gedikpaşa hamamı

Gedikpaşa Hamamı Adres Hamam Cad. No:65-67 Gedikpaşa – Fatih / İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Gedikpaşa Hamamı hakkında

Gedikpaşa Hamamı, Gedik Ahmet Paşa tarafından yaptırılmış eski bir mimari. Mimar Hayrettin tarafından yapılan bu hamam, 1475 tarihinde inşa ediliyor ve Osmanlı kültürünün en eski parçalarından biri haline geliyor. Bünyesinde erkekler ve kadınlar için ayrı bölümler bulunuyor. Hem kolay ulaşımlı konumu hem de farklı hizmetleri ile ilgi gören tarihi bir hamam haline geliyor.

İstanbul’u ziyaret eden yerli ve yabancı birçok misafiri uzun yıllardır bünyesinde ağırlayan, kapılarını açan tarihi Gedikpaşa Hamamı hem gündelik normal hamam kullanımı hem de gelin hamamı için hizmet veriyor. ”Gelin hamamı organizasyonumu böylesine anlam ve tarih kokan bir yerde, üst kalite hizmet eşliğinde düzenlemek istiyorum” diyorsan, Gedikpaşa Hamamı’na bir göz atmalısın!

gedikpaşa hamamı

Gedikpaşa Hamamı fiyatları

 • Gedikpaşa Hamamı’nda kişi sayısına göre fiyatlandırma yapılıyor. Böylelikle net rakamların belirlenmesinde en önemli etken davetli sayısı oluyor.
 • İstanbul kına ve bekarlığa veda mekanları ortalamasında seyreden fiyatlar talep ediliyor.
 • Gelin hamamı bünyesinde ekstra hizmetler almak istersen, ekstra fiyat ödemek durumunda kalabilirsin. Aklında olsun.
 • Detaylı hizmet ve fiyat bilgisi istersen, hemen aşağıdaki butonu kullanabilirsin.
 • Ödeme seçenekleri ve kolaylıkları için iletişime geçmeyi unutma!

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Gelin hamamı oldukça özel ve az kişi ile gerçekleştirilen organizasyonlardan biri. Gedikpaşa Hamamı ise sabah saat 06:00 ile gece saat 00:00 arası hem kadınlara hem de erkeklere hizmet veren bir mekan. Rezervasyonunu yaptırmadan önce yetkililerle iletişime geçip davetli sayını teyit ettirmeni öneririz. Organizasyon saatlerin arasında hamamı senin için kapatıp kapatamadıklarını da öğrenebilirsin.

Gedikpaşa Hamamı gelin hamamı paketleri

Gedikpaşa Hamamı İstanbul Fatih’te, tüm tarihi mimarisi ile her gün 06:00 ve 00:00 saatleri arasında hizmet veriyor. Aynı zaman diliminde kadınlar ve erkekler farklı alanlarda bulunuyor. Hamamın meydan bölümündeki soyunma kabininde eşyalarını bırakıp peştamalini alarak yıkama kısmına geçiyorsun. Göbek taşı, göbek taşının çevresindeki kurnalar ve karşısındaki saunada keyfini sürdürebilirsin.

Ayrıca Gedikpaşa Hamamı, bölgedeki tek havuzlu Türk hamamı olma özelliğini taşıyor. Dilersen, havuz eşliğinde hamam keyfini tamamlayabilirsin. Kese ve masaj servisi için ilgili ekip görevlisi yanında oluyor. Dilersen kese ve masajdan sonra çay kahve keyfini yapabilir, hamamın tadını sevdiklerinle beraber çıkarabilirsin. İlgili hamam personeli hamam öncesi ve sonrasında tüm isteklerinle ilgileniyor olacak.

gedikpaşa hamamı

Dekorasyon ve süsleme

1475 tarihinde Mimar Hayrettin’e yaptırılan hamamın hala hizmet verdiğini görüyoruz. Bu da binanın tarihi dokusunun ne kadar iyi korunduğunun bir kanıtı. Galeriyi gezdiğinde de göreceğin gibi ahşap yapıdaki iç mekan, otantik atmosferin bir parçası. Usta ellerden çıkma tavan süslemeleri de tarihi bir yolculuk yaptırıyor desek yeridir. Dilersen, yetkililerle konuşarak kırmızı renk aksesuarlarla süsleme yapıp ortamı şenlendirebilirsin.

Müzik

Gelin hamamı, kına gecesi organizasyonundan önce gerçekleşen geleneksel bir adet. Kendi içinde gereklilikleri var elbette. Fakat bu eğlenmeye engel değil! Müzik yayını yapıp yapmadıklarını mekanla görüşebilirsin. Eğer hamama katılacaklar arasında çalıp söyleyenler varsa daha nostaljik bir gün geçirebilir, çokça eğlenebilirsin. Organizasyonunu bir kadın çalgı grubu ile profesyonelleştirmek istersen, iletişime geçmeni öneririz.

Otopark

Gedikpaşa Hamamı, kendi yapısı itibariyle de İstanbul’un oldukça tarihi bir noktası olan Fatih’de konumlanıyor. Dar sokak yapısı ve turistik bölge olması sebebiyle hamamın kendine ait bir otoparkının olmadığını görüyoruz. Fakat hiç merak etme, binanın önündeki boş yerlere park edebileceğin gibi, her sokakta yer alan özel otoparkları da kullanabilirsin.

gedikpaşa hamamı

Gedikpaşa Hamamı diğer organizasyonlar

Hamamlar bazı gelenekleri yaşatmak için oldukça ideal olsa da birçoğumuz için günlük hayatın da vazgeçilmezi! Bazen rahatlamak ve stresten arınmak, bazen de kutlama yapmak için Gedikpaşa Hamamı’nı tercih edebilirsin. Üstelik nostaljik bir gün geçirmek için de ideal. Kız kıza toplanıp hamama gitmek bir hayli eğlenceli bir aktivite olsa gerek!

Fiyat Teklifi Al

Alkışlarımız

 • Gedikpaşa Hamamı tarihi dokusunu kaybetmemiş bir mekan. Nostaljiyi sevenler hiç düşünmeden tercih edebilir.
 • Peştamalı buradan temin edebilirsin.
 • Hamam ve sauna dışında havuzu da kullanabilirsin. Çünkü burası bulunduğu bölgedeki tek havuzlu hamam!
 • Kese ve masaj hizmeti alabilirsin.
 • Dilediğin zaman çay ve meşrubat keyfi yapabilirsin.
 • Tesis temizliği ise üst düzeyde. Hijyen konusunda gözün arkada kalmasın.

gedikpaşa hamamı

Gedikpaşa Hamamı nerede ve nasıl ulaşabilirsin?

Adres: Hamam Cad. No:65-67 Gedikpaşa, Fatih / İstanbul

İstanbul’un eski merkezlerinden olan Fatih’te yer alan Gedikpaşa Hamam’a ulaşım pek bir kolay. En önerilen yol tarifleri arasında ise Yenikapı Marmaray Durağı’nda inip T1 hattındaki Aksaray Durağı’ndan tramvaya binmek yer alıyor. Yine bu hat üzerinde yer alan Beyazıt – Kapalıçarşı Durağı’nda indiğinde hamama bir cadde boyu yürüme mesafesi kadar yakın olacaksın!

Fiyat Teklifi Al

Benzer gelin hamamı mekanları