küçüksu kasrı
Adres Göksu, Küçüksu Cad. No:12 Beykoz / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Küçüksu Kasrı hakkında

Beykoz’da denizin hemen kenarında, tarih kokan duvarlarını Boğaz esintisinin okşadığı harika bir mekan Küçüksu Kasrı!

küçüksu kasrı tarihi açıdan çok önemli bir yapı. Buranın geçmişi Bizans dönemine kadar uzanıyor. Osmanlı döneminde ise buradaki eski yapı Sultan Abdülmecid tarafından yıktıralarak, 1857’de bugünkü kasır yaptırılıyor. Duvarlarındaki kabartmalar ve yapıdaki diğer detaylar kendine hayran bırakıyor!

Son dönemlerde düğün organizasyonlarına ihtişamıyla bambaşka bir hava kazandıran mekan hakkında merak edilenleri senin için araştırdık, yazdık. İşte o detaylar:

Küçüksu Kasrı düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)750 - 1.000 TL
 • Küçüksu Kasrı’nda tarihi mekanları göz önünde bulundurduğumuz zaman ortalama fiyatlar talep ediliyor. Burada seçeceğin düğün menüsünün ve düğün tarihinin fiyatlarda büyük rolü var.
 • Küçüksu Kasrı yemekler konusunda çok titiz çalışan bir mekan. Seçilen düğün menülerindeki lezzetler özel şefler tarafından yapılıyor. Düğünden önce de mekana giderek menü tadımı yapabiliyorsun.
 • Dilersen çocuklara özel, diyabet, kosher, vegan, vejetaryen menüler de hazırlayabiliyorlar. Bunun için önceden mekana kişi sayısını ve istediğin menüleri bildirmen gerekiyor.
 • Tablodaki Küçüksu Kasrı fiyatı, başlangıç paketleri için geçerli. Sana özel bir fiyat almak istiyorsan mekanla direkt iletişime geçmelisin.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite 750-1.000 kişi
Kokteylli kapasite 1.000-2.000 kişi
Açık alan kapasitesi 750-1.000 kişi
Kapalı alan kapasitesi Kapalı alan yok

Küçüksu Kasrı’nın sadece açık alanında düğün yapılabiliyor. Zaten bizce burada düğün yapacaksan o muhteşem denize nazır alanda yapmalısın. Yaklaşık 1.000 kişilik, çok geniş bir alanları var. Kalabalık düğünler için ideal. Butik organizasyonlarda da davetlilerinin rahatça hareket edebileceği bir alan oluşturmuşlar.

Yalılardan kasırlara buram buram tarih kokan düğün mekanlarını incele: İstanbul Tarihi Düğün Mekanları

Küçüksu Kasrı düğün paketleri

Küçüksu Kasrı düğünler için birbirinden güzel paketler sunuyor. Bu paketlerde bir çiftin ihtiyacı olan neredeyse her şey bulunuyor. Zaten düğünden önce mekanın organizasyon sorumlularıyla görüşüp, istediğin gibi bir düğün için neler gerektiğini kararlaştırıyorsunuz. Organizasyon sorumlusu sizin için harika bir düğün akışı oluşturuyor. Düğün günü de sana ve müstakbel eşine sadece mekana gidip eğlenmek düşüyor!

İşte mekanın sunduğu hizmetler:

 • Masa ve sandalye süslemeleri
 • Yemek servisi
 • Menü tadımı
 • Fotoğraf ve video çekimi
 • Düğün pastası
 • Ses, sahne ve ışık sistemleri
 • Canlı müzik ekibi ve DJ
 • Organizasyon sorumlusu
 • Otopark

Dekorasyon ve süsleme

Küçüksu Kasrı’nın süslemelerinin şıklığını fotoğraflara baktığında da anlamışsındır. Ama biz birazcık daha detaylandırmak istiyoruz. Mekandaki masalar en güzel örtülerle donatılıyor, sandalyeler tüllerle hareketlendiriliyor. Masalarda şamdan, çiçek aranjmanı ve supla kullanılıyor.

Mekana girişinden itibaren çiçekler seni karşılıyor! Alana, davetlilerinin arasında gireceğin zaman kullanacağın gelin yolu da büyük titizlikle hazırlanıyor.

Dilersen tamamen sana ve müstakbel eşine özel konsept de oluşturabiliyorlar.

Oteller de süsleme ve hizmet konusunda çok başarılılar: İstanbul Düğün Otelleri İncelemesi ve Fiyatları

Müzik

Küçüksu Kasrı’nda gece 00:00’a kadar canlı müzik eşliğinde eğlenebilirsin. Mekanın paket dahilinde çiftlere temin ettiği bir orkestra bulunuyor. Düğününde çalmasını istediğin başka bir grup veya müzisyen varsa onları da davet edebilirsin.

Düğün fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafları için bulabileceğin en güzel mekanlardan biri Küçüksu Kasrı! İster tarihi yapının önünde istersen de denizi arkana alıp Boğaz manzarası eşliğinde birbirinden güzel kareler çektirebilirsin.

Mekanın anlaşmalı bir fotoğrafçısı bulunuyor. Ama sen istersen dışarıdan başka bir fotoğraf ve video ekibiyle de çalışabilirsin. Bu konuda kısıtlamaları yok.

Bu yazıdaki mekanların da manzaralarına bayılacaksın: Boğaz’da Düğün Yapmak İçin En Popüler Mekanlar

Otopark

Küçüksu Kasrı’nın 500-750 araç kapasiteli otoparkı bulunuyor. Düğününe özel araçlarıyla gelen davetlilerin bu otoparkı ücretsiz olarak kullanabiliyor. Ayrıca mekanda vale hizmeti de olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Alkışlarımız

 • Öncelikle Küçüksu Kasrı’nın çok uzun senelerdir korunan mimarisine hayran kalmamak elde değil! Duvarlardaki o kabartmalar, dönemini yansıtan detaylar… Gördüğün andan itibaren ne kadar büyüleyici olduğunu fark edeceksin.
 • Mekan denizin hemen yanında olduğundan, resmen deniz esintisinin yüzüne vurduğunu hissedebiliyor insan. Burada düğün yapan çiftlere eşsiz İstanbul manzarası şahitlik ediyor.
 • Hizmet kalitelerini mutfaklarına da yansıtmışlar. Bu iş için özenle seçilmiş şefler, uzun süre konuşulacak lezzetlere imza atıyor.
 • Küçüksu Kasrı’nda düğünden sonra eğlenceye after party ile devam edilebiliyor. Özellikle manzaraya doymak biraz zor olacağından, bu alternatifi de düşün deriz.

Diğer organizasyonlar

Tarihi mekanda düğünlerin haricinde kına gecesi, sünnet düğünü, nişan töreni, kurumsal etkinlik, doğum günü, baby shower ve mezuniyet balosu gibi farklı organizasyonlar da düzenlenebiliyor. Küçüksu Kasrı iletişime geçen çiftlere diğer etkinliklerle ilgili detaylı bilgiyi aktarıyor.

Küçüksu Kasrı nerede?

Küçüksu Kasrı Adres: Göksu, Küçüksu Cad. No:12 Beykoz / İstanbul

Küçüksu Kasrı, kolaylıkla ulaşılabilen bir noktada konumlanmış. Zaten tarihi önemiyle de bilinen bir mekan olduğu için bölgede ‘Kime sorsan gösterir’ diyebileceğimiz bir yer. Buraya toplu taşıma araçlarıyla da çok rahat ulaşılabiliyor. 3-4 dakika yürüme mesafesinde otobüs durakları yer alıyor.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları