahatı ve düğününün daha konforlu bir biçimde sürmesi için önemli olan bu konuyu dikkate almayı unutmamalısın.

Muğla mekanlarının çoğunda ses sanatçısı, müzik grubu, DJ gibi canlı sahne hizmetleri veriliyor. Fakat sosyal tesislerin bazılarında, müzik hizmeti yalnızca kasetten yayın olarak sunuluyor. Eğer düğününde canlı müzik dinlemek istiyorsan seçeceğin yerin bunu senin için sağlayıp sağlamadığını mutlaka sormalısın. Bu tarz mekanlarda dışarıdan bir müzik ekibiyle anlaşmana müsaade ediliyor.

Tüm Sosyal Tesisler