Konya Düğün Mekanları

8 düğün mekanları bulundu.

Konya’daki Düğün Mekanları

İç Anadolu Bölgesi’nin şehirlerinden biri olan Konya’da düğününü organize etmek istiyorsan birçok opsiyonunun bulunduğunu söyleyelim. Konya’nın; kır bahçelerinde, otellerinde, tarihi mekanlarında, sosyal tesislerinde ve daha nice davet alanında düğün organizasyonunu gerçekleştirebilirsin. Hatta Konya’nın meşhur Beyşehir Gölü’nde tekne düğünü bile yapabilirsin! Hem yüksek kapasiteli hem de butik organizasyonlar için Konya’da birçok seçeneğin bulunuyor.

Davetli sayının 50 kişiden az olduğu butik organizasyonlar için Karatay ve Selçuklu’da güzel mekan seçeneklerin bulunuyor. Kalabalık bir ailen varsa, yüksek kapasiteli ve ihtişamlı bir düğün organizasyonu yapmak istiyorsan Meram ve Selçuklu’daki mekanlara göz atabilirsin. Burada konumlandırılmış olan davet alanlarında 3.000’den fazla konuğunu gönül rahatlığıyla ağırlayabilirsin. Konya’da her konuk kapasitesine uygun mekanı bulabilirsin.

Konya’da gerçekleştirmeyi planladığın düğün yerini Selçuklu, Meram ya da Karatay’da bulabileceğini düşünüyoruz. Düğün mekanlarının çok büyük bir kısmı bu ilçelerde konumlandırılıyor. Bu ilçelerde yer alan mekanların uygun fiyatlı olduğunu da belirtelim. Konya’da çok uçuk fiyatlar talep eden mekanlara rastlanmıyor. Şehirdeki davet alanlarının bütçe dostu fiyatlar karşılığında hizmet vermesi çiftler açısından büyük bir artı.

Konya’daki mekanların çoğu hem açık hem de kapalı davet alanlarının her ikisinde de hizmet veriyor. Davet alanlarının büyük bir kısmı şehir merkezinde yer alıyor. Doğayla iç içe, bahçe manzaralı ve çim alanlı mekanlar çiftler tarafından sıkça tercih ediliyor. Kapalı davet alanları; kolonsuz ve yüksek tavanlı salonlarıyla dikkat çekiyor.

Konya’da Düğün Yapılacak Yerlerin Türleri

Çiftler İçin Konya Düğün Mekanları Fiyatları

Konya’da hafta sonu gerçekleştirmeyi planladığın yemekli organizasyonunu uygun fiyatlar karşılığında gönül rahatlığıyla gerçekleştirebilirsin. Konya düğün yerlerinin büyük bir kısmı bütçe dostu fiyatlarıyla ön plana çıkıyor. Pek çok ilçede uygun fiyatlı davet alanları bulunuyor. Meram ve Selçuklu’daki davet alanları, uygun fiyatlarıyla çiftlerin yüzünü güldüren ilçeler arasında yer alıyor.

Uygun fiyatlı mekanların birçoğu; şehir, bahçe ve doğa manzarasıyla dikkat çekiyor. Konya’da 50-100 konuğunu ağırlayabileceğin, butik organizasyonlar yapabileceğin cep dostu mekanlar mevcut. Aynı zamanda 3.000 davetli ya da daha fazla sayıda konuğa kapılarını açan yerler de bulunuyor. Fiyatları ortalamanın üzerine çıkmayan davet alanları çoğunlukla kır bahçelerinde hizmet veriyor.

Selçuklu düğün mekanları arasında ortalama fiyatlı davet alanlarının sayısı da oldukça fazla. Selçuklu’daki düğün otelleri ve nikah sonrası yemeği mekanları ortalama fiyatlar karşılığında kaliteli hizmetler sunuyor. Bu mekanlar genellikle daha butik konseptli organizasyonlar için tercih ediliyor. Konya’da ortalamanın üzerinde ücretlere hizmet veren mekanlara da rastlamak mümkün. Her bütçeye uygun olan mekan Konya’da mevcut.

Konya’da En İyi Düğün Mekanlarının Hizmet İçeriği

En çok tercih edilen davet alanlarının başında Konya açık hava düğün mekanları geliyor. Peki ya açık davet alanlarında hangi hizmetler sunuluyor? Konya’da açık hava düğün mekanları çoğunlukla olumsuz hava koşullarına karşı önlem alıyor. Mekanlarda bulunan açılır-kapanır tavan ve tente gibi sistemlerle düğünde herhangi bir problem de yaşanmamış oluyor.

Hem açık hem de kapalı davet alanlarında müziğin her yere net bir şekilde ulaşıyor olması çok önemli. En iyi düğün mekanlarında güçlü ses sistemleri ve kaliteli ekipmanlar bulunuyor. Ses dışında mekan aydınlatmaları ve sahne kurulumu da dört dörtlük bir şekilde yapılıyor. Bu mekanlar; dans gösterisi ve DJ performansı gibi hizmetler de sunuyor.

Konya’daki en iyi düğün mekanlarında; after party alanı, otopark ve engelli girişi de bulunuyor. Bu mekanların çoğu güvenli vale hizmetlerini de çiftler ve konuklarla buluşturuyor. Unutulmaz anların ölümsüzleştirilmesi için mekanlar profesyonel çekim ekibi ile çalışıyor. Alanında yetkin kişiler fotoğrafçı ve kameramanla sınırlı kalmıyor. Mekanlar; müzisyen, aşçı, garson, organizasyon sorumlusu ve catering firmasıyla anlaşıyor.

“En iyi Konya düğün mekanlarında başka hangi hizmetler mevcut?” diye soracak olursan sana dekorasyon ve süslemelerden de bahsedebiliriz. Mekanların güzelliğini ön plana çıkaran hizmetler arasında; davet alanı, masa ve sandalye süslemeleri bulunuyor. Mekan türüne uygun, yenilikçi ve abartıdan uzak bir şekilde dekore edilmiş davet alanları hem çiftler hem de konuklardan tam not alıyor.

Tüm Düğün Mekanları