maslak kasrı
Adres Darüşşafaka Büyükdere Cd. 34457 Şişli / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Maslak Kasrı hakkında

II. Abdülhamid’in şehzadelik yıllarını geçirdiği yerde, uzun yıllar konuşulacak bir düğün yapabilirsin desek? Osmanlı döneminin önemli yapılarından biri olan Maslak Kasrı, çiftlere bu imkanı sunuyor. 19. yüzyıldan günümüze gelen yapısı ve bahçesiyle her sene şahane düğünlere imza atıyorlar.

Maslak Kasrı, 170 dönümlük orman arazisinin tam da ortasında yer alıyor. Bu alandaki seralara zamanında sultanlar tarafından bitkiler ekilmiş, bahçelerinde önemli konuşmalar yapılmış. Şimdi ise bu güzel alanın keyfini çıkarma sırası sana ve müstakbel eşine geldi.

Mekan, açık davet alanında hizmet veriyor. Burada yaklaşık 400-500 kişiye kadar davetli ağırlanabiliyor. Maslak Kasrı nikah seremonisi, kına gecesi gibi etkinliklere de ev sahipliği yapıyor. Şimdi dilersen diğer detaylara geçelim:

Maslak Kasrı düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)500 - 750 TL
 • Maslak Kasrı’nda tarihi düğün mekanlarının fiyatlarına göre ortalama rakamlar talep ediliyor. Hatta birçok mekandan uygun olduğunu dahi söyleyebiliriz.
 • Fiyatları etkileyen faktörlerin başında menü seçimi ve düğün tarihi geliyor.
 • Sundukları standart beyaz ve kırmızı etli menülerden dilediğini seçebiliyorsun.
 • Düğünden önce mekana giderek menü tadımı yapabilir ve sevmediğin lezzetleri değiştirmelerini isteyebilirsin.
 • Özel beslenme alışkanlıklarına sahip olan konuklar için diyabet, kosher, vegan ve vejetaryen menü de hazırlayabiliyorlar. Ayrıca çocuklara özel yemekler de mevcut.
 • Tablodaki fiyat, başlangıç menüleri için geçerli. Sana özel fiyat almak için mekanla iletişime geçmen gerekiyor.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite 400-500 kişi
Kokteylli kapasite 500-750 kişi
Açık alan kapasitesi 400-500 kişi
Kapalı alan kapasitesi Kapalı alan yok

Maslak Kasrı düğün organizasyonu

Maslak Kasrı’nda düğün yapmaya karar verdiğinde, yetkililer tarafından farklı paketler sunuluyor. Bu düğün paketlerinde şöyle hizmetler bulunuyor:

 • Yemek servisi
 • Fotoğraf ve video
 • Ses ve ışık sistemleri
 • Mekan süslemeleri
 • DJ ve orkestra
 • Servis personelleri
 • Organizasyon sorumlusu
 • Otopark kullanımı

Mekanın organizasyon sorumlusu, almak istediğin tüm hizmetlerle yakinen ilgileniyor. Taleplerini göz önünde bulundurarak size özel bir düğün akışı oluşturuyor. Düğün günü de bu akışa göre hareket ediyorlar.

Maslak Kasrı iletişime geçen çiftlere de paketlerle ilgili detaylı bilgi veriyor. “Ben diğer tarihi düğün mekanlarını da merak ediyorum” dersen: Yalılardan Kasırlara İstanbul Tarihi Düğün Mekanları

Dekorasyon ve süsleme

Maslak Kasrı’ndaki süslemeler, sen nasıl istersen o şekilde yapılıyor! Her türlü konseptı uygulayabiliyorlar. Mekan süslemelerine baktığımızda; gelin yolu, nikah kürsüsü, masa ve sandalye tasarımları, gelin tagı, şamdan, çiçekler ön plana çıkıyor. E böyle bir mekana da şık dekorasyon yakışır!

Müzik

Saat 00:00’a kadar müzik eşliğinde gönlünce dans etmeye hazır mısın? Değilsen de şimdiden dans provalarına başlamanı öneriyoruz. Çünkü mekanın anlaşmalı orkestrası ve DJ’i sayesinde dans pistini boş bırakamayacaksın. İstersen müzisyenlerle önceden görüşüp çalmalarını istediğin şarkıları da belirtebilirsin.

Düğün fotoğrafçısı

İşte Maslak Kasrı’nda düğün yapmanın en güzel avantajlarından biri: Düğün albümün için burada fotoğraf çektirebilirsin! Yemyeşil bahçesi ve tarihi yapısıyla dış çekim için harika bir seçenek. Organizasyon başlamadan birkaç saat önce mekana gelerek, burada enfes pozlar verebilirsin.

Maslak Kasrı’nın paketinde fotoğraf ve video hizmeti bulunuyor. Düğünün başından sonuna kadar bu ekip tarafından kaydediliyor, fotoğraflarla ölümsüzleştiriliyor. Dilersen başka bir fotoğrafçıyla da çalışabiliyorsun, nasıl istersen.

Şişli’deki diğer şık düğün mekanları da bu yazıda: En İyi Şişli Düğün Salonları ve Otelleri

Otopark

Maslak Kasrı’nın yaklaşık 250 araç kapasiteli, geniş otoparkı bulunuyor. Özel aracıyla gelecek olan konukların, bu otopark sayesinde park sorunu yaşamıyor. Mekandaki vale hizmeti de ilgi gören diğer detaylardan biri.

Alkışlarımız

 • Maslak Kasrı, buram buram tarih kokan yapısıyla tüm davetlilerinin bayılacağı bir mekan. Şöyle ki; II. Abdülhamid bu kasırda yaşarken, Osmanlı tahtına çağrılmış. Sen de çok seneler sonra buraya gelip düğününü yapacaksın. Düşüncesi bile heyecanlandırıyor.
 • Yemyeşil bir davet alanları var. Yani öyle bir-iki ağaçtan bahsetmiyoruz; bildiğin yemyeşil!
 • Çok merkezi bir konuma sahip. Anadolu Yakası’nda yaşayan davetlilerin bile burayı rahatça bulabilecekler. Unutma, ulaşım önemli bir konu.
 • Mekan süslemelerinde sınır tanımamalarını sevdik. Sen sadece hayalindeki düğünü anlatıyorsun, onlar da sana özel konsept oluşturuyorlar.
 • Maslak Kasrı’na dışarıdan organizasyon ve fotoğraf firması getirebilirsin. Mekanın ‘İlla benim anlaşmalı firmalarımla çalışacaksın’ tarzında bir kısıtlaması kesinlikle bulunmuyor.

Diğer organizasyonlar

Maslak Kasrı’nın o güzel bahçesi, sadece düğünlere ev sahipliği yapmıyor. Burada kına gecesi, nişan, mezuniyet töreni, nişan, sünnet düğünü, kurumsal etkinlik, piknik, doğum günü, baby shower gibi birçok farklı organizasyon düzenlenebiliyor.

Maslak Kasrı nerede?

Adres: Darüşşafaka Büyükdere Cd. 34457 Şişli / İstanbul

Maslak Kasrı, doğanın ortasında yer alan ve aynı zamanda şehir merkezinde bulunan nadir düğün mekanlarından biri! Merkezi konumu sayesinde buraya ulaşım da çok kolay. Özel aracıyla gelecek davetlilerin konum ile direkt ulaşabilir. Toplu taşıma kullanacak olanlar ise otobüs ve metro hatlarını tercih edebilirler.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları