Samsun Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

0 kına ve bekarlığa veda mekanları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Samsun’daki Kına ve Bekarlığa Veda Mekanları

Samsun Karadeniz’deki konumuyla, deniz kenarında ve iç kesimlerinde iki ayrı iklim gösterebiliyor. Bu nedenle Samsun’da kına gecesi yapılacak yerler seçilirken bunun göz önünde bulundurulması gerekiyor. Aynı zamanda Samsun kına gecesi mekanları konusunda oldukça fazla seçenek sunduğundan dilediğin gibi bir kına düzenlemenin oldukça kolay olduğunu söyleyebiliriz.

Mekanların ortalama kapasitesi 300-400 kişi aralığında seyrediyor. Ancak sadece aile arasında bir kına gecesi düzenlemek istiyorsan kapasitesi 50 kişiden az olan mekanlar da mevcut. Bunun yanı sıra tüm sevdiklerini içeren uzun bir davetli listen olması da hiç sorun değil. Çünkü 2.000 kişiye varan geniş kapasiteli mekanlar bulman da mümkün.

Samsun’da kına gecesi mekanları sayısı ilçelere göre değişiklik gösteriyor. İlçeler arasında İlkadım kına mekanları başı çekiyor. Hemen ardından ise Atakum kına mekanlarının geldiğini söyleyebiliriz. Şehirdeki toplam mekan sayısının yaklaşık yarısı bu iki ilçede bulunurken; Havza ve Ayvacık ilçelerinde diğerleri kadar fazla mekan çeşidi bulunmadığını de belirtemeden geçmeyelim.

Samsun kına mekanlarının birçoğunda hem açık hem kapalı alan bulman mümkün. Bazı mekanların sunduğu açılır kapanır tavan sayesinde kına geceni dilediğin gibi düzenleyebiliyorsun. Deniz kenarında kına gecesi mekanları bulunduğu için Samsun’da düzenleyeceğin kına gecende kusursuz bir manzara seni bekliyor. Bir tarafında doğa manzarası diğer tarafında tertemiz bir deniz havası!

Samsun Kına Mekanlarının Fiyatları Nasıl Belirleniyor?

Samsun kına organizasyon fiyatlarının her bütçeye uygun olarak dağıldığını söylemek mümkün. Mekanların fiyatları ortalamada seyrediyor. Ancak birçok mekan daha uygun fiyatlar da sunuyor. Bunun yanında daha lüks bir organizasyon düzenlemek istiyorsan kişi başı yüksek olduğu mekanlar da mevcut.

Samsun kına salonu fiyatları mekanın bulunduğu ilçeye göre değişiklik gösterebiliyor. Atakum ve İlkadım ilçelerinde fiyatlar genellikle ortalamanın üstündeyken; Alaçam, Çarşamba ve Bafra ilçelerinde kişi başı fiyatları ortalamanın altında olan mekanlar bulman oldukça kolay. Ancak bütçeni dengede tutman için en önemli etkenin davetli sayısı olduğunu belirtelim. Davetli sayın arttıkça mekana ödeyeceğin ücret de artacaktır.

Samsun kına organizasyonunda fiyatları etkileyebilecek olan bir başka faktör ise mekandan alacağın hizmetler. Mekanlar genellikle bir kına paketi sunuyor. Bu kına paketleri içerisinde olan hizmetler fiyata dahil olurken bazı hizmetler ekstra olarak sayılıyor ve ayrı şekilde ücretlendiriliyor. Mekanlarda kına yakma töreni esnasında giymen için sunulan bindallı hizmeti genellikle ekstra aksesuar kiralama olarak sayılıyor.

Samsun bekarlığa veda partisi organizasyonlarında da kına gecelerinde olduğu gibi davetli sayısı, mekandan alacağın hizmetler gibi etkenler fiyatları belirliyor. Bekarlığa veda partilerinde genellikle bir konsept hazırlandığından istediğin konsepte uygun süslemeler mekanda bulunmuyorsa bunlar da ekstra olarak ücretlendirilebiliyor. Bunun yanında konuklarına sunacağın ikramların da fiyatları etkileyebilecek olan faktörlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Samsun Kına Organizasyonlarında Ne Tür Hizmetler Alabilirsin?

Samsun kına gecesi yerlerinin hemen hemen hepsinde kına gecenin her detayıyla titizlikle ilgilenecek olan bir organizasyon sorumlusu bulunuyor. Bu organizasyon sorumlusu ile nasıl bir kına gecesi istediğini görüştüğünde, buna uygun bir dekorasyon planlanıyor. Kına tahtı, kına tepsisi ve dilediğin gibi bir kına süslemesi hazırlanıyor. Bazı mekanlar bir organizasyon firması ile çalışmanı da onaylıyor.

Kına gecesi, günümüzde hüzünlü bir geceden ziyade sevdiklerinle doyasıya eğlendiğin bir kutlama olarak karşımıza çıkıyor. Bu konuda müzik oldukça önemli bir rol oynuyor. Mekanlar; ışık, ses ve sahne hizmeti sağlarken bazı mekanlarda canlı müzik, orkestra imkanları da bulunuyor. Ayrıca çoğu mekanda Samsun kına gecesinin olmazsa olmazlarından davul-zurna ekibi de mevcut.

Kına gecesinde konuklarına yemekli mi yoksa ikramlı bir düğün mü sunacağın sana kalmış. Samsun kına salonlarında yemek servisi bulabilirsin. Yemek servisi sunmayan mekanlar da genellikle bir catering firması ile çalışmana müsaade ediyor. Ancak ikramlı bir kına gecesi düzenlemek istersen her mekanda konuklarına çerez ve içecek ikramı sunulduğunu belirtelim.

Kına gecesi hayatının en özel anlarından biri olduğu için bu anları ölümsüzleştirmek isteyebilirsin. Bu konuda Samsun kına yerlerinde anlaşmalı oldukları bir fotoğrafçı bulunabiliyor. Tüm geceni kayıt altına alabilmenin yanında bazı mekanlar kına gecene gelemeyen sevdiklerinle bu anları canlı olarak paylaşma imkanı da sunuyor. Eğer mekanda fotoğrafçı bulunmuyorsa dışarıdan anlaştığın bir fotoğrafçı ile çalışabilirsin.

Samsun bekarlığa veda mekanlarında da sayısız hizmetler seni bekliyor. Bekarlığa veda partilerinin en önemli amacı sevdiklerinle doyasıya eğlenmektir. Bu nedenle mekanlar müzik konusunda sana çeşitli seçenekler sağlıyor. Bazı mekanlar senden bir müzik listesi hazırlamanı isterken bazıları canlı müzik imkanı da sunuyor. Ayrıca mekanlarda geniş dans pistleri bulunduğundan gece boyunca dans edebiliyorsun.

Kına Geceni Samsun’da Düzenlemenin Avantajları

Tüm Kına Mekanları