Telefon: +90 2129633850

Fiyat Teklifi Al

Casamento Hakkında

Casamento Düğün Salonu Fuat Paşa Yalısı’nın içerisinde yer alan, Boğaz ve İstanbul manzarasına sahip Sarıyer’in en gözde düğün mekanlarından biri. Osmanlı mimarisini yansıtan tarihi yapı restoran olarak sektöre giriş yapmasının ardından çiftlerin en mutlu günlerini kutlayabilmeleri amacıyla bünyesine düğün organizasyonlarını da eklemiş. Ayrıca 2020 yılında Güvenli Turizm Sertifikası almaya hak kazanmış. Detaylar aşağıda!

Casamento Düğün Fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)3.000 TL'den fazla
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)3.000 TL'den fazla
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)Kokteyl Servisi Yoktur
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)3.000 TL'den fazla
 • Sarıyer Casamento Düğün Salonu’nda yemekli düğünlerde hafta içi ve hafta sonu başlangıç rakamları farklılık gösteriyor.
 • Yemekli ve kokteylli menüler arasında da fiyat farkı bulunuyor.
 • Fiyatlar, İstanbul kulüpler ve davet alanlarının geneline bakıldığında ortalamanın üzerinde görünüyor. Fakat bu mekanın da İstanbul Boğazı’nda tarihi bir yalı içerisinde olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir.
 • Burada net rakamların belirlenmesinde rol oynayan pek çok farklı etken var. İlk ikisi yukarıda gördüğün gibi. Eğer detaylı bilgi almak istersen, sayfadaki pembe butonları kullanabilirsin!

Kapasite

Yemekli kapasite 200-300 kişi
Kokteylli kapasite 300-400 kişi
Açık alan kapasitesi 200-300 kişi
Kapalı alan kapasitesi 50-100 kişi
Konaklama kapasitesi 100-150 kişi

Casamento Düğün Paketleri

Büyük bir ihtişama sahip olan Casamento İstanbul sana içerikleri farklı olan 4 düğün paketi sunuyor. Bu sayede bütçene ve standartlarına eş değer olanı seçme olanağı vererek kolaylık sağlamış oluyorlar. Türk ve Dünya Mutfağı’na ait yemeklerin bulunduğu menüler içerisinden tadım yaparak dilediği lezzetleri tercih edebilmen de cabası! Ayrıca özel menü değişiklikleri de gerçekleştirebilirsin.

En özel gününde misafirlerinin rahat etmesi çok önemli. Tam da bu noktada mekanın 250 araçlık otopark kapasitesi ve vale hizmeti bulunması senin için bir avantaj. Düğün gününde şehir dışından gelecek sevdiklerin de düşünülmüş. Sarıyer Casamento Düğün Salonu’nda yapacağın düğününde farklı şehirlerden katılım sağlayan misafirlerin için de 150 kişilik konaklama hizmeti mevcut. Diğer hizmetler şöyle:

 • Yemek servisi
 • Mekan süslemeleri
 • Servis personelleri
 • Müzik
 • Işık, ses ve sahne hizmeti
 • Profesyonel organizasyon sorumlusu
 • After party alanı

Dekorasyon / Süsleme

 • Sarıyer Casamento’da modern ve şık bir alan tasarımı göze çarpıyor.
 • Oturma düzeninde beyaz tiffany ve şeffaf napolyon sandalyeler ile ayna yüzeyli yuvarlak, dikdörtgen şeklindeki masalar yer alıyor.
 • Masalar senin seçtiğin örtülerle kaplanıyor.
 • Masa aksesuarları olarak da metal suplalar, cam vazolar, renkli veya beyaz çiçekler, numaratörler bulunuyor.
 • Sahnede ise şık bir dekorasyonun vazgeçilmezi ana dekoratif ürün olarak beyaz ve yeşilin ağırlıklı olduğu çember tag bulunuyor.

Müzik

Casamento Düğün Salonu’nda ışık, ses ve sahne hizmeti de mevcut. Düğün sonrası eğlencelerin için after party alanı bulunması ise eğlenceyi katlayarak arttırıyor! Keyifli bir davet geçirmen için tarzına uygun parçalardan oluşan bir repertuvar düzenlemesi de yapılıyor. Bu sayede en mutlu gününde gece saat 00:00’a kadar sevdiğin tüm şarkılar eşlikçin oluyor!

Düğün Fotoğrafçısı

Düğününün en güzel anlarını ölümsüzleştirmek için tabii ki fotoğraflar çok önemli. Bu konuda seni üzmeyen Sarıyer Casamento Düğün Salonu’nun fotoğraf ve video çekimi hizmeti bulunuyor. Dışarıdan başka bir fotoğrafçıyla anlaşmana hiç gerek yok. Sen gecenin tadını çıkarmaya bak, onlar da bu keyifli ve değerli dakikaları yakalasın! Mekanın tarihi dokusu sayesinde arka plan şahane çıkacak.

Otopark

Casamento Düğün Salonu Sarıyer, misafirlerinin rahat etmesi için otopark alanına da sahip. İstanbul’un kalabalığında en büyük problemlerden biri olan park yeri bulma sorununu da hiç dert etmene gerek yok. Çünkü 250 araç kapasitesine sahip olan otopark sorunlarının çözümü olacak. Ayrıca vale hizmeti sayesinde misafirlerin park etme zahmetine de girmeyecek.

Casamento Diğer Organizasyonlar

Sarıyer Casamento, İstanbul’daki hem tarihi hem de ihtişamlı olan sayılı mekanlardan biri. Haliyle burada sadece düğünler değil, pek çok özel ve kurumsal davetini gerçekleştirebilirsin. Kına gecesi, resepsiyon, mezuniyet törenleri, parti, kına gecesi, sünnet düğünü, açılışlar gibi saymakla bitiremeyeceğimiz kadar çok alternatif mevcut. Hayallerindeki organizasyonu gerçekleştirmek bir ‘tık’ kadar ötede.

Alkışlarımız

 • Mekanın hem şık hem de tarihi atmosferini biz çok beğendik.
 • Standart bir menü yerine tercih edebileceğin birden fazla menü seçeneği olması harika.
 • Düğünden önce menü seçeneklerini tadarak yapılmasını istediğin değişiklikleri de bildirebiliyorsun.
 • Senin tarzında müziklerle bir repertuvar oluşturulması da güzel.
 • 4 farklı içerikten oluşan paketler sunulması sayesinde bütçen ve isteklerin doğrultusunda bir tercih yapabilirsin.
 • After party alanı olması sayesinde düğünden hemen sonra direkt olarak bu alana geçebilirsin. Parti devam etmeli!

Casamento Çift Yorumları

Şebnem: “Mekanın deniz kenarında, açık alanda olması ve yaz düğünü olması muhteşemdi. Mekan kendiliğinden süslüydü zaten çok iyi bir atmosfere sahipti. Ekstra bir şeye gerek duymadık. Hizmet konusunda da gayet başarılıydılar. Çok düzenliydiler her şeyden önce. Biz mekandan çok çok memnun kaldık hatta mekanın anlaşmalı olduğu fotoğrafçıdan da aynı şekilde memnun kaldık.”

Betül & Alican: ‘’Harika bir düğün oldu. Yemekler, atmosfer, ilgi ve alaka… Her şeyiyle biz çok memnun kaldık. Misafirlerimizden birçoğu burada tekrar evlenebileceğini söyledi. Mekanın personeli size kendinizi çok özel hissettiriyor.’’

Casamento Nerede?

Adres: Büyükdere Mah. Çayırbaşı Cad. No:146 Sarıyer / İstanbul

Telefon: +90 2129633850

Casamento İstanbul’un merkezi ve gözde bir konumda olması en iyi avantajlarından biri elbette. Buraya çeşitli toplu taşıma alternatifleri ile kolayca ulaşmak mümkün. 25, 25A, 25E, 25G, 25Y, 40, 41, 41C numaralı otobüsler, mekana 3-4 dakikalık yürüme mesafesinde bulunan Büyükdere Mahallesi Durağı’ndan geçiyor. Şahsi araçlarını tercih edecekler ise yukarıya iliştirdiğimiz açık adresi kullanabilirler.

Fiyat Teklifi Al