Adana Düğün Salonları

1 düğün salonları bulundu.

Adana’daki Düğün Salonları

Kebap ve şalgam gibi lezzetleriyle ünlü olan Adana, birbirinden farklı düğün salonlarıyla seni bekliyor. çeşitli fiyat aralıklarında ve kapasitedeki pek çok düğün salonu Adana’da tam aklındaki gibi bir düğün yapmanı mümkün kılıyor. Adana’da mekan sayıları ilçelere göre değişiklik gösteriyor. Her kapasite ve fiyatta hizmet verebilen Adana Seyhan düğün salonu seçenekleri bolca bulunuyor.

Bunun yanında Adana Çukurova düğün salonları da sayıca daha az olmasına rağmen sana çeşitli ve diğer ilçelerde bulamayacağın mekan türleri sunuyor. Adana’da havuz başı düğün salonu hizmeti veren mekanların da bu ilçede olması dikkat çekiyor. Bununla birlikte Ceyhan ve Yüreğir gibi ilçelerde de birçok fiyata ve kapasite seçeneğine göre düğün salonları var.

Adana’nın en iyi düğün salonlarının neredeyse hepsi şehir merkezinde olmasıyla öne çıkıyor. Ulaşım rahatlığı toplu taşıma araçlarıyla en üst düzeyde olan bu mekanlar, farklı özellikler gösteriyor. Salonların çoğu kapalı alan özelliği taşıyor. Bundan dolayı daha havadar atmosferler oluşturmak adına kolonsuz yapıları ve yüksek tavanlarıyla karşına çıkıyorlar. Balkon seçenekleri de bu mekanlarda bulunabiliyor.

Adana açık hava düğün salonları açısından da avantajlı fırsatlar sunuyor. Diğer ilçelerde de bulunabilen bu davet alanları, Çukurova ilçesinde yoğun sayıda bulunuyor. Adana açık düğün salonları uygun fiyatlarla birbirinden güzel manzaralar sunuyor. Havuz başı düğünlerin de yapılabildiği bu mekanlar, orman içinde ağaçlar arasında bir davet ya da büyülü göl kenarı düğünleri için birebir.

Adana’da düğün salonları birbirinden farklı organizasyonlar için de olanaklar sağlıyor. Çok yönlü davet alanları, etkinliğin türüne göre masa şekillerine kadar değişiklikler yapıyor. Bu mekanlar ferah ortamlarıyla; kınadan düğüne, nişandan after party’lere birçok organizasyon için çok uygun. Farklı konseptli davet alanları tek mekan içinde bulunarak, düğününden sonra after party’ye çok kolay geçiş sağlıyor.

Adana Düğün Salonu Fiyatları Nasıl?

Adana düğün salonları fiyatları çoğunlukta ortalamada seyretse de fiyatlarda değişiklik görülebiliyor. Ortalama fiyatın altında birçok mekan çeşidi de değişik kapasitelerde bulunabiliyor. Bununla birlikte ekstra isteklere ve hizmetlere göre ortalamanın çok daha üstünde bütçelerde düğün yapmak Adana’da mümkün. Bu da şehri her bütçeye ve kapasiteye uygun mekanlarla dolduruyor.

Düğün salonu fiyatları Adana’da bölgeden bölgeye farklılıklar gösterebiliyor. Merkezi konumu ve mekan çokluğu konusunda avantaj sağlayan Seyhan ve Çukurova gibi ilçelerde her fiyatta mekan bulunabiliyor. Bunun aksine sınırlı mekan sayısı bulunduran Karaisalı ilçesinde, fiyatlar ortalamanın çok üstüne çıkabiliyor. Düğün mekanının sunduğu güzel mi güzel göl manzarası da bu fiyat değişikliğine etki ediyor.

Adana lüks düğün salonlarında fiyatlar yemeksiz paketler üzerinden hesaplanıyor. Birinci kalite ikramlarla dolu bu paketler her cebe ve bütçeye hitap ediyor. Yemeksiz düğün servisi veren mekanlarda hafta içi fiyatlar daha ucuz olmasıyla dikkat çekiyor. Hafta sonu yapılan düğünlerde ise fiyatlarda artış görülebiliyor. Çeşitli mekanlarda uygulanan bu tarifenin ortalama fiyatları geçtiği de oluyor.

Yemek hizmeti veren düğün salonlarında ise kişi başı minimum şeklinde hesaplanan fiyatlar çoğunlukla makul bir şekilde karşına çıkıyor. Yemekli düğün hizmeti veren mekanlarda, hafta içi-hafta sonu organizasyonlarının fiyatları pek değişmiyor. Daha yüksek bütçe gerektiren düğün salonlarında ise yemek fiyatları da aynı oranda artış gösterebiliyor.

Yemeksiz veya yemekli hizmet veren mekanların ise hemen hemen hepsinde menü tadımı ve memnuniyete bağlı menülerde değişiklik yapma hakkın bulunuyor. Bununla birlikte birçok farklı mekan türünde hizmet veren Adana’da hemen hemen her mekan özelliği için uygun fiyatlar bulmak mümkün. Adana balo salonları fiyatları bu doğrultuda ortalama fiyatların altında bile bulunabiliyor.

Adana Düğün Salonu Paketlerine Neler Dahil?

Adana’daki Düğün Salonları Arasından Seçim Yaparken Dikkat Edilecekler

Geniş fiyat aralıkları ve kapasitelerle hizmet veren Adana düğün mekanları arasından sana en uygun olan davet alanını seçerken dikkat etmen gereken bazı özellikler var. Mekanların hemen hemen hepsi merkezi konumlarıyla kolay ulaşım seçenekleri sunarken merkezden uzak davet alanları olduğunu da aklında çıkarmamalısın. Bu mekanlarda ise özel otopark ve vale hizmetleriyle ulaşım kolaylaşıyor.

Adana’da düğün salonu ararken dikkat etmen gereken özelliklerden biri de seçtiğin tarihin bulunduğu gün ve mevsim. Hafta içi ve sonu olarak iki ayrı fiyat sunan mekanlar, fiyatlarda gözle görülür değişikliklere neden olabiliyor. Bununla birlikte yazın sıcaklığın çok yüksek derecelere ulaştığı ildeki davet alanları arasından en ferah olanları tercih etmek isteyebilirsin.

Kış aylarının ise çok soğuk geçmediği Adana ilinde mekan özelliklerine yine dikkat etmek gerek. Kapalı davet alanları sunan mekanlardan birine yönelmeyi düşünebileceğin için mekan özellikleri yine devreye giriyor. Çoğu mekan kolonsuz yapılarla havadar ortamlar sunarken, yüksek tavan özellikleri de gösteriyor. Bu mekanlarda havalandırma sistemlerinin güncel olması da çok önemli.

Yöresel ve yoğun tatlarıyla öne çıkan Adana’da düğün salonu seçerken yemek hizmetlerine fazladan bir özen göstermek isteyebilirsin. Yöresel tatlar herkesin damak tadına uygun olmayabileceği gibi menüler bu lezzetlerle kısıtlı kalmıyor. Davet mekanlarının ayarladığı catering şirketleri ya da profesyonel aşçılar, çeşitli beyaz et ve balık seçenekleri de sunabiliyor. Bunun yanında çocuk menüleri de bulunabiliyor.

Yemeksiz düğün hizmeti veren mekanlarda da dikkat etmek isteyebileceğin özellikler var. Sunulan kokteyl servisinde yeterli çeşitte kuru pasta ve meşrubat seçenekleri olup olmadığını sorabilirsin. Bununla birlikte bu ikramların kim tarafından hazırlandığı da çok önemli. Özel gününün en önemli hususlarından olan düğün pastasının bu paketlere dahil olup olmadığına da bakmak isteyebilirsin.

Tüm Düğün Salonları