Aydın Düğün Mekanları

16 düğün mekanları bulundu.

Aydın’daki Düğün Mekanları

Aydın; sıcak havası, huzurlu ortamı ve doğal güzellikleriyle insanı büyüleyen bir şehir. Heredot “Gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzü” şeklinde Aydın’ı tanımlıyor. Haksız da sayılmaz. Masmavi denizi, palmiye ağaçları ve rengarenk çiçekleri ile Aydın, adeta bir tabloyu andırıyor. Ege Bölgesi’nin üçüncü büyük ili olan Aydın’da kış mevsimi yaz aylarına göre daha sakin geçiyor.

Bahar ve yaz aylarında şehir kalabalıklaşıyor. Hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen ziyaretçiler, Aydın’ın tabiatını keşfediyor. Fakat yaz aylarındaki nüfus yoğunluğunun tek sebebi tatiller ve şehir gezileri değil. Aydın, açık havada düğün organize etmek isteyen çiftler için şahane bir seçenek. Özellikle Didim ve Kuşadası’nda bulunan mekanlar, çiftler tarafından epey talep görüyor.

Aydın’da düğün organizasyonu yapmayı planlayan çiftlere; Didim, Kuşadası ve Efeler’de yer alan mekanları incelemelerini tavsiye ediyoruz. Çok sayıda düğün mekanı bu ilçelerde yer alıyor. Bu ilçeler dışında; Söke, Merkez, Nazilli ve Bozdoğan gibi daha küçük yerlerde de mekanlar mevcut. Aydın düğün mekanlarında çoğunlukla sahil ve kır bahçeleri tercih ediliyor.

Aydın En İyi Düğün Mekanlarının Türleri

Aydın Düğün Mekanları Fiyatları

Ege’nin güzel şehri Aydın’da konumlandırılan düğün mekanlarının fiyatları genel anlamda ortalamada seyrediyor. Düğün mekanının türü ve organize etmek istediğin düğünün özellikleri ödeyeceğin ücret açısından da belirleyici oluyor. Almak istediğin hizmetlerden menü seçimine ve konuk sayına kadar birçok unsur fiyatlara yansıyor. Aydın uygun düğün mekanları için Efeler ve Didim’deki davet alanlarını inceleyebilirsin.

Efeler ve Didim’in yanı sıra Kuşadası’nda da bütçe dostu fiyatlar karşılığında hizmet alabileceğin düğün mekanları bulunuyor. Butik düğün organizasyonlarını yapabileceğin uygun fiyatlı birçok seçeneğin de mevcut. Aydın’da; sevdiklerinle birlikte nikah sonrası yemek yiyebileceğin, otel veya kır düğünü yapabileceğin muhteşem manzaralı mekanlar ön plana çıkıyor. Otel düğünleri diğer seçeneklere göre daha yüksek fiyatlı olabiliyor.

Kapalı davet alanlarını ele aldığımız zaman 5 yıldızlı lüks bir otelde yapılan düğün ile salon organizasyonları arasında tabii ki de fiyat farkları bulunuyor. Deniz manzaralı mekanların ücretleri diğer seçeneklere göre daha yüksek oluyor. Açık alanda ortalama fiyatlar karşılığında samimi bir kır düğünü organizasyonu gerçekleştirmek isteyen çiftler için Aydın’da pek çok seçenek mevcut.

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Aydın düğün mekanlarının geniş bir fiyat skalası bulunuyor. Hafta sonu yemekli ve uygun fiyatlı düğün davetleri için Efeler’de bulunan mekanlara göz atmanı tavsiye ediyoruz. Daha lüks bir düğün mekanı arayışındaysan Kuşadası ve Koçarlı’da bulunan davet alanlarını mutlaka incelemelisin. Aydın’da her bütçeye uygun mekan bulmak mümkün.

Aydın Düğün Mekanlarında Sunulan Hizmetler

Çiftlere ve konuklara sunulan hizmetler mekan türüne göre farklılık gösterebiliyor. Aydın kapalı düğün mekanları kolonsuz ve yüksek tavanlı salonlarıyla dikkat çekiyor. Açık davet alanları ise açılır kapanır tavan özelliği ile çiftlerin gönlünde taht kuruyor. Olumsuz hava koşullarına karşı önlem alan ferah ve havadar bir alanda düğün yapmak çiftlerin altın kuralları arasında yer alıyor.

Çiftler dekorasyon ve süsleme hizmetlerine de oldukça önem veriyor. Aydın’da yer alan davet alanlarının çoğu organizasyon sorumluları tarafından dekore ediliyor. Çiftler arzu ederlerse dışarıdan bir organizasyon firması ile de çalışabiliyor. Konsepte uygun süslemeler, Aydın manzarasının güzelliğini de ön plana çıkarıyor. Zevkli dekorasyon stilleri ve tasarımlar sayesinde mekanın tercih edilebilirliği de artıyor.

Anıları ölümsüzleştirmek ve bolca eğlenmek hem çiftlerin hem de konukların hakkı. Bu yüzden fotoğrafçı, kameraman, müzisyen ve DJ hizmetleri sağlayan mekanlar diğer davet alanlarına göre daha fazla tercih ediliyor. Bu hizmetlerin yanı sıra zengin menü içeriği, otoparkı ve valesi olan; nikah seremonisi ve after party imkanı sunan düğün mekanları da oldukça seviliyor.

Aydın Sahil Düğünü Yapmanın Avantajları

“Aydın’da düğün nerede yapılır?” diye düşünüp organizasyon mekanına bir türlü karar verememiş olabilirsin. Deniz kokusu, dalga sesleri ve manzarası ile tüm duyularına hitap eden bir sahil düğünü yapmaya ne dersin? Eğer cevabın “Evet” ise sana Aydın deniz kenarı düğün mekanlarından ve sahil düğünü yapmanın avantajlarından bahsetmek istiyoruz.

Aydın açık hava düğün mekanları arasında kumsallar da yer alıyor. Kumsal düğünü yapmanın en önemli avantajı tabii ki de büyüleyici manzarası. Doğa, deniz, kum, gökyüzü... Hepsinin iç içe olduğu bir alanda davet vererek akıllardan çıkmayacak bir düğüne imza atabilirsin! Abartıdan uzak, sade, şık ve daha rahat bir organizasyon planlıyorsan sahil konseptine bayılacaksın.

Sahil düğününe uygun giysi ve ayakkabı seçimlerinin diğer konseptlere göre daha konforlu olduğu yadsınamaz bir gerçek. Uçuş uçuş gelinlik modelleri ve kalın topuklu ayakkabılar gelinler için büyük bir artı. Sahil düğünleri; ferah bir alanda, hareket kısıtlaması olmadan dilediğince dans edebileceğin organizasyonlar. En büyük avantajı ise objektiflere yansıyan her karede deniz manzarası olması bizce!

Tüm Düğün Mekanları