Yalova Düğün Mekanları

2 düğün mekanları bulundu.

Yalova’daki Düğün Mekanları

Farklı etnik gruplarıyla, gür bitki örtüsüyle, çeşit çeşit yemekleriyle, verimli ovalarıyla Yalova, son zamanlarda revaçta olan şehirlerden. Gerek gürültüden uzaklığı gerekse merkezi bir kent oluşuyla öne çıkan Yalova’da organize edilen düğünlerin sayısı artıyor çünkü bu kente yakın büyük şehirlerden de ilgi oldukça yoğun oluyor. Belki de bu sebeple, Yalova’nın popülaritesi artış gösteriyor.

Bu kentte düğünler için sıkça kır bahçeleri tercih ediliyor. Bunun muhtemel sebebi ise, Yalova’nın ikliminin yumuşak ve çoğunlukla ılıman olması. Kır düğünlerini ise sayı ortalaması olarak otel düğünleri izliyor. Otellerin düğünlerde tercih edilmesinin en büyük nedeni, Yalova’da lüks düğün mekanları arasında ilk olarak akla buraların gelmesi.

Yalova’da evlenecek çiftler ulaşılabilirlik sebebiyle genellikle şehir merkezini tercih ediyorlar. Fakat, Çınarcık’ta da düğün mekanları oldukça fazla. Bu sayıların yanı sıra Merkez, Çınarcık ve Termal semtlerinde düğün yapılacak yerlerin çeşitlerinin de geniş bir skalaya sahip olması buraları daha popüler hale getiriyor. Sayı ve çeşitçe diğerlerine oranla daha az mekana rastlanan ilçe ise Armutlu.

Yalova’da Düğün Mekanlarının Hizmetleri Neler?

Eğer hayatının en özel ve güzel gününü bu şehirde gerçekleştireceksen, alacağın hizmetleri bilmek en doğal hakkın! Yalova’daki düğün mekanlarının neredeyse tümü, düğününle dekorasyon, yemek gibi farklı konular ile ilgilenmesi için bir organizasyon sorumlusunu senin için sağlıyor. Fakat buna müsaade etmeyen mekanların tümü, mutlaka dışarıdan bir organizasyon firmasıyla anlaşmana izin veriyorlar.

Bu güzel şehirde, mekanların bir kısmı senin için profesyonel bir müzik grubu, DJ ya da orkestra ile anlaşma sağlıyor. Yalova’daki bunu paketlerinde sunmayan düğün mekanları ise gelişmiş ekipmanlardan müzik yayını yapıyor. Buna ek olarak, mekanların neredeyse hepsi dışarıdan bir müzik grubu veya solistle anlaşma sağlaman için ortam ayarlıyor.

Düğününü kapalı bir salonda planlıyorsan, Yalova’daki kapalı alanları rahatlıkla tercih edebilirsin. Bu kentteki salonların hepsi, kolonsuz ve klimalı bir alan imkanı sunuyor. Eğer açık bir alanın daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorsan, açılıp kapanabilen tavana sahip bahçeleri değerlendirebilirsin. Yalova’da yüksek tavanlı salonlarda da, kır bahçelerinde de düğününü ferah bir şekilde düzenleyebilirsin.

Yalova Düğün Mekanları Fiyatları Nasıl?

Yalova düğün fiyatları, ücret skalası olarak incelendiğinde fazlasıyla her bütçeye uygun seçeneklere sahip. Ortalama ücrete sahip düğün mekanlarının sayısı çok fazla, ayrıca bu mekanların konseptleri de birbirinden farklı. Örneğin ortalama bir fiyat ödeyerek çoğu hizmetten faydalanabilirsin. Yani bu sayede kafandaki düğüne kolay bir şekilde ve ortalama bir fiyat ödeyerek ulaşabiliyorsun.

Eğer “Ben Yalova’da uygun düğün mekanları arasından seçim yapacağım!” diyorsan, ortalamanın altında çok sayıda düğün alanı yer alıyor. Bu cüzi fiyatlı mekanların arasında termal otellerden mangal restoranlarına her türlü alternatif mevcut ve düğünler için hizmet veriyor. Dilersen çok daha yüksek ücretler ödeyerek, daha fazla imkana sahip olabileceğin bir mekanı da tercih edebilirsin.

Yalova Düğün Yerlerinin Çeşitleri

Yalova’nın En İyi Düğün Mekanları Nasıl Seçilir?

“Yalova’daki düğün mekanlarının arasından en iyinin de iyisi benim olmalı!” diyorsan, sunulan alternatifler arasından en doğru seçimi yapmak için bazı unsurları incelemelisin. Mesela bir düğünün en önemli detayı davetlilere servis edilen yemek ve kokteyller. Eğer mekanda, seçtiğin menüleri düğün öncesinde deneyebiliyor ve değişiklikler talep edebiliyorsan burası sana göre!

Unutulmaması gereken bir diğer seçim detayı da elbette müzik ve fotoğrafçı hizmetleri. Yalova’da çoğu mekanda mekan fotoğrafçısı hizmet veriyor ya da dışarıdan bir ekiple anlaşabiliyorsun. Fakat, mekanın kendi fotoğrafçısı varsa bu, hem bütçeni zorlamaması hem de kolaylık sağlaması açısından avantaj oluşuturuyor. Benzer şekilde, mekanın anlaşmalı olduğu bir müzik grubu olması da işini kolaylaştırıyor.

Yalova’da, mekan kapasiteleri çok fazla değişiklik gösteriyor. Eğer 2.000 kişiden fazla davetlisi olacak kalabalık bir düğün tasarlıyorsan, bu şehirde çok az mekan bu özelliğe sahip. Fakat tam tersi şekilde 200 kişiden 750 kişiye kadar daha butik ve mütevazi bir düğün hayal ediyorsan Yalova’da kendine uygun birçok mekan bulabilirsin.

Tüm Düğün Mekanları