Nevşehir Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

0 kına ve bekarlığa veda mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Nevşehir’deki Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

Nevşehir, İç Anadolu’nun nüfus yoğunluğu az olan, geleneklerine bağlı bir şehri. Şehrin yüzölçümü ve nüfusu çok yoğun olmadığından daha büyükşehirlere oranla çok fazla mekan seçeneği bulunmuyor. Yine de hayallerindeki kına geceni düzenleyebileceğin yerler mevcut. Ortalama 300-400 kişilik kapasitesi bulunan mekanların yanında 50 kişiden başlayıp 2.000 kişiye varan kapasitesi olan mekanlar bulman da mümkün.

Nevşehir kına gecesi mekanlarının ilçelere göre dağılımında listenin başını Merkez ilçesi çekiyor. Şehirdeki toplam kına mekanlarının yaklaşık yarısı Merkez’de bulunuyor. Merkez’i takip eden ilçesi ise tarihi ve kusursuz manzarası ile Ürgüp. Kına mekanlarının çoğunluğu bu iki ilçede bulunurken Acıgöl ve Kozaklı ilçelerinde daha az mekan çeşidi bulabilirsin.

Nevşehir kına salonu seçiminde en önemli konulardan biri kına geceni ne zaman düzenleyeceğin. Eğer bahar ve yaz aylarında kına geceni organize etmek istiyorsan, açık alanı olan mekan seçeneklerinin çoğunlukta olduğunu bilmelisin. Bazı mekanların hem açık hem kapalı alanı olmasından ötürü hava durumunda bir aksilik yaşandığında etkinliğini kapalı alana taşıyabiliyorlar.

Böyle özel bir gününü Nevşehir’de kutlamak istiyorsan şehrin en önemli avantajlarından birinden bahsedelim hemen. Şehir içi ulaşım burada çok kolay. Çok kalabalık bir şehir olmadığından Nevşehir kına salonlarına hem şahsi araçla hem de toplu taşıma araçları ile ulaşım kolaylıkla sağlanabiliyor. Böylelikle konukların kusursuz Kapadokya manzarası sunan mekanlara rahatlıkla gelebiliyorlar.

Nevşehir Kına ve Bekarlığa Veda Mekanlarında Fiyatlar Nasıl?

Nevşehir kına organizasyon fiyatlarının her bütçeye uygun olarak dağıldığını söyleyebiliriz. Kişi başı ortalama fiyatlar değişiyor. Ortalamanın altında daha bütçe dostu mekanlar bulmak da mümkün. Bunun yanı sıra daha lüks bir organizasyon düzenlemek istediğin takdirde kişi başı fiyatların yükselebildiğini de söylemeden geçmeyelim.

Nevşehir kına salonu fiyatları mekanın bulunduğu ilçeye göre değişiklik gösteriyor. En yüksek fiyat aralığını tarihi önemi ve manzarasıyla kişi başı ortalama ile Ürgüp ilçesi taşıyor. Ancak Ürgüp’te genellikle mekanların kapasitesi çok yüksek olmadığından toplam fiyat olarak bütçeni dengede tutabilirsin. Ayrıca Avanos ve Kozaklı’da makul fiyatlı mekan bulma şansın oldukça yüksek.

Fiyatları etkileyen en önemli faktörlerden biri ise mekandan alacağın hizmetler. Öncelikle yemekli bir kına gecesi düzenliyorsan, kokteyle göre daha yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsin. Bunun yanında fotoğrafçı, müzik gibi hizmetlerin kına paketlerine dahil olup olmadığı da fiyatları etkiliyor. Bu tarz hizmetler ekstra olarak sayılıyorsa toplam ödeyeceğin ücrette artış görmen mümkün.

Nevşehir bekarlığa veda partisi organizasyonlarında da dikkat etmen gereken konu partini düzenlemek istediğin konseptin ne kadarının mekan tarafından sağlanabildiği. Etkinliğinin dekorasyonu mekan tarafından sağlanamıyorsa ek ücret ödemen gerekecektir. Bunun yanında birçok mekanın aksesuar kiralama imkanı da olduğundan bu hizmetin mekanın sunduğu pakete dahil olıp olmadığını öğrenmen yararına olacaktır.

Nevşehir Kına Mekanları Tarafından Sunulan Hizmetler

Nevşehir kına yerleri tarafından alabileceğin birçok hizmet bulunuyor. Nevşehir kına gecelerinde gelenekselliğe önem verildiğinden bu tarzda düzenleyeceğin etkinliğin için alacağın hizmet çeşitliliği daha fazla olacaktır. Öncelikle mekanlar profesyonel ekipleri ile istediğin konseptte bir dekorasyon oluşturman için sana yardımcı oluyorlar. Birçok mekan kına tahtı, kına ekibi, bindallı gibi hizmetleri bulunduruyor.

Mekanların bazıları kendi organizasyon sorumluları ile çalışmanı isterken bazıları ise dışarıdan anlaştığın bir organizasyon firması ile çalışmana sıcak bakıyor. Organizasyon sorumluları; ne zaman dans edileceği, ne zaman kına yakma törenine geçileceği gibi detaylarla akışı düzenliyorlar. Hiçbir aksilik çıkmaması için çalışıyor ve genellikle bu hizmetleri kına paketlerine dahil olacak şekilde sunuyorlar.

Nevşehir’de diğer birçok şehrin aksine kına gecelerinde yemek sunulmasına da özen gösteriliyor. Bu nedenle birçok mekanda yemek servisi bulunmasının yanı sıra bazı mekanlar dışarıdan anlaştığın bir catering firması ile çalışmanı isteyebiliyor. Ancak kına geceni yemekli olarak düzenlemek istemezsen sunulan ikramlar da oldukça önemli bir rol oynuyor. İkramlar isteğine göre mekan tarafından sağlanabiliyor.

Nevşehir bekarlığa veda mekanlarında da alabileceğin sayısız hizmet bulunuyor. Bu hizmetlerin başında organizasyonunun konseptine göre bir dekorasyon oluşturuluyor. Mekan sorumluları bu konuda görüşlerine önem veriyor ve gerekli süslemeleri sağlayamıyorsa aksesuar kiralama imkanı da sunabiliyor. Partinde sevdiklerinle birlikte doyasıya eğlenmen için de mekanlar ışık, ses ve sahne hizmetlerini de sunuyor.

Nevşehir’de Kına Mekanı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisin?

Tüm Kına Mekanları