mihrabat korusu
Adres Kanlıca, Mihrabat Cad, Mihrabat Korusu No: 50 Beykoz

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Mihrabat Korusu Beykoz hakkında

Enfes Boğaz manzaralı Mihrabat Korusu Kanlıca’da yer alıyor ve İstanbul’daki tarihi düğün mekanları arasında yer alan çok değerli bir Osmanlı mirası durumunda. Mihrabat Korusu düğün mekanı olarak iki tane kır bahçesine ve biri kapalı olmak üzere iki restorana sahip. Daha doğrusu nefis yemekleri ve göz alıcı İstanbul manzarasıyla herkesin gidebildiği Mihrabat Korusu Restaurant’ında düğün de yapılabiliyor.

Kanlıca sırtlarında yer alan Mihrabat Korusu; Ortaköy sahili, Rumeli Hisarı ve İstinye Koyu ile Boğaz’ın göz alıcı manzarasına sahip özel bir mekan. Hem kır düğünü hem de kapalı salon düğünü yapabileceğin bu özel mekanda evlenen şanslı kadınlardan olman dileğiyle.

Kokteyl organizasyonları da çok keyifli geçiyor:

Beykoz Mihrabat Korusu’nun tarihinden de kısaca söz edelim: Osmanlı İmparatorluğunun son zamanlarında Mısırlı Abbas Halim Paşa’nın kızı Rukiye Hanım’a bu güzeller güzeli koru yüz görümlüğü olarak hediye edilmiş. Düğün vasıtası ile hediye edilen bu mekanın yüz yıllar sonra bile düğünlere ev sahipliği yapması çok manidar.

Mihrabat Korusu’nda düğün organizasyonu nasıl oluyor, videoyu izleyerek fikir edinebilirsin:

Mihrabat Korusu düğün fiyatları

 • Mihrabat Korusu fiyatları, yemekli düğünler için minimum 500 – 750 TL; kokteyl düğünleri için 350 TL civarında.
 • Boğaz’da düğün mekanlarına göre başlangıç fiyatları normal. Menüdeki yemeklere ve düğün organizasyonunun kapsamına göre değişiyor fiyatları. Ayrıntılı bilgi için paylaştığımız telefon numarasını arayabilirsin.
 • Servis 24:00’da sona eriyor ve dışarıdan başka bir catering firması getirmeni kabul etmiyorlar.
 • Yemeklerin lezzeti ve servisin sunumu dillere destan.
 • Alkolsüz düğün mekanlarından olduğunu belirtelim. Alkollü düğün yapmak istiyorsan önerdiğimiz diğer İstanbul düğün mekanlarına göz at.

Kapasite

Mihrabat Kışlık Restaurant (Kapalı Alan) 100-200 kişi
Masal Bahçe (Açık Alan) 800 kişi
Kale Bahçe (Açık Alan) 500 kişi
Kokteyl Kapasitesi 200-300
Otopark Kapasitesi 500-750
 • Kanlıca Mihrabat Korusu’nda kır düğünü yapmak istersen iki ayrı bahçesini de kullanabilirsin. Seçimini yaparken kriterin davetli sayısı olmalı. Kalabalık davetler için Mihrabat Korusu Masal Bahçe daha uygunken kokteyl düğünü yapıp yakın çevreni çağıracaksan Kale Bahçe daha iyi bir alternatif olabilir.
 • Mihrabat Korusu’nun kır düğünü bahçesi panoramik Boğaz manzarası, çam ağaçlarının gölgesi ve yemyeşil çim alanıyla bir harika.
 • Maksimum 200 kişi gibi davetli sayısının az olduğu düğün için kapalı restoranını da her mevsim düşünebilirsin. Burası sıcacık, samimi, şık ve keyifli bir düğün mekanı olarak aklında olsun.

Düğün paketleri ve organizasyonu

Dönem dönem düğün kampanyaları düzenleyen mekan, fiyatlandırmasını yemekler ve organizasyonun kapsamına göre yapıyor. Hepsini en ince ayrıntısına kadar öğrenmek için seni telefona alalım.

Dışarıdan organizasyon şirketi getirmeni de kabul etmiyorlar.

Fiyat Teklifi Al

Dekorasyon ve süsleme

Mihrabat Korusu’nun bahçelerindeki süslemeler kır düğünü konseptine uygun, beyazın ağırlıkta olduğu, canlı çiçeklerin mis gibi hava ve güzellik kattığı dekorasyona sahip. Rüya gibi romantik bir ortam yaratarak herkesi büyülüyorlar.

Camekanlı kapalı restoranı ise daha “cozy” bir havada. Hatta bir düğün için masalarda kullandıkları rengarenk meyvelerin kattığı doğal görünüme bayıldık. Yine fotoğraf galerisinde görebileceğin sonbahar yapraklarının zemini ve masaları süslediği konsept de harika. Şık, elit, zarif ve özgün süslemeler mekanın güzelliğine destek oluyor açıkçası.

Kır bahçesinde yapılan bir düğün için yapılan süslemelere bak:

Müzik

İster canlı müzik ister DJ performansı ile düğününü gerçekleştirebilirsin. 24:00’te müzik sona eriyor ama after party yaparak eğlenceyi sürdürebilirsin.

Düğün fotoğrafçısı

Düğün fotoğrafları ve video çekimleri için mekanın anlaşmalı olduğu kişiler var. Bu yüzden dışarıdan düğün fotoğrafçısı getiremiyorsun.

Otopark

Birkaç farklı alana yayılan otoparkı epey geniş. Maksimum 750 araç kapasiteli. Senin düğününü yapacağın yere göre misafirlerinin kullanacağı otopark alanı değişiyor mu, telefon edip, sorabilirsin. Bu arada bu güzel düğün mekanın otoparkında tabii ki vale hizmeti de var.

Alkışlarımız

 • Muhteşem Boğaz manzarası, kusursuz hizmeti, zevk sahibi süslemeleri ile İstanbul Mihrabat Korusu’na sahip olduğu için çok şanslı.
 • Herkesi kıskandıracak düğün fotoğrafların olacak. Boğaz Köprüsü’nün fotoğraflarına doğal olarak fon olacağı koru, yemyeşil bahçesi ile de göz kamaştırıcı.
 • Hem açık hem de kapalı alanının olması harika. Mihrabat Korusu İstanbul’daki kır düğünü mekanları arasında ise ayrı bir yere sahip.
 • Mihrabat Korusu’nda yemekli düğün enfes olacak; çünkü restoranı ile ayrıca ünlü bir yer burası. Vegan, vejetaryen, kosher, diyabet ve çocuk menüsü gibi seçenekleri ile de epey zengin.
 • Menü tadımı ve değişikliğine açıklar.
 • Kendine ait geniş otoparkı ile aracı ile gelecek misafirlerin park sorunu yaşamayacak.

Keşkelerimiz

 • Düğün fotoğrafçısından organizasyon şirketine, başka hiçbir firmayla ve uzmanla anlaşmana izin vermemeleri kısıtlayıcı.
 • Kapalı alanı kalabalık düğünler için yetersiz. Yaz düğünleri için korunun bahçesi çok hoş ama kışın düğün yapacaksan ve en az 300 kişilik bir davet düşünüyorsan Mihrabat Korusu sana göre değil.

Diğer organizasyonlar

Mihrabat Korusu kına organizasyonları için de tercih ediliyor. Bunun yanında nişan kutlaması, nikah sonrası yemek, sünnet düğünü, mezuniyet ve doğum günü partileri de yapılıyor. Kurumsal etkinlikler ve iş yemekleri için de İstanbul’un en nezih yerlerinden biri.


Mihrabat Korusu’nda kına gecesi

Kırmızının ağırlıkta olduğu süslemeler ve gelin tahtıyla günün anlam ve önemine yakışır bir ortam hazırlayan Mihrabat Korusu’nda kına geceleri de çok keyifli geçiyor. Kına fiyatları ve etkinliğin detayları için telefon edebilirsin. Bu arada Mihrabat Korusu’nda düğün yaparsan kına gecesinde indirim hediye ediyorlar. Mihrabat Korusu’yla iletişime geçerek detaylarını bir öğren deriz.

Mihrabat Korusu nerede?

Adres: Kanlıca Mah. Mihrabat Cad. No: 50 Beykoz

Fiyat Teklifi Al

Sana da Bu Yakışırdı: İstanbul’daki En Lüks Düğün Mekanları

Benzer düğün mekanları