boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Maviyle yeşilin en güzel tonlarının bir araya geldiği İstanbul Boğazı, kır bahçelerinden otellere, restoranlardan kasırlara farklı konseptlere sahip birçok düğün mekanına ev sahipliği yapıyor. Boğaz’da düğün yapmak isteyen çifte kumrular için her biri muhteşem manzaralarıyla görenleri kendine hayran bırakan mekanlardan en çok tercih edilenlerini senin için inceledik.

Boğaz’da düğün fiyatları yemekli davetler için kişi başı minimum 150 TL civarında. Ancak geniş çaplı listemizde her bütçeye hitap edebilecek alternatiflerin mevcut olduğunu da belirtelim. İstanbul düğün mekanları ve fiyatları hakkında genel bir bilgi sahibi olmak istersen okumaya başlamadan önce şu içeriğe de göz atabilirsin:

İstanbul Düğün Mekanları ve 2021 Fiyatları

İçindekiler

1. Hidiv Kasrı, Beykoz

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 750-1.000
Açık Hava Kapasitesi 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 100-150

Nasıl bir mekan?

Çifte kumruların en çok tercih ettiği İstanbul tarihi düğün mekanları arasında yer alan Hidiv Kasrı, Boğaz’ın yemyeşil köşelerinden biri olan 1.000 m² genişliğindeki Çubuklu Korusu üzerine kurulmuş. 20. yüzyılın ilk yıllarında Mısır Hidivi Abbas Hilmi Paşa tarafından inşa ettirilen yapı, şehrin önemli mimari sembollerinden biri olmasının yanı sıra 1984’ten itibaren Boğaz’da düğün yapmak isteyen çiftleri ağırlamaya başlamış. Beltur güvencesinde işletilen mekan, restoran olarak da hizmet veriyor.

Mekan, açık ve kapalı alanlarıyla dört mevsim boyunca çifte kumrulara ev sahipliği yapabiliyor. Hidiv Kasrı’nın bir peyzaj harikası olan bahçesi, farklı türlerde rengarenk çiçek ve yemyeşil ağaçlardan meydana geliyor. Yuvarlak masa düzeninde 1.000 kişiye kadar ağırlayabilecek kapasiteye sahip bahçenin ferahlığına diyecek yok. Sıcak yaz akşamlarında ortama serinlik veren süs havuzları ise bu ferahlığı bir kat daha arttırıyor. Mekanın asil havasına uygun dekore edilmiş sahnesi ve dans pistinin genişliği yerli yerinde.

Boğaz’da düğün yapmayı hayal ediyorsan, Hidiv Kasrı’nın İstanbul kır düğünü mekanları karşısında tarihi atmosferi, lokasyonu ve uygun fiyatlarıyla güçlü bir seçenek olduğunu belirtelim. Kasrın 400 kişi kapasiteli kapalı alanının ise yine bu saydığımız etkenlerden dolayı Anadolu Yakası düğün salonları karşısında güçlü bir alternatif olduğunu söylemek mümkün. Hidiv Kasrı’nda düğün nasıl oluyormuş, yakından görmek istersen tanıtım videolarına göz atmanı tavsiye ederiz:

Hidiv Kasrı düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)500 - 750 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)500 - 750 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)500 - 750 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)500 - 750 TL

Servis kaçta bitiyor?

23:00’e kadar nefis yemekler davetlilerine servis edilecek.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’e kadar dur durak bilmeksizin devam ediyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hidiv Kasrı düğün için vazgeçilmez olan bu hizmetleri kendi bünyesinde sunmayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Boğaz’da düğün yapmak için her beğeniye uygun seçenekler var olsa da hem ambiyans hem de fiyatlar bakımından Hidiv Kasrı gibisini bulmak kolay değil. Fiyat-performans açısından epey uygun bir mekan olduğunu söyleyebiliriz.
 • Davetlilerine sunulacak yemeklerin lezzetinden emin olmak için yetkili kişiler ile iletişime geçip düğünden on beş gün ya da bir ay öncesine menü tadımı için randevu alabilirsin. İstersen değişikliğe gitme imkanın da var. Vegan, vejetaryen, diyabet ve kosher menülerin yanı sıra çocukların hoşuna gidecek yemekler de sunuyorlar.
 • Toplu taşımaya elverişli bir noktada bulunan Hidiv Kasrına, Üsküdar’dan Beykoz istikametine giden otobüslerle ya da Şehir Hatları Boğaz Hattı vapurları ile ulaşmak mümkün. Düğüne özel araçlarıyla gelmek isteyecek davetlilerin ise mekanın vale hizmeti de sunmakta olan geniş otoparkından faydalanabilirler.

Gözlerimiz başka ne aradı?

 • İstanbul düğün fotoğrafçıları arasından beğendiğin biriyle çalışabilmen için opsiyon sunsalar fena olmazdı.
 • Alkol servisi bulunmayan İstanbul tarihi düğün mekanları arasında. İçkili bir düğün yapmayı planlıyorsan listemizdeki yer alan diğer seçeneklere göz atmalısın.

Hidiv Kasrı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Adres: Hidiv Yolu No:32 Beykoz

Fiyat Teklifi Al


2. Mihrabat Korusu, Beykoz

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Min. Yemekli Fiyat 200-300 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 200-300 TL
Yemekli Kapasite 100-200
Açık Hava Kapasitesi 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 750-1.000
Otopark Kapasitesi 500-750


Nasıl bir mekan?

Özdemir Asaf ve Yahya Kemal gibi büyük şairlerimize ilham kaynağı olmuş, tarihi bir geçmişe sahip tabiat harikası Mihrabat Korusu, Boğaz’da düğün yapmak isteyen çifte kumruların önde gelen tercihlerinden. Kır düğünü alanı, 210.000 m² genişliğinde bir alan üzerine kurulu yemyeşil Mihrabat Korusu’nun Boğaz manzarasına en hakim bulunduğu noktalardan birinde bulunuyor. Kalabalık davetli listelerini ağırlayabilecek genişlikte bir kapasiteye sahip düğün mekanı, yalnız doğal güzellikleriyle değil kır bahçesi dekorasyonlarının yerli yerinde kullanılmasıyla da takdirimizi kazandı. Tiffany sandalyeler ve ahşap masalar için ağırlıklı olarak beyaz tercih edilmiş. Aynı tonlarda ahşap ögeler bahçenin farklı noktalarında da bir bütünlük oluşturacak biçimde kullanılmış. Bembeyaz çiçekler ve rustik masa süslemeleri ise bu şık dekorasyonu taçlandırıp şirin mi şirin kır bahçesine masalsı bir atmosfer katmış.

Küçük bir davetli listesine sahipsen ya da kış aylarında evlenmeyi planlıyorsan, açılır kapanır tavana sahip Mihrabat Korusu Cam Mekan’ı da tercih edebilirsin. Camlı bahçe; muhteşem Boğaz manzarası, ahşap ağırlıklı dekorasyonu ve yemyeşil ağaçlarıyla -kapasite farkı haricinde- kır düğünü mekanıyla oldukça benzeşiyor. Her iki davet alanında düğün yapan çifte kumruların yorumlarına nazaran söyleyebiliriz ki hangi alternatifi seçer seç, mekan işletmecileri ve personelin sunduğu hizmetin kalitesinden memnun kalacağını sanıyoruz.

Mihrabat Korusu kır düğünü alanı için hazırladıkları tanıtım klibine göz atmak istersen:

Mihrabat Korusu düğün fiyatları nasıl?

Mihrabat Korusu’nda başlangıç fiyatları için hafta içi hafta sonu ayrımı bulunmuyor.

Kır bahçesinde yemekli bir düğün yapmak istiyorsan kişi başı 150-200 TL’den, kokteylli bir davet için ise kişi başı 80-100 TL’den başlayan fiyatlar söz konusu.

Cam Mekan’ı tercih ediyorsan yemekli düğünler için kişi başı minimum 100-150 TL, kokteylli davetler için 80-100 TL civarında bir ücret ödemen bekleniyor.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te sona eriyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’e kadar müzik ve eğlence devam ediyor. Sonrasında after party alanında geceye devam etme olanağın da var.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Mihrabat Korusu bütün bu hizmetleri kendi bünyesinde sunmayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Açık ve kapalı alanlarıyla dört mevsim boyunca tercih edilebilecek bir alternatif.
 • Maviyle yeşilin buluştuğu bir doğa harikası olan Mihrabat Korusu, şık dekorasyonu ve sağladığı yüksek hizmet kalitesi dikkate alındığında, Boğaz’da düğün yapmak için fiyat-performans açısından başarılı bir mekan olarak göze çarpıyor. Mihrabat Korusu’nun önerdiği rakamları İstanbul’daki lüks düğün mekanları fiyatları ile karşılaştırdığımızda da bunu görmek mümkün.
 • Düğün gününden önce mekan işletmecileri ile iletişime geçip menü tadımında bulunabilir, istersen değişikliğe gidebilirsin. Mihrabat Korusu’nun sunduğu özel menü seçenekleri bir hayli çeşitli; vegan, vejetaryen, diyabet, kosher gibi seçeneklerin yanı sıra minik davetlilerinin beğenisini kazanacak yemekler de hazırlıyorlar. Burada düğün yapan çiftler, mekan mutfağından çıkan yemeklerin lezzet ve sunumlar açısından hayli başarılı olduğunu belirtmişler.
 • Kır bahçesinin seslendirme ve ışıklandırma sistemlerinin başarısı da çiftlerin yorumlarında yer bulmuş.
 • Avrupa Yakası’ndan gelecek davetlilerin FSM Kavacık Çıkışı’ndan devam edip kolayca düğün yerine erişebilir, mekanın vale hizmeti de sunan otoparkından faydalanabilirler. Toplu taşıma ile gelmek isteyecek davetlilerin ise Boğaz Hattı vapurları ve Üsküdar’dan Beykoz yönüne ilerleyen otobüslerle düğün yerine kolayca ulaşabilirler.

Gözlerimiz başka ne aradı?

 • İstanbul düğün organizasyon firmaları ve fotoğrafçıları arasından beğendiğin bir tanesi ile anlaşman için opsiyon sunmalarını beklerdik.
 • Alkol servisi bulunmayan Anadolu Yakası düğün mekanları arasında. İçkili düğün yapmak istiyorsan listemizdeki diğer seçeneklere göz atmalısın.

Fiyat Teklifi Al

Mihrabat Korusu fiyatları, güncel kampanyaları ve ayrıntılı incelemesiyle bu yazıda:

Mihrabat Korusu: Yemekli Düğün Fiyatları Kişi Başı Min. 450-500 TL


3. Portaxe, Baltalimanı

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 1.000-2.000
Açık Hava Kapasitesi 1.000-2.000
Kapalı Alan Kapasitesi 750-1.000
Otopark Kapasitesi 75-100


Nasıl bir mekan?

Portaxe, açık ve kapalı davet alanlarıyla dört mevsim boyunca Boğaz’da düğün yapmaya elverişli, çok şık bir mekan. Açık alanında yemekli düzende 650 kişiye kadar ev sahipliği yapabilecek kapasitedeki mekan, kokteyl düzeninde 2.500 kişiye kadar ağırlayabiliyor. Boğaz’a sıfır bir noktada bulunan mekan masmavi denizin güzelliğini sunmasının yanı sıra Anadolu Yakası’nın en yeşil noktalardan birinin tam karşısında bulunuyor. Boğaz’ın popüler düğün mekanı birçok ünlü çiftin mutluluğuna da sahne olmuş.

Mekan görselliğinde elde edilen başarı ise doğal güzelliği taçlandırmış. Beyaz tonlarının hakim olduğu dekorasyon, mekanın belli başı noktalarında kullanılan ahşap ögelerle desteklenerek asil ve modern bir görüntüye erişmiş. Son teknoloji ışıklandırma sistemleri ise bu görüntüyü bir kat daha güçlendirerek düğünlere unutulmaz bir hava katıyor.

Portaxe düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)3.000 TL'den fazla
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)3.000 TL'den fazla
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL

Servis kaçta bitiyor?

Genellikle 03:00 sularında sona eriyor, istersen sonrasında da devam edebiliyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı. Düğününü gün doğumuna kadar sürdürme olanağına sahipsin.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstanbul düğün organizasyon şirketleri arasında beğendiğin bir tanesi ile anlaşma şansına sahipsin. Düğün fotoğrafı ve catering hizmetlerini ise kendi bünyelerinde sunmayı tercih ediyorlar.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Ses, ışık ve havalandırma sistemlerinden açılır kapanır tavanına kadar güncel teknolojik cihazlarla donatılmış Sarıyer düğün mekanları arasında.
 • Portaxe, çiftlere ve ailelerine dinlenip hazırlıklarını yapabilecekleri konforlu odalar tahsis etmiş. İstersen düğün mekanına ait yatlardan birisini de gelin odası olarak kullanma şansına sahipsin.
 • Düğünden önce menü tadımında bulunabiliyor, istersen değişikliğe de gidebiliyorsun. Portaxe her davetlini memnun etmek için kosher, vegan, vejetaryen ve çocuklara özel menü alternatifleri de sunuyor. Kendileri için kullandıkları “ziyafetlerin büyülü dünyası” mottosunun hakkını layıkıyla verdiklerini söyleyebiliriz. Burada evlenen çiftler, Türk ve dünya mutfaklarına hakim mekan mutfağında hazırlanan yemeklerin lezzeti ile göz dolduran sunumlarından hayli memnun kalmışlar.
 • TEM’e yakın bir noktada bulunan mekana Beşiktaş’tan Sarıyer yönüne giden otobüslerle de ulaşmak mümkün. İskelesi bulunan mekanın teknesi de ihtiyaç halinde davetlilerinin ulaşımına yardımcı olabiliyor. Özel araçlarıyla gelecek davetlilerin ise mekanın sunduğu vallet parking hizmetinden yararlanabilecekler.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Aynı anda birden fazla düğün yapmak için elverişli değil. İstediğin tarihi alabilmek için elini çabuk tutmanda fayda var.

Portaxe Baltalimanı’nda nerede, kiminle görüşebilirsin?

Baltalimanı Cad. No: 80 – 82 Sarıyer

0212 963 3994 no’lu telefondan Sergen Baltacıoğlu ile iletişime geçip güncel düğün fiyatları hakkında bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Portaxe düğün fiyatlarına dahil olan hizmetler ve mekanın ayrıntıları burada:

Portaxe: Yemekli Düğün Fiyatları Kişi Başı Min. 200-300 TL


4. Sait Halim Paşa Yalısı, Sarıyer

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite (Kokteyl Alanı) Maksimum 1000 kişi
Kapalı Alan Kapasitesi Maksimum 550 kişi
Otopark Kapasitesi 750


Nasıl bir mekan?

İstanbul tarihi düğün mekanları arasında en çok tercih edilenlerden Sait Halim Paşa Yalısı’nın geçmişi 19. yüzyılın ilk çeyreğine değin uzanıyor. 2002 yılında restorasyonu tamamlanan mekan, açık ve kapalı davet alanlarıyla İstanbullu çifte kumrulara ev sahipliği yapıyor. Boğaz’a sıfır bir noktada, yalı düğünleri için sıklıkla tercih edilen mekanın rıhtımı geniş çaplı davetli listelerini ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip.

Kış aylarında ise Sait Halim Paşa Yalısı’nın farklı kapasitelere sahip kapalı alanlarından sana uygun olanı değerlendirme şansına sahipsin. Sait Halim Paşa Yalısı, Avrupa Yakası düğün salonları karşısında da güçlü bir seçenek. Kapalı davet alanının şıklığına diyecek söz yok, Osmanlı mimarisinin gözde eserlerinden olan yalının ne derece görkemli bir mekan görselliğine sahip olduğu malum. Bu alanlar arasında en genişi, Sait Paşa Yalısı Harem Bahçe Salonu. Geniş camlara sahip salon kış aylarında Boğaz’da düğün yapmak isteyen çiftler için ideal. Kokteylli davetler için ise Harem Salonu tercih edilebilir. Son olarak Sait Halim Paşa Yalısı’nın düğün gecesi için çiftlere Boğaz’a nazır bir balayı suiti tahsis ettiğini not düşelim.

Sait Halim Paşa Yalısı düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor ama after party alırsan 02:00’ye kadar iştah açıcı yemekler davetlilerinin masalarını süslemeye devam edecek.

Müzik kaçta bitiyor?

Yine servis gibi gece yarısından sonra after party paketi alırsan 02:00’ye kadar eğlenceyi uzatabiliyorsun.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hepsine evet! Sait Halim Paşa Yalısı’nda düğününü baştan sona istediğin gibi yönetme şansına sahipsin.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Geniş kapasiteli açık ve yarı açık alanlarıyla Boğaz’da düğün yapmak için muhteşem bir seçenek. Kış düğünleri için ise birbirinden farklı kapasitelere sahip 10 kadar salon ve odadan beğendiğini seçme sahipsin.
 • Servis ve müziğin geç saatlere kadar devam etmesi düğünün tadını çıkarmanı sağlayacak.
 • Mekan, müstakbel evli çiftler için ihtişamlı balayı suitinde konaklama olanağı sağlamasının yanında yalı dahilindeki tarihi Türk hamamından faydalanma ve düğünün ertesi sabahı Boğaz kenarında romantik bir kahvaltı etme olanağı sunuyor.
 • Sait Halim Paşa Yalısı, Yeniköy’de kolay ulaşılabilir bir noktada yer alıyor. Özel araçlarıyla gelecek davetlilerin, vale hizmeti de sunan geniş kapasiteli otoparktan faydalanabilirler.
 • Düğün öncesinde menü tadımında bulunup yemeklerin lezzetinin damak tadına uygun olup olmadığını görme olanağına sahipsin. İsteklerin doğrultusunda değişikliğe de gidebiliyorsun. Mekanın diyabet, kosher, vegan, vejetaryen ve çocuklara özel menüler sunması küçük büyük her davetlinin düğünden memnun ayrılmasını sağlayacak.
 • Rıhtımdan tekne ile yalıya gelinebiliyor.
 • Executive chef’in yemekleri dillere destan.
 • Ek ücret karşılığında yalıyı kapatabiliyorsun.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İstanbul düğün fotoğrafçıları arasından beğendiğin bir tanesi ile anlaşman için opsiyon sunsalar fena olmazdı.

Sait Halim Paşa Yalısı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Köybaşı Cad. No: 83 Yeniköy Sarıyer

0212 963 3985 no’lu telefondan Elif Civelek ile konuşup aklına takılan tüm soruların cevabını alabilir, düğün gününü planlamaya başlayabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Sait Halim Paşa Yalısı düğün fiyatlarına dahil olan hizmetlerin ayrıntısı burada:

Sait Halim Paşa Yalısı: Düğün Fiyatı Kişi Başı Min. 300-400 TL


5. Cemile Sultan Korusu, Kandilli

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 750-1.000
Açık Hava Kapasitesi 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 500-750


Nasıl bir mekan?

Masmavi Boğaz’da düğün yapmak isteyen çifte kumruların önde gelen tercihlerinden Cemile Sultan Korusu, farklı türlerde yemyeşil ağaçlarla dolu bir tabiat harikası. İstanbul tarihi düğün mekanları arasında yer alan mekan, adını Padişah Abdülmecid’in kızı Cemile Sultan’dan almış. Farklı kapasitelere ve konseptlere sahip açık ve kapalı 5 davet alanından meydana gelen düğün mekanı, dört mevsim boyunca muhteşem Boğaz manzarasında İstanbullu çiftleri ağırlamayı sürdürüyor. Davet alanlarına kısaca göz atarsak:

1. Kır Tepe

Cemile Sultan Korusu’nun kalabalık düğünlere elverişli davet alanı Kır Tepe, 800 misafire kadar ev sahipliği yapabilecek kapasitede. Dans pisti ve masa düzeni geniş ve ferah. Ses ve ışıklandırma sistemleri tatmin edici düzeyde. Yeşil ile maviyi buluşturan kır düğünü mekanı tam anlamıyla bir doğa harikası. Tabiat içerisindeki kır düğünü mekanlarının favori rengi olan beyaz, Kır Tepe’nin dekorasyonuna da hakim olmuş. Doğal güzelliği gölgede bırakmaması bakımından bahçe süslemesinde aşırıya kaçılmamalı, beyaz ve pembe renkli çiçekler kullanılmalı. Cemile Sultan Korusu Kır Tepe’de düğünler nasıl oluyor, yakından görmek istersen:

https://youtu.be/WTkKOXpblbs

2. Havuz Başı

Havuz Başı davet alanı, doğanın halihazırda sunduğu ferahlığı bir kat daha arttırırken mekanda yer yer ahşap ögelerin kullanılması ise görselliği kuvvetlendirmiş. 1.100 kişiye kadar davetli listelerini ağırlayabilen mekan, yaz düğünleri için en ideal seçenekler arasında. Cemile sultan Havuz Başı davet alanının düğün esnasında nasıl göründüğünü bilmek istersen:

3. Şehzade Davet Alanı

Cemile Sultan Korusu’nun küçük çaplı düğün ve davetlere elverişli bir diğer açık alanı olan Şehzade, kır bahçesi dekorasyonu için örnek gösterilebilecek bir mekan. Mekandaki ağaçlarla uyum içerisinde renklere sahip şirin mi şirin çardaklarda oturacak davetliler, düğün boyunca alandaki şelale ve havuzun yarattığı ferah atmosferin tadını çıkarabilecekler.

4. Koru Restoran ve Kış Bahçesi

Dört mevsim boyunca 200-300 kadar davetliyi ağırlayabileceğin şık düğün mekanları. Bu alanları Anadolu Yakası kına mekanları üzerine araştırma yapan gelin adaylarına da önerebiliriz.

Cemile Sultan Korusu düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)3.000 TL'den fazla
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)3.000 TL'den fazla
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)3.000 TL'den fazla
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)3.000 TL'den fazla

24:00’te sona eriyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te son parçaların çalınmasının ardından orkestra susuyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Cemile Sultan Korusu düğün için ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri kendi bünyesinde sunuyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Sık sık ilan ettikleri kampanyaların ve mekan seçeneklerinin bolluğu ile İstanbul aşığı çifte kumruların Boğaz’da düğün yapma hayalini gerçekleştirmelerine olanak sağlıyorlar.
 • Burada evlenen çiftlerin yorumlarında Cemile Sultan Korusu personel ve işletmecilerinin düğün organizasyonu konusunda hayli başarılı bir kadroya sahip olduklarını görüyoruz.
 • Burada düğün yapan çiftlerin mekan mutfağında hazırlanan yemeklerin tadı ve sunumlarından memnun kaldıklarını söyleyebiliriz. Ayrıca mekan, menü tadımında bulunmana da olanak sağlıyor. Böylece damak tadına göre değişikliğe gitme olanağın da doğuyor. Cemile Sultan Korusu’nun, minik davetlilerini memnun edecek yemekler de servis ettiğini not düşelim.
 • Düğün yerine özel araçlarıyla gelecek davetlilerin rahat edecekler, mekanın otoparkı hayli geniş. Toplu taşıma araçlarını tercih edecek davetlilerin ise Boğaz Hattı vapurları ve çeşitli otobüs hatları vasıtasıyla düğün yerine ulaşabilirler.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Cemile Sultan Korusu, içki servisi sunmayan Anadolu Yakası düğün mekanları arasında. Alkollü bir düğün yapmak istiyorsan listemizdeki diğer alternatiflere göz atmanı öneriyoruz.

Cemile Sultan Korusu nerede, kiminle görüşebilirsin?

Ömürtepe Yokuşu Sok. Kandilli Mah. No: 6 Üsküdar

0216 706 6982 numaralı telefondan Berrin Ünlü ya da Büşra Ay ile konuşup Cemile Sultan Korusu bünyesinde yer alan hangi davet alanının sana en uygun olduğunu sorabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Daha ayrıntılı inceleme için tıkla:

Cemile Sultan Korusu: Yemekli Düğün Fiyatları Kişi Başı Min. 200-300 TL


6. Adile Sultan Sarayı, Sarıyer

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Min. Yemekli Fiyat 400 TL’den fazla
Min. Kokteyl Fiyatı 400 TL’den fazla
Yemekli Kapasite 400-500
Açık Hava Kapasitesi 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
Otopark Kapasitesi 75-100


Nasıl bir mekan?

İstanbul tarihi düğün mekanlarından Adile Sultan Sarayı, 19. yüzyılda İstanbul’a büyük eserler bırakmış Mimar Sarkis Balyan tarafından vücuda getirilmiş. Saray 1980’li yıllarda geçirdiği restorasyonun ardından Boğaz’da düğün mekanları söz konusu olduğunda akla ilk gelen yerlerden biri olmuş. Adile Sultan Kasrı, yemyeşil bir açık alanda muhteşem Boğaz manzarasının eşliğinde kalabalık yaz düğünleri için ideal. Adile Sultan Kasrı doğal güzelliğini şık bir dekorasyonla taçlandırmayı da başarmış.

Adile Sultan Kasrı’nın kapalı davet alanı olan balo salonu konseptindeki Oval Salon ise kış düğünleri için tercih edilebilecek bir alternatif. Dekorasyon için mekanın görkemli iç mimarisiyle uygun ögelere yer verilmesi çok şık olmuş. Adile Sultan Sarayı’nın tanıtım videosunu izlemek istersen:

Adile Sultan Kasrı düğün fiyatları nasıl?

Adile Sultan düğün fiyatları kişi başı 400 TL’den fazla.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te sona eriyor. Sonrasında after party alanında eğlenceye devam etme olanağı var.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Dışarıdan catering hizmeti almanı istemiyorlar. Herhangi bir düğün fotoğrafçısı ya da organizasyon firması ile anlaşmanın önünde ise bir engel bulunmuyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Yemyeşil bir alanda, muhteşem bir Boğaz manzarasına sahip, yaz kış demeden tercih edilebilecek tarihi bir düğün mekanı.
 • Menü tadımı ve değişikliği imkanı sunuyorlar. Diyabet, kosher ve vejetaryen menü alternatifleri sunmayı da ihmal etmiyorlar.
 • Adile Sultan Kasrı’nın vale hizmeti de sunan bir otoparkı var. Vapur ve otobüs hatları vasıtasıyla düğün yerine erişmek mümkün.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Aynı anda birden fazla düğün için elverişli değil. Adile Sultan Kasrı’nı beğendiysen çabuk karar vermende fayda var.

Adile Sultan Yalısı nerede?

Kandilli Mah. Vaniköy Caddesi Sıraevler Sok. No: 12 Üsküdar


7. Yıldız Hisar, Sarıyer

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 500-750
Açık Hava Kapasitesi 500-750
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300
Otopark Kapasitesi 250-500


Nasıl bir mekan?

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yanı başındaki Yıldız Hisar Düğün Tesisleri, yeşil ile mavinin bir arada bulunduğu bir lokasyonda panoramik Boğaz manzarası sunuyor. Köprünün gece boyunca renk değiştiren ışıkları manzarayı bir kat daha güzelleştiriyor. Kapalı ve açık alanlara sahip iki kısımdan meydana gelen Yıldız Hisar, dört mevsim boyunca Boğaz’da düğün yapmak isteyen çifte kumruları ağırlayabiliyor. Mekanlardan biri 300 kişilik kapalı ve 100 kişilik teras alanıyla 400 kişilik kapasiteye sahip. Havuz ve Boğaz manzarasına tam hakim olan diğer kısım ise 130 kişilik kapalı ve 600 kişilik açık alanıyla bahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih ediliyor.

Ahşap ögelerin ve beyaz tonlarında dekoratif ögelerin ağırlıkta olduğu Yıldız Hisar Tesisleri; düğün, kına gecesi, şirket toplantıları, mezuniyet etkinlikleri gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Yıldız Hisar düğün fiyatları nasıl?

Yıldız Hisar’ın sunduğu rakamlar Boğaz’da düğün fiyatları ortalamasında.

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te sona eriyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Yıldız Hisarı düğün için gerekli olan tüm hizmetleri kendi bünyesinde sunuyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Boğaz’da düğün mekanları alternatifleri bol. Ancak Boğaz’ın en dar bölgesinde yer alan Yıldız Hisar Tesisleri, yeşille mavinin içi içe geçtiği manzaraya panoramik biçimde her yönden hakim olmayı başarmış. Düğün fotoğrafları için İstanbul’da Yıldız Hisar Tesisleri üzerine mekan bulmak zor.
 • Burada evlenen çifte kumrular mekanın sunduğu hizmet kalitesinden hayli memnun kalmışlar.
 • Düğün öncesinde menü tadımında bulunma olanağı sunuyorlar. İstersen değişikliğe de gidebiliyorsun. Yıldız Hisar Tesisleri, vejetaryen ve çocuklara özel menüler sunmayı da ihmal etmemiş. Halihazırda restoran olarak hizmet veren mekan, Türk ve dünya mutfaklarına hakim. Burada evlenen çiftlerin yorumlarında gördüğümüz üzere bu özelliklerini düğünlere yansıtmayı da başarıyorlar.
 • Yıldız Hisar Tesisleri’nin vale hizmeti de sunan geniş bir otoparkı var. Toplu ulaşım ile mekana gelmek isteyen davetlilerin 43R, 559C, 59R, 59RH ve 59RS gibi otobüs hatları vasıtasıyla Rumeli Hisarüstü’nde inerek Yıldız Hisar’a  yürüme olanağına sahipler.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İstediğin profesyonel bir düğün fotoğrafçısını ile çalışman için opsiyon sunsalar fena olmazdı.

Yıldız Hisar nerede, kiminle görüşebilirsin?

Rumeli Hisarı Mah. Salih Bey Sok. No: 6 Rumeli Hisarüstü Sarıyer

Fiyat Teklifi Al

Yıldız Teknik Üniversitesi Hisar Tesisleri’ni daha ayrıntılı incelediğimiz yazımıza buyur:

Yıldız Hisar: Yemekli Düğün Fiyatları Min. 150-200 TL


8. Sepetçiler Kasrı, Sarayburnu

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 1.000-2.000
Açık Hava Kapasitesi 1.000-2.000
Kapalı Alan Kapasitesi 100-200
Otopark Kapasitesi 50’den az

Nasıl bir mekan?

Boğaz’da düğün mekanlarından bahsedildiği vakit manzarası tarihte Bizans ve Osmanlı imparatorlarlarına layık görülmüş Sarayburnu’ndaki Sepetçiler Kasrı’nda bahsetmemek olmaz. Günümüzde Beltur tarafından işletilen İstanbul tarihi düğün mekanlarından olan kasrın geçmişi 17. yüzyıla değin uzanıyor.

Muhteşem Boğaz manzarasına sahip yemyeşil ağaçlarla çevrili kasır, Avrupa Yakası kır düğünü mekanları karşısında da güçlü bir alternatif. Golden renkte tiffany sandalyelerin ve şık masaların geniş bir düzende yerleştirildiği şık bahçe, dekorasyon konusunda da bir hayli başarılı. İstanbul’daki kasırlar arasında manzara yönünden en göze çarpanı olan Sepetçiler’in hazırladığı tanıtım videosunu izlemek istersen:

https://youtu.be/8BWDQ9UjhNw

Sepetçiler Kasrı düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL

Servis kaçta bitiyor?

23:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te sona eriyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Sepetçiler Kasrı düğün fotoğrafçısından organizasyon ve catering hizmetlerine kadar gerekli tüm hizmetleri kendisi sağlıyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Sarayburnu’nda bulunan Sepetçiler Kasrı, İstanbul tarihi düğün mekanları arasında en etkileyici manzaraya sahip olanlardan.
 • İstanbul’un en merkezi noktasında yer alan Sepetçiler Kasrı’na ulaşımda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağı aşikar.
 • Düğünden önce menü tadımında bulunma ve değişikliğe gitme imkanı var. Diyabet, vegan, vejetaryen menü alternatiflerine ek olarak çocuklar için de özel yemekler hazırlıyorlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

 • Davetli kapasitesine nazaran otoparkı yetersiz.
 • İçki servisi sunmayan Avrupa Yakası düğün salonları arasında. Alkollü bir davet planlıyorsan listemizdeki diğer seçeneklere göz atmanı tavsiye ederiz.

Sepetçiler Kasrı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Hocapaşa Mah. Kenedy Cad. Fatih

Fiyat Teklifi Al


9. Gül Sultan Yalısı, Beylerbeyi

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 200-300
Açık Hava Kapasitesi 200-300
Kapalı Alan Kapasitesi 100-200
Otopark Kapasitesi 250-500

Nasıl bir mekan?

Mimar Kemaleddin gibi büyük üstatların restorasyonları sayesinde 20. yüzyılın ilk yıllarından beri varlığını sürdürmeyi başarmış Gül Sultan Yalısı, Boğaz’da düğün yapmak isteyen çiftlere masalsı bir atmosfer vadediyor. Tarihi mekan ve yalı konseptlerini bir arada sunan Gül Sultan; bir bahçe, bir teras, bir restoran ve bir kapalı salon ile dört mevsim boyunca İstanbullu çifte kumrulara ev sahipliği yapıyor.

Tarihi ve asil atmosferiyle en şık İstanbul düğün salonlarına rakip olabilecek 180 kişi kapasiteli kapalı davet alanı, küçük çaplı bir misafir listesine sahip çiftler için hoş bir alternatif. Kış aylarında Boğaz’a nazır bir düğün yapmak istersen; görkemli bir dekorasyona sahip, masmavi deniz manzarasına bakan geniş pencereleriyle değerlendirilmesi gereken bir seçenek.

Gül Sultan Yalısı’nın 350 kişilik şirin mi şirin bahçesi ve 110 kişiye kadar ev sahipliği yapabilen muhteşem Boğaz manzaralı teras alanı ise bahar ve yaz düğünleri için tercih edilebilir. Boğaz kenarındaki birçok düğün mekanı gibi Gül Sultan Yalısı da barındırdığı ağaçlar sayesinde yeşille maviyi buluşturmayı başarmış. Her iki alanda da kullanılan ahşap ağırlıklı dekorasyon mekan görselliğini olumlu etkilemiş. Yalı düğünleri için sıklıkla tercih edilen Gül Sultan, görselliğin doğal atmosferle uyum içerisinde olması için masa ve sandalye süslemelerinde beyaz örtüler ve çiçekler kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Gül Sultan Yalısı’nda düğünler nasıl oluyor, görmek istersen tanıtım videolarını izleyebilirsin:

Beylerbeyi Gül Sultan Yalısı düğün fiyatı nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)3.000 TL'den fazla
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL

Servis kaçta bitiyor?

24:00’e kadar devam ediyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te servisle beraber müzik de bitiyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Gül Sultan Yalısı düğün için ihtiyaç duyacağın bütün hizmetleri kendisi sağlamayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Boğaz’da düğün yapmak için tarihi atmosferi, açık ve kapalı davet alanlarıyla dört mevsim boyunca tercih edilebilecek bir mekan.
 • Menü tadımında bulunma imkanın var. Arzu edersen damak tadın doğrultusunda değişiklik de yapabiliyorsun. Kosher, vejetaryen ve çocuklara özel menü seçenekleri de sunuyorlar. Dünya evine burada giren çiftlerin yorumlarına nazaran mekan mutfağının epey başarılı olduğunu söyleyebiliriz.
 • Gül Sultan Yalısı’nın vale hizmeti de sağlayan bir otoparkı var. Toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilecek düğün yeri, arzu edersen davetlilerinin bir kısmını kendilerine ait tekne ile yalıya getirebiliyor.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İstanbul düğün fotoğrafçılarından istediğin bir tanesi ile çalışman için opsiyon sunmalarını beklerdik.

Gül Sultan Yalısı nerede, kiminle görüşebilirsin?

Beylerbeyi Mah. Yalı Boyu Cad. No: 36 Beylerbeyi Üsküdar

Fiyat Teklifi Al


10. Kız Kulesi, Üsküdar

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 200-300
Açık Hava Kapasitesi 200-300
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300
Otopark Kapasitesi 50’den az

Nasıl bir mekan?

Boğaz’da düğün mekanlarından bahsedip de İstanbul’un incisi Kız Kulesi’nden söz etmemek olmazdı. İstanbul’un en önemli sembollerinden olan Kız Kulesi için Türkiye’nin en romantik düğün mekanı dersek herhalde abartmış olmayız. Öyle ki İstanbul’da tarihi düğün mekanı arayan çifte kumrularında ilk aklına gelen yerlerden olan yapı hakkında yüzlerce yıldır dilden dile yayılmış olan efsaneler kuleyi şehrin hafızasına yerleştirmiş. Muhteşem Boğaz manzarasında 300 kadar davetlinle mutluluğunu paylaşabileceğin dillere destan bir düğün için daha uygun bir mekan var mı?

Kız Kulesi düğün için süslendiğinde nasıl oluyor, yakından görmek istersen şu videoya göz atabilirsin:

Kız Kulesi düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te.

Müzik kaçta bitiyor?

Aynı. 24:00’te bitiyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Kız Kulesi düğün için gerekli bütün hizmetleri kendi bünyesinde sunmayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Olumsuz hava koşulları söz konusu olursa Kız Kulesi’nin içi kısmı da 300 kişiye kadar ağırlayabiliyor.
 • Düğün öncesinde yetkili kişilerden randevu alıp menü tadımında bulunabilir, değişikliğe gidebilirsin. Kız Kulesi’nin özel menü seçenekleri arasında vegan, vejetaryen ve çocuklara özel alternatifler mevcut.
 • Otopark hizmeti sağlıyorlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

Boğaz’da kalabalık bir düğün yapmayı planlıyorsan senin için uygun olmayabilir.

Kız Kulesi nerede, kiminle görüşebilirsin?

Salacak Mevkii Üsküdar

Fiyat Teklifi Al


11. Boğaz Bahçe, Sarıyer

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 500-750
Açık Hava Kapasitesi 500-750
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 250-500

Nasıl bir mekan?

Çayırbaşı’nda denize sıfır bir noktada bulunan Boğaz Bahçe, Avrupa Yakası kır düğünü mekanları arasında en çok tercih edilenlerden. Boğaz Bahçe Düğün Davet, rustik ögelerle süslendiğinde muhteşem bir hal alan yemyeşil ağaçlarla çevrili bir bahçeye sahip. Burada evlenen çiftlerin yorumlarına nazaran Boğaz’da düğün fiyatları açısından en uygun seçeneklerden birisi olan şirin bahçenin sunduğu hizmetin hayli takdir gördüğünü söyleyebiliriz.

Kar yağdırma makinesi, havai fişek, volkan ve konfeti gösterileri gibi düğüne ayrı bir tat katan detaylara önem veriyorlar. Boğaz Bahçe’nin ses ve ışık sistemlerinin hayli başarılı olduğunu da belirtelim. Boğaz Bahçe düğün için hazır olduğunda nasıl görünüyor, bakmak istersen:

Boğaz Bahçe düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)250 - 500 TL

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

23:00’e kadar sürüyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Dışarıdan bir fotoğrafçı ile çalışmanı istemiyorlar. Organizasyon ve catering şirketleri ile anlaşmanın önünde ise herhangi bir engel bulunmuyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Düğün öncesinde menü tadımı ve değişikliğe gitme imkanı var. Çocuklara özel menüler de sunuyorlar.
 • Geniş bir dans pistine sahip.
 • Dekorasyon konusunda başarılı.
 • Otobüs ve vapur hatları vasıtasıyla ulaşılabilecek merkezi bir konumda. Düğün yerine özel araçlarıyla gelecek davetlilerinin faydalanabileceği, vale hizmeti de sunan geniş kapasiteli bir otoparkları var.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Alkol servisi bulunmayan Sarıyer düğün salonları arasında. İçkili düğün salonları için listemizdeki diğer alternatiflere göz atmanı tavsiye ediyoruz.

Boğaz Bahçe Sarıyer’de nerede, kiminle görüşebilirsin?

Büyükdere Mah. Çayırbaşı Cad. No: 46

Fiyat Teklifi Al

Sarıyer düğün mekanları arasında kır düğünü yeri güzeli olan Boğaz Bahçe’yi daha ayrıntılı inceledik:

Boğaz Bahçe: Düğün Fiyatları Kişi Başı Min. 50-80 TL


12. Eski Büyükdere İskelesi, Sarıyer

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 500-750
Açık Hava Kapasitesi 300-400
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 75-100

Nasıl bir mekan?

Geçmişi 19. yüzyıl ortalarına değin uzanan İstanbul tarihi düğün mekanları arasında yer alan Eski Büyükdere İskelesi geçirdiği restorasyon sonrasında İstanbullu çifte kumruları ağırlamaya başlamış. Dört mevsim boyunca Boğaz’da düğün yapmaya elverişli açık ve kapalı davet alanlarına sahip mekan, görkemli atmosferiyle dikkat çekiyor. Yaz düğünleri için tercih edilebilecek Teras kısmında olumsuz hava koşulları söz konusu olursa 300 kişi kapasiteli Ali Talat Bey adlı kapalı salona geçilebiliyor. Bu salon kışın gerçekleşen düğünler ve kına gecesi organizasyonları için de tercih edilebilir.

Eski Büyükdere İskelesi’nde düğün atmosferine yakından tanıklık etmek istersen:

https://youtu.be/zx_MOu_NyzA

Eski Büyükdere İskelesi düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te sona eriyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Dışarıdan bir düğün fotoğrafçısı ya da catering firması ile anlaşmanı istemiyorlar ancak istediğin organizasyon şirketi ile anlaşman mümkün.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Tarihi atmosferi ve merkezi lokasyonuyla Boğaz’da düğün yapmak için en iyi alternatiflerden.
 • Otobüs ve vapurlarla ulaşılabilecek Eski Büyükdere İskelesi’nin yeterli kapasitede bir otoparkı da var.
 • Düğünden önce yetkililerinden randevu alıp menü tadımında bulunabiliyor, arzu edersen değişikliğe gidebiliyorsun. Diyabet, vejetaryen ve çocuklara özel menü alternatifleri sunmaları ise hoş bir detay.
 • Burada evlenen çiftler mekan mutfağından çıkan yemeklerin lezzet ve sunumlarından memnun kalmışlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Eski Büyükdere İskelesi, içki servisi sunmayan Sarıyer düğün mekanları arasında. Alkollü düğün salonları için listemizdeki diğer alternatiflere bakmalısın.

Eski Büyükdere İskelesi Sarıyer’de nerede, kiminle görüşebilirsin?

Büyükdere Mah. Çayırbaşı Cad. No: 150

0212 963 3801 numaralı telefondan yetkili kişi ile iletişime geçip aklına takılan soruları sorabilir, düğününü planlamaya başlayabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


13. Ortaköy Princess, Beşiktaş

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 300-400
Açık Hava Kapasitesi 300-400
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi 75-100

Nasıl bir mekan?

Ortaköy Princess Hotel, her biri 400 kişiye kadar ağırlayabilen 2 adet balo salonu ve 1 adet havuz başı açık davet alanıyla yıl boyunca tercih edilebilecek İstanbul düğün otelleri arasında. Boğaz’ın kenarında yer alan otelin geniş ve şirin mi şirin havuz başı davet alanı, ferah bir davet için ideal mekanlardan. Otel konforu ve lüksünün düğün alanı dekorasyonuna da yansıdığını söyleyebiliriz. Masa ve sandalyelerin elegant görünüşünden şamdanların asaletine kadar düğün alanına estetik katacak detaylara önem verildiği görülüyor. Bembeyaz çiçeklerin tercih edildiği süslemeler ise mekan görselliğini bir kat daha güçlendiriyor. Havuz başı davet alanının ambiyansını yakından görmek istersen şu videoyu izlemeni tavsiye ederiz:

Ortaköy Princess Hotel’in kış düğünleri için tercih edilebilecek kapalı davet alanlarının da gayet şık olduğunu belirtelim. Yakından görmek istersen:

Ortaköy Princess Hotel düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)500 - 750 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)250 - 500 TL

Avrupa Yakası kına mekanları arasında da tercih edilebilecek Ortaköy Princess Hotel’in kapalı salonunda bir organizasyon düzenlemek istersen kişi başı yemekli fiyatlar hafta içi 50-80 TL, hafta sonu 80-100 TL’den başlıyor. Ortaköy Princess Hotel, kına gecesi etkinlikleri sırasında nasıl oluyor, görmek istersen:

Servis kaçta bitiyor?

24:00’e kadar devam ediyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Ortaköy Princess Hotel bu hizmetleri kendi bünyesinde sunuyor.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Açık ve kapalı alanlarıyla yıl boyunca tercih edilebilecek Beşiktaş düğün mekanları arasında.
 • Toplu taşımaya elverişli, merkezi bir konumda yer alan düğün mekanının yeterli kapasiteye sahip bir otoparkı da var.
 • Servis edilecek yemeklerin lezzetini önceden bilmek için menü tadımında bulunabiliyor, istersen değişikliğe de gidebiliyorsun. Vegan, vejetaryen, kosher ve diyabet menü seçenekleri sunmalarının yanında çocuklara özel lezzetler de hazırlıyorlar. Mekanın Türk ve dünya mutfaklarına hakim şefleri tarafından hazırlanan yemeklerden memnun kalacağını sanıyoruz.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Beğendiğin bir İstanbul düğün fotoğrafçısı ile anlaşmana izin verseler iyi olabilirdi.

Princess Hotel Ortaköy’de nerede, kiminle görüşebilirsin?

Dereboyu Cad. No: 10

Fiyat Teklifi Al


14. Teras 212 Beşiktaş

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 400-500
Açık Hava Kapasitesi 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300
Otopark Kapasitesi 250-500

Nasıl bir mekan?

Beşiktaş’ta, İstanbul’un en merkezi noktalarından birinde yer alan Bahçeşehir Üniversitesi’nin teras katında yer alan mekan, Boğaz’da düğün yapmak isteyen çifte kumrular için kaliteli, lüks ve elit bir alternatif olarak öne çıkıyor. Yeşil ile maviyi buluşturan düğün mekanlarından Teras 212, panoramik Boğaz manzarası ile görenleri büyülemeyi başarıyor. Mekanın yemekli düzende 600 kişiyi misafir edebilecek kapasiteye sahip terasının yanı sıra bir de bu kısımla entegre halde 160 kişilik bir kapalı alanı bulunuyor.

Ahşap zemin üzerine yerleştirilmiş bembeyaz masa ve sandalyeler, davet alanının doğal güzelliğine ayrı bir hava katmış. Süslemeleriyle bir kır düğünü mekanının ferah atmosferine erişmeyi başarmış Teras 212, rüya gibi bir davet için en ideal noktalardan.

Teras 212 düğün fiyatları nasıl?

Boğaz’da düğün fiyatları ortalamasına göre uygun rakamlar önerdiklerini söyleyebiliriz.

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te sona eriyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Aynı. 24:00’te servisle beraber müzik de bitiyor. Sonrasında after party alanında eğlenceye devam edebiliyorsun.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstediğin İstanbul düğün organizasyon şirketi ile anlaşıp düğün mekanını profesyonel bir biçimde düzenleyebilirsin. Düğün fotoğrafı ve catering hizmetlerini ise dışarıdan almana sıcak bakmıyorlar.

En çok hangi özelliğini beğendik?

 • Teras 212’nin dekorasyonu ve süslemelerini çok beğendik.
 • Düğünlerini burada yapan çifte kumrular mekan işletmecilerinin ve profesyonel çalışanların sunduğu hizmetin kalitesinden hayli memnun kalmışlar.
 • Geniş çaplı davetli listelerine sahip çifte kumrular için uygun bir düğün alanı. Özellikle kokteyl düzeninde 800 kişiye kadar ağırlayabilecek kapasiteye sahip.
 • İstanbul’un en merkezi noktalarından birinde bulunan düğün mekanının geniş kapasiteli bir de otoparkı var.
 • Düğün gününden iki ya da dört hafta öncesi gibi bir dönem için yetkili kişilerden randevu alıp menü tadımında bulunabiliyorsun. Arzu edersen değişikliğe gitme imkanın da var. Diyabet, kosher, vegan, vejetaryen ve çocuklara özel menü seçenekleri sunduklarını belirtelim.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Teras 212 Beşiktaş, aynı anda birden fazla düğün yapmak için elverişli değil. İstediğin düğün tarihini alabilmek için elini çabuk tutmanda fayda var.

Teras 212 Beşiktaş’ta nerede, kiminle görüşebilirsin?

Çırağan Cad. Osmanpaşa Mektebi Sok. No: 4/6

0212 963 3910 numaralı telefondan Jano Kasal ile iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


15. Joy Tekne Turu Organizasyon

boğaz’da düğün yapmak i̇çin en popüler mekanlar

Yemekli Kapasite 500-750
Açık Hava Kapasitesi 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500
Otopark Kapasitesi 100-150

Nasıl bir seçenek?

İstanbul tekne düğünü organizasyonları, uygun fiyatlara Boğaz’da evlenmek isteyen çifte kumrular için hoş bir alternatif. Bu sebepten listemize son olarak gemi düğünleri için en çok tercih edilen Joy Tekne Organizasyon’u ekledik. Onlarca tekneye sahip firma, her yıl çeşitli etkinlikler dahilinde Boğaz’da 200.000 kadar davetliyi misafir edebiliyor. 15 seneden uzun bir deneyime sahip organizasyon firması, şu ana dek 1300 kadar düğün ve 450 kadar nişan etkinliğine ev sahipliği yapmış.

Tekne’de düğün nasıl oluyor, yakından görmek istersen:

Joy tekne düğünü fiyatları nasıl?

Fiyatlar teknelerin özellikleri ve kapasitelerine göre değişiklik gösterse de her bütçeye uygun alternatifler bulmak mümkün.

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)750 - 1.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)750 - 1.000 TL

Servis kaçta bitiyor?

Birçok düğün teknesi gibi saat 03:00 ve sonrasında da sürebiliyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı. 03:00 ve sonrasında devam edebiliyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hepsine evet!

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Onlarca düğün teknesi arasında seçim yapma olanağı sunmaları bir avantaj.
 • Bu alandaki birçok organizasyon firması gibi Joy da müstakbel çiftleri yat ile tekneye ulaştırıyorlar.
 • Drone ile yaptıkları çekimler düğünden unutulmaz bir hatıra olarak kalacak.
 • Menü tadımı ve değişikliği imkanı sunuyorlar. Diyabetli, vegan ve vejetaryen davetlilerin ve çocuklar için özel menü seçenekleri de sunuyorlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Yıl boyunca sundukları kampanyalı düğün paketlerini daha da arttırmalarını dileriz.

Joy Boğaz Tekne Turu bünyesinde düğün yapmak için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

0212 963 3745 no’lu telefondan Sinan Durmuş ya da Berna Durmuş ile konuşup Boğaz’da muhteşem bir tekne düğünü yapmak için ne gerektiğini öğrenebilirsin.

Mecidiye Mah. Dereboyu Cad. Vatman Sok. No: 13 Kat: 4 Ortaköy Beşiktaş

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Ayrıntılı inceleme yazısı da burada: Joy Tekne: Düğün Fiyatları Kişi Başı Min. 80-100 TL