Konya Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

0 kına ve bekarlığa veda mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Konya’daki Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

Konya bekarlığa veda partisi organizasyonu ve kına gecesi yapan çeşitli mekanların yer aldığı bir şehir. Konya’nın her noktasında bu organizasyonları gerçekleştirebileceğin mekanlara rastlayabilirsin. En fazla kına salonu alternatifi Selçuklu’da bulunuyor. Meram ve Ereğli ilçeleri de çeşitlilik açısından ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor. Beyşehir ve Karatay’da birden fazla mekan seçeneği görmek mümkün.

Konya kına organizasyonu yapmak için Selçuklu ilçesinin sıklıkla tercih edildiği bir şehir denebilir. Burada onlarca alternatif mevcut. Konya kına yerlerinin sayısı Ahırlı, Akşehir, Kulu, Karapınar, Yunak ve Seydişehir’de Selçuklu ilçesine göre nispeten daha az. Konya kına mekanlarının çoğunun konumu oldukça merkezi. Bu mekanlara kolaylıkla ulaşım sağlayabiliyorsun.

Konya kına gecesi mekanları minimum 100-200 kişilik kapasiteye sahip. 3.000 kişiden fazla misafiri davet edebileceğin mekanlar da bulunuyor. Konya’daki mekanların kapasitelerinin ortalamasının 400-500 kişi olduğu söylenebilir. Yani Konya’da kına gecesi ve bekarlığa veda partisi için istersen tüm sevdiklerini davet edebileceğin, istersen de küçük bir kutlama yapabileceğin mekanlar bulunuyor.

Konya’da kına geceleri genellikle kapalı davet alanlarında gerçekleştiriliyor ancak açık havada parti yapabileceğin mekanlar da bulunuyor. Açık davet alanlarında çoğunlukla çok misafiri olan çiftler ağırlanıyor. Butik kutlamalar için restoranlar da tercih edilebiliyor. Konya’da sosyal tesisler, tarihi mekanlar, oteller, salonlar ve restoranlar bekarlığa veda partisi yapabileceğin yerlerden birkaçı.

Konya Kına Gecesi Paketlerinde Neler Var?

Konya kına gecesi organizasyonları için çeşitli hizmetlere ulaşabileceğin bir şehir denebilir. Bazı mekanlarda her ihtiyacını karşılayacak kına paketleri oluşturulmuş durumda. Konya’daki birkaç tesis bindallı/kaftan ve aksesuar kiralama imkanı sunuyor. Böyle bir hizmeti olmayan tesislere kendi bindallını getirmen gerekiyor. Kına töreni ve süslemeler ise neredeyse her mekanda var olan hizmetler.

Konya kına mekanlarında davul ve oryantal gösterileri de gerçekleşebiliyor. Bu hizmeti veren birkaç mekan var. Kına tahtı mekanların büyük çoğunluğunda mevcut. Bazı tesislerde ne tarz bir taht istediğine karar verebiliyorsun. Farklı konsept seçenekleriyle faaliyetlerine devam eden kına salonlarını da Konya’da bulabilirsin. Mekanların birkaçında senin için kına ekibi ya da nedimeler temin ediliyor.

Konya kına salonlarının hemen hemen hepsinde davet ekibiyle çalışma imkanın oluyor. Başka bir organizasyon firması getirmeni anlayışla karşılayan mekanlara rastlamak da mümkün. Konya’daki mekanların büyük kısmında yemek servisi gerçekleştiren ekipler bulunuyor. İkramları kendi mutfağında hazırlayan tesisler de çoğunlukta. Başka bir catering firmasıyla çalışmak istersen kına salonundan onay alman gerekebiliyor.

Konya bekarlığa veda mekanlarında sıklıkla fotoğraf ve video çekim ekibi bulunduğunu bilmelisin. Nadiren de olsa böyle bir anlaşması olmayan tesisler de var. Bazı mekanlara kendi çekim ekibini getirip davetini kaydetmelerini sağlayabiliyorsun. DJ ve orkestra eşliğinde kına gecesi organize eden mekanlar çoğunlukta. Kına salonlarında müzik performansının sürdüğü saat farklılık gösterebiliyor.

Konya Kına Mekanlarının Fiyat Aralıkları

Konya kına gecesi fiyatları mekanın konumu, organizasyon tarihi, kına paketi kapsamında sunulan hizmetler, ek imkanlar, davetli sayısı, tercih edeceğin aksesuarlar ve ikram edilecek lezzetlerin çeşidine göre değişiyor. Konya uygun kına salonlarının yanı sıra lüks tesislerin de bulunduğu bir şehir olduğu için burada her bütçeye uygun kına ve bekarlığa veda partileri organize edilebiliyor.

Konya kına organizasyon fiyatları cep yakmıyor. Fiyatlandırmada büyük oranda makul rakamlar yer alıyor. Ortalama ve üstünde bir ücret gerektiren mekanlar da bulunuyor. Ereğli, Selçuklu ve Meram’da diğer ilçelere kıyasla daha çok sayıda uygun fiyatlı mekan var. 1.000 kişiden fazla misafiri ağırlayabileceğin mekanların bütçe dostu olması iyi bir avantaj.

Konya kına salonları fiyatlarını etkileyen en önemli faktörlerden biri de ikramların çeşidi diyebiliriz. Yemekli bir kına gecesi yapmak kokteylli partilere göre bir tık daha yüksek fiyatlı oluyor. Mekanların çoğunun menü tadımı ve menüde değişiklik yapma imkanı sunduğunu bilmelisin. Misafirlerine ikram edilecek lezzetleri farklılaştırman durumunda ücretler değişebiliyor. Özel menü seçenekleri de fiyatları etkiliyor.

Konya kına salonu fiyatları organizasyonun gerçekleşeceği tarihten de etkilenebiliyor. Genellikle hafta içi yapılan kutlamalar hafta sonu organizasyonlarından daha uygun fiyatlı olsa da, bazı mekanların ücretlerinin güne göre değişmemesi de dikkat çekiyor. Konya’da yer alan bazı kına salonları başlangıç paketlerine sahip. Kişi başı ücretlendirme uygulayan tesisler ise çoğunlukta denebilir.

Konya’da Kına Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Konya kına ve bekarlığa veda partisi mekanı seçiminde zorlanıyor ve kararsız kalıyorsan, birkaç detayı gözden geçirmende fayda olabilir. Mekanların müzik hizmetinin geç saatlere kadar sürmesi iyi bir özellik. Aynı anda birden fazla kutlama yapmayan kına mekanlarına öncelik verebilirsin. Bu sayede tüm ilgi senin üzerinde olur ve müzik seslerinin karışma ihtimalini ortadan kaldırabilirsin.

Konya bekarlığa veda mekanları araştırmasında kapasiteye ve misafir sayısına dikkat etmelisin. Kalabalık bir parti yapılacaksa kişi başı ücretlerin uygun olması iyi olacaktır. Davet alanının çok tenha gözükmemesi de gerekir. Kapalı davet alanlarının havalandırma sıklığının yanı sıra klimasının bulunması da oldukça önemli. Olası bir elektrik kesintisine karşı jeneratör hizmeti sunan mekanları seçebilirsin.

Konya’da yapacağın kına gecesi veya bekarlığa veda partisinde kullanılacak süslemelerin de modern ve hayalindeki gibi olması gerekiyor. Mekanların önceki organizasyonlarında kullandığı aksesuarlara göz atmak isteyebilirsin. Ek bir isteğin olması durumunda bunları temin edebilecek mekanlar da öne geçecektir. Çekim yapan mekanların poz sayısına sınırlandırma getirmemeleri de fikrini değiştirebilir. Böylece her kareye sahip olabilirsin.

Hazırlık odası imkanı sunan kına ve bekarlığa veda partisi mekanlarında sana özel tahsis edilen bu alanın geniş olması gerekir. Anlaşma yapmadan önce bu odayı gezip fikir sahibi olabilirsin. Bu hizmeti yalnızca son rötuşları yapman için sunan mekanlar da bulunabiliyor. Tüm hazırlık sürecini mekanda geçirmek istersen yetkili kişilere sorman gerekebilir.

Tüm Kına Mekanları