İstanbul Düğün Salonları

347 düğün salonları bulundu.

İstanbul’daki Düğün Salonları

Eşsiz boğaz manzarasıyla, kültürüyle, doğal ve tarihi güzellikleriyle herkesi kendine hayran bırakan İstanbul’da düğün organizasyonunu gerçekleştirebileceğin çok fazla mekan seçeneğin bulunuyor. Şehirdeki düğün salonları çiftlerin sıkça tercih ettiği mekan seçenekleri arasında yer alıyor. Planladığın konsepte, ayarladığın bütçeye, konuk sayına ve almak istediğin hizmetlere uygun olan her türlü salon İstanbul’un neredeyse tüm ilçelerinde konumlandırılıyor.

İstanbul Avrupa Yakası düğün salonlarının büyük bir kısmı yalnızca kapalı davet alanında hizmet veriyor. Bu bölgedeki kapalı salonların çoğu; Küçükçekmece, Sultangazi, Gaziosmanpaşa, Esenyurt, Bahçelievler ve Bağcılar gibi ilçelerde yer alıyor. Bunların yanı sıra farklı ilçelerde hizmet veren düğün salonları da bulunuyor. Her düğün salonu farklı özellikleri ve hizmetleriyle ön plana çıkıyor.

İstanbul Anadolu Yakası düğün salonları her konuk sayısına ve her bütçeye hitap ediyor. Ümraniye, Pendik, Kartal ve Maltepe’de çiftler için çok fazla mekan seçeneği bulunuyor. Çiftler Anadolu Yakası’nda yüksek kapasiteli ya da butik konseptli bir organizasyon gerçekleştirebiliyor. Bu bölgede deniz kenarında konumlandırılmış olan düğün salonları çiftlerin ilgisini çekiyor.

İstanbul büyük düğün salonları 2.000 konuğa ev sahipliği yapabiliyor. Yüksek kapasiteli olan bu mekanlar genellikle kalabalık aileler tarafından severek tercih ediliyor. İstanbul düğün salonları arasında daha küçük, butik konseptli davet yerleri de bulunuyor. Butik konseptli organizasyon yapabileceğin ilçeler arasında; Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla ve Ümraniye yer alıyor.

İstanbul’da düğün salonlarının çeşitli manzaraları bulunuyor. Salonların büyük bir kısmı şehir manzaralı olmasıyla öne çıkıyor. Ada, boğaz, deniz, dere ve göl manzaralı mekanlar çiftler tarafından bir hayli ilgi görüyor. İstanbul düğün salonları; kapalı alanda, kır bahçesinde, orman içinde, havuz başında, dere, göl ve deniz kenarında hizmet veriyor.

İstanbul’da Düğün Salonu Fiyatları

Düğün salonu fiyatları İstanbul’da her bütçeye hitap ediyor. Şehirde; uygun, ortalama ya da daha yüksek fiyatlı düğün davet alanları bulunuyor. Uygun fiyatlı cep dostu mekanların bulunduğu ilçeler arasında; Ümraniye, Pendik, Maltepe, Küçükçekmece, Bahçelievler ve Bağcılar yer alıyor. Uygun fiyatlı düğün salonlarının büyük bir kısmının 500-750 kişilik konuk kapasitesi oluyor.

İstanbul düğün salonu fiyatlarının genel olarak ortalamada seyrettiğini söyleyebiliriz. Ortalama fiyatlı düğün salonları İstanbul’un çoğunlukla Ümraniye, Pendik, Küçükçekmece ve Başakşehir ilçelerinde konumlandırılıyor. Fiyatları ortalama olan düğün salonlarının büyük bir kısmı Avrupa Yakası’nda hizmet veriyor. İstanbul Anadolu Yakası düğün salonu fiyatları da ortalama veya ortalamanın bir tık üzerinde seyrediyor.

Fiyatları ortalamanın üzerinde olan düğün salonları ağırlıklı olarak Avrupa Yakası’nda bulunuyor. Çoğu şehir merkezinde konumlandırılmış olan yüksek fiyatlı mekan alternatifleri, deniz manzarasıyla ön plana çıkıyor. Bu mekanlar kolonsuz ve yüksek tavanlı yapıdaki kapalı salonlarıyla çiftlerin ve konukların beğenisini kazanıyor. Çiftler, erken rezervasyon imkanı ile daha uygun fiyatlı bir düğün organizasyonu da gerçekleştirebiliyor.

İstanbul lüks düğün salonları, zengin paket içerikleriyle dikkatleri üstüne çekiyor. Bu mekanların fiyatları diğer yerlere göre daha yüksek olabiliyor. Yüksek fiyatlı düğün salonları; Ataşehir, Kadıköy, Kartal, Maltepe, Pendik ve Ümraniye ilçelerinde yer alıyor. Bu ilçelerdeki düğün davet alanlarının tamamı 400-500 konuğa ev sahipliği yapabiliyor. Fiyatları yüksek olan mekanlar sadece kapalı alanda hizmet veriyor.

İstanbul'daki Düğün Salonlarındaki Hizmetler

İstanbul'un en iyi düğün salonlarında mutlaka; yemek, müzik, fotoğraf ve eğlence hizmetleri bulunuyor. Çiftler, İstanbul düğün sarayı mekanlarında yemekli ya da kokteylli organizasyonlar düzenleyebiliyor. Şehirdeki bazı mekanlar catering firması veya usta şeflerle birlikte çalışıyor. Menüler mekanlara göre farklılık gösterebiliyor. Kuru ve yaş pasta ikramları ile meşrubat çeşitleri düğün salonları tarafından sunuluyor.

İstanbul’da düğün salonu mekanlarının çoğunda müzik hizmetleri bulunuyor. Düğün davet alanlarının büyük bir kısmında ışık, ses ve sahne hizmetleri de yer alıyor. Şehirdeki düğün salonlarının bir kısmı; müzisyen, ses sanatçısı, orkestra ve DJ ile birlikte çalışıyor. Canlı müziğin olduğu mekanlar hem çiftler hem de konuklar tarafından bir hayli seviliyor.

Şehirdeki düğün salonlarının çoğunun anlaşmalı olduğu bir fotoğrafçı ve kameraman bulunuyor. Tüm düğün organizasyonun çekim ekibi tarafından kayıt altına alınıyor. Çiftler arzu ederlerse kendi tarzlarına uygun çekimleri yapan bir ekiple de çalışabiliyor. İstanbul balo salonu mekanlarının büyük bir kısmında; engelli girişi, after party alanı, hazırlık odası ve otopark yer alıyor.

Düğün salonları, kapalı ve açık davet alanlarında hizmet veriyor. Davet alanlarında birbirinden farklı özellikler bulunabiliyor. Kapalı salonlar kolonsuz ve yüksek tavanlı olmasıyla ön plana çıkıyor. Salonların bir kısmında ısıtıcı, klima ve havalandırma sistemleri bulunuyor. Açık davet alanları arasında olumsuz hava koşullarına karşı önlemi olan mekanlar yer alıyor.

İstanbul Düğün Salonlarının Avantajlı Özellikleri

Düğün salonu İstanbul’da tercih edebileceğin en güzel mekan türü seçenekleri arasında yer alıyor. İstanbul düğün salonları ve fiyatları herkese hitap ediyor. Şehirde cep dostu pek çok düğün mekanı bulunuyor. Çiftler zevklerine uyan ve beklentilerini karşılayan organizasyon salonunu rahatlıkla bulabiliyor. Bu sayede çiftler, içlerine sinen organizasyonu da yapabilmiş oluyor.

Düğün salonu İstanbul Avrupa Yakası seçenekleri arasında 200’ü aşkın sayıda mekan opsiyonu bulunuyor. Aynı şekilde Anadolu Yakası’nda konumlandırılmış olan düğün salonlarının da sayısı bir hayli fazla. İstanbul’un her iki yakasında da mekan çeşitliliğinin olması çiftlere büyük avantaj sağlıyor. Şehirde hem yüksek kapasiteli hem de butik mekan seçenekleri yer alıyor.

Düğün salonlarının çiftler ve konuklar için sağlamış olduğu birçok hizmet bulunuyor. Şehirdeki düğün mekanlarının birçoğunda güzel imkanlar ve özellikler yer alıyor. Çiftler ister kalabalık isterlerse de aile arasında bir organizasyonu arzu ettikleri konseptte gerçekleştirebiliyor. Hem de bu organizasyonları İstanbul’un şahane manzaralarına karşı yapabiliyor. Özellikle deniz, boğaz ve ada manzaralı mekanlar epey rağbet görüyor.

Çiftlerin İsteklerine Göre Tercih Edebilecekleri İlçeler

Tüm Düğün Salonları