sadabad sarayı
Adres Kültürpark Güney Kapısı Osmangazi / Bursa

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Sadabad Sarayı hakkında

Sadabad Kasrı’nı anımsatan yapısı ve sarayları andıran mimarisiyle ilgi gören bir mekandan bahsedeceğiz sana! Sadabad Sarayı; altın varaklı süslemeleri, ihtişamlı girişi, yüksek tavanları ve sütunlarıyla göz kamaştıran bir mekan. Çiftlere uzun süredir açık ve kapalı alanlarıyla hizmet veriyorlar.

Mekan yetkilileri; “Lale Devri’nin bitmesiyle birlikte Sadabad Kasrı da tarihin tozlu sayfalarında yerini aldı. Günümüze ulaşamadı. Şimdi bu muhteşem yapı, Osmanlı döneminin ilk başkenti Bursa’da saray ihtişamıyla yeniden hayat buldu.” diye anlatıyorlar burayı.

Sadabad Sarayı düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)250 TL'den az
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)250 TL'den az
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)250 TL'den az
 • Sadabad Sarayı’nda hafta içi ve hata sonu organizasyonları arasında fiyat farkı bulunuyor. Hafta içi düğünleri diğer mekanlarda olduğu gibi burada da daha uygun fiyatlı oluyor.
 • Kokteyl menüler de yemeklilere göre daha uygun oluyor.
 • Dilersen çocuklara özel menü de hazırlayabiliyorlar.

Tablodaki rakamlar başlangıç paketleri için geçerli. Sen istediğin tarihe ve düğün paketine göre özel bir fiyat almak istiyorsan, hemen alttaki butona tıklamalısın!

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite 1.000-2.000 kişi
Kokteylli kapasite 1.000-2.000 kişi
Açık alan kapasitesi 500-750 kişi
Kapalı alan kapasitesi 1.000-2.000 kişi

Mekan; 6.500 metrekare kapalı, 650 metrekare açık olmak üzere toplam 7.150 metrekarelik çok geniş bir alana kurulmuş. 7,2 metre yüksekliğinde balo salonuyla davetlilere ferah ve kesinlikle bunalmayacakları bir alan oluşturmuşlar.

Sadabad Sarayı düğün paketleri

Sadabad Sarayı’na görüşmeye gittiğinde, mekanın organizasyon sorumlusu aklındaki tüm soruları yanıtlıyor. Bütçene göre düğün paketleri hazırlıyorlar. Sonrasında ise senin ve müstakbel eşinin talepleri doğrultusunda harika bir düğün akışı oluşturuyor.

Mekanın sunduğu düğün paketleri dahilinde alabileceğin hizmetler şöyle:

 • Yemek servisi
 • Ses ve ışık sistemleri
 • DJ ve orkestra
 • Fotoğraf ve video çekimi
 • Servis personelleri
 • Menü tadımı
 • İçecek servisi
 • Mekan süslemeleri
 • Organizasyon sorumlusu
 • Otopark
 • Vale

Dekorasyon ve süsleme

Sadabad Sarayı, gösterişli ve şık süslemeleriyle ön plana çıkıyor. Burası bir sarayın ismini taşıyor ve ona yakışacak şekilde tarihi aksesuarların kullanıldığı şekilde dekore edilmiş. Salonun ön plana çıkan süsleme detayları şöyle:

 • İhtişamlı şamdanlar
 • Çiçek aranjmanları
 • Gelin yolu
 • Masa örtüleri
 • Suplalar

Dilersen dışarıdan bir organizasyon firmasıyla da anlaşabiliyorsun; bu konuda kısıtlamaları yok. Yani aklında bambaşka bir konsept varsa onu da mekanda uygulayabilirsin.

Bu arada şehrindeki diğer düğün salonlarına da bakıp öyle karar vermek istersen: En Çok Tercih Edilen Bursa Düğün Salonları

Müzik

Sadabad Sarayı’nda saat 00:00’a kadar kesintisiz müzik eşliğinde eğlenebiliyorsun. Mekanın temin ettiği müzisyenlerle de düğünden önce görüşerek, repertuvarla ilgili konuşma fırsatı bulabilirsin.

Düğün fotoğrafçısı

Mekanda düğün paketi dahilinde fotoğraf ve video çekim hizmeti sunuluyor. Tüm organizasyon başından sonuna kadar kayıt altına alınıyor ve harika karelerle ölümsüzleştiriliyor. Dışarıdan başka bir ekiple çalışmana da pek sıcak bakmıyorlar.

Otopark

Sadabad Sarayı’nın 250-500 araç kapasiteli, çok geniş bir otoparkı bulunuyor. Bu, şahsi aracıyla gelecek davetlilerin için büyük avantaj sağlıyor. Ayrıca mekanın vale hizmeti de var.

Alkışlarımız

 • Uygun fiyatlı olmasına kocaman bir alkış! İhtişamlı düğün mekanlarının fiyatları diğerlerine göre bir tık daha yüksek oluyor. Ama Sadabad Sarayı’nda fiyatlar gayet makul.
 • After party imkanı sunmalarını da sevdik. Düğünde eğlenceye doyamayan çiftler açısından güzel bir etkinlik kendisi.
 • Sadabad Sarayı’nda yemekli bir düğün yapacaksan menü tadımı imkanı sunduklarını bilmelisin. Düğününde ikram edeceğin lezzetleri önceden tatmak senin de içini rahatlatacak.
 • Osmanlı mutfağından birbirinden güzel yemekler hazırlayabiliyorlar. E mekan tarihi atmosferin izlerini taşıdığından, mutfağını da ona göre düzenlemişler.

Diğer organizasyonlar

Sadabad Sarayı’nda düğünlerin yanı sıra kına gecesi, nişan, söz, mezuniyet töreni, sünnet düğünü, doğum günü, baby shower, davet, kurumsal etkinlik, piknik ve parti organizasyonları da düzenlenebiliyor.

Mekanda özellikle kına geceleri yoğun ilgi görüyor. Tarihi görünüme sahip bir yapıda, Osmanlı geleneklerine yakışır kına gecesi yapmak isteyen gelinler burayı tercih ediyor. Sadabad Sarayı’ndan bindallı / kaftan, davul show, dilek feneri, gelin hamamı, Hint kınası, kına ekibi, kına mumu, kına müziği, kına süslemesi, kına takımı, kına tepsisi, semazen, zenne / oryantal hizmetlerinden istediğini alabiliyorsun.

Salonun kına gecesi fiyatları da şöyle:

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)250 TL'den az

Sadabad Sarayı çift yorumları

Sadabad Sarayı’nda düğün yapmış olan çiftler, mekanla ilgili genelde olumlu yorumlar yapıyorlar. Sana fikir vermesi açısından bakalım Dilara ne demiş:

Dilara: “Mekan genel olarak çok beğendiğimiz bir mekandı. Servis açısından, hizmet açısından, ilgi alaka olarak çok memnun kaldık. Bazı bir iki ufak problem yaşandı ama bu her mekanda olabilen durumlar oluyor sanırım. Masa, sandalye süslemeleri için 2 renk seçeneği sunuldu. 150 – 160 kişilik bir düğün oldu. Hem kına hem düğün aynı anda yaptık.”

Sadabad Sarayı nerede?

Adres: Kültürpark Güney Kapısı Osmangazi / Bursa

Kültürpark’ın içerisinde yer alması sayesinde Sadabad Sarayı rahatlıkla ulaşım sağlayabileceğin bir mekan. Buraya özel araçlarla gidilebildiği gibi toplu taşıma tercih edecek olanlar da metro ve otobüs hatlarından dilediğini kullanabilirler.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları