Çanakkale Düğün Salonları

0 düğün salonları bulundu.
Üzgünüz bir sonuç bulunamadı.

Çanakkale’deki Düğün Salonları

Bin yıllardan bile fazla tarihi, hem Ege hem Marmara denizlerine olan tertemiz koyları ve enfes lezzetleriyle kendisine ister istemez aşık ettiren bir şehir Çanakkale. Bu şehirde istediğin birçok organizasyonu gerçekleştirebilirsin. Kına geceleri, nişanlar, sünnet düğünleri ve diğer birçok organizasyon için Çanakkale doğru bir tercih olacaktır. Düğün arifesindeki çiftler için de birçok güzel mekan bulunuyor.

Çanakkale’de düğününü kır bahçelerinde, restoranlarda, otellerde veya düğün salonlarında gerçekleştirebilirsin. Daha kalabalık ve her şey dahil organizasyonlar için Çanakkale düğün salonlarını tercih edebilirisin. Çok fazla sayıda düğün salonu bulunmasa da çoğu çifte hitap edecek güzel salonlar bulunuyor. Bu salonların çoğu sadece kapalı alana sahip ancak nadir de olsa açık alana sahip mekan bulabilirsin.

Çanakkale açık düğün salonları güzel bahçelere ve teraslara sahip. Bu salonlar deniz kenarında bulunuyor. Ayrıca açık alanın yanında kolonsuz ve yüksek tavanlı kapalı alanları da bulunuyor. Bu mekanlara ise deniz ve panoramik manzaralar eşlik ediyor. Bu salonların kapasiteleri ise 500-750 kişi arasında değişiyor. Açık alanlı düğün salonları genelde Merkez ilçesinde bulunuyor.

Çanakkale kapalı düğün salonları ise yüksek tavanlı. Aralarından bazılarının salonları kolonsuz da olabiliyor. Bu kapalı salonlar arasında ortalama kapasiteli mekanlar bulunuyor. Kapalı salonların çoğu 300-400 kişilik kapasiteye sahip. Bunun dışında 400-500 kişi kapasiteli salonlar da mevcut. Bu salonlara ise deniz, şehir, bahçe ve doğa manzaraları eşlik edebiliyor.

Çanakkale’de düğün salonu en fazla Merkez ilçesinde bulunuyor. Merkez dışında ise Ayvacık ve Biga ilçelerinde de az sayıda mekan bulunabiliyor. Servisin ve müziğin sonlandığı saatler değişse de genellikle servis 22:00-23:00 arasında sonlanırken, müzik de 23:00-00:00 saatlerinde sona eriyor. Az sayıda mekan geç saatlere kadar hizmete devam ediyor.

Çanakkale Düğün Salonları Hangi Hizmetleri Sunuyor?

Çanakkale’deki düğün salonlarının verdikleri hizmetler genellikle mekandan mekana değişiklik gösteriyor. Ancak her mekanda düğününü planlayacak bir organizasyon sorumlusu bulunuyor. Sen istediğin düğün konseptini ve renkleri bu organizasyon sorumlusuna söylediğinde ellerinden gelen en iyi şekilde hayalindeki düğünü ortaya çıkarıyorlar. Masa düzeni ve sandalyeler de konuk sayına göre ayarlanıyor.

Mekanlarda nikah masası ve masalar senin isteklerine göre giydirilip süsleniyor. Eğer aklında farklı bir konsept varsa dışarıdan organizasyon firmalarını da düğün salonuna getirebiliyorsun. Birçok Çanakkale düğün davet salonu anlaşmalı müzisyenlere ve fotoğrafçılara sahip. Bazı mekanlar orkestra veya DJ eşliğinde müzik hizmetini sunabiliyor. Düğün salonlarında ses, ışık ve sahne kurulumları da gerçekleştiriliyor.

Düğün fotoğrafı ve video çekim hizmetini sağlayan mekanlar bulunduğu gibi dışarıdan fotoğrafçı getirebildiğin yerler de var. Gelin ve damat hazırlık odaları da yine çoğu düğün salonunda bulunuyor. Bazı düğün salonları girişte misafirlerini ikramlarla karşılayabiliyorlar. Ayrıca mekanların bazılarında girişte anı defteri de konuluyor. Gelin arabası süslemesi hizmetini veren salonlar da bulunuyor.

Çanakkale düğün salonu paketleri yemekli ve yemeksiz olmalarına göre değişiklik gösteriyor. Yemeksiz paketlerde genellikle yaş ve kuru pasta ile meşrubatlar servis ediliyor. Yemekler için de mekandan mekana değişse de genellikle sabit menülerden seçebiliyorsun. Bu standart menülerde değişiklik yapma hakkını da birçok düğün salonu sağlıyor. Başlangıçta türlü mezeler ve salatalar arasından tercih yapabiliyorsun.

Ana yemekte kırmızı ve beyaz etli seçeneklerin bulunabiliyor. Ara sıcakta ise yaprak sarma ve börek gibi lezzetler sunuluyor. Yemeğin sonunda tatlı alternatifleri, meyve tabakları da bulunabiliyor. Düğünden önce menü tadımı yaparak yemeklerin lezzetinden emim olabiliyorsun. Ayrıca bazı mekanlar farklı beslenme alışkanlıklarına ve minik misafirlerine özel menüler de çıkarabiliyorlar.

Yemekler ve atıştırmalıklar, düğün salonlarında bulunan güler yüzlü servis ekipleri tarafından konuklarına en hızlı şekilde sunuluyor. Bazı mekanlar seremoni hizmeti de sağlıyor. Düğün salonlarının bazılarında volkan gösterileri ve maytaplar ile görsel bir şov hazırlanıyor. Mekanların neredeyse hepsi otoparka sahip. Birçok mekan, isteklerine göre büyük veya küçük düğün pastası da hazırlayabiliyor.

Çanakkale Düğün Salonu Kiralama Fiyatları

Çanakkale düğün salonları fiyatları oldukça uygun rakamlara sahip. Düğün salonlarının fiyatları, yemeksiz ve hafta sonu yapılacak düğünler için genellikle makul aralıkta. Diğer mekanlar ise ortalama fiyatlarla kiralanabiliyorlar. Daha yüksek fiyatlar şehirde pek görülmüyor. Çanakkale’deki lüks düğün salonları da dahil bütün salonlar gayet makul fiyatlarla kiralanabiliyor.

Fiyatlar birçok faktöre göre değişiklik gösteriyor. Bunlardan en önemlisi seçeceğin düğün paketi oluyor. Çanakkale yemekli düğün salonu fiyatları, yemeksiz ve kokteylli yapılan düğünlerden daha yüksek fiyatlı oluyor. Seçeceğin yemek menüsü de fiyatta değişiklik yaratıyor. Kırmızı etli ve bol çeşitli yemek menüleri seçtiğinde toplamda ödeyeceğin tutar artış gösteriyor.

Çanakkale düğün salonu fiyatları hafta içi tarihlerinde daha uygun fiyatlarla gerçekleştirilebiliyor. Ayrıca sezon dışı yapılacak düğünlerde de daha uygun fiyatlar yakalamak mümkün olabiliyor. Açık alana sahip bir düğün salonu istersen daha yüksek bir fiyat ödemen gerekiyor. Ayrıca Çanakkale manzaralı düğün salonları da genellikle daha yüksek fiyatlara sahip oluyor.

Bahçe, doğa ve deniz manzarasına sahip mekanlar diğer mekanlardan daha yüksek fiyatlı. Çanakkale düğün salon fiyatlarını attırabilen bir diğer özellik ise mekanın kapasitesi. Daha yüksek kapasiteli düğün salonlarında ücret de daha fazla oluyor. Ayvacık ilçesindeki mekanlar daha uygun fiyatlı olurken Merkez ilçesinde daha yüksek fiyatlar görülebiliyor. Biga ilçesinde ise fiyatlar ortalamaya yakın oluyor.

Eğer düğün salonu deniz kenarında ise daha yüksek ücretler talep edebiliyor. Ayrıca bahçeli veya teraslı Çanakkale düğün salonları da yine daha yüksek fiyatlara sahipler. Mekan şehir merkezine yakın ise yine kiralama ücretleri biraz daha fazla olabiliyor. Mekandan isteyebileceğin, ancak düğün paketine dahil olmayan ekstra hizmetler de yine ödeyeceğin toplam tutarda artışa neden olabiliyor.

Tüm Düğün Salonları