Yalova Kır Düğünü Mekanları

2 kır düğünü mekanları bulundu.

Yalova’daki Kır Düğünü Mekanları

üç tarafı denizlerle çevrili, el değmemiş doğası ile gidenleri kendisine hayran bırakan çok sevimli bir şehir Yalova. Düğün arifesindeysen ve düğün organizasyonunu bu şehirde yapmayı düşünüyorsan kesinlikle doğru bir karar verdiğini söylemeliyiz. Bu şehirde düğün yapabilmen için birbirinden şık oteller, restoranlar, salonlar, sosyal tesisler, kulüp ve davet alanları mevcut.

Düğününü çam ağaçlarının arasında veya yemyeşil çimenlerin üzerinde, hava ılık ılık eserken gerçekleştirmek istersen Yalova kır bahçesi düğünleri senin için ideal organizasyonların başında geliyor. Küçük bir şehir olmasına rağmen çok sayıda kır mekanı bulabilirsin. Yalova’nın kolay ulaşılabilir konumlarında bulunan mekanlar çoğunlukta olsa da kalabalıktan uzak sakin mekanlar da bulabilirsin.

Yalova kır düğünü mekanları çoğunlukla Merkez ilçesinde yer alıyor. Merkez ilçesi dışında ise Altınova, çınarcık, çiftlikköy ve Termal ilçelerinde de yeterli sayıda kır bahçesi bulunuyor. Bu mekanların yarısından fazlası açık hava mekanı olmasının yanında kapalı alanlara da sahipler. Neredeyse hepsinde doğal çimli nefis bahçeler bulunuyor. Balkonlu veya teraslı Yalova kır bahçesi de bulabilirsin.

Kapalı salonu olanlar arasında kolonsuz ve yüksek tavanlı mekanlar mevcut. Üç kenarı denizlerle çevrili Yalova’da deniz kenarı veya deniz manzaralı kır bahçeleri de bulmak mümkün. Hatta dere ve nehir kenarında olan kır bahçeleri de var. Yalova kır düğün salonlarının çoğu ise enfes orman, kır, bahçe ve doğa manzaralarına eşlik ediyor.

Ne kadar davetli sayısına sahip olursan ol, bu şehirde sana uygun bir mekan bulabiliyorsun. Yalova kır düğünü salonları çoğunlukla 400-500 kişilik. Ancak 100-200 kişilik butik bahçelerden, 750-1000 kişilik büyük salonlara kadar birçok seçeneğin mevcut. Bu mekanlarda istersen kır düğünü dışında nişan, sünnet düğünü, parti, mezuniyet ve kına gecesi gibi pek çok organizasyon da gerçekleştirebilirsin.

Yalova Kır Düğünü Dahilinde Sunulan Hizmetler

Yalova kır düğünü organizasyonu dahilinde her mekanda sana özel bir organizasyon sorumlusu bulunuyor. Bu organizasyon sorumlusu düğünü planlıyor ve mekanın süslemeleri ile ilgileniyor. He mekan farklı konseptlerde süsleme seçenekleri sunuyor ve sen istediğini seçebiliyorsun. Aklında daha farklı bir konsept varsa neredeyse tüm Yalova kır bahçeleri dışarıdan organizasyon firması getirmene de izin veriyor.

Mekanlar farklı içeriklerde düğün paketlerine sahip. Bu düğün paketleri ise genellikle yiyeceklere ve içerdikleri hizmetlere göre değişiklik gösteriyor. Genellikle her mekanda yemekli ve kokteylli menüler bulunuyor. Bazı mekanlarda ise ordövr, ara sıcak menülü veya mezeli menüler de mevcut olabiliyor. Yemekli menülerin içerisinde genellikle ana yemek, salata, pilav veya makarna gibi seçenekler mevcut.

Kokteylli menülerde ise pasta ve meşrubat gibi daha hafif lezzetler bulunurken, diğer menülerde börek gibi ara sıcaklar sunulabiliyor. Çoğu mekan menü tadımı ve menüde değişiklik imkanları sağlıyor. Menülerdeki yemekler ise mekanlardaki profesyonel aşçılar tarafından hazırlanarak yine mekanın servis ekipleri tarafından konuklarına hızlıca servis ediliyor. Çoğu mekana dışarıdan catering firması da getirebiliyorsun.

Neredeyse her mekanda gelin ve damat hazırlık odaları mevcut. Ayrıca hepsi ses, ışık ve sahne ekipmanlarını ve kurulumunu da sağlıyor. Müzisyen veya orkestra hizmeti veren mekanlar da var. Bazı kır mekanları dans ekibi de sağlayabiliyor. Fotoğraf ve video çekim hizmeti sunan mekanlar da mevcut. Ayrıca tüm mekanlara dışarıdan anlaşacağın fotoğrafçıyı getirebiliyorsun.

Yalova Kır Düğün Salonu Fiyatları

Yalova kır bahçesi fiyatları konumlara göre değişiklik gösterebiliyor. Şehir dışındaki kır düğünü mekanları genellikle biraz daha yüksek fiyatlı. Çınarcık kır düğünü mekanları genellikle çok uygun fiyatlar talep ediyor. Termal ve çiftlikköy ilçelerinde de genellikle fiyatlar uygun. Altınova’da fiyatlar biraz daha yüksekken Merkez ilçesinde her bütçeye uygun mekan bulmak mümkün.

Kır düğünü Yalova’da genellikle uygun fiyatlarla gerçekleştirilebiliyor. Şehirde çok yüksek fiyatlı mekan bulunmuyor. Kır bahçelerinin çoğunda kişi başı uygun fiyatlarla düğün yapılıyor. En yüksek fiyatlı mekanlar ise ortalamanın bir tık üstünde fiyatlarla hizmet veriyor. Tabii ki seçeceğin düğün menüsü bu fiyatları arttırabiliyor. Ana yemekli düğünlerde fiyatlar kokteylli düğünlerden daha yüksek oluyor.

Yalova kır düğünü fiyatları kişi başı fiyattan hesaplandıkları için davetli sayınla orantılı bir ücret ödüyorsun. Teraslı mekanlar genellikle biraz daha yüksek fiyatlı oluyor. Panoramik manzaralı mekanlarda da fiyat artış gösteriyor. Açılır-kapanır tavanlı, deniz ve nehir manzaralı mekanlar da ortalamadan daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Mekandan ekstra bir istekte bulunduğunda da fiyatta artış gözlemlenebiliyor.

Yalova Kır Düğün Mekanları Nasıl Seçilir?

Tüm Kır Düğünü Mekanları