Antalya Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

0 kına ve bekarlığa veda mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Antalya’daki Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

Türkiye’nin turizm anlamında başı çeken şehirlerinden biri olan Antalya, boydan boya sahilden oluşan şehir merkezi, birbirinden güzel ilçeleriyle Akdeniz’in en önemli merkezlerinden biri. Bu sebeple bu şehrin her köşesi devamlı olarak yenileniyor ve güzelleşiyor. Kına ve bekarlığa vedalarda kendine uygun bir mekan bulmak, işte bu yüzden çok daha kolay oluyor.

Bu güzeller güzeli ilin baskın rengi yeşil ve mavi. Hem ormanları hem dağları hem de masmavi ve sımsıcak deniziyle Antalya, Türkiye’nin beşinci en büyük ili. Merkezi olmasının yanı sıra bu şehrin birçok ilçesi her anlamda çok meşhur. Eğlence mekanlarıyla da ünlü olan Antalya’da kına geceni, bekarlığa veda partini düzenleyebilmen için birçok semt mevcut.

Buranın kutlama ve eğlenceler için en çok tercih edilen ve en fazla sayıda mekana sahip olan ilçeleri Alanya ve Muratpaşa. Devamlı gelişmekte olan Antalya’nın diğer ilçelerinde de çeşitli mekanlar mevcut. Bu ilçeleri mekan sayısı bağlamında Konyaaltı, Kepez ve Manavgat takip ediyor. En sık tercih edilen ise Antalya Lara‘daki kına mekanları.

5’i merkez olmak üzere her ilçesinde mekan hizmeti veren Antalya’daki kına gecesi mekanları ve bekarlığa veda partisi organizasyonları için uygun mekanlar kolayca bulunabiliyor. Farklı kültür, millet ve zevklerden insanların bu kentin bünyesinde birlikte yaşamasının da avantajıyla, kendine en uygun, en çok içine sinen mekanı gönül rahatlığıyla bulabiliyorsun.

Antalya Kına Mekanları Hangi Hizmetleri Veriyor?

Antalya’daki kına mekanları çok fazla sayıda olduğu için her birinde farklı farklı hizmetler sunuluyor. Fakat bir genelleme yapacak olursak, bu kentteki mekanların neredeyse tümünde kına töreni için kına ekibi, Hint kınası temini, dans koreografileri, davul ve görsel şovlar gibi hizmetler veriliyor. Mekanların hepsinde organizasyon sorumlusu kına gecesinin planlamasıyla ilgileniyor.

Antalya kına ve davet salonu adı altında hizmet veren mekanların neredeyse hepsinde, orkestra veya DJ imkanı sağlanıyor. Böylece kına gecende kına müzikleri ve en sevdiğin şarkılar eşliğinde kah duygulanıp kah gülümsüyor, dans etmelere doyamıyorsun. Fotoğrafçı imkanı da aynı şekilde mekanların çoğunda senin için sağlanıyor. Bu hizmetin sağlanmadığı mekanlarda ise eksikliği giderecek seçenekler sunuluyor.

Antalya’daki kına gecesi mekanlarının bazıları bu özel ve güzel gecene hazırlanman için kuaför ve makyaj ekibi olanağı tanıyor. Bu sayede ekstra masraflar yapmana gerek kalmadan hazırlanabiliyorsun. Aynı şekilde bu kentteki mekanların neredeyse hepsinde kına gecene daha rahat hazırlanabilip stresini atabilmen için sana özel bir oda tahsis ediliyor.

Antalya’da bekarlığa veda mekanlarına baktığımızda, hizmetlerin kına geceleri kadar fazla ve iyi olduğunu saptıyoruz. Halihazırda kına gecesi düzenlenebilen her yerde, bekarlığa veda partileri de düzenlenebiliyor. Belirlediğin konsepte uyumlu bir şekilde dekore edilen ve eksikleri tamamlanan mekanlarda, bu güzel ve özel günün olmazsa olmazı olan müzik için farklı seçenekler sunuluyor.

Antalya bekarlığa veda partisi ve kına gecesi mekanlarının ortak olarak verdiği hizmetlerden biri de yemek ve kokteyl sunumları. Mekanların hepsinde farklı menüler bulunup, yemekler için tadım hakkı veriliyor. Dünya ve Türk mutfağından lezzetler arasından seçimler yapıp, denedikten sonra bu lezzetleri misafirlerine servis ettirebiliyorsun. Bu hizmete en büyük katkıysa Antalya’nın turizm kenti olmasından sağlanıyor.

Kına Mekanları Antalya’da Nasıl Fiyatlandırılıyor?

Kına organizasyon fiyatları Antalya’da fazlasıyla farklılaşıyor. Her bütçeye uygun bir mekan var diye nitelendirebileceğimiz Antalya ve semtleri, verilen hizmetlere göre ücret listesini belirliyor. Bu ilin turistik ve gelişmiş olması sebebiyle, oldukça pahalı mekanlar da hizmet verebiliyor. Fakat mekanların ücret ortalamalarına bakıldığında, gayet makul fiyatlar görebiliriz.

Antalya kına organizasyon fiyatlarının yüksek olduğu yerler genellikle 5 yıldızlı oteller, yat kulüpleri, hem havuz hem de deniz manzaralı mekanlar olarak göze çarpıyor. Uygun ve ortalama fiyatlarda olan mekanlarda ise olanaklar açısından fazla bir değişim yok diyebiliriz. Bu mekanlarda da orkestra, süslemeler, organizasyon sorumlusu, kına ve bekarlığa veda aksesuarları gibi imkanlar sağlanıyor.

Turizm başkenti olarak da bilinen Antalya’da kına ve bekarlığa veda mekanı fiyatlarının değişim göstermesinin en büyük sebebi kına gecelerinde temin edilen kına aksesuarları oluyor. Kına tahtı, kına töreni ve kına ekibi gibi hizmetlerin paketlere dahil olduğu mekanlarda fiyat yükselirken, bunların kiralanabildiği veya dışarıdan temin edildiği mekanlarda fiyatlar daha düşük.

Antalya Kına Yerlerini Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

“Antalya’da kına gecesi nerede yapılır?” diye düşünüyorsan, en doğru yerdesin! Bu sımsıcak şehirde, en özel günün için bir kına gecesi ya da bekarlığa veda mekanı seçerken dikkat etmen gereken ilk detay kutlamaların en önemli detayı olan müzik. Mekanların hepsinde müzik yayını sağlanıyor fakat bazı yerler orkestra, DJ ve canlı müzik için farklı imkanlar sunuyor.

Bu güzel kentte düşünmen gereken bir diğer ayrıntı da mevsim. Antalya’da havalar sıcak ama arada bir beklenmedik yağışlar gerçekleşebiliyor. Eğer Antalya’da açık hava kına mekanları arasından bir tercih yapmak istiyorsan dikkat etmen gereken, mekanın yağış için gerekli önlemleri alıp almadığı. Bazı mekanların tente, kapalı alan seçenekleri olsa da her mekanda bu geçerli olmayabiliyor.

Antalya kına gecesi mekanlarının birbirinden ayrıştığı bir diğer nokta, yemek ve kokteyller. Bu şehirdeki bazı mekanlarda yemek servisi bulunmuyor ve bu mekanlar yalnızca bistro olarak hizmet veriyor. Aynı şekilde alkol servisi olmayan mekanlar da mevcut. Eğer organizasyonunda yemekli ve alkollü bir servis istiyorsan, kına ve bekarlığa veda mekanlarını tam anlamıyla araştırabilirsin.

Antalya’da kına gecesi organizasyonunu düzenlerken, buranın büyük, ilgi gören, kalabalık ve çevre illerden misafir ağırlayan bir kent olduğunu unutmamalısın. Kına gecen ve bekarlığa vedana il dışından ya da arabasıyla gelmeyi tercih eden konukların için kutlama mekanını seçerken geniş bir park alanı imkanı sunan bir davet alanı seçmelisin.

Antalya bekarlığa veda partisi mekanları ve kına gecesi yerleri için bir tercih yaparken mekanın kapasitesini incelemelisin. Bu şehrin nüfusu yoğun ve değişken olduğu için mekanların kapasiteleri de farklılaşabiliyor. Bu sebepten de 50 kişiden az kapasiteden 2.000 kişilik alanlara birçok mekan hizmet veriyor. Davetli sayına en uygun mekanı bulabilmek için bu kent çok elverişli.

Antalya’daki Kına ve Bekarlığa Veda Mekanlarının Avantajları

Tüm Kına Mekanları