sait halim paşa yalısı
Adres Yeniköy Mah. Köybaşı Cad. No: 83 Sarıyer İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Sait Halim Paşa Yalısı hakkında

En popüler İstanbul tarihi düğün mekanları arasında yer alan Sait Halim Paşa Yalısı, bünyesindeki 13 açık ve kapalı davet alanıyla dört mevsim boyunca çifte kumrulara ev sahipliği yapıyor. Tahmin edilebileceği üzere bu yapı, muhteşem mimarisi ve tarihi atmosferiyle Boğaz’da düğün yapmak isteyen çiftler için önde gelen alternatiflerden birisi. Bu iki konsepti bir araya getirmesinin yanı sıra, Sait Halim Paşa Yalısı düğün gecesinde çiftlere konaklama imkanı da sağlıyor.

Sait Halim Paşa Yalısı’nda en çok tercih edilen davet alanlarından kısaca bahsetmek gerekirse:

A. Açık davet alanları

1. Clement’s Bahçe

Clement’s Bahçe, Sait Halim Paşa Yalısı’nda gerçekleşen düğünlerin büyük çoğunluğuna ev sahipliği yapan açık bir davet alanı. Yalının simgesi haline gelmiş tarihi aslan heykelleri bu bahçede bulunuyor.

2. Harem Bahçe Salonu

Deniz ve bahçe manzaralı yarı açık bu davet alanı dört mevsim boyunca tercih edilebiliyor. Dört yanı camlarla çevrili mekanda kışın ortasında Boğaz’da düğün yapmanın keyfini yaşamak mümkün. Tarihi yalının içerisinde modern görünümüyle hoş bir mekan. Sait Halim Paşa Yalısı Harem Bahçe’nin; yazın Rıhtım, kışın Harem alanıyla birlikte kullanma imkanı var.

3. Rıhtım

7,6 x 111 metre boyutlarındaki Rıhtım’ı, yalı ile Boğaz arasında kalan dikdörtgen biçiminde bir alan olarak tasvir edebiliriz. Bu sebepten Rıhtım büyük ölçüde yukarıda adını andığımız 2 mekanın kokteyl alanı olarak kullanılıyor. Yalıya deniz yoluyla gelmeyi tercih edecek davetlilerinin buradaki iskeleyi kullanabileceklerini de not düşelim.

B. Kapalı davet alanları

1. Harem

Harem, Sait Halim Paşa Yalısı’nın tarihi atmosferinin en çok hissedildiği davet alanı. İhtişamlı mekanın tarihi merdivenlerinden düğün yerine inen çiftler büyüleniyorlar. Koktely düzeninde geniş çaplı listeleri ağırlayabilecek kapasitede olan mekan Avrupa Yakası düğün salonları karşısında güçlü bir alternatif.

2. Selamlık

Tarihi Mısır mimarisi anlayışına göre dizayn edilmiş salon küçük çaplı düğünler için tercih edilebilir.

Sait Halim Paşa Yalısı tarihi

Boğaz’ın en güzel noktalarından biri olan Yeniköy’de, 19. yüzyıl mimari anlayışına uygun biçimde inşa edilmiş olan yalı; ismini Mısır Valisi Mehmet Ali Paşa’nın torunu ve Osmanlı devlet adamı olan Sait Halim Paşa’dan almış. Yalı 2002 yılında bir restorasyon geçirmiş ve 2007’den itibaren düğün heyecanı yaşayan çifte kumrulara kapılarını açmış.

Sait Halim Paşa Yalısı düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
 • Hafta sonu yemekli düğün kişi sayısına bağlı olarak 670 TL+KDV’ye kadar çıkabiliyor. Kokteyl davetlerin hafta sonu fiyatı hafta içi ile aynı.
 • Sait Halim Paşa Yalısı’nın, Boğaz’da düğün fiyatları ortalamasının üzerinde rakamlar önerdiğini söyleyebiliriz.
 • Düğün paketi kapsamında 4 course menü, pasta ve karşılama kokteyli sunuluyor.
 • Düğün gününde davetlilerine servis edilecek lezzetleri daha önceden görmek için mekan yetkililerinden randevu alabiliyor, menü tadımında bulunabiliyorsun. İstersen menüde değişiklik yapma şansın da var.
 • İstanbul’un en lüks düğün mekanları arasında yer alan Sait Halim Paşa Yalısı’nın ödüllü şefi yemek menüsü ve pasta seçiminde sana yardımcı olacak.
 • Sait Halim Paşa Yalısı’nın özel menü seçenekleri bir hayli çeşitli. Diyabet, kosher, vegan ve vejetaryen menü alternatiflerinin yanı sıra minik davetlilerine özel yemekler de hazırlıyorlar. Özel menülerden bir veya birden fazlasını misafirlerine ikram etmek istiyorsan mekan ile iletişime geçip isteğini söylemen gerekiyor.
 • Yalı düğünü mekanının zengin mutfağında hazırlanan yemeklerin servisi 00:00’a kadar sürüyor ama after party alarak 02:00’ye kadar sürdürmen mümkün.
 • İstersen catering hizmetini dışarıdan alabilmen için opsiyon sunmuşlar.

Kapasite

Kokteyl kapasitesi Maksimum 1000 kişi
Kapalı alan yemekli kapasite Maksimum 550 kişi
 • Mekanın daha küçük çapta 7 adet daha davet alanı bulunduğunu hatırlatalım. Sait Halim Paşa Yalısı fiyatları seçtiğin davet alanına göre değişiklik gösterebiliyor.

Düğün paketleri ve organizasyonu

 • İstersen İstanbul düğün organizasyonu firmaları arasından beğendiğin bir tanesi ile anlaşma şansına sahipsin.
 • Düğünün her aşamasında yanında olup sana yardım edecek uzman bir ekip tahsis ediyorlar.
 • Sait Halim Paşa Yalısı’nı Boğaz’daki düğün mekanları arasında özel kılan etkenlerden biri çiftlere konaklama imkanı sağlaması. “Unutulmaz bir gecenin ardından rüya gibi bir başlangıç” mottosunu kullanmaları yerinde olmuş. Tarihi düğün mekanlarından Sait Halim Paşa Yalısı’nın çiftlere tahsis ettiği balayı süitleri nostaljik bir havaya sahip. Yeni bir hayata masmavi Boğaz manzarasında başlama şansı ise yalı düğünü konseptinin halihazırda yaratmış olduğu masalsı atmosferi taçlandırıyor.
 • Düğün ertesinde müstakbel eşinle sabah kahvaltınızı yalıda yapabileceksiniz.
 • Çiftler yalı dahilindeki tarihi Türk hamamından da faydalanma şansına sahipler.

Fiyat Teklifi Al

Dekorasyon ve süsleme

Çiftleri mekan süslemesi için en uygun çözüm ortakları ile tanıştırıyorlar.

Müzik

 • 24:00’te biten müzik programını after party düzenleyerek saat 02:00’ye kadar uzatabilirsin.
 • İstersen dışarıdan DJ, orkestra ya da sanatçı getirme ya da bu hizmeti mekandan talep etme şansın var.

Düğün fotoğrafçısı

 • Dışarıdan fotoğrafçı getirmenin cezai bedeli var.
 • Sait Halim Paşa Yalısı fotoğraf çekimi için eşi bulunmaz bir yer. Bize sorarsan mekanın anlaşmalı olduğu fotoğrafçılar ile çalışmayı tercih etmen daha iyi olur. En nihayetinde burada daha önce defalarca çekim yapmış bir fotoğraf ekibinden başka kim bu tarihi yapının ince ayrıntılarını ve Boğaz’ın bu açısını daha iyi bilebilir ki?

Otopark

 • Düğün yerine özel araçlarıyla gelmeyi tercih edecek davetlilerin otopark konusunda problem yaşamayacaklar. Mekan 750 araç kapasitesine kadar otopark hizmeti veriyor.
 • Vale hizmeti de sunuyorlar.

Alkışlarımız

 • Tarihi düğün mekanı Yeniköy’de merkez bir lokasyonda yer alıyor.
 • Yeniköy Sait Halim Paşa Yalısı’nda farklı kapasitelere sahip birbirinden güzel açık ve kapalı tam 13 davet alanı var.
 • Açık davet alanları, maviyle yeşilin buluşturan İstanbul kır düğünü mekanları karşısında güçlü bir rakip.
 • Ödüllü executive chef’in yemekleri övgü alıyor.
 • Rıhtıma tekne ile yanaşma imkanı var.
 • İstanbul düğün salonlarının büyük çoğunluğunun aksine Sait Halim Paşa’nın catering, fotoğrafçılık ve düğün organizasyonu hizmetlerini dışarıdan sağlamana olanak tanıması takdire şayan.
 • Sanat ve iş dünyasından birçok ünlü isim düğünleri için Sait Halim Paşa Yalısı’nı tercih etmiş.
 • Ek ücret karşılığında yalıyı kapatmak gibi aşırı heyecan verici bir hizmet de sunuyorlar.

Keşkelerimiz

Yeniköy Sait Halim Paşa Yalısı’nı beğendiysen keşke dememek için biraz hızlı karar vermen gerekiyor. Aksi takdirde lüks düğün mekanları arasında yoğun rağbet gören yalıda istediğin tarihi bulmakta zorlanabilirsin.

Diğer organizasyonlar

Sait Halim Paşa Yalısı düğün organizasyonları dışında; kına geceleri, bekarlığa veda partileri, nişan organizasyonları ve mezuniyet partileri gibi etkinlikler için sıklıkla tercih ediliyor. Yalıda kurumsal etkinlikler de yapılıyor.

Bunların dışında Sait Halim Paşa Yalısı kahvaltılarıyla çok sevilen bir mekan.


Sait Halim Paşa Yalısı’nda kına gecesi

Sait Halim Paşa Yalısı, tarihi atmosferiyle kına geceleri ve bekarlığa veda partileri için de tercih ediliyor.

Sait Halim Paşa Yalısı kına gecesi fiyatları (2019)

Kına gecesi organizasyonları hafta içi kişi başı 420 TL+KDV’den başlıyor.

Fiyat Teklifi Al

Sait Halim Paşa Yalısı’na nasıl gidilir?

Beşiktaş sahil yolundan Sarıyer istikametine giden otobüsler ya da Boğaz Hattı vapurlarıyla düğün yerine ulaşmak mümkün.

İstanbul düğün mekanları ile genel bir karşılaştırma yapmak istersen:

İstanbul Düğün Mekanları ve 2021 Fiyatları

Sait Halim Paşa Yalısı hakkında yaptığımız araştırmayı faydalı bulduysan düğün heyecanı yaşayan çifte kumrulara yardımcı olmak için puan vermeyi ve yorum yapmayı unutma.

Benzer düğün mekanları