galata meyhanesi
Adres İstiklal Cad. Orhan Adli Apaydın Sok. No:5/A Beyoğlu / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

 

İçindekiler

Galata Meyhanesi hakkında

Galata Meyhanesi; 20 yılı aşkın süredir hizmet veren, atmosferi ve sıcakkanlı personelleriyle gönüllerde taht kuran bir mekan! Burası avukatlık mesleğini bırakıp, hayallerindeki o samimi mekanı açmak isteyen ortaklar tarafından açılıyor. Sonrasında ise disiplinli ve çözüm odaklı hizmet veren bir meyhane ortaya çıkıyor.

Mekanın sadece kapalı davet alanı bulunuyor. Burası büyük bir özenle dekore edilmiş. Canlı müzikleri, mezeleri, yemekleri, konumu… Galata Meyhanesi’yle ilgili anlatacak çok şey var. Haydi başlayalım:

Galata Meyhanesi fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)500 - 750 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)500 - 750 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)250 - 500 TL
 • Galata Meyhanesi fiyatları, bölgeye ve hizmete göre ortalama rakamlarda. Yani burada bir organizasyon düzenlemek için bütçeni çok da sarsmana gerek kalmıyor.
 • Hafta içi etkinlikleri, hafta sonuna göre bir tık daha uygun olabiliyor tabii ki.
 • Galata Meyhanesi menüleri de fiyatları etkiliyor.
 • Davetten önce mekana giderek menü tadımı yapma fırsatı bulabiliyorsun. O güzel mezeleri önceden tadabilmek bile çok iyi!

İstediğin davet tarihi için mekandan net bir fiyat almak istersen, hemen alttaki butona tıklayabilirsin. Kısa bir form doldurduktan sonra mekan seninle iletişime geçecektir.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite 100-200 kişi
Kokteylli kapasite 300-400 kişi
Açık alan kapasitesi Açık alan yok
Kapalı alan kapasitesi 100-200 kişi

Galata Meyhanesi paketleri

Nikahın hemen ardından veya bir süre sonra sevdiklerinle doyasıya eğleneceğin bir organizasyon düzenlemek istiyorsun! Sazlı-sözlü, yemekli, keyifli bir etkinliğe kimse dayanamaz. İşte bunun için Galata Meyhanesi’ne gidiyorsun ve sana sundukları harika hizmetlerden bahsediyorlar.

Bir organizasyon sorumluları var. Bu sorumlu tarafından tüm organizasyonun akışı başından sonuna kadar belirleniyor. Tabii öncesinde mekandan alacağın paketi seçmen gerekiyor. Paketler dahilinde canlı müzik, ses-ışık sistemleri, yemek ve içecek servisi gibi hizmetler sunuyorlar.

Galata Meyhanesi menüsünün içeriği şöyle:

 • On çeşit soğuk meze (Serpme)
 • Ara sıcaklar (Galata böreği, pazı sarma ve güveçte pastırma)
 • Ana yemek (Balık veya kırmızı et)
 • Meyve
 • Tatlı
 • Yerli içki

Dekorasyon ve süsleme

Mekanın çok şık bir dekorasyonu var. Yani kullandıkları aksesuarlardan masa düzenlerine kadar her detay meyhane konseptine uygun bizce. Sen mekanı ekstra olarak süsletmek istersen dışarıdan bir organizasyon firması getirebilirsin. En iyisi Galata Meyhanesi’ni yerinde gör, sonra karar ver.

Müzik

Galata Meyhanesi’nin eeeenn sevilen tarafı olan müziklerine bakalım şimdi! Burada gece 02:00’ye kadar kesintisiz müzik oluyor genelde. Müzik dediysek öyle kayıttan açmayı filan kastetmiyoruz. Fasıl geleneğiyle aran nasıl? İyiyse şimdi okuyacakların çok hoşuna gidecek.

Mekanın canlı fasıl yapan anlaşmalı bir ekibi var. Bu ekip fasıl konusunda çıtayı yükseklere çıkarmış müzisyenlerden oluşuyor. 4 kişiden oluşan fasıl grubu, her akşam farklı makamlarla davetlileri eğlendiriyor. Onları eğlendirmekle kalmıyor, aynı anda kendileri de eğleniyorlar. E bu da ortamı çok daha keyifli bir hale getiriyor.

Üstelik bunların hepsini mikrofon kullanmadan, çıplak sesle yapıyorlar. Harika değil mi?

Düğün fotoğrafçısı

Galata Meyhanesi’ne dışarıdan fotoğrafçı getirilebiliyor. Yani istersen arkadaşlarından birini görevlendirip, fotoğrafları onun çekmesini de rica edebilirsin. Nasıl istersen.

Bu arada şehrindeki diğer nikah yemeği mekanlarını da incelemek istersin diye şöyle bir yazı hazırladık: İstanbul’da Nikah Sonrası Yemek ve Eğlence Mekanları

Otopark

Meyhanenin ne yazık ki otoparkı bulunmuyor. Ama çevresindeki ücretli otoparkları kullanabilir veya şanslıysan ücretsiz bir park yeri bile bulabilirsin.

Alkışlarımız

 • Galata Meyhanesi’nin namı, yurt dışına kadar çıkmış! The New York Times’ta Stephan Kinzer İstanbul meyhanelerinden bahsederken; “Benim favori meyhanem Galata” diyerek yazısında buraya da yer vermiş.
 • Gerçekten çok samimi bir ortam oluşturmuşlar. Yani çalışanlar dahi tanıdıklarınızmış gibi güler yüzle karşılıyorlar sizi. Tabii samimiyete olduğu kadar profesyonel hizmete de önem verdiklerini belirtelim.
 • Fasıl seviyorsan, buraya bayılacaksın! Böyle sıcak bir ortamda mikrofonsuz olarak canlı fasıl yapan bir ekiple eğlenmek harika.
 • Galata Meyhanesi, “Mezeleri çok güzel” dediğimiz yerlerden biri! Onlarca çeşitte meze hazırlıyorlar ve hepsinin de lezzeti dillere destan oluyor.
 • Beyoğlu’nun o tarihi atmosferine yakışır bir davet alanı oluşturmuşlar. Hani müziklerinden dekorasyonuna kadar hepsi seni alıp çok eski zamanlara götürecek.

Diğer organizasyonlar

Galata Meyhanesi’nde nikah sonrası yemeği, nikah töreni, davet, doğum günü, kına gecesi, nişan, kurumsal etkinlik, mezuniyet töreni, parti gibi organizasyonlar düzenlenebiliyor. Bu etkinlikler için de mekanla iletişime geçebilirsin.

Galata Meyhanesi iletişime geçen çiftlere de konuyla ilgili çok daha detaylı bilgi veriyor.

Galata Meyhanesi nerede?

Galata Meyhanesi adres: İstiklal Cad. Orhan Adli Apaydın Sok. No:5/A Beyoğlu / İstanbul

Galata Meyhanesi için İstanbul’un en merkezi yerinde konumlanmış desek yalan olmaz. Her iki yakadan da kolaylıkla ulaşılabilen Taksim’de, İstiklal Caddesi üzerinde yer alıyor. Mekana özel araçlarla rahatça gidebileceğin gibi toplu taşıma kullanmak istersen metro, otobüs veya dolmuşu tercih edebilirsin.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları