çırağan sarayı
Adres Yıldız, Çırağan Cad. No: 32 Beşiktaş/İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Çırağan Sarayı hakkında

Çırağan Sarayı düğün heyecanı yaşayan çiftlerin hayallerini süsleyen, İstanbul’un en gözde mekanlarından biri. Sultanların konakladığı bu tarihi bina aynı zamanda Türkiye’nin ilk saray oteli. “Zengin düğünü mekanı” olarak bilinen Çırağan Palace Kempinski, ihtişamlı dekorasyonunun ve tarihi binanın görkeminin yanında üst düzey hizmetleri ile de kusursuz bir düğün vadediyor. Türkiye’den ve dünyadan birçok ünlü isim Çırağan Palace’ta düğün yaptı, yapıyor. Zaten İstanbul’un en lüks düğün mekanları listemize de 1 numaradan giriş yapmıştı. Çırağan Sarayı’nda düğün yapmak neden ayrıcalıklı, bu yazıda tüm detayları anlatacağız. Önce Çırağan’da düğün yapan bir çiftin videosunu izle:

Çırağan Sarayı düğün fiyatları

 • Çırağan Sarayı düğün fiyatları menü, süsleme, müzik gibi birçok faktöre göre değişiyor. Kişi başı menü 260 euro’dan başlıyor.
 • Süsleme için birçok organizasyon firması ve konsept seçeneği var diyebiliriz. Düğün süslemesi fiyatı 10.000 TL’den başlıyor.
 • Orkestra ücreti yaklaşık 100 bin civarında. Sahne almasını istediğin özel bir sanatçı varsa fiyatlandırma değişiyor.
 • Düğün pastası, fotoğraf ve video çekimi, dans gösterileri gibi ek birçok hizmet için de hazırlanan çeşitli düğün paketleri var. Fiyat teklifi alarak ayrıntılı listeyi mail adresine göndermelerini sağlayabilirsin.

Çırağan Sarayı’nı tarihi düğün mekanları listemizdeki diğer görkemli yerlerle karşılaştırmadan kararını verme.

Kapasite

Kapalı alan 750-1000 kişi
Açık alan 2500 kişi

Düğün paketleri ve organizasyonu

Çırağan Balo Salonu

 • Çiftler için Çırağan Otel’de balayı konaklaması ve süitte ertesi gün kahvaltısı
 • Süitte karşılama paketleri
 • Aileler için hazırlık odaları
 • Evilik yıl dönümünde Tuğra Lounge & Restaurant’ta şişe şarap eşliğinde beş lezzetlik romantik akşam yemeği

Enderun & Mabeyn Balo Salonu

 • Çiftler için Boğaz manzaralı deluxe odada balayı konaklaması
 • Ertesi sabah kahvaltısı
 • Odada karşılama paketleri
 • Akrabalara ve arkadaşlara özel oda fiyatları

Çırağan Otel’de düğün yapan tüm çiftlere:

 • İlk görüşmeden itibaren profesyonel düğün planlama desteği
 • Gelin ve damada yardımcı olan düğün melekleri
 • Talebe bağlı olarak ücretsiz düğün pastası maketi de sunuluyor.

Balayı odasındaki karşılama paketleri de gül yaprakları, taze çilekler, kırmızı aşk pastası, özel yatak takımı gibi ikramlardan oluşuyor. Düğün pastası için otelin usta şefleri model önerisinde bulunuyor. Menüler zaten enfes. Dışarıdan catering firması getirmek yok ama organizasyon firmasını kendin ayarlamak istersen kabul ediyorlar.

Fiyat Teklifi Al

Dekorasyon ve süsleme

Çırağan Palace tarihi binasının güzelliği ile zaten göz kamaştırıyor. Süsleme ve dekorasyon için pek çok tema mevcut. Son derece asil, görkemli, sarayda düğüne yakışan süslemeler seçiliyor. İstersen bahçede havuz başı düğün de yapabilirsin. Balo salonunun dekorasyonu ile sarayın bahçesindeki süslemeler konsept gereği farklı oluyor. Boğaz manzaralı düğün mekanlarının çoğunda gördüğümüz denize nazır nikah seremonisi için göz alıcı nikah kürsüleri, gazebolar tasalanıyor. Adeta rüya gibi.

Müzik

01:00’e kadar müzik devam ediyor. After party paketi ile daha da uzatmak mümkün. Hayran olduğun sanatçıların düğününde sahne almasını istersen sarayın irtibatları kuvvetli. ?

Düğün fotoğrafçısı

Fotoğraf ve video çekimi fiyatlarını teklif istediğinde öğrenebilirsin. İstanbul düğün mekanlarının çoğunda dışarıdan düğün fotoğrafçısı getirmek kabul edilmezken Çırağan Palace Kempinski bu konuda çiftleri serbest bırakıyor.

Otopark

250-500 araçlık otoparkında tabii ki vale de mevcut.

Alkışlarımız

 • Çırağan Sarayı düğün mekanı olarak her çiftin hayalini süsleyen bir yer. Çırağan Balo Salonu olsun Boğaz manzaralı, müthiş peyzajlı o bahçe olsun masalsı bir atmosfere sahip. Canlı çiçeklerle süslenen saray merdivenlerinden inip konukların arasında yürümeyi kim istemez?
 • Menü ve düğün pastası için seçenekler bol. Türkiye’nin en lüks mekanlarından olan Çırağan Sarayı davet menüleri tabii ki şahane.
 • İlk görüşmeden gecenin sonuna, hatta ertesi güne kadar çiftlerle ilgilenen yardımcıların olması harika.
 • Ertesi gün kahvaltısı, balayı konaklaması gibi hizmetlerle düğünün unutulmaz olacak. İstanbul düğün otelleri için yaptığımız incelemeye de mutlaka bak. Otelde düğün konseptinin konaklama, SPA gibi avantajları oluyor.
 • Menü tadımı, otopark, gelin-damat odası ikramları gibi hizmetleri ile düğün öncesinde ve sonrasında çiftleri de misafirleri de sultanlar gibi ağırlıyorlar.

Keşkelerimiz

Tabii ki Çırağan Sarayı’nda düğün maliyeti epey fazla. Kim istemez böyle bir yerde düğün yapsın ama bütçe de çok sarsılmasın. ?

Bu da ilgini çekebilir: Boğaz’da Düğün Yapmak İçin En Popüler Mekanlar

Diğer organizasyonlar

Çırağan Palace kına gecesi, bekarlığa veda, mezuniyet balosu, sünnet düğünü, kurumsal etkinlikler gibi birçok organizasyon için de tercih ediliyor.

Çırağan Sarayı’nda düğün yapan ünlüler

Çırağan Sarayı nerede?

Adres: Yıldız, Çırağan Cad. No: 32 Beşiktaş/İstanbul

Çırağan Palace Kempinski İstanbul Beşiktaş ve Ortaköy’ün arasında, denize nazır konumda.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları