alaçatı kafası pera
Adres Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No:108 Şişhane – Beyoğlu / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Alaçatı Kafası Pera hakkında

Beyoğlu’nda Alaçatı atmosferini yaşatan bir mekanda, nikah sonrası etkinliği yapmak ister misin? Akıllara kazınan dekorasyonu, muhteşem manzarası ve lezzetli yemekleriyle Alaçatı Kafası Pera’ya bayılacaksın! Mekan, Daru Sultan Hotel’in terasında yer alıyor. Buradan eşsiz bir manzara seyredilebiliyor. Hatta Galata Kulesi’ni dahi çok net bir şekilde görebiliyorsun.

Birinci sınıf restoran statüsünde olan Alaçatı Kafası Pera, yaklaşık 100-200 davetli kapasitesine sahip butik bir mekan. Burada sadece yemekli organizasyonlar düzenlenebiliyor. Restoran dediğimize bakma bu arada, bizce gayet eğlenceli bir kulüp havasına da sahip.

Mekanla ilgili merak edilenlere geçelim şimdi:

Alaçatı Kafası Pera fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)750 - 1.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)Kokteyl Servisi Yoktur
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)Kokteyl Servisi Yoktur
 • Alaçatı Kafası Pera’da kişi başı rakam üzerinden fiyatlandırma yapılıyor. Seçeceğin menüye ve hafta sonu-hafta içi seçeneğine göre fiyatlar değişiklik gösteriyor.
 • Verilen kişi başı fiyatı davetli sayınla çarparak, ödemen gereken toplam rakama ulaşabiliyorsun.
 • Alaçatı Kafası Pera menülerinde Türk ve dünya mutfağından birçok lezzet sunuluyor.
 • Organizasyondan önce restorana giderek menü tadımı yapabiliyorsun. Hatta tadımdan sonra değiştirilmesini istediğin lezzetler olursa onları da belirtebiliyorsun.
 • Mekan yetkilileri tüm davetlilerin lezzetli yemekler yemesi için çalışıyor! Vegan, vejetaryen davetlilerin varsa onlara özel menüler de hazırlayabiliyorlar.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite 100-200 kişi
Kokteylli kapasite Kokteyl hizmeti yok
Açık alan kapasitesi 100-200 kişi
Kapalı alan kapasitesi 100-200 kişi
Konaklama kapasitesi 50-75 kişi

Alaçatı Kafası Pera nikah yemeği organizasyonu

Alaçatı Kafası Pera’da düzenlenen nikah sonrası yemek organizasyonlarına talep yoğun oluyor. Evliliklerini sadece en yakınlarıyla kutlamak ve bu günü ileride bol gülümsemelerle hatırlamak isteyen çiftler, burada hayallerini gerçeğe dönüştürüyorlar.

Mekanın aşçıları tarafından çok sayıda yemek çeşidi yapılabiliyor. Yemeklerin yanı sıra burası “Mezeleri güzel” diye hatırlanan restoranlardan biri. Alaçatı atmosferini sadece dekorasyonlarına değil yemeklerine de yansıtmışlar.

Organizasyon sorumlusu tarafından, mekanda düzenlenecek etkinlik çok iyi şekilde planlanıyor. Menülerden çalmasını istediğin şarkılara kadar her detay senin dilediğin şekilde uygulanıyor. Hafif müzik ile başlayan gece, bolca eğlence ve dans ile devam ediyor!

Dekorasyon ve süsleme

Alaçatı Kafası Pera’nın en sevdiğimiz özelliklerinden birini sorarsan, kesinlikle dekorasyonu deriz! Su kabaklarının işlenmesi ile oluşturulan aydınlatmalar, mekana öyle güzel bir hava kazandırmış ki. Mekana girdiğin an senin de dikkatini ilk olarak onlar çekecek bizce.

Mermer masalar farklı renk ve modellerdeki sandalyeler ile eşleştirilerek şık bir oturma düzeni oluşturmuşlar. Salonlarındaki neredeyse tüm masalardan net bir şekilde manzara görülüyor. Tabii bu masaları donattıkları çiçek aranjmanları ve şık sunum tabaklarının da hakkını yemeyelim. Bu ihtişamda onların da payı büyük.

Fikir vermesi için Alaçatı Kafası’nda çekilmiş bir video bırakıyoruz buraya:

Şehrindeki diğer nikah sonrası yemek mekanlarını da incelemek istersen: İstanbul’da Nikah Sonrası Yemek ve Eğlence Mekanları

Müzik

Alaçatı Kafası Pera için eğlencenin adresi diyebiliriz! Burada dans etmeden durabilene aşk olsun. Mekanın canlı müzik ve fasıl grupları var. Bu gruplarla eğlenebileceğin gibi istersen DJ ve orkestra da temin edebiliyorlar.

İstanbul’un ışıkları eşliğinde, çok şık bir mekanda saat 01:00’e kadar hiç durmadan dans edebilirsin!

Düğün fotoğrafçısı

Nikah sonrası yemek organizasyonunda profesyonel fotoğraflar çektirmek istiyorsan, dışarıdan dilediğin bir ekibi mekana getirebiliyorsun.

Otopark

Alaçatı Kafası Pera’ya özel aracıyla gelecek olan davetlilerine park sorunu yaşamayacaklarını şimdiden söyleyebilirsin. Mekanın yaklaşık 250 araç kapasiteli, çok geniş bir otoparkı bulunuyor. Şişhane’deki araç yoğunluğunu düşündüğümüz zaman, otopark çok büyük avantaj! Ayrıca vale hizmeti de bulunuyor.

Alkışlarımız

 • Alaçatı Kafası Pera, şehrin merkezinde yer alıyor! Anadolu Yakası’ndan da Avrupa’dan da tüm davetliler buraya kolaylıkla ulaşabiliyor.
 • Tamamı cam kaplı duvarlara sahipler. Bu sayede denizin ve tarihi yapıların eşlik ettiği o güzel manzarayı doya doya izleyebiliyorsun.
 • Mekanda alkollü içecek servisi de yapılıyor. Özellikle fasıl gecelerinde oluşturulan rakı sofralarıyla çok popülerler.
 • Yemek konusunda çok başarılılar! Özellikle Ege zeytinyağlılarını mutlaka denemelisin. Kooocaman bir meze dolabı seni bekliyor.
 • Açılır kapanır tavan sistemleri olması büyük avantaj.
 • Alaçatı Kafası Pera’ya dışarıdan organizasyon ve fotoğraf firması getirebiliyorsun.

Diğer organizasyonlar

Alaçatı Kafası Pera’da nikah sonrası yemek organizasyonlarının haricinde kına gecesi, nişan, mezuniyet töreni, davet, parti, doğum günü gibi farklı etkinliklere de yer veriliyor.

Alaçatı Kafası Pera nerede?

Alaçatı Kafası Pera adres: Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. No:108 Şişhane – Beyoğlu / İstanbul

Alaçatı Kafası Pera’ya ulaşım çooook kolay! Mekan; Şişhane Metro Durağının karşısında, Daru Sultan Hotel’in 6. katında yer alıyor. Buraya metro, Marmaray ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla rahatça ulaşılabiliyor. Ayrıca özel aracıyla gelecek olan davetlilerin de konum girerek mekana rahatlıkla ulaşabilirler. Merkezi bir konuma sahip olduğu için Anadolu Yakası’ndaki davetlilerinin dahi ulaşımda zorluk yaşamayacağını söyleyebiliriz.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları