hepsi masal gibi: en i̇yi şişli düğün salonları ve otelleri

İstanbul’un en merkezi bölgelerinden olan Şişli, düğün salonları ve oteller bakımından da epey zengin. Birçok popüler alışveriş merkezinin, plaza ve iş yerlerinin olduğu ve dünyaca ünlü otellerin bulunduğu Şişli, İstanbul’un en lüks ilçelerinden biri. Turistlerin de yoğun ilgi gösterdiği bu güzel ilçenin, özellikle Harbiye, Nişantaşı ve Mecidiyeköy semtleri de en sevilenlerden. İstanbul’un tam kalbinde, Avrupa Yakası’nın merkezi noktalarından biri olarak da biliniyor. Ulaşım, aktarma konusunda en işlek caddeler de burada yer alıyor. Haliyle Şişli, düğün mekanları için de en iyi bölgelerden. Düğün salonları, lüks otelleri, tekne organizasyonları ve kır bahçeleri gibi birçok alternatifi de mevcut. Ancak Şişli, düğün otelleri ile daha çok anılan bir ilçe.

Genel olarak baktığımızda, Şişli düğün salonlarının hepsi birbirinden lüks ve göz kamaştırıcı görselliğe sahip. Özellikle çok kapsamlı düğün paketleri ve sağladıkları kaliteli hizmetleri ile pek çok ünlü ismin ve zengin turistlerin de ilgisini çekiyorlar. Tabii Şişli’nin kendi semtlerinden biri olan Okmeydanı’nın düğün salonları da bir o kadar nezih, kaliteli, şık, lüks, gösterişli ve davetli memnuniyeti yüksek mekanlar. Doğal olarak fiyatlar da İstanbul düğün mekanlarına göre biraz ortalamanın üzerinde. Ama fiyat-performans açısından oldukça başarılılar. Bu sebeple çifte kumruların da ilk araştırdıkları yerlerden. Biz de bu mutlu çiftlerimize biraz yardımcı olalım istedik ve Şişli’nin düğün mekanlarını fiyatları, bilgileri, fotoğrafları ve videolarıyla birlikte listeledik. Artık sıra sende. Hepsini değerlendirip, karşılaştırmalar yaptıktan sonra en beğendiklerinden fiyat teklifi almayı da unutma!

İçindekiler

Şişli düğün salonları fiyatları nasıl?

İstanbul’un en merkezi bölgesinde bulunan Şişli düğün salonları fiyatları biraz tuzlu diyebiliriz ancak burada cebine göre mekanlar bulmak da kolay.

 • Şişli düğün salonları, tekne organizasyonları ve pek bulunmasa da kır bahçelerinin kişi başı minimum fiyatları 50-80 TL’den başlıyor.
 • Şişli’deki düğün otellerinin fiyatları ise kişi başı minimum 100-150’den başlıyor.

İstanbul düğün mekanlarının sunduğu fiyatlar ile karşılaştırdığımızda, Şişli düğün salonları fiyatları ortalamanın birazcık üzerinde diyebiliriz. Genel olarak ise kendi semti olan Okmeydanı’ndaki düğün salonu fiyatlarının daha uygun olduğunu söylemek mümkün. Tabii bu fiyatları etkileyen önemli faktörleri de unutmamak gerek. Karşılaştırabilmen için Şişli düğün salonları fiyatları ayrıntılı bir şekilde listemizde yer alıyor. 

Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Bahçe

Nişantaşı Bahçe ve Nişantaşı Teras olmak üzere 2 farklı davet alanı bulunan Şişli Öğretmenevi, Teşvikiye’de faaliyet gösteriyor. Nişantaşı Bahçe’nin hem açık hem de kapalı alanı bulunuyor ki bu sayede huzurlu ve rahat ortamında istediğin tüm butik organizasyonlara 4 mevsim ev sahipliği yapabiliyor. Yemyeşil bahçesi ile sadece bir kır düğünü havası yaşatmakla kalmıyor, aynı zamanda eşsiz Boğaz manzarası ile gönülleri fethediyor. Bulunduğu merkezi konuma göre de sunduğu fiyatlar, en iyi Avrupa Yakası kır düğünü mekanları ile aynı ortalamada. Kapalı alanı 220, açık alanı ise 350 kişilik kapasiteye sahip.

Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Bahçe düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)250 - 500 TL

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Bahçe nerede, telefonu kaç?

 • Adres: Vişnezade Mah. Hüsrev Gerede Cad. No:57/1 Teşvikiye, Şişli/İstanbul
 • Tel: 0212 963 3554

Daha çok detay için önceden mekanı tüm yönleriyle incelediğimiz yazımıza bakabilirsin: Şişli Öğretmenevi Nişantaşı Bahçe: Düğün Fiyatı Kişi Başı Min. 50-80 TL


Fairmont Quasar İstanbul

Fairmont Quasar İstanbul, Mecidiyeköy’de bulunan 5 yıldızlı otellerden biri. Daha önce İstanbul’daki en lüks düğün mekanları listemizde de yer verdiğimiz otel, Luna Balo Salonu ve Avusturyalı tasarımcı Marcel Wanders tarafından dizayn edilen Ukiyo havuz başı alanı ile çifte kumruların dikkatini çekiyor. En lüks Mecidiyeköy düğün salonlarından biri olan Fairmont Quasar Hotel’in organizasyon paketlerinde; lezzetli menüleri, balayı odası ve wedding planner gibi pek çok kaliteli hizmetleri de yer alıyor. Modern bir anlayış ile dekore edilen ve 400 kişiye kadar konuk ağırlayabilecek kapasiteye sahip olan Luna Balo Salonu, davetli sayına göre de bölünebiliyor.

Fairmont Quasar İstanbul düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL

Fiyat Teklifi Al

Fairmont Quasar İstanbul Mecidiyeköy’de nerede?

 • Adres: Mecidiyeköy, Büyükdere Cad. No:76 Şişli/İstanbul

Ayrıntılı bilgiler için seni buraya alalım: Lüks ve Masalsı Bir Düğün Oteli: Fairmont Quasar İstanbul


Dedeman İstanbul

Kolay ulaşılabilir bir konumda bulunan Dedeman İstanbul, Şişli düğün otellerinden bir tanesi. Fazlasıyla elit ve nezih bir atmosfere sahip Balo Salonu’nda krem-kahve tonları ağırlıklı kullanılıyor. Son teknoloji ışık sistemleri profesyonelce düzenlenmiş, geniş piste sahip, yüksek tavanlı ve oldukça havadar. Süslemelerde birçok renk ve çiçek alternatifleri var. İstanbul düğün otellerine göre de çok daha uygun fiyatlar sunuyor. Yemekli düzende 300-400 kişiyi konuk edebiliyorken, kokteyl düzeninde 400-500 kişiyi ağırlayabiliyor.

Dedeman Gayrettepe Düğün Salonu fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Dedeman İstanbul Gayrettepe’de nerede, telefonu kaç?

 • Adres: Yıldız Posta Cad. No:50 Esentepe, Şişli/İstanbul
 • Tel: 0212 963 3976

Gayrettepe Dedeman Düğün Salonu’nun fotoğrafları, paketleri ve daha fazlası için seni ayrıntılı yazımızı okumaya davet ediyoruz: Dedeman İstanbul: Düğün Fiyatları Yemekli Kişi Başı Min. 150-200 TL


The Ritz Carlton İstanbul

The Ritz Carlton İstanbul, Şişli düğün mekanları arasında Boğaz’a nazır konumu ve kaliteli hizmetleri ile çıtayı epey yükseltiyor. Aşırı lüks ve nefes kesici bir güzelliğe sahip. Harika bir çalışma ekibi ile muhteşem düğün paketleri de var. Özellikle tüm dünyada The Ritz Carlton otellerinde konaklama indirimi sunuyor. Balo Salonu’nda yemekli davetler için 550 kişiyi, kokteyl davetleri için 700 kişiyi misafir edebilirsin. The Ritz Carlton İstanbul’un bir de Cam Salonu var. Yemekli düzende 90 kişiyi ağırlayabilirsin. Ancak düğünler için önerimiz tabii ki Balo Salonu.

The Ritz Carlton düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL

Fiyat Teklifi Al

The Ritz Carlton İstanbul nerede, telefonu kaç?

 • Adres: Süzer Plaza, Askerocağı Cad. No:6 Elmadağ, Şişli/İstanbul

The Ritz Carlton Otel hakkında detaylı bilgi edinmek istersen yazımız burada: Lükse Davet: The Ritz Carlton İstanbul’da Düğün Masalı


Istanbul Marriott Hotel Şişli

Şişli düğün otelleri arasında şık ve kaliteli bir alternatif olan 5 yıldızlı Istanbul Marriott Hotel, ihtişamlı Balo Salonu ile dikkatleri çekiyor. Merkezi konumu ve İstanbul’daki diğer lüks otellere kıyasla uygun fiyatları ile sıklıkla tercih edilen Şişli düğün mekanlarından biri. Nefis yemekleri, şık dekorasyonu, çeşitli konseptleri ve uzman ekibi ile kaliteli bir organizasyona imza atıyor. Ayrıca dünyanın herhangi bir yerindeki otelinde balayı indirimi ve süitte konaklama gibi imkanlar sağlıyor. Gala düzeninde 550 kişilik kapasitesi var.

Istanbul Marriott Hotel Şişli düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Istanbul Marriott Hotel Şişli nerede, telefonu kaç?

 • Adres: Abide-i Hürriyet Cad. No:142 Şişli/İstanbul
 • Tel: 0212 963 2193

Istanbul Marriott Hotel detaylarına bakmak istersen tıkla: Istanbul Marriott Hotel Şişli: Düğün Fiyatları Kişi Başı Min. 150-200 TL


Mavi Düş Organizasyon

Boğazda Organizasyon; diğer adı ile Mavi Düş Organizasyon, İstanbul tekne düğünü için en iyi alternatiflerden biri. Kapalı ve açık alanları ile 4 mevsime uygun. İstanbul sularında Boğaz manzarası, nefis yemekler ve coşturan müzikler eşliğinde çok eğleneceğin keyifli bir organizasyonu gerçek kılıyor. Uygun fiyatlı Avrupa Yakası düğün mekanları listemizde de yer alan Mavi Düş Organizasyon, kalite performans açısından oldukça başarılı. Açık alanı da kapalı alanı da 100-200 kişilik kapasiteye sahip. Butik organizasyonlar için harika olabilir.

Mavi Düş Organizasyon teknede düğün fiyatları nasıl?

Kokteyl Düğün Fiyatları (Kişi Başı Min.) Yemekli Düğün Fiyatları (Kişi Başı Min.)
Hafta içi 50-80 TL Hafta içi 50-80 TL
Hafta sonu 50-80 TL Hafta sonu 50-100 TL

Mavi Düş Organizasyon Teknesi nerede, telefonu kaç?

 • Adres: İnönü Mah. Cumhuriyet Cad. Şunnu Apt. No:111 K:5 Şişli/İstanbul

Boğazda Organizasyon ile ilgili tüm ayrıntılar için tıkla: Mavi Düş Organizasyon: Teknede Düğün Fiyatları 


Bonus: Suare İstanbul

Şişli kına mekanları arasından öneride bulunmasak bu yazı eksik kalırdı. Suare İstanbul, Taksim Elysium Hotel’in içinde bulunan ve İstanbul’un en sevilen kına mekanlarından biri. Yıllardır EX-EN GRUP bünyesinde kına organizasyonları düzenleyen Suare İstanbul, farklı eğlence anlayışı ve konseptleri ile gelin adaylarının dikkatini çekiyor. Profesyonel kına ekibi, çeşitli menüleri, rengarenk dekorasyonu, tatlış süslemeleri ve eğlenceli müzikleri ile oldukça keyifli bir yer. Çok kapsamlı kına paketleri de uygun fiyatları ile çiftleri memnun ediyor. 100-200 kişilik bir kapasiteye sahip.

Suare İstanbul kına fiyatları nasıl?

Suare İstanbul kına fiyatları hafta içi kişi başı 10-30 TL’den başlıyor. Hafta sonu da kişi başı fiyatmin. 50 TL’den az.

Fiyat Teklifi Al

Suare İstanbul nerede, telefonu kaç?

 • Adres: İnönü Mah. Harbiye Çayırı Sok. The Elysium, Şişli/İstanbul

Suare İstanbul detayları için böyle gelebilirsin: Suare İstanbul: Kına Fiyatları Kişi Başı Min. 10 TL

Benzer düğün mekanları