Balıkesir Düğün Mekanları

6 düğün mekanları bulundu.

Balıkesir’deki Düğün Mekanları

Yeşil ile mavinin bir arada olduğu, sakin ve oldukça huzurlu bir şehirdir Balıkesir. Şahane manzarası ve adalarıyla dikkat çeken Balıkesir’in hem Ege hem de Marmara Denizi’ne kıyısı bulunuyor. Misafirperver insanları ve güvenli ortamı ile Balıkesir, Türkiye’nin en yaşanılabilir şehirleri arasında yer alıyor. Balıkesir’in kaostan uzak, dingin ve temiz havası herkesi kendine çekmeye yetiyor.

Yaşanılabilecek ve ziyaret edilebilecek en güzel şehirler arasında yer alan Balıkesir, düğün organizasyonu yapmayı planlayan çiftler tarafından da sıkça tercih ediliyor. Havaların ısınmasıyla düğün organizasyonları da daha fazla talep görüyor. Hem doğayla iç içe bir alanda yapılması planlanan düğünler hem de kapalı davet alanı organizasyonları için Balıkesir’de birçok seçenek bulunuyor.

Balıkesir; sahillerinin güzelliği, muhteşem doğası, enfes mutfağı ve kendine has kültürü ile ön plana çıkıyor. Şehrin ön plana çıkan özellikleri çiftlerin de dikkatini çekiyor. Çiftler özellikle deniz kenarı, kır, sahil, tarihi mekan ve tekne düğünleri için Balıkesir’deki davet alanlarını tercih ediyor. Organizasyonlarını gerçekleştirebileceğin mekanların sayısı en çok; şehrin merkezinde, Ayvalık ve Edremit’te konumlandırılıyor.

Balıkesir Düğün Yerlerinin Türleri

Balıkesir Düğün Mekanı Hizmetleri Neler?

Düğün yerlerinin türlerine göre sunulan hizmetler de farklılık gösterebiliyor. Mekanların genel hizmetleri arasında; yemek servisi, organizasyon sorumlusu, otopark ve ön tadım yapma imkanı bulunuyor. Balıkesir düğün mekanlarının pek çoğu, çiftlerin dışarıdan hizmet almasına da müsaade ediyor. Çiftler diledikleri organizasyon firması, fotoğrafçı, kameraman, ses sanatçısı ve DJ ile özgürce çalışabiliyor.

Balıkesir’deki kapalı davet alanları kolonsuz ve yüksek tavanlı salonlarıyla dikkat çekiyor. Balıkesir Merkez düğün salonlarının birçoğunda havalandırma sistemi bulunuyor. Salonların neredeyse hepsinde ışık, ses ve sahne hizmetleri mevcut. Açılır-kapanır tavan ve teras özellikleri sayesinde kapalı davet alanlarının tercih edilebilirliği de artıyor. Düğün mekanlarının büyük bir kısmı pasta ve içecek ikramlarıyla konukların yüzünü güldürüyor.

Balıkesir’de nikah seremonisi gerçekleştirebileceğin birçok mekan bulunuyor. Davet alanlarının çoğu sade ve şık bir şekilde dekore ediliyor. Masa, sandalye ve gelin yolu süslemeleri de düğün mekanlarının sunmuş olduğu hizmetler arasında yer alıyor. Yemekli düğünlerde Türk mutfağının sevilen lezzetleri çiftler ve konuklarla buluşturuluyor. Kokteylli davetlerde ise meze ve atıştırmalık çeşitleri sunuluyor.

Balıkesir Düğün Mekanları Fiyatları Nasıl?

Hafta sonu gerçekleştirmeyi planladığın yemekli düğünün için konuk başına çok makul bir miktar ödeme yapabileceğin uygun fiyatlı pek çok mekan bulunuyor. Uygun fiyatlı mekanlar; Merkez, Altıeylül ve Ayvalık’ta konumlandırılıyor. Bu ilçelerde nikah sonrası yemeğini ya da kır düğününü gerçekleştirebilmen mümkün. Ayrıca cep dostu organizasyonlar için sosyal tesislerin kapalı davet alanlarını da kullanabilirsin.

Balıkesir uygun düğün mekanlarının yanı sıra lüks ve yüksek fiyatlı davet alanlarıyla da dikkat çekiyor. “İhtişamlı bir düğün yapalım, herkes bizi konuşsun” diyorsan Ayvalık’taki mekanları incelemeni tavsiye ediyoruz. Deniz kenarı ve havuz başı organizasyonları çiftler tarafından epey rağbet görüyor. Ayvalık’ta konumlandırılan davet alanları arasında; tarihi mekanlar, oteller ve kır düğünü yapabileceğin yerler mevcut.

Balıkesir Sahil Düğünü Yapacakların Dikkat Etmesi Gerekenler

Konuklar dışında Balıkesir’in doğal güzellikleri de aşkına şahit olsun istersen sahil düğünü senin için harika bir seçim olabilir. “Balıkesir’de düğün nerede yapılır?” diye merak ediyorsan ve sahil organizasyonları için hizmet veren bir mekan arıyorsan Ayvalık’ı tercih edebilirsin.

Sahil düğünlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlar; saç, makyaj ve giysi seçimleri. Kumların üzerinde gerçekleştirilen salaş ve abartıdan uzak bir organizasyonda sade ve konforlu seçimler yapmak gerekiyor. İnce kumaşlı elbiseler, rahat ayakkabılar, doğal bir saç ve makyaj modeli sahil düğünleri için oldukça ideal bir görünüm sağlıyor.

çiftlerin ve konukların görünümleri kadar mekanın süsleme ve dekorasyonu da önemli. Bir sahil düğününde; ihtişamlı aydınlatmaların, yapay çiçeklerin, cansız ve koyu renkli objelerin kullanılması beklenemez. Çiftler, dekore edilen mekanın sahil konseptine uygun olup olmadığına mutlaka dikkat etmeli. Aydın’da açık alanda gerçekleştireceğin sahil düğünün için olumsuz hava koşullarına karşı önlem alan mekanları tercih etmeyi unutma!

Tüm Düğün Mekanları