fuat paşa yalısı
Adres Büyükdere Mah. Çayırbaşı Cad. No: 148 Sarıyer/İstanbul
Telefon 0212 963 3986

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Hayalin saray düğünü yapmaksa gerçeğin Fuat Paşa Yalısı’nda evlenmek olsun. Fuat Paşa Yalısı’nda düğün yapmanın maliyetinden organizasyonun tüm detaylarına, mekanı senin için araştırdık.

Fuat Paşa Yalısı kına gecesi organizasyonları ile de epey popüler. Güncel kına fiyatları ve bekarlığa veda davetinin ayrıntılarını da bu yazıda bulacaksın.

İçindekiler

Fuat Paşa Yalısı hakkında

Sarıyer Büyükdere’de bulunan Fuat Paşa Yalısı, tarihi düğün mekanları arasında en seçkin yerlerden biri. 1991 yılından beri otel olarak da hizmet veren Fuat Paşa Yalısı, hem tarihi mekanda hem de otelde düğün yapmanın tüm ayrıcalıklarını yaşatıyor. İstanbul yalıları içinde gözde düğün mekanları arasında bulunan Fuat Paşa Yalısı, peri masallarındaki gibi bir düğün için ünlülerin de sıklıkla tercih ettiği bir yer.

Fuat Paşa Yalısı, Sea Garden isimli açık alanının muhteşem Boğaz manzarası ile deniz kenarı düğün mekanları arasında da çok popüler. Saray düğünlerinin modern yorumu olan dekorasyonu ve profesyonel hizmet anlayışı ile de İstanbul’un en lüks düğün mekanlarından.

Fuat Paşa Yalısı’nın tarihi

18. yy’ın sonlarına doğru bir paşa tarafından yaptırıldığı düşünülen yalı sonradan el değiştirmiş, uzun zaman II. Abdülaziz’in sadrazamı Keçecizade Fuat Paşa’nın evi olmuş. Cumhuriyet Dönemi’nde restore edildikten sonra ise 1930’larda otel ve pansiyon olarak kullanılmış.

İstanbul’da Boğaz manzaralı tarihi yapılar arasında eşsiz konuma sahip yalı, 1991’den beri Hotel Fuat Paşa olarak kına, nişan, düğün organizasyonları için ev sahipliği yapıyor.

Fuat Paşa Yalısı düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)3.000 TL'den fazla
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)3.000 TL'den fazla
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)Kokteyl Servisi Yoktur
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)3.000 TL'den fazla
 • Menü fiyatları aşağıdaki düğün paketlerindeki ana yemeğe göre değişiyor. Piliç, kuzu tandır ve levrekli ana menüler kişi başı ortalama 270 TL.
 • Fuat Paşa Yalısı alkol seçeneklerini de limitli ve limitsiz olarak belirlemiş. Alkollü düğün yemeklerinde kişi başı 20 TL fark var.
 • Düğünden önce menüdeki yiyeceklerin tadına bakıp değişiklik istiyorsan yetkililere iletebilirsin.
 • Kosher, vejetaryen ve çocuk menülerini özel olarak hazırlıyorlar.
 • Düğün organizasyonu için dışarıdan catering firması kabul etmiyorlar.

Kapasite

Ziyafet Salonu (Kapalı Alan) 325 kişi – 425 m²
Sea Garden (Açık Alan) 285 kişi – 425 m²
Yemekli Düğün Kapasitesi 200-300 kişi
Kokteyl Kapasitesi 200-300 kişi
Otopark Kapasitesi 100-150 kişi

Yalıda düğün genellikle avludaki havuz başı alanda karşılama kokteyli ile başlayıp burada nikah kıyıldıktan sonra Ziyafet Salonu’nda devam ediyor.

Sea Garden’daki düğün ortamını görmek için izle:

Düğün paketleri

Fuat Paşa Yalısı düğün maliyetleri için ortalama ve genel fiyatları paylaştık. Yalının 4 faklı düğün paketi bulunuyor. Paketlerde menüdeki yemeklerden süsleme/müzik/ışık-ses sistemi gibi hizmetlere kadar kapsam değişiyor.

Gümüş, Altın, Akdeniz ve Platin düğün paketlerinin detaylarını öğrenmek için aşağıya telefon numarasını yazdık. Genel olarak balayı odasında konaklama, gelin hazırlık odası, salon-masa-sandalye süslemesi, ertesi gün çiftlere özel kahvaltı gibi hizmetler Fuat Paşa Yalı’sının düğün paketlerinde mevcut.

Düğün organizasyonu

Düğün paketlerine göre değişiyor ama hepsinde geçerli olan hizmetler şunlar:

Konaklama

Gelin ve damada özel;

 • Düğün gecesi balayı odasında konaklama,
 • Ertesi gün kahvaltı,
 • Düğün gecesi ikramlar.

Hazırlık odası

12:00’den itibaren gelin hazırlık odasında saçını, makyajını yaptırabilir, aynanın karşısında bekarları kıskandıracak Instagram fotoğrafları çekebilirsin.

Nikah ve kokteyl süslemeleri

Havuz başı avludaki organizasyon için;

 • Altın varaklı nikah masası ve sandalyeleri,
 • Fransız dantelli boncuk işlemeleri nikah masası örtüsü,
 • Kokteyl masalarının giydirilmesi,
 • Mumlar ve şamdanlar,
 • Merdiven süslemeleri,
 • Anı defteri kürsüsü ve süslemesi.

Ziyafet Salonu için;

 • Masa giydirme,
 • Altın varaklı sandalyeler,
 • Masa şamdanları ve mumlar,
 • Altın renkli suplalar,
 • Ayna ve cam bölmelerinin arasındaki led ışıklar, şeffaf taşlar.

Işık ve şov

 • Nikahtan önce 2 tane volkan şov,
 • Nikahta gül yaprakları ve balon yağmuru,
 • Movinghead ışıkları,
 • Pasta kesiminde şampanya,
 • Canlı barkovizyon gösterimi,
 • Pasta sonrası dans pistine shut ikramı.

Bu arada İstanbul’daki düğün organizasyon şirketleri arasından içine sinen bir tanesiyle de tüm süreci istediğin gibi planlayabilirsin.

Fuat Paşa Yalısı’nda düğün sürecini mekanın yetkilisinden dinlemek istersen buyur:

https://www.youtube.com/watch?v=mFWSgAz7hT8

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Dekorasyon ve süsleme

Görkemli balo salonu tavandaki, nişlerdeki, sandalyelerdeki altın varak oymalarla binanın tarihi dokusunu yansıtıyor. Pastel renklerdeki canlı çiçeklerin masalara renk kattığı salon, ağırlıklı olarak beyaz ve golden tonlarında. Kandil şeklindeki kristal taşlı masa şamdanları ve mumları da ortama şıklık katan detaylar. Kısacası görkemli, şıkır şıkır bir düğün salonu.

Müzik

Altın Paket’te DJ ve ses düzeni için ekstra ücret talep edilmiyor. Diğerlerinde ise müzik pakete dahil değil. Düğünde canlı müzik istersen mekan indirimli anlaşmalar için destek oluyor.

Müziğin bitiş saati 24:00. After party alanında eğlenceyi daha geç saatlere taşıman mümkün. Mekanın bando şov, perküsyon, oryantal şov yapan ekipleri ile düğün çok eğlenceli geçiyor. Hemen bir örnek paylaşalım:

Düğün fotoğrafçısı

Fuat Paşa Yalısı düğün fotoğrafları için MCM Stüdyo ile çalışıyor. Gelin ve damat gece boyunca çekilen fotoğrafları düğünden sonraki sunumda seçiyor. Fotoğraflar 13×18 cm boyutunda oluyor. Seçtiğin fotoğraflara göre barko DVD de hazırlıyorlar.

Otopark

Ücretli olan otoparkında vale hizmeti de veriyorlar. Otoparkının ortalama 120 araçlık kapasitesi var.

Öne çıkan özellikleri

 • Boğaz manzaralı düğün mekanları arasında denize nazır konumu ile en iyilerden.
 • En lüks Avrupa Yakası düğün mekanlarından.
 • Fuat Paşa Yalısı yorumlarına baktığımızda bu elit mekana yakışan yorumlarla karşılaştık. Hazırlık aşamasından servis kalitesine, düğün fotoğraflarının kalitesinden personellerin güler yüzüne tüm süreç için düğün mekanının profesyonelliği alkış toplamış.

Alkışlarımız

 • Yalı düğününün hakkını veren bir mekan. Hizmet kalitesi ve düğün planlama organizasyonu konusunda İstanbul’daki en iyi mekanlardan. Süslemeleri ve genel atmosferi şık, zarif ve elit.
 • Tarihi yapısını modern organizasyon anlayışı ve son teknoloji sistemleri ile buluşturmayı başarmış.
 • Birden fazla düğün paketinin olması ekonomik açıdan alternatif sunuyor.
 • Yemek menüleri zengin. Menü tadımı ve değişikliği imkanı sunmaları iç rahatlatıcı.
 • Gelin makyajından gece konaklamasına, ihtiyacın olacak her şeyi düşünmüşler.
 • İstanbul düğün mekanlarının birçoğunda otopark kapasitesi beklentinin atında kalırken burada öyle bir sorun yok. Aracıyla gelecek misafirlerinin konforu için vale hizmeti de veriyorlar.

Diğer organizasyonlar

Fuat Paşa Yalısı kına, nişan, sünnet düğünleri ile de ön planda. Ayrıca doğum günleri, baby shower kutlamaları, mezuniyet geceleri, kurumsal etkinlikler için de profesyonel davetlerin gerçekleştirildiği bir yer.


Fuat Paşa Yalısı’nda kına gecesi

Kırmızı ve altının tüm yalıya hakim olduğu kına gecesi organizasyonu ya da yeni adıyla bekarlığa veda partisi de çok keyifli geçiyor. Adeta Fuat Paşa Yalısı gelinin kendi eviymiş gibi misafirler kapıda karşılanıp salona alınıyor. Açık büfedeki yiyecek-içeceklerden ikram ediliyor. Gelin, kına alayı ve arkadaşları ile salona girince kına gecesi eğlencesi de başlamış oluyor.

Geleneksel kına türküleri eşliğinde aile büyüklerinden biri geline kınasını yakıyor. Daha sonra damadımız geliyor, duvağı açıyor, çiftetelli oynanıyor. Devamında DJ’le önceden belirlenen şarkılar çalıyor, eğlence tüm coşkusuyla devam ediyor.

Fuat Paşa Yalısı kına gecesi fiyatları

Fuat Paşa Yalısı kına fiyatları kişi başı 150-200 TL’den başlıyor. Kına gecesi süslemeleri kırmızı kadife örtülerle masaların giydirilmesi, Osmanlı kahve ocağı, şark köşesi, bakır çaydanlıkla çay servisinin yapılması gibi epey detaylı. Ayrıntıları aşağıdaki telefon numarasını arayarak öğrenebilirsin.

Fuat Paşa Yalısı nerede?

Adres: Büyükdere Mah. Çayırbaşı Cad. No: 148 Sarıyer İstanbul

0212 963 3986 no’lu telefonu arayabilir, güncel düğün kampanyaları ve tüm organizasyon süreci hakkında detaylı bilgiyi Mahmut Özyardımcı, Melih Özyardımcı veya Derya Barkın’dan alabilirsin.

Benzer düğün mekanları

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

Yalı düğünü tarzı hoşuna gidiyorsa bunlar da var: