hekimbaşı salih efendi yalısı
Adres Anadolu Hisarı, Körfez Cad. No: 53 Beykoz/İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı hakkında

İstanbul’un en güzel yerlerinden biri olan Beykoz’daki Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı, Sultan Abdülmecit’in Başhekimliğine getirilen, aldığı Fransız temelli eğitimi ve parlak zekası ile Osmanlı’da tıbbın ilerlemesinde önemli katkıları olan Salih Efendi’nin bir zamanlar “sahilhane” denen evi. Eline para geçtikçe büyüttüğü yalı bugün İstanbul’daki tarihi düğün mekanları biri ve kusursuz organizasyonlara ev sahipliği yapıyor. Kuzeyi çiçek bahçeleri, batısı nefis Boğaz manzarası, doğusu yemyeşil ağaçların kapladığı orman manzarası ile güzeller güzeli bir mekan. Yalıda düğün yapmanın en keyifli kısmı denize nazır avlusunu kullanabilmek. Boğaz manzarasının kattığı atmosfer, göz alıcı süslemeler ve üst düzey hizmetle masallardaki prensesin ta kendisi olacaksın.

Boğaz’da düğün mekanları genellikle tarihi yapılar ya da restoranlardır. Ve buralarda kapalı alan kullanımı kısıtlı olabilir. Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı düğün hazırlıkların için de 3 katlı binayı kullanımına sunuyor. Gelin-damat odası, bebek bakım odası ve misafirlerinin hazırlanmaları için ayrılmış ahşap dekorlu odalar çok şık ve konforlu. Tarihi yalıda düğün hazırlığı yapmak bile unutulmaz olacak!

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı düğün fiyatları

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
 • Yalıda düğün fiyatları kişi başı 400 TL’den başlıyor. Fiyatı belirleyen en önemli faktör, menü. Hekimbaşı Yalısı düğün için menü hazırlığını çiftlerle birlikte yapıyor. Menü tadımının yanında konuklara ikram edilecek şaraplara bile çiftler tadım yaptıktan sonra karar veriyor. Menülerin standartların çok ötesinde olduğunu söyleyelim.
 • Düğün pastası için de şefin sunduğu seçeneklerden birinde karar kılabiliyorsun. Tabii ki tadına da önceden bakabiliyorsun.
 • Bir diğer etken de dekorasyon, müzik gibi seçimler. Hepsinin detaylarını ve net fiyatları teklif aldığında öğrenebilirsin. Yazının devamında düğün organizasyonu kapsamında verdikleri hizmetleri okuyabilirsin.
 • Tarihi yalı İstanbul’daki en lüks düğün mekanları ile aynı seviyede. Diğerleri ile karşılaştırma yapmak istersin diye düşündük. ?

Kapasite

Açık alan 200 kişi yemekli, 250 kişi kokteyl
Kapalı alan Yok

Düğün paketleri ve organizasyonu

Menüye ve düğün pastasına ek olarak Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı düğün organizasyonları kapsamında çiftlere şunları sunuyor:

 • Catering ekibi eğlence barında kokteyller hazırlıyor. Bu leziz kokteyllerin arkasında Türkiye’nin en iyi miksolojistlerinden biri olan Öztük Koca var.
 • Pasta kesiminde, salona girişte ve gece boyunca çalınacak müziklerde de kararı düğün planlama yetkilisi ile birlikte veriyorsunuz.
 • Dekorasyon konusunda harika temalar sunuyorlar. Ellerinde çok zevkli bir katalog var. Görseller arasından seçimini yapıyorsun ya da farklı bir isteğin olursa süslemeyi ona göre yapıyorlar.
 • Fotoğraf ve video çekimi sabah düğün hazırlıklarından gecenin sonuna kadar devam ediyor.

Fiyat Teklifi Al

Dekorasyon ve süsleme

 • Yalının kırmızısının masmavi deniz ve yemyeşil ağaçlarla harika bir tezat oluşturduğu bir gerçek. Mekan fotoğraf galerisinde de gördüğün gibi çok farklı temalarda süsleniyor. İster limonlu defne yapraklı ister kır çiçekli ister rustik kır düğünü süslemesi tadında istersen de romantik güllerle masa ve çevre süslemesini yaptırabilirsin.
 • Dışarıdan organizasyon firması getirmek istersen kabul ediyorlar ama bizce hiç gerek yok, kendi katalogları bir harika.
 • Denize nazır nikah kürsüsü ve kilise düzeninde sandalye düzeni çok asil duruyor.
 • Çok modern, trend, şık ve keyifli bir dekorasyon anlayışları var. Tarihi yalıda düğün yapmak böyle süper güzel bir şey işte, düğün fotoğrafların muhteşem olacak.

Müzik

DJ ve orkestra eşliğinde müzik 24:00’e kadar sürüyor.

Düğün fotoğrafçısı

Düğün fotoğraflarını ve videonu Hekimbaşı Yalısı’nın çözüm ortaklarına da bırakabilirsin, belli bir ödeme yaparak kendin fotoğrafçını da getirebilirsin. Fotoğrafların sayısı ve ücreti için “fiyat teklifi al” butonuna davetlisin. ?

Otopark

50-75 araçlık otoparkı var, valesi yok.

Alkışlarımız

 • Hekimbaşı Yalısı İstanbul’un en güzel yerinde, Boğaz’ın hemen dibinde. Muhteşem manzara, elit bir ortam ve tabii ki yalıda düğün yapma ayrıcalığı sunuyor.
 • Süsleme seçenekleri bu kadar fazla olan nadir düğün mekanı var.
 • Hem yeşili hem maviyi sonuna kadar yaşatan, masalsı bir atmosfere sahip.
 • Menüler epey üst düzey ve çeşitli.
 • En ufak ayrıntılara kadar düğünü çiftlerle birlikte planlamaları, kısıtlama getirmemeleri harika.
 • Misafirlerinin dahi hazırlanmak için yalı binasını kullanabilecek olmaları çok iyi.

Keşkelerimiz

 • Otoparkı biraz daha büyük olabilirdi ve bu kalitedeki bir yerde neden vale yok?
 • Daha kalabalık bir düğün yapmayı planlıyorsan yalıya veda edip yazıda önerdiğimiz benzer düğün mekanlarına bakman gerekecek.
 • Bir de after party imkanı sunsalar harika olmaz mıydı? Belki eğlenceyi birkaç saat daha uzatırdın?

Diğer organizasyonlar

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı düğün dışında konserlerin, nişan organizasyonlarının, mezuniyet balolarının, kurumsal etkinliklerin, bekarlığa veda partilerinin verildiği bir yer olarak da İstanbul’un gülü, balı, çiçeği.

Hekimbaşı Salih Efendi Yalısı nerede?

Adres: Anadolu Hisarı, Körfez Cad. No: 53 Beykoz/İstanbul

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları