İstanbul Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

200 kına ve bekarlığa veda mekanları bulundu.

İstanbul’daki Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

Düğün sürecinin en keyifli etkinliklerinden olan kına geceleri ve bekarlığa veda partileri için İstanbul’da sanıldığından çok daha fazla alternatif var! Öncelikle İstanbul düğün salonları ve mekanlarının hemen hepsi kına organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Hatta çiftlerin bazıları, düğünlerini ve kınalarını aynı mekanda düzenliyorlar. Düğün mekanlarının haricinde tamamen kına gecesi için oluşturulmuş salonlar bulunuyor.

İstanbul kına gecesi mekanlarının kapasiteleri ortalama 100-300 kişi arasında oluyor. Bu sayıdan daha fazla davetli çağırabileceğin mekanlar da mevcut elbette. Gelin hamamı mekanlarında ise bu kapasite sayısı 50’ye kadar düşüyor. Açık ve kapalı alanlara sahip kına salonlarının; sahnesi, dans pistleri ve kına tahtına özel köşeleri de bulunuyor.

İstanbul Anadolu Yakası kına mekanları; küçük salonlardan, otellerden, düğün mekanlarından, restoranlardan, kır bahçelerinden oluşuyor. Yani karşına çok fazla seçenek çıkıyor ve bu mekanların arasından en uygun olanı organizasyon tarihine göre seçmen gerekiyor. Avrupa Yakası kına mekanlarında da durum aynı şekilde. Hatta bu yakada daha fazla mekan türü olduğunu söyleyebiliriz.

İstanbul bekarlığa veda mekanları ise çiftlere ve arkadaşlarına sınırsız bir eğlence sunuyor! Canlı müzik, lezzetli yiyecekler, alkollü/alkolsüz içecekler ve şık masa düzenleriyle unutulmaz bekarlığa veda organizasyonları düzenliyorlar. Bu etkinlik için İstanbul’da boğaz manzarasını seyredebileceğin teraslar ve keyifli müzikler dinlenebilen restoranlar yoğun ilgi görüyor. Bekarlığa veda aksesuarları dahi mekanlardan temin edilebiliyor.

İstanbul Kına Paketleri ve Hizmetler

Kına yerleri İstanbullu gelin adaylarına birbirinden güzel paketler hazırlayıp sunuyor. Bu paketlerin içeriğinde; kına süslemesi, kına tahtı, el mumu, atıştırmalık, çerez, DJ, bindallı, kaftan, davul şovu, kına ekibi, dans gösterisi, kına töreni, damada özel fes ve kostüm, lokum ikramı gibi birçok hizmet yer alıyor. Paketlerin içeriği ve fiyatı en uygun olanını seçebiliyorsun.

Kına gecesi mekanları İstanbul’un birçok farklı noktasında hizmet veriyor. Ama farklı ilçelerde olsalar da hizmet içerikleri birbirine çok yakın oluyor. Öncelikle mekan süslemesi için Osmanlı, prenses, Hint gibi farklı konseptler hazırlayabiliyorlar. Seçtiğin konsepte uygun olacak şekilde masa - sandalyeleri süslüyorlar. Hatta kına ekibinin ve gelinin kostümleri de o doğrultuda belirleniyor.

Açık hava kına mekanları İstanbul’da birbirinden güzel kır süslemelerini de paketlerine dahil ediyor. Bu süslemeler; kır aydınlatmalarını, anı köşelerini, gazebo ve gelin yolu gibi detayları kapsıyor. Tüm mekanlar, işinde uzman organizasyon sorumluları tarafından hazırlanıyor. İhtişamlı görüntüleriyle İzmir kına gecesi ve bekarlığa veda mekanlarıyla da birçok noktada benziyorlar.

İstanbul kına mekanlarının bünyesinde hizmet veren bir kına ekibi bulunuyor. Genelde 2-4 kadından oluşan bu kına ekibi, gelin adayına nedimelik hizmeti veriyor. Dans gösterileriyle kına gecesini şenlendirirken, gelin adayını hiçbir anında yalnız bırakmıyorlar. Hatta bazı mekanlarda gelinle beraber dans koreografisi oluşturuyor ve bunu özel kostümlerle davetlilere sunuyorlar.

İstanbul Kına Mekanlarının Fiyatları Nasıl?

İstanbul kına salonlarında fiyatlandırma şu şekilde oluyor: Yemekli bir kına gecesi yapmayı düşünüyorsan mekandan kişi başı fiyat alıyorsun. Yemeksiz bir etkinlik içinse sunulan kına paketi üzerinden toplam fiyatlandırma yapılıyor. Uygun rakamlardan başlayan fiyatlar, mekanın ihtişamına ve sunulan hizmetin çeşitliliğine göre yükselebiliyor.

Yemekli kına gecelerinde, menüde sunulan ana yemek seçimine göre fiyat değişiyor. Onun haricinde organizasyonu yapacağın tarihin de fiyatlarda payı çok büyük. Hafta içi organizasyonları hafta sonundakilere göre daha uygun olduğu için ilgi görüyor. Kişi sayısı da bir o kadar önemli. Ne kadar çok kişi davet edersen, ödemen gereken rakam da aynı oranla artıyor.

Kına mekanları Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası fark etmeden şehir genelinde ortalama rakamlara sahip. Tabii ki ilçeler arasında fiyat farklılıkları gözlemliyoruz. Maltepe kına mekanlarının fiyatlarıyla Kadıköy’deki salonların talep ettiği rakamlar aynı olmayabiliyor. O nedenle bulunduğun bölgede fiyatlar yüksekse ve bütçen düşükse, çevredeki ilçelere de göz atmak çok işe yarayacaktır.

İstanbul’un fiyatları, İzmir kına gecesi ve bekarlığa veda mekanlarına ve diğer şehirlere göre bir tık daha yüksek olabiliyor. Ancak bunlar büyük farklılıklar değil. Esas olan kına paketleri! Salonlarda birden fazla kına paketi seçeneği sunulduğu için hepsini tek tek incelemeni öneriyoruz. Bu şekilde sana en uygun paketi bulabilir ve bütçeni sarsmadan hareket edebilirsiniz.

İstanbul’da Kına Mekanı Nasıl Seçilir?

Kına mekanları İstanbul’da çok sayıda bulunuyor ve bu nedenle çiftler seçim yapmakta zorlanabiliyor. Peki sana en uygun kına mekanını seçmek için nelere dikkat etmen gerekiyor? Önemsemen gereken maddeleri listeledik ama şunu unutmamalısın ki en önemlisi senin kendini o mekanda rahat hissetmen! Bir mekanda ne kadar keyif alırsan orası o kadar iyidir.

İstanbul’da Kına Gecesine Özel Süslemeler

İstanbul kına gecesi mekanlarında, özellikle son dönemlerde birden fazla konsept karşımıza çıkıyor. Geleneksel dokulardan hoşlanan çiftlere Osmanlı tarzında süslemeler yapılırken, modernize edilmiş kına gecelerini sevenlere daha çok parti havasını yansıtan dekorlar sunuluyor. Mekanların standart süslemeleri oluyor. Ancak bazılarında çiftlerin talebine göre tamamen onlara özel süslemeler de yapılabiliyor.

Osmanlı tarzı kına konsepti uygulayan salonlarda, kırmızı ve altın sarısı renklerini görüyoruz genelde. Tüllerle süslenmiş, kıpkırmızı bir kına tahtı karşılıyor salona giren konukları. Gelinin oturacağı bu tahtın etrafına kırmızı veya altın tonlarında minderler yerleştiriliyor. Minderlerde ise nedimeler yerini alıyor. Bazı tahtlar hem gelinin hem de damadın oturabilmesi için iki kişilik oluyor.

Bazı İstanbul kına mekanlarının davet alanlarında rengarenk aksesuarlarla karşılaşabiliyoruz. Hepsi birbirinden farklı renklerde masa örtüleri, pembe tonlarında tahtlar, eğlenceli bir kına aksesuar masası ve çok daha fazlası… İçindeki enerjiyi kına gecesine yansıtmak isteyen gelin adayları için bu renkli konseptler biçilmiş kaftan oluyor adeta. Tabii konseptler üzerinde minik değişiklikler yapma hakları da bulunuyor.

Daha modern, klasik tarzda bir organizasyon istersen; siyah ve bordo tonlarının kullanıldığı mekanlar hoşuna gidebilir. Siyah renk, önceden bu kadar rağbet görmüyordu ancak günümüzde siyahın asaletini birçok alanda görüyoruz. İhtişamlı şamdanlar, canlı çiçekler ve kadife kumaştan siyah tahtları kına mekanlarında daha sık görmeye başladık. Dilersen mekanlardan bu süslemeler için talepte bulunabilirsin.

Tüm Kına Mekanları