Balıkesir Düğün Salonları

0 düğün salonları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Balıkesir’deki Düğün Salonları

Balıkesir çok ayrı güzellikte bir şehir. Marmara Bölgesinde yer alsa da Ege’ye olan çok güzel kıyılarının yanı sıra antik ve tarihi eserlere ev sahipliği yapan bir şehir. Bu şehirde en mutlu günlerini kutlamak için birçok organizasyon gerçekleştirebilirsin. Eğer düğün arifesindeysen bu şehirde muhteşem düğün mekanları olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Balıkesir’de düğününü gerçekleştireceksen önüne birçok mekan seçeneği çıkıyor. Bu şehirde otel düğünü, restoran düğünü, tekne düğünü veya kır düğünü gerçekleştirebilirsin. Şehirde bulunan sosyal tesislerde, davet alanlarında veya düğün salonlarında evlenebilirsin. Eğer düğününü bir salonda yapmayı planlıyorsan birinden şık ve zarif birçok düğün salonu Balıkesir’de seni bekliyor.

Balıkesir düğün salonlarının her biri birbirinden farklı özelliklere sahip. Çoğunda sadece kapalı alan mevcut. Eğer kapalı alan istemiyorsan az sayıda Balıkesir açık düğün salonları da bulabilirsin. Bu salonlarda yemyeşil bahçeler bulunuyor. Bazıları havuz başı düğün imkanı da sağlayabiliyor. Bunun yanı sıra bazı salonlar açılır-kapanır tavan özellikleri ile açık alana da dönüşebiliyor.

Balıkesir kapalı düğün salonlarının büyük çoğunluğu yüksek tavanlı ve kolonsuz. Ayrıca balkon ve terasa sahip mekanlar da bulunuyor. Salonların manzaraları da mekandan mekana değişiklik gösteriyor. Birçok mekana şehir manzarası eşlik ediyor. Ayrıca park, kır, bahçe, dere, körfez, panoramik, doğa ve dağ manzaralı düğün salonu seçeneklerin de bulunuyor.

Neredeyse tüm salonlar şehir merkezine yakın konumlarda. Düğün salonu en fazla Altıeylül, Bandırma ve Merkez ilçelerinde bulunuyor. Balıkesir açık hava düğün salonları da bu ilçelerde yer alıyor. Bu ilçeler dışında ise Edremit ve Karesi ilçelerinde yeterli sayıda mekan mevcut. Ayrıca Burhaniye, Erdek ve Susurluk ilçelerinde de az sayıda Balıkesir düğün davet salonu bulabilirsin.

Neredeyse her davetli listesine sahip çiftler için uygun bir Balıkesir düğün salonu bulunuyor. Mekanların kapasiteleri 300-400 kişiden başlayarak 2000-3000 kişiye kadar yükseliyor. Düğün salonlarının neredeyse yarısı ise 500-750 kişi kapasitesine sahipler. Salonlarda servis genellikle 22:00-23:00 arasında sonlanırken, müzik ise genellikle 23:00-00:00 saatlerine kadar sürüyor. Geç saatlere kadar hizmet veren mekanlar da bulunuyor.

Balıkesir’de Düğün Salonları Hangi Hizmetleri Sağlıyor?

Balıkesir düğün salonu paketleri dahilinde düğünün için gerekli temel hizmetlerin birçoğu çoğu salon tarafından sağlanıyor. Mekanlarda organizasyon sorumluları bulunuyor. Sen bu sorumlulara isteklerini ve hayalindeki düğünü anlattığında onlar sana özel bir düğün planlaması yaparak, süsleme ve dekorasyonu oluşturuyorlar. Senin isteklerin doğrultusunda düğünden önce giydirme ve masa süslemeleri gerçekleştiriliyor.

Aklında mekanın sana sunduklarından farklı bir konsept varsa, çoğu mekan dışarıdan anlaşacağın organizasyon firmaları ile uyumlu çalışabiliyor. Hizmetler mekandan mekana farklılaşsa da çoğu salon müzik hizmetini de sağlıyor. Canlı müzik, orkestra veya bando gibi isteklerin varsa bazı mekanlar anlaşmalı oldukları sanatçılar ile bu isteklerini de karşılıyorlar.

Mekanlarda yüksek teknoloji ışık, ses ve sahne sistemleri bulunuyor. Hepsinde geniş bir dans pisti mevcut. Fotoğraf ve video çekim hizmetini de çoğu Balıkesir düğün salonu karşılıyor. Sen farklı bir fotoğraf ekibi ile çalışmak istersen dışarıdan fotoğrafçı ile de anlaşabiliyorsun. Salonların neredeyse hepsinde hazırlanman için gelin ve damat odaları da bulunuyor.

Düğün salonlarında paketlere dahil olarak meşale ve volkan gösterileri ile konfetiler sağlayabiliyor. Bazı mekanlar misafirlerini kapıda karşılama gibi hizmetler de verebiliyor. Sinevizyon gösterisi imkanı sağlayan mekanlar da mevcut. Otopark, neredeyse bütün salonlarda bulunuyor. Birkaç mekan misafirlerine vale hizmeti de sağlıyor. Hizmetler tabii ki seçeceğin pakete ve mekana göre değişiklik gösteriyor.

Düğün salonlarının paketlerinde ise yemekli ve yemeksiz seçenekler sunuluyor. Bazı mekanlar ise sadece kokteyl menüleri sunuyor. Ancak yemek hizmeti için dışarıdan catering firmalarıyla anlaşabiliyorsun. Yemekli menü sunan mekanlarda, standart menülerden birini seçebiliyorsun. Bu menülerde değişiklik yapmana çoğu mekan izin veriyor. Bazı yerler ise istediğin yemekleri seçerek kendi menünü oluşturmana imkan tanıyor.

Düğünden önce menüyü tadabildiğin salonlar da bulunuyor. Yemekler günlük ve taze malzemelerle mekanlarda bulunan şefler veya anlaşmalı catering firmaları tarafından hazırlanıyor. Servis ekipleri ise güler yüzlü bir şekilde misafirlerine bu yemekleri sunuyorlar. Yemeksiz bir menü tercih ettiğinde ise genellikle yaş ve kuru pasta ile meşrubatlar ikram ediliyor.

Balıkesir Düğün Salonları Fiyatları

Her bütçeye uygun düğün salonu fiyatları Balıkesir’de görülebiliyor. Ortalama fiyatlar, yemeksiz ve hafta sonu yapılacak bir düğün için gayet makul. Balıkesir düğün salon fiyatları bazı mekanlarda ortalama rakamlardan daha uygun da olabiliyor. En lüks salonların fiyatları ise hizmet çeşitliliğine bağlı olarak yükselebiliyor. Hafta içi yapılacak düğünlerde bu fiyatlar biraz daha düşebiliyor.

Balıkesir düğün salonu fiyatlarını arttıran en önemli faktör seçeceğin düğün paketi oluyor. Yemekli paketler yemeksiz paketlerden daha yüksek fiyatlara sunuluyor. Eğer seçeceğin menüde daha maliyetli yemekler veya daha çok çeşit bulunuyorsa bu da fiyatı arttırabiliyor. Düğün paketine dahil olmayan ekstra hizmetler talep ettiğinde de ödeyeceğin miktar artabiliyor.

Düğün salonlarının fiyatı birçok özelliğe göre değişiklik gösterebiliyor. Açık alanlı, bahçeli veya açılır-kapanır tavanlı mekanların fiyatı daha yüksek oluyor. Havuz başı mekanlar da daha yüksek ücretler talep ediyorlar. Kolonsuz salonlar da daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Dere kenarındaki bir mekanda evlenmek istersen de karşılaşacağın fiyat tablosu farklılaşabiliyor.

Şehir merkezine uzak noktada bulunan mekanlar da ortalamanın bir tık üzerinde fiyatlar talep ediyor. Mekanın konumu fiyatını etkiliyor. Altıeylül ve Bandırma ilçelerinde genellikle ortalama ve ortalamadan yüksek fiyatlı salonlar yer alıyor. Burhaniye, Susurluk ve Erdek ilçelerindeki az sayıda mekan ortalama rakamlara sahip. Edremit ve Merkez ilçelerinde fiyatlar her bütçeye hitap ediyor. Karesi ilçesinde ise uygun fiyatlı mekanlar bulabilirsin.

Düğün salonunun sahip olduğu manzara da fiyatı etkiliyor. Dere, körfez, kır, dağ, doğa ve panoramik manzaralı mekanlara ortalama fiyatlarla rezervasyon yaptırabiliyorsun. Park ve bahçe manzaralı düğün salonları ise ortalamadan daha yüksek fiyatlı olabiliyor. Mekanın kapasitesi fiyatta değişiklik yapmıyor. Uygun fiyatlı büyük salonlar bulabileceğin gibi yüksek fiyatlı daha küçük salonlar da bulunuyor.

Tüm Düğün Salonları