karacabey hamamı
Adres Talatpaşa Bulvarı No:101 Hamamönü / Ankara

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Karacabey Hamamı hakkında

“Bazı gelenekler çok güzel” diyen gelin adaylarını böyle alalım! Bekarlığa veda partisi tadında bir gelin hamamı mı, yoksa kırmızının hakim olduğu süslemelerle hamamda kına gecesi organizasyonu mu? İkisi için de sana yardımcı olacak bir mekan biliyoruz. Tarihi Karacabey Hamamı, 15. yüzyıldan günümüze gelen bir yapı. Ahşap ağırlıklı, etnik dekorasyonuyla da bu tarihi atmosferini asla kaybetmemiş.

Mekanda saunadan vitamin bara kadar birçok alan bulunuyor. Yani hamamın yanı sıra birçok ekstra hizmet de alabiliyorsun burada. Ayrıca gelin hamamına özel çok güzel süslemeler de yapıyorlar.

Karacabey Hamamı’nın tarihi: II. Murat’ın askeri Celalettin Karacabey İbn-i Abdullah tarafından yaptırılmış. 1427 yılında inşaatına başlanmış ve 13 seneden sonra 1440 yılında tamamlanmış. Burası Ankara’nın en eski tarihi yapılarından biri. Tabii zamanla eskimiş ve 1990 yılında tamamlanan restorasyonla iyileştirilmiş. Şöyle de güzel bir detay var; Hamamönü semti de ismini bu hamamdan almış.

Tarihi Karacabey Hamamı fiyatları

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta içi)250 - 500 TL
 • Karacabey Hamamı’nda fiyatlandırma kişi başı rakam üzerinden yapılıyor.
 • Davetlilere kişi başı fiyat veriliyor ve toplam rakam için bu fiyat kişi sayısıyla çarpılıyor.
 • Organizasyon yapacağın tarihe göre fiyatlar değişiklik gösterebiliyor. Hafta içi yapılan gelin hamamları, hafta sonundakilere göre daha uygun fiyatlı oluyor.
 • Standart hizmetler dışında ekstra taleplerin olursa onların fiyatlandırmasını ayrıca yapıyorlar.

Tablodaki Karacabey Hamamı fiyat listesi, başlangıç paketleri için geçerli. Hamamdan istediğin tarihe ve kişi sayına özel net bir rakam almak istersen, hemen alttaki ‘Fiyat Teklifi Al’ butonuna tıklayabilirsin. Formu doldurup gönderdikten sonra mekan yetkilileri sana kısa sürede dönüş yapacaktır.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Hamamın yaklaşık 50-100 kişilik bir davetli kapasitesi var. Bu da gelin hamamı için yeterli bir genişliğe sahip oldukları anlamına geliyor. Zaten bu organizasyon bekarlığa veda gibi olduğundan, sadece en yakınlarını davet etmen keyifli geçmesi açısından en mantıklısı olacaktır.

Karacabey Hamamı organizasyonu

Düğünden önce şöyle yakın arkadaşlarınla ve ailendeki kadınlarla vakit geçirip, rahatlayacağın bir gelin hamamı yapmak hakkın! Bunun da hakkın vererek organize edilmesini istiyorsan, Tarihi Karacabey Hamamı’nı tercih edebilirsin. Hamamda, masajından cilt bakımına kadar ihtiyacın olan tüm hizmetler mevcut. Zaten gelin hamamı etkinliklerinde de çoğunlukla köpüklü masaj, kese ve düğün öncesi cilt bakımı gibi hizmetler veriliyor.

Karacabey Hamamı’nın öne çıkanları şöyle:

 • Hamam
 • Kese ve masaj
 • Sauna
 • Vitamin Bar

Detoks, bitkisel maske, masaj, epilasyon, buhar banyosu, doğal kaynak suları ve daha okurken bile rahatlatan birçok imkan bulunuyor burada. Düğünden önce hem şöyle bir stres atacak hem de fiziki ve mental sağlığına büyük katkılar sunacak.

Karacabey Hamamı iletişime geçenlere de organizasyonlarla ilgili detaylı bilgi veriyor. Bizce yetkililerle mutlaka görüş.

Dekorasyon ve süsleme

Tarihi Karacabey Hamamı’nda düzenlenecek organizasyona ve gelinin tarzına göre süslemeler yapılıyor. Mekanda dikkatimizi çeken standart süsleme detayları şöyle:

 • Tüller
 • Kına tahtı
 • Kına minderleri
 • Kına tepsisi
 • Çiçek aranjmanları
 • Fon kumaşlar
 • Kına mumları
 • Tüllerle süslenmiş tefler

Tabii bunların yanı sıra kişiye özel jestler de yapıyorlar. Mesela üstünde isminin yazdığı bir karşılama panosu veya bendir hazırlayabilirler. Bu arada hamamda bambaşka bir konsept uygulanmasını istiyorsan, dışarıdan başka bir organizasyon firmasıyla da anlaşabilirsin.

Müzik

Gelin hamamı dediğin müzikli, çalgılı çengili olur! İşte Karacabey Hamamı’nda da böyle bir davet vermek mümkün. Düzenleyeceğin organizasyonun türüne özel olacak şekilde müzik yayını yapabiliyorlar. Hamamda çalınacak şarkıların seçimini mekan yetkililerine de bırakabiliyorsun, dilersen tamamını sen de belirleyebiliyorsun. Sonrasını ise göbek taşı düşünsün!

Otopark

Mekanın otopark hizmeti bulunuyor.

Alkışlarımız

 • Gelin hamamı, çok eski dönemlerden günümüze gelen bir organizasyon türü. Karacabey Hamamı da organizasyonun bu geleneksel tarafına uygun bir mekan. Etnik yapısı, ahşap ağırlıklı dekorasyonu ile gerçekten göz dolduruyor.
 • Senelerdir gelin hamamı düzenledikleri için bu konuda büyük bir tecrübeleri var.
 • Mekandaki kına geceleri de çok eğlenceli geçiyor.
 • Cilt bakımı, masaj gibi hizmetleri; gelin adayının düğünden önce kendini yenilenmiş hissetmesini sağlıyor.

Diğer organizasyonlar

Karacabey Hamamı’nda gelin hamamı haricinde kına gecesi ve bekarlığa veda organizasyonları da düzenlenebiliyor. İstenilen organizasyona uygun bir konsept tasarlanıp, mekan ona göre hazırlanıyor.

Karacabey Hamamı nerede?

Adres: Talatpaşa Bulvarı No:101 Hamamönü – Altındağ / Ankara

Tarihi Karacabey Hamamı, Ankara’nıun Altındağ ilçesinde yer alıyor. Buraya şehrin her noktasından rahatlıkla ulaşılabiliyor. Toplu taşıma kullanacak olanlar metro ve otobüsü tercih edebilirler. Özel araçlarıyla ulaşacak olanlar için de mekanın otopark hizmeti bulunuyor.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları