kılıç ali paşa hamamı
Adres Kemankeş Mah. Hamam Sok. No:1 Karaköy – Beyoğlu / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Kılıç Ali Paşa Hamamı hakkında

Şöyle en sevdiklerinde çalgılı çengili bir gelin hamamı yapıp, tüm kurtlarını döksen ya? Ama daveti düzenlediğin yer de tarihi bir mekan olsun ki o ruhu hemen yakalayıver! Sana çok seveceğin bir mekandan bahsedeceğiz bu yazıda: Kılıç Ali Paşa Hamamı!

Hamam, tarihi dokusuna yakışacak güzellikte bir yer olan Tophane’de yer alıyor! Uzun süredir burası gelin hamamlarına ev sahipliği yapıyor. Çok eski zamanlarda inşa edilen yapıdaki her tarihi detay, organizasyonlara mistik bir hava kazandırıyor.

Kılıç Ali Paşa Hamamı tarihi: Burası, Osmanlı’nın en iyi komutanlarından biri olan Kılıç Ali Paşa tarafından, Mimar Sinan’a yaptırılıyor. Bahsettiğimiz seneler ise 1578-1583 arası! Yani 16. yüzyıldan günümüze gelen çok önemli yapılardan biri. Tabii daha sonra restore ediliyor. 7 sene süren restorasyon sürecinden sonra hamam, günümüzdeki haline ulaşmış ve hizmet vermeye başlamış.

Kılıç Ali Paşa Hamamı fiyatları

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL
 • Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda fiyatlar, seçtiğin pakete göre değişiklik gösteriyor. Masajın, müziğin olduğu bir gelin hamamı istiyorsan ona göre fiyat alıyorsun.
 • Hamamda masaj hizmeti, türüne ve süresine göre fiyatlandırılıyor.
 • Kişi başı fiyat veriyorlar. Davetlilerinin kişi başı ücretlerini kendilerinin ödemesini isteyebileceğin gibi toplam bedeli sen de ödeyebilirsin. Tamamen nasıl konuştuğunuzla alakalı bir durum.
 • Hamamın kafeteryasından alınan yiyecek ve içecekler de ayrıca ücretlendiriliyor.

Tabii biz sana başlangıç fiyatlarını verdik. Hamamdan net bir fiyat almak için kendilerine ulaşman gerekiyor. Kılıç Ali Paşa Hamamı iletişime geçen gelin adaylarına tüm detaylardan bahsediyor ve istediği gibi bir organizasyon için ne kadar ödeme yapması gerektiğini söylüyorlar.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Hamama yaklaşık 50 kişiye kadar davetli çağırabiliyorsun. Senin ve müstakbel eşinin ailesindeki kadınların ve yakın arkadaşlarının katılımıyla burada unutamayacağın bir gün geçireceksin.

Kılıç Ali Paşa Hamamı gelin hamamı organizasyonu

Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda düzenlenen gelin hamamı organizasyonları şöyle oluyor:

 • Konuklar, ev yapımı şerbetlerle karşılanıyor.
 • Camegah’ta gelinin üç etek kaftan ve gümüş kemerden oluşan geleneksel kostümle katıldığı bir seremoni düzenleniyor. Davetliler de burada geline eşlik ediyor.
 • Sonrasında eğlence başlıyor! Göbek taşın geçiliyor ve çalgılar meydana çıkıyor.
 • Geline gümüş nalın giydiriliyor ve gümüş hamam tası veriliyor.
 • Gelin ve misafirleri için peştamal, terlik, havlu gibi hamam için ihtiyaç duyulan her şey mekan tarafından kendilerine veriliyor.
 • Dileyen misafirler hamam eğlencesinden sonra menülerindeki atıştırmalıkları tadabiliyor.

Hamamda bu aktivitelerin yanı sıra masaj hizmeti de alabiliyorsun. Sundukları masajlar:

 • Tüm vücut masajı (50 dakika)
 • Derin-bağ masajı (75 dakika)
 • Spor masajı (50 dakika)
 • Bölgesel ayak masajı (25 dakika)
 • Bölgesel masajlar (25 dakika)

Müzik

Mekandaki organizasyonlarda, gelin talep ederse müzik yayını yapılabiliyor.

Alkışlarımız

 • Kılıç Ali Paşa Hamamı’nda ağırlanan davetlilere peştamal, terlik, havlu gibi malzemelerin verilmesi önemli bir detay. Çünkü mutlaka iş çıkışı gelenler olacaktır, uzaklardan katılan olacaktır. Herkes yanında peştamal taşıyamayabilir.
 • Mekanın tarihi dokusuna hayran kalmamak elde değil! Düşünsene, Mimar Sinan’ın yaptığı bir hamamın içerisinde organizasyon düzenliyorsun. Daha ne olsun?
 • Hamamın kafeteryası bulunuyor. Eğlenceden çıktıktan sonra burada çay, kahve ve ev yapımı limonata gibi içeceklerden dilediğini yudumlayabiliyorsun.
 • Hamam, belirli saatlerde erkeklere de hizmet veriyor. Son zamanlarda daha sık görmeye başladığımız damat hamamı organizasyonu için de burası değerlendirilebilir.
 • Ulaşım konusunda kesinlikle zorluk çekmeyeceğin bir noktada yer alıyor. Özel araçla, vapurla, metroyla, tramvayla, otobüsle mekana rahatlıkla gidilebiliyor.

Diğer organizasyonlar

Kılıç Ali Paşa Hamamı, günlük olarak da hizmet veren bir yer. Yani burayı organizasyon düzenlemesen de ziyaret edebiliyor, hizmetlerinden faydalanabiliyorsun. Etkinlik olarak da gelin hamamının dışında damat hamamı da düzenleyebiliyorlar.

Kılıç Ali Paşa Hamamı nerede ve nasıl gidilir?

Adres: Kemankeş Mah. Hamam Sok. No:1 Karaköy – Beyoğlu / İstanbul

Hamam, herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir konuma sahip. Tophane-i Amire karşısı, Alpet Benzin İstasyonu yanı, Otopark ile Kılıç Ali Paşa Cami’sinin arasındaki sokakta yer alıyor. Mekana ulaşmak için şu seçeneklerden dilediğini tercih edebilirsin:

Özel araçla: Meclisi Mebusan Caddesi üstünde İstanbul Modern’i geçince Tophane Tramvay Durağı’ndan sahil yönüne dönüşte, sağdaki ilk sokağa girdiğinde mekanı göreceksin.

Metro: Hacıosman M2 Metro Hattı – Yenikapı durağından Tünel ile Karaköy

Tramvay: Zeytinburnu – Kabataş T1 Tramvay Hattı Tophane Durağı

Vapur: Karaköy ve Kabataş vapur seferleri

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları