acemoğlu hamamı
Acemoğlu Hamamı Adres Balabanağa Mah. Şehzadebaşı Cad. No:5/7 Fatih / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Acemoğlu Hamamı – Celal Ağa Konağı Hotel hakkında

650 yıllık tarihi bir hamamda bekarlığa veda etmek ister misin? Tarihi çok eski dönemlere dayanan Acemoğlu Hamamı, Celal Ağa Konağı Hotel bünyesinde bulunuyor. Burada düzenlenen gelin hamamı etkinlikleri dillere destan oluyor. Mekanda hamamın yanı sıra kına gecesi de düzenlenebiliyor. Bunun için balo salonları ve havuz başı açık alanları var.

Acemoğlu Hamamı’nın tarihi: Bu hamam Mimar Sinan’ın eserlerinden biri! 15. yüzyıldan günümüze gelen hamam, Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden biri olarak tanımlanıyor. Acemoğlu Hamamı, İstanbul’un en eski hamamlarından aynı zamanda. İnşa edildikten iki yüzyıl sonra Kanuni Sultan Süleyman’ın isteği ile restore ediliyor ve günümüzdeki haline gelmiş oluyor.

acemoğlu hamamı

Acemoğlu Hamamı gelin hamamı fiyatları

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL
 • Mekanın fiyatları, gelin hamamı fiyat ortalamasında seyrediyor. Yer yer ortalamanın üzerine çıktığını görebiliyoruz. Ancak tarihi mekanlarda diğer yerlere göre fiyatların yüksek olması çok normal.
 • Hafta içi düzenlenen organizasyonlar hafta sonundakilere göre daha uygun fiyatlı oluyor.
 • Fiyatları etkileyen en önemli faktörlerden biri paket içeriği! Hamamdan alacağın hizmetlerin sayısı artıkça, fiyatlar da aynı oranda yükseliyor.
 • Fasıl heyeti gibi taleplerin olursa bu hizmetlerin fiyatlandırması ayrıca yapılıyor.
 • Tabloda belirtilen fiyatlar, başlangıç paketleri için geçerli. Acemoğlu Hamamı’ndan net bir rakam almak istersen hemen alttaki butona tıklayabilirsin.

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Acemoğlu Hamamı’nın 50-100 kişilik davetli kapasitesi bulunuyor. Bu da bir gelin hamamı organizasyonu için yeterli kapasiteye sahip olduğu anlamına geliyor. Zaten yakın arkadaşların ve aile içinden belirli kişilerden oluşan bir davetli listesi oluşturacağın için kına gecesi kadar kalabalık bir etkinlik düzenlemeyeceksin. Kına gecesi düzenlenen alanlarında ise kapasite çok daha artıyor.

Acemoğlu Hamamı gelin hamamı paketleri

Gelin hamamı etkinliği için mekandaki organizasyon sorumluları tarafından standart bir paket oluşturulmuş. Bu paketin içeriğindeki hizmetlerden dilediğini değiştirebiliyorsun. Acemoğlu Hamamı’nda ihtiyacın olan tüm hizmetlere tek yerden erişebiliyorsun. Bu da ekstra bir organizasyon firmasıyla çalışmana gerek kalmayacağı anlamına geliyor. Hamamdan temin edebileceğin hizmetler şöyle:

 • Geline Osmanlı sefası masajı (Taze meyvelerden üretilen özel aroma terapi maskesi, kese ve köpük masajı)
 • Gelinin arkadaşlarına kese ve köpük masajı
 • Tef, darbuka, zil temini
 • İsteğe bağlı olarak fasıl heyeti
 • Oryantal eşliğinde hafızalara kazınacak bir eğlence
 • İkramlık menü servisi (Kuru pasta, meyve tabağı ve soğuk içecek servisi)
 • Peştemal, takunya, kese, havlu, şampuan, sabun, saç kremi servisi
 • Giyinme odaları
 • Geniş dinlenme salonu

acemoğlu hamamı

Dekorasyon ve süsleme

Acemoğlu Hamamı, tarihi dokusu sayesinde ekstra çok süslemeye ihtiyaç duyulmayan bir yer. Buranın mistik atmosferi bile kişinin kendisini iyi hissetmesini sağlıyor. Mekan yetkilileri yine de gelin hamamının o geleneksel tarafını ortaya çıkaracak şekilde süslemeler yapıyorlar. Çiçekler ve mumlarla süslenmiş, güzel bir atmosfer oluşturuyorlar. Dilersen sen ekstra aksesuar kullanmalarını da talep edebilirsin.

Müzik

Acemoğlu Hamamı’nda düzenlenen gelin hamamı organizasyonlarının bu kadar övülmesinin nedenlerinden biri kesinlikle eğlence anlayışları! Hamam konseptine uygun şarkılar çalan bir DJ’leri bulunuyor. Sana ve arkadaşlarına dağıtılan tefler, darbukalarla ortam daha da neşeli hale getiriliyor. Ayrıca dilersen fasıl heyeti de getirebiliyorlar. İşte o zaman tam anlamıyla gelin hamamı organizasyonunun hakkını vermiş oluyorsun!

Fiyat Teklifi Al

Alkışlarımız

 • Acemoğlu Hamamı, bir gelin adayının hamam organizasyonu için ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri sunuyor. Yani ne aksesuar için ne de canlı müzik için başka bir firmayla anlaşmanıza gerek kalmıyor.
 • Gelin hamamının yanı sıra kına gecesi düzenlemeleri de büyük artı! Üstelik bu ikisini de aynı yerde yaparsanız, indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.
 • “Masajsız gelin hamamı olmaz” diyenlerdensen kesinlikle çok şanslısın. Çünkü Acemoğlu Hamamı’nın eğitimli ve deneyimli masörlerden oluşan bir kadrosu var.
 • Otelin hamamında haftanın yedi günü, 10:00 – 22:00 saatleri arasında etkinlik düzenleyebiliyorsun. Her gün hizmet vermeleri ve saat olarak böyle geniş bir aralığa sahip olmalarını çok sevdik.

acemoğlu hamamı

Acemoğlu Hamamı yorumları

Celal Ağa Konağı Hotel’in içerisinde yer alan Acemoğlu Hamamı’nda daha önce gelin hamamı etkinliği yapmış çok sayıda gelin var. Bu gelinler, organizasyondan sonra mekan sayfasına yorum yapmış ve fikir vermesi için tecrübelerini paylaşmış. Biz de bu yorumlardan birkaç tanesini buraya eklemek istedik. Buyursunlar:

Buket: “Her şey çok güzeldi, yetkililere ilgisinden dolayı çok teşekkür ederim. Kesinlikle her gelinin yapması gerek.”

Büşra: “Son anda karar vererek gelin hamamı organizasyonu için yardım talebinde bulunduk. Her şey çok güzeldi, kısa süre içerisinde süsleme yapılmıştı. Çok memnun kaldık. Herkese tavsiye ederim.”

acemoğlu hamamı

Acemoğlu Hamamı nerede ve nasıl ulaşabilirsin?

Adres: Balabanağa Mah. Şehzadebaşı Cad. No:5/7 Fatih / İstanbul

Acemoğlu Hamamı, İstanbul’un en merkezi ilçelerinden biri olan Fatih’te yer alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Vezneciler tarafına 150 metre mesafede ana cadde üzerinde konumlanmışlar. Buraya özel araçlarla ulaşım çok rahat sağlanıyor. Toplu taşıma araçlarıyla mekana gidecek davetlilerin için de her şey kolay olacak. Çünkü mekan Vezneciler Metro İstasyonu’na 50 metre uzaklıkta.

Fiyat Teklifi Al

Benzer gelin hamamı mekanları