Külliye Kına Evi Adres Yavuz Sultan Selim Mah. Gül Camii Sok. No:8 Fatih / İstanbul
Külliye Kına Evi Telefon 0212 963 2497

Fiyat Teklifi Al

Külliye Kına Evi hakkında

Fatih Külliye Kına Evi, buram buram tarih kokan bir kına salonu. Mekan hem kına merasimlerine hem de bekarlığa veda partilerine ev sahipliği yapıyor. 40 yılı aşkın tecrübe ve sahip oldukları tarihsel arka planın verdiği özveri ile organizasyon planlaması gerçekleştiriliyor. 2.500 metrekare alanı olan mekan, Haliç’in enfes manzarasına da komşuluk ediyor.

Bir yanda Haliç manzarası, bir yanda Aya Nikola Kilisesi… Böyle bir yerde kına organizasyonunu yapmak harika olmaz mı? Eğer hayal ettiğin kına ya da bekarlığa veda partisini böylesine bir geçmişe sahip olan Haliç Külliye Kına Evi’nde yapmak istersen, yazımızın devamında senin için mekanı detaylıca inceledik.

Külliye Kına Evi fiyatları

 • Külliye Kına Evi fiyatları, hafta içi ve hafta sonu organizasyonlarında değişiklik gösteriyor.
 • Dilersen organizasyonunu hafta içi olacak şekilde planlayarak bütçene daha uygun hale getirebilirsin.
 • Talep ettikleri başlangıç fiyatları ise ortalamaya göre gayet uygun.
 • Mekan aynı zamanda organizasyon firmasına da sahip, ihtiyacın olan her şeyi fiyat dahilinde karşılıyorlar.
 • Net rakamlar ve hizmetler hakkında detaylı bilgi için mekandan hemen ücretsiz bir fiyat teklifi alabilir, değerlendirmeni yapmaya başlayabilirsin.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Burada 200-300 kişilik misafir ağırlama kapasitesine sahipler. Hem açık hem de kapalı alan ile faaliyet gösteren mekan, açık alanında 300 kişiye kadar hizmet verebiliyor. Aynı zamanda ”Osmanlı Konağı” adını verdikleri bir kapalı alan da mevcut. Külliye, aynı zamanda bir turizm firması olduğu için misafirlerini ağırlama konusunda oldukça iddialı.

Külliye Kına Evi paketleri

Külliye Kına Salonu, tarih kokan yapısı ile çiftlere hayal ettikleri geceyi sunuyor. 40 yılın üzerindeki bu tecrübe, elbette içeriğinde çeşitli hizmetler barındırıyor. Külliye Kına Evi paketleri dahilinde yer alan hizmetler: Davul şovu, gelin hamamı, Hint kınası, kına ekibi, kına mumu, kına müziği, kına süslemeleri, kına takımı, kına tepsisi, kına töreni.

Mekan, turizm firması olmanın yanı sıra kendi organizasyon firması eşliğinde hizmet veriyor. Gecenin güzel geçmesi için gerekli olan tüm aksesuarları ve malzemeleri buradan temin edebiliyorsun. Organizasyon ekibi süsleme hizmetinden yemeklere, oturma düzeninden müziğe kadar her şeyle detaylıca ilgileniyor ve isteklerin en kısa sürede yerine getiriliyor.

Dekorasyon ve süsleme

Burada dekorasyon anlamında incelenecek çok fazla detay olduğunu söyleyebiliriz. Osmanlı sanat kültürünün işlenmeye ve organizasyonlara yansıtılmaya çalışıldığı bu mekanın her köşesi el işçilikleri ile dolu. Tabii ki masa ve sandalyelerde de aynı tarihi kokuyu alabiliyoruz. Dikkatini çekebileceğini düşündüğümüz bazı dekorasyon detayları şu şekilde:

 • Organizasyon ekibi tarafından ilgiyle hazırlanan, tarihi yansıtan ve yaşatan bir mekan
 • Geleneksel Osmanlı sanat işçiliğinin izlerini taşıyan sandalye ve masa tasarımları
 • Kırmızı ve beyaz renklerin asil birlikteliği
 • Süslemeler için konsepte uygun balonlar
 • Geleneksel ahşap sandalye ve tepsi masalar

Müzik

Böylesine donanımlı bir mekanın tabii ki olmazsa olmazlarından biri müzik keyfi. Gecenin eğlencesine eğlence katacak müzikler kendi ekipleri tarafından sunuluyor. Mekanın organizasyon ekibi tüm ihtiyaçların ile ilgilenirken sana sadece hayal ettiğin geceyi onlara anlatmak kalıyor. Dilersen, dışarıdan bir müzik ekibi ya da sanatçıyla da anlaşabilirsin.

Fotoğrafçı

Kına organizasyonu ve bekarlığa veda partisi düzenlerken şöyle en havalısından bir fotoğraf albümü oluşturacaksın, değil mi? Tabii bu fotoğrafların profesyonel bir elden çıkması ilk tercihimiz olur. Mekan, organizasyon ekibi ile beraber en özel geceni ölümsüzleştirmek için fotoğrafçı temini sağlıyor. Eğer istersen dışarıdan bir fotoğrafçıyla da anlaşabilirsin.

Otopark

Kalabalık organizasyonların en büyük sorunlarından biri hepimizin bildiği gibi park yeri oluyor. Özellikle uzak mesafeden özel araçları ile gelen misafirler için ciddi bir probleme dönüşebiliyor. Bu mekan kendi bünyesinde bir otopark imkanı sağlamıyor. Fakat lokasyon olarak oldukça erişilebilir bir yerde olduğu için mekan yakınındaki İspark’ı veya diğer özel otoparkları tercih edebilirsin.

Külliye Kına Evi diğer organizasyonlar

Külliye Kına Evi’nde Osmanlı kültürünün esintilerinin ve tarihi dokuların korunması çok önemseniyor. Sadece kına gecelerinde değil, diğer davetlerde de aynı özen gösteriliyor. Mekanda nişan organizasyonu, sünnet düğünleri, düğün organizasyonu, iftar ve ramazan organizasyonları, Osmanlı gecesi, çeşitli atölye çalışmaları, geleneksel ikram, dans ve oryantal geceleri de düzenlenebiliyor.

Fiyat Teklifi Al

Alkışlarımız

 • İstanbul kına ve bekarlığa veda mekanlarından biri olan Külliye Kına Evi, hem sahip olduğu tarihi çok güzel yansıtıyor hem de bu tarihi yapıyı tüm organizasyonlara özenle işliyor.
 • Külliye Kına Evi aynı zamanda bir organizasyon firmasına da sahip olduğu için tüm ihtiyaçların ve isteklerinle tek elden ilgilenerek süreci hızlandırabiliyor.
 • Çiftlere hem geniş bir açık alan hem de “Osmanlı Konağı” denilen bir kapalı alan sunuluyor.
 • Mekanda ihtiyacın olan her aksesuarı kiralama imkanın mevcut. Dışarıdan bir desteğe ihtiyacın olmadan tüm aksesuar ihtiyaçlarını burada karşılayabilirsin.
 • Masaların arasında geniş mesafeler bırakılıyor ve misafirlerin oturma düzeni de rahat hareket edebilecekleri şekilde planlanıyor.

Külliye Kına Evi nerede ve nasıl ulaşabilirsin?

Adres: Yavuz Sultan Selim Mah. Gül Camii Sok. No:8 Fatih / İstanbul

Telefon: 0212 963 2497

Külliye Kına Evi Haliç’e çok yakın bir lokasyonda konumlanıyor. Mekana otobüs, tren ve metro ile ulaşabilirsin. Ataköy-Pendik Marmaray hattını ya da M2 metrosunu kullanabilirsin. Ayrıca mekan Cibali-Kadir Has Üniversitesi, Küçük Mustafapaşa ve Unkapanı duraklarına da maksimum 10 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor. Daha detaylı bilgi için Külliye Kına Evi iletişim hattını kullanarak mekandan bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al

Benzer kına gecesi mekanları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.