cankurtaran öğretmenevi
Adres Cankurtaran Mah. Kenedy Cad. Ahırkapı Sok. No:9 Fatih / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Cankurtaran Öğretmenevi hakkında

Cankurtaran Öğretmenevi, 1987 senesinden beri hizmet veriyor. Yılların getirdiği tecrübelerinin üzerine her gün yenisini ekleyerek, çok keyifli düğün organizasyonları düzenliyorlar. Burası butik bir mekan; yani en fazla 200-300 davetli çağırabilirsin. “Bu sayı benim için hayli yeterli” diyorsan, salonu incelemeye devam edelim.

Deniz kenarında, tarihi surların içinde yer alıyor. Sultanahmet’in o buram buram tarih kokan atmosferinde buluyorsun bir anda kendini! Bir tarafında sevdiklerin, diğer tarafında ise şahane bir İstanbul manzarası!

Şimdi öğretmeneviyle ilgili detaylara geçelim:

Cankurtaran Öğretmenevi düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)250 TL'den az
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)250 TL'den az
 • Cankurtaran Öğretmenevi fiyatlarıyla ilgili söylemek istediğimiz ilk şey: Çok uygun! Deniz manzaralı bir mekanda bu kadar iyi fiyatlara düğün yapabilmek büyük şans. İşte sosyal tesisler bundan dolayı da yoğun ilgi görüyor.
 • Mekanın fiyatlarını etkileyen konuların başında menü seçimi geliyor. Beyaz etli menüler, kırmızı etli olanlara göre daha uygun fiyatlara sunuluyor.
 • Çocuklara özel menü de hazırlayabiliyorlar. Çocuklu davetlilerinin sayısını önceden öğrenip, ona göre mekandan çocuk menüsü talep edebilirsin.

Cankurtaran Öğretmenevi iletişime geçen çiftlere de güncel fiyatlarla ilgili bilgilendirme yapıyor.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite 200-300 kişi
Kokteylli kapasite 200-300 kişi
Açık alan kapasitesi 200-300 kişi
Kapalı alan kapasitesi 100-200 kişi
Konaklama kapasitesi 50 kişiden az

Cankurtaran Öğretmenevi, hem açık hem kapalı alanıyla hizmet veriyor. Bizce sen iki alanı da incele, içine en çok hangisi sinecekse onu seç. Tabii elini çabuk tutman gerekiyor. Beğendiğin alanı senden önce tutabilirler.

İstanbul’un güzel ilçesi Fatih’te birbirinden şık düğün salonları var. İşte onlar arasından senin için seçtiklerimiz: 10 Fatih Düğün Salonu Önerisi ile Şimdiden Mutluluklar

Cankurtaran Öğretmenevi düğün paketleri

Cankurtaran Öğretmenevi, bir düğün için ihtiyaç olan temel hizmetlerin hepsini sunuyor. Bunun için birbirinden farklı paketler oluşturuyorlar. Yani düğün bütçen ve taleplerin doğrultusunda sana özel bir düğün paketi hazırlayabiliyorlar.  Paket dahilinde şu hizmetleri alabiliyorsun:

 • Yemek veya kokteyl menü servisi
 • Mekan süslemeleri
 • Otopark kullanımı
 • Fotoğraf ve video çekimi
 • Ses ve ışık sistemleri
 • Müzik
 • Organizasyon sorumlusu

Mekanla anlaşmaya gittiğin zaman sana organizasyonlarla ilgili her detaydan bahsediyorlar. Merak ettiğin tüm soruları cevaplıyorlar. Anlaşma sonrasında ise taleplerin göz önünde bulundurularak bir düğün akışı oluşturuluyor. Sunulacak lezzetlerden çalınacak şarkılara kadar her detay konuşuluyor. Düğün günü de bu akışı uyguluyor ve organizasyon süresince mekanda kalıp kontrol ediyorlar.

Dilersen mekana dışarıdan bir organizasyon firması getirebiliyorsun. Bu konuda kısıtlamaları yok. Cankurtaran Öğretmenevi rezervasyonlarının da şimdiden başladığını söyleyelim. Elini çabuk tutmanda fayda var!

Müzik

Cankurtaran Öğretmenevi’nde saat 23:00’e kadar müzik devam ediyor.

Düğün fotoğrafçısı

Düğün paketi dahilinde, fotoğraf ve video hizmeti sunuyorlar. Anlaşmalı ekipleri tüm organizasyonun çekimlerinden sorumlu olduğu için dışarıdan başka bir fotoğrafçıyla çalışmana müsaade edilmiyor.

Bu arada düğünden önce mekana biraz erken gelip, burada manzara eşliğinde çok güzel fotoğraflar çektirebilirsin. Ayrıca Sultanahmet ve civarının tarihi dokusunu biliyorsundur. Dış çekim için de bu alanları ve dilersen Gülhane Parkı gibi popüler mekanları tercih edebilirsin.

Otopark

Cankurtaran Öğretmenevi’ne özel aracıyla gelecek olan davetlilerinin çok sevineceği bir detay vereceğiz şimdi! Salonun kendine ait, yaklaşık 50 araç kapasiteli bir otoparkı bulunuyor.

Alkışlarımız

 • Tarihi surların içinde yer alması ve bunun üstüne bir de deniz manzarası sunması, Cankurtaran Öğretmenevi’nin kalbimizde taht kurmasına yetti!
 • Burada çektireceğin düğün fotoğrafları çok güzel olacak. Ne de olsa fonda İstanbul Boğazı var!
 • Davet alanının açılır kapanır tavanının olması çok iyi. Özellikle bahar aylarında düğünlerde karşılaşılabilecek kötü hava koşullarına karşı önlem almış oluyorlar.
 • Cankurtaran Öğretmenevi’nin sevdiğimiz bir diğer özelliği de konaklama imkanı sunması! Çoğu çift kişilik 22 odası var. Sen de davetlilerin de bunu değerlendirebilirler. Bonus olarak Boğaz manzaralı odaları da olduğunu belirtmeden geçmeyelim.

Diğer organizasyonlar

Cankurtaran Öğretmenevi’nde düğünlerin dışında kına gecesi, nişan, kurumsal etkinlik, sünnet düğünü, doğum günü, baby shower, mezuniyet töreni gibi farklı organizasyonlar da düzenlenebiliyor.

Mekanda düzenlenen kına geceleri, çok keyifli geçiyor. Salonlarında Hint, Roman, Osmanlı ve prenses konseptlerinden istediğini uygulayabiliyorlar. Kına masasından sandalyelere kadar her köşeyi de bu konsepte uygun olacak şekilde süslüyorlar. Özellikle masalarda kullandıkları çiçek aranjmanlarını çok beğeneceğini düşünüyoruz. Kına fiyatları da şöyle:

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)250 TL'den az
Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta içi)250 TL'den az

Avrupa Yakası’ndaki uygun fiyatlı diğer mekanlar da burada: Kişi Başı 30-50 TL’den Başlayan Yemekli Avrupa Yakası Düğün Mekanları

Cankurtaran Öğretmenevi nerede?

Cankurtaran Öğretmenevi Adres: Cankurtaran Mah. Kenedy Cad. Ahırkapı Sok. No:9 Fatih / İstanbul

Cankurtaran Öğretmenevi, tarihi dokusuyla büyüleyen Ahırkapı Sokakta yer alıyor. Burası Sultanahmet’in meydanına çok yakın, yürüyerek ulaşılabilecek mesafede. Özel araçlarla mekana kolayca ulaşılabildiği gibi toplu taşımayla gelecek olanlar öğretmenevinin yakınlarındaki otobüs duraklarında inebilirler.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları