Ankara Düğün Salonları

92 düğün salonları bulundu.

Ankara’daki Düğün Salonları

Güzel başkentimiz Ankara, sakinliği ile en yaşanabilir şehirlerden biri. Ancak bu sakinliği seni yanıltmasın. Bu şehirde birbirinden renkli ve eğlenceli organizasyonlar düzenleyebilirsin. Düğününü bu şehirde yapacaksan, Ankara’da düğününü gerçekleştirebileceğin birbirinden farklı mekanlar bulunuyor. Lüks bir otelde, tarihi mekanlarda, sosyal tesislerde, leziz yemeklere sahip restoranlarda, kulüplerde veya davet alanlarında düğününü gerçekleştirebilirsin.

Düğününü gerçekleştirebilmen için bir diğer seçeneğin ise Ankara düğün salonları. Bu şehirde ister sade ister şatafatlı, birbirinden şık ve zarif birçok düğün salonu bulunuyor. Bu salonlarda yalnızca düğün de gerçekleştirmek zorunda değilsin. Birbirinden güzel nişanlar, kına geceleri, sünnet düğünleri, baby shower veya kurumsal etkinlikler için de ideal yerler.

Ankara’da birçok mekan seçeneğin bulunuyor. Mekanların çoğu kapalı alanlara sahipler ancak Ankara açık düğün salonları da bulabileceğin bir şehir. Çok fazla sayıda açık ve kapalı alana sahip salon bulunuyor. Bazı mekanlarda açılır-kapanır tavan mevcut. Bu sayede ister açık ister kapalı havada düğün yapabiliyorsun. Teraslı ve balkonlu düğün salon da fazla sayıda mevcut.

Bazı düğün salonları cam tavan özellikli. Ankara kapalı düğün salonlarının büyük bir çoğunluğu yüksek tavana sahip. Kolonsuz salon sayısı da bir hayli fazla. Ayrıca havuz başı düğün salonları Ankara’da bulabileceğin salon çeşitlerinden biri. Ankara düğün salonları açık havada çok güzel bahçelere sahip. Ayrıca orman içinde veya şehir merkezine uzak düğün salonları da bulabilirsin.

Çoğu Ankara düğün salonu, şehir merkezine yakın bir konumda. Yenimahalle düğün salonu bakımından en yoğun ilçelerden biri. Bunun dışında Sincan, Mamak, Keçiören, Altındağ, çankaya ve Etimesgut düğün salonlarının en fazla olduğu ilçeler. Çubuk, Gölbaşı, Kazan, Polatlı ve Pursaklar ilçelerinde de yeterli sayıda salon bulunuyor. Akyurt, Ayaş, Kızılcahamam ve Nallıhan’da da salonlar mevcut.

Ankara’da bulunan düğün salonlarının manzaraları da değişiklik gösteriyor. Mekanların çoğuna şehir manzarası hakim. Park, bahçe, panoramik, kır ve doğa manzaralı da çok sayıda mekan bulunabiliyor. Bunların dışında ise dağ, orman, göl ve dere manzaralı mekanlar da mevcut. Mekanlarda genellikle 23:00 civarında müzik ve servis sonlansa da bazı salonlar geç saatlere kadar devam edebiliyor.

Mekanların kapasiteleri de değişiklik gösteriyor. Çoğu mekan 500-750 kişilik kapasiteye sahip. Ancak neredeyse her davetli listesine uygun mekan bulunabiliyor. Ankara büyük düğün salonları 1000-2000 kişi arasında kapasiteye sahip. Az sayıda olsa da butik düğünlere uygun daha küçük mekanlar da bulunabiliyor. Bu düğün salonları ise 100-200 kişi arasında davetli ağırlayabiliyorlar.

Ankara Düğün Salonları Nasıl Hizmetler Sunuyor?

Ankara’da bulunan düğün salonları, birbirinden farklı hizmetler sunuyorlar. Ancak her mekanda düğününü planlaması için özel bir organizasyon sorumlusu bulunuyor. Sen bu organizasyon sorumlusuna düğününün nasıl olmasını istediğini anlatıyorsun. Sonrasında ise masa ve sandalye düzeninden düğün salonunun süslemelerine ve dekorasyonuna kadar bütün her şey organizasyon sorumlusu tarafından hallediliyor.

Canlı çiçek aranjmanları ile süslemeler, nikah masası tasarımı ve gelin yolu süslemeleri de yapılabiliyor. Süslemeler ve giydirmeler senin istediğin renk ve konseptlerde yapılıyor. Her mekan farklı süslemeler ve konseptler sağlayabiliyor. Eğer aklında farklı bir konsept varsa, neredeyse her salon dışarıdan anlaşacağın organizasyon firmalarıyla da uyumlu bir şekilde çalışabiliyor.

Gelin arabası süsleme hizmeti sağlayan salonlar da bulabiliyorsun. Düğün salonlarında genel olarak kaliteli ışık, ses ve sahne sistemleri kuruluyor. Düğünün için orkestra, DJ veya canlı müzik yapacak sanatçılar da mekan tarafından ayarlanabiliyor. Mekanlar volkan ve konfeti şovları da hazırlayabiliyorlar. Düğün hazırlıklarını tamamlaman için gelin ve damat odaları da neredeyse her düğün salonunda bulunuyor.

Düğün salonlarında anlaşmalı oldukları profesyonel ekiplerle fotoğraf ve video çekim hizmeti birçok mekan tarafından veriliyor. Dilersen dışarıdan anlaşacağın fotoğraf ve video ekibini de getirebiliyorsun. Bazı mekanlar barkovizyon gösterimi de yapabiliyorlar. Misafirlerin mekanların çoğu tarafından kapıda karşılama hostesleri tarafından karşılanıyor. Otopark hizmeti ise hemen hemen her mekan tarafından sunuluyor.

Ankara’daki salonlarda düğün paketleri genellikle yemekli ve kokteyl olarak değişiyor. Ankara yemekli düğün salonlarında farklı lezzetler bulunuyor. Genellikle kırmızı ve beyaz etli sabit menüler arasından dilediğini seçebiliyorsun. Çoğu salon sabit menülerde değişiklik imkanı sağlıyor. Menü tadımı ve kendi menünü oluşturma imkanı veren salonlar da bulunuyor. Kokteyl menülerinde ise atıştırmalık, yaş ve kuru pastalar bulunuyor.

Ankara lüks düğün salonları; düğünden sonra çiftlere 5 yıldızlı otellerde balayı süiti, sauna ve hamam hediye edebiliyorlar. Bu salonlarda vale hizmeti de bulunuyor. Video çekiminde jimmy jib kameralar kullanılıyor. Yemekli bir düğünlerde ise birbirinden ünlü şefler tarafından hazırlanmış ordövr tabakları, çorbalar, ara sıcak, beyaz veya kırmız etli ana yemekli bir menü servis ediliyor.

Ankara’da Düğün Salonu Fiyatları Ne Kadar?

Ankara düğün salonları fiyatları birçok faktöre göre değişiklik gösterebiliyor. Bu faktörlerden biri mekanın konumu. Altındağ, çankaya, Etimesgut, Kazan, Keçiören, Mamak, Sincan, Yenimahalle ve Gölbaşı düğün salonları fiyatları her bütçeye hitap ediyor. Ankara uygun fiyatlı düğün salonları ise Ayaş ilçesinde bulunuyor. Akyurt ve çubuk ilçelerinde de uygun fiyatlardan başlayarak ortalama fiyatlara kadar ücretler görülüyor.

Kızılcahamam, Nallıhan ve Polatlı ilçelerinde düğün salonu fiyatları ortalama civarlarda seyrediyor. Pursaklar ilçesinde ise genellikle daha yüksek fiyatlı mekanlar yer alıyor. Mekanın özellikleri de fiyatını etkiliyor. Ankara havuzlu düğün salonları genellikle daha yüksek fiyatlı oluyor. Alanın açık veya kapalı olması fiyatta etki etmiyor. Ankara açık hava düğün salonları fiyatları her bütçeye hitap ediyor.

Dağ manzaralı bir mekan istersen daha yüksek bir fiyat ödemen gerekebiliyor. Düğün salonu fiyatları Ankara’da genellikle her bütçeye hitap ediyor. Düşük fiyatlı çok uygun düğün salonları bulabileceğin gibi ortalama ücrete sahip mekanlar da bulabiliyorsun. Düğün salonu Ankara fiyatları mekanların çoğunda makul seviyede.

Salonların belirttiğimiz fiyat ortalamaları, hafta sonu yapılacak yemeksiz paketler için geçerli. Hafta içi yapılacak düğünlerde fiyat daha da düşebiliyor. Ankara yemekli düğün salonu fiyatları ise daha yüksek oluyor. Seçeceğin yemek menüsüne göre de fiyatlarda değişiklik yaşanabiliyor. Kırmızı et, deniz mahsulleri gibi daha maliyetli malzemelerle veya daha zor hazırlanan yemekler fiyatlarda artışa neden oluyor.

Ankara'nın En İyi Düğün Salonları Nasıl Seçilir?

Tüm Düğün Salonları