sophia çengelköy
Adres Bahçelievler Mah. Bosna Blv. 152/2A, Çengelköy/Üsküdar
Telefon 0216 706 2736

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

İçindekiler

Sophia Çengelköy hakkında

Sophia Çengelköy, Anadolu Yakası düğün mekanları arasında epey popüler. Üsküdar’da iki kapalı salonu, bir terası ve iki kır bahçesi ile işinin ehli bir firma. Şehrin curcunasından uzakta Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü’nün ortasında bulunmasıyla her iki yaka için de kolay ulaşılabilen düğün salonu, son teknoloji ürünü ışık ve ses sitemleri, ferah havadar salonları, profesyonel personeliyle ünlü.

Sophia Çengelköy düğün mekanı olarak kalitesi ile biliniyor ama en dikkat çeken özelliklerinden biri de masal arabası. Cindirella masalında gece 12’den sonra bal kabağına dönüşen arabanın aynısını tasarlayan düğün mekanı, masallardaki düğünü gerçek kılıyor. Burada düğün yaparsan unutulmaz fotoğrafların ve videoların olacak. Sophia 1’deki renkli ve desenli şekilde salonun ortasında beliren dans pistinin görünümü bile çok etkileyici. Sophia Teras’ın dikdörtgen gümüş masalarının beyaz taşlı şamdanlarla uyumu ise çok asil ve sıra dışı.

Sophia Çengelköy düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)750 - 1.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)750 - 1.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)500 - 750 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)250 - 500 TL
 • Kokteyl ve yemekli düğün menüleri hakkında tam bir bilgiye ulaşamadık ama başlangıç fiyatlarının bu kalitedeki bir yere göre gayet makul olduğu açık. Sen menü detaylarını telefon ederek öğrenebilirsin. Düğün paketleri genellikle ana yemeğe göre fiyatlandırılır. Düğün organizasyon fiyatları müzik, süslemeler gibi detaylara göre de değişebilir. Çengelköy Sophia Düğün Salonu fiyatlarının detayı için ister yazının yukarısındaki tabloda yer alan ister aşağıya yazdığımız telefon numarasını arayabilirsin.
 • İnternetteki yorumlardan servisin kaliteli, yemeklerin sıcak ve leziz olduğu konusunda birçok olumlu yoruma rastladığımızı da özellikle söylemek isteriz.

Kapasite

Sophia 1 (Kapalı Salon) 1.000 kişi – 1.134 m²
Sophia Teras (Açık Alan) 380 kişi – 430 m²
Yemekli Düğün Kapasitesi 750-1.000
Kokteyl Kapasitesi 100-2.000
Otopark Kapasitesi 150-250

Düğün paketleri ve organizasyonu

Sophia Çengelköy’de düğün, hem mekanın teknolojik donanımı hem de masal arabası sayesinde hareketli geçiyor. Masaldaki Cindirella arabası ile salona inip gelin-damat ışığı ile cam pistin çevresinde misafirlerinizi selamlıyorsunuz. Dans pisti su efekti ile aydınlanıyor ve kristal yıldız efektinin altında düğün dansınızı gerçekleştiriyorsunuz. Volkanlar ve konfetilerle birlikte salonda değişen renklerle muhteşem bir atmosfer yakalanıyor. Bu tür donanımları sayesinde Sophia, Çengelköy düğün salonları arasındaki en güzel düğün mekanları içinde görülüyor.

İstersen dışarıdan herhangi bir düğün organizasyon şirketi ile detayları planlayabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Dekorasyon ve süsleme

Sophia Çengelköy’ü İstanbul düğün mekanları arasında yıldız gibi parlatan en önemli etken, teknolojik altyapısı ve dekorasyonundaki özgünlüğü. Masa şamdanları bile özgün tasarımda olan mekanda adeta renk rüzgarı esiyor. Düğün mekanı teknolojik ışık sistemleri sayesinde birçok renge bürünebiliyor.

Ortadaki dans pistinin etrafına yerleştirilen dikdörtgen ve yuvarlak masaların birlikte kullanımı ise çok daha işlevsel bir oturma düzeni ortaya çıkarmış. Golden sandalyelerin renk geçişleri ile aydınlanan masa şamdanları ve canlı çiçeklerle uyumu ise muhteşem.

Sophia Çengelköy Teras’ta ise gümüş, siyah ve beyaz tonlarındaki dekorasyon çok asil. Dikdörtgen masaların şeffaf Napolyon sandalyelerle kombini minimal bir şıklık yaratmış. Açılır kapanır terasıyla da Üsküdar’daki en iyi düğün mekanları arasında diyebiliriz.

Müzik

Mekanın ses sistemleri de o kadar kaliteli ki 20 kişilik orkestraya bile yetecek teknik altyapıya sahip. DJ set-up ve mikserinden kaliteli hoparlörlere düğünün Sophia Çengelköy’de konser tadında geçecek.

Anadolu Yakası’ndaki düğün salonlarının çoğunun aksine müzik 02:00 gibi geç saatlere kadar da sürebiliyor.

Düğün fotoğrafçısı

Sophia Çengelköy, düğün fotoğrafları ve video çekimi için kendi anlaşmalı olduğu profesyonellerle çalışıyor ve dışarıdan kimsecikleri mekana sokmuyor.

Otopark

Maksimum 250 kişilik otoparkında ücretsiz vale hizmeti de sunuyor.

Alkışlarımız

 • Düğün mekanları için Anadolu Yakası’na bakıyorsan ilk değerlendireceğin yerlerden olsun; çünkü şık, kaliteli, organizasyon konusunda profesyonel bir yer.
 • Işıklandırmayı ve renkleri başarılı bir şekilde kullanmış, İstanbul’daki düğün salonlarına göre orijinal olmayı başarmışlar.
 • Kendine ait yeterli kapasitede otoparkının ve ücretsiz valesinin olması güzel.
 • Ulaşım açısından rahat bir yerde.
 • Masal arabası ile unutulmaz, hoş bir şov organize etmişler.
 • Anadolu Yakası yemekli düğün mekanları arasında tercih edilen Sophia Çengelköy’de menüler zengin. Çocuk menüsü, vegan-vejetaryen yemekler, kosher menü gibi seçenekler mevcut.
 • Düğün öncesinde yemeklerin tadına baktırıyorlar.
 • Senin için daha ekonomik olacaksa düğün organizasyon şirketlerine bakabilirsin. Bu opsiyonu sunmaları da güzel.
 • Müziğin gece yarısından sonra da devam edecek olması hayatındaki en özel günün tadını daha çok çıkarabileceğin anlamına geliyor.

Rüya gibi İstanbul düğün salonları ile seni büyülemeye devam edelim. ?

Keşkelerimiz

 • Düğün organizasyon fiyatları ve menü içeriği gibi konularda pek bilgiye rastlayamamamız kafamızda bazı soru işaretleri bıraktı. Sen düğün tarihine ve bütçene göre teklif alıp detayları öğrenirsin.
 • Düğün fotoğrafçısı ve catering firması konusunda katılar. Kendi profesyonelleri ile anlaşmak zorundasın. Yine de çok sorun olacağını sanmıyoruz; çünkü hizmet kalitesi konusunda titiz bir yer burası.

Diğer organizasyonlar

Sophia Çengelköy kınadan nişana, sünnet düğününden mezuniyet partisine, baby shower’dan doğum günü kutlamalarına ve kurumsal etkinliklere kadar tüm davetler için uygun bir yer.


Sophia Çengelköy’de kına gecesi

Düğün davet organizasyonlarında deneyimli olan mekandan kına organizasyon fiyatları ve paketleri hakkında detaylı bilgiyi alabilirsin. Aşağıya telefon numarasını bıraktık.

Sophia Çengelköy nerede, kiminle görüşebilirsin?

Adres: Bahçelievler Mah. Bosna Blv. 152/2A Çengelköy/Üsküdar

0216 706 2736 no’lu telefondan Mehmet Yalçın’a güncel düğün kampanyaları ve fiyatları hakkında merak ettiklerini sorabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA