külliye hamamı
Adres

Emek Mah. Mehmet Akif Ersoy Cad. No:1 Sancaktepe/İstanbul

Fiyat Teklifi Al

İçindekiler

Külliye Hamamı hakkında

Sancaktepe Külliye Hamamı kına gecesi ve gelin hamamı için çalgılı çengili, deflerin ellerden düşmeyeceği, zengin ikramlarıyla unutulmaz organizasyonlar düzenleyen tarihi bir değer. Türkiye’nin en büyük hamamı olan Külliye Hamamı, İstanbul’un tarihi hamamlarının mimarisini modernlik ile buluşturan bir tesis. Sancaktepe, Emek Mahallesi’nde 5.600 m2 kapalı alanı ile hizmet veren Külliye Hamamı, Osmanlı Devleti’nin bu geleneksel kültürüne farklı ve bir o kadar da konforlu bir anlayış kazandırıyor.  

Hamamın içinde sauna, Fin hamamı, jakuzi, güzellik merkezi ve bir de kreş var. Külliye Hamamı, Yavuz Bey Konya Mutfağı ve Külliye Kafe ile misafirlerine Türk mutfağının eşsiz lezzetlerin ikram etmeyi de unutmuyor. Sadece biz kızlara özel olsun diyorsan, hamamı kapatıp kese ve köpük masajı yaptırabilir, kahve peeling, yosun ya da kil maskesi ile düğün öncesi cildini tazeleyebilirsin. 

İşte tanıtım videosundan bile mis gibi sabun kokularının yükseldiği Külliye Hamamı:

Külliye kına gecesi fiyatları nasıl?

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)500 - 750 TL
Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta içi)750 - 1.000 TL

Külliye Hamamı fiyatları kişi başı 100-150 TL’den başlıyor. Organizasyonun kapsamı ve davetli sayısına göre fiyat değişebiliyor. Hafta içi ve hafta sonu fiyatları da farklılık gösterebiliyor. Gelin hamamı paketleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için fiyat teklifi alabilirsin. 

Fiyat Teklifi Al

Külliye Hamamı’nda kına gecesi, bekarlığa veda ve gelin hamamı organizasyonu nasıl oluyor?

  • Gelin hamamı organizasyonu için Külliye Hamamı’nı gün boyu 09.00-21.30 saatleri arasında kapatabilirsin. Ancak hazırlıklar için 1 hafta önceden haber vermen gerekiyor. 
  • İç ve dış göbek taşı değil, tüm mekan senin için süsleniyor. Hatta o güne özel olarak kurnalarda bakır hamam tasları yerlerini alıyor. 
  • Gelin hamamı paketinde tüm konuklara peştamal, terlik ve havlu seti var.
  • Ayrıca kese, sabun ve topuk taşından oluşan 3’lü paket de hediye ediliyor. 
  • Geleneksel gelin hamamının ritüelleri kese ve köpüğe bir de spa kullanımı ekleniyor ve tadından yenmiyor!
  • Eğlence için canlı darbuka, davul şov  ve müzik hizmeti mevcut. Özel istek üzerine zenne ya da dansöz de getirebiliyorlar. 
  • Bindallı ya da kaftan, kına takımı, kına mumu ve tepsisi, kına töreni ve gelin hamamı tahtı da Sancaktepe Külliye Hamamı tarafından sunulan hizmetlerden.
  • Yaprak sarması, çıtır börek, 2 soğuk içecek ve şerbet ikramı var. İstersen dışarıdan da yiyecek getirebilirsin. 
  • Tüm misafirlere kişiye özel kilitli bölmesi bulunan soyunma odaları veriliyor. 

Düğün öncesi stresini atmak şöyle bir masaj keyfine ne dersin?

Külliye Hamamı kaç kişilik?

100-200 kişi ağırlayabilecek bir kapasiteye sahip. Bu arada gelin hamamı organizasyonlarında minimum 30-35 kişilik bir grup olması gerekiyor. Ayrıca misafirlerine özel bir otoparkı da var. 

Gelin hamamı dışında başka hangi hizmetler var?

Sancaktepe Külliye Hamamı kına ve gelin hamamı hizmetlerinin yanı sıra erkekler ve kadınlar hamamı,  kapalı yüzme havuzu, yaz aylarında yüzme kursu gibi hizmetler de veriyor. Toplantı ve seminer salonları da bulunuyor.  

Külliye Hamamı Sancaktepe’de nerede, kiminle görüşebilirsin? 

Külliye Hamamı’na Pendik, Ataşehir,  Çekmeköy ve Kartal’dan kalkan otobüslerle veya özel aracınla kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsin. 

Adres: Emek Mah. Mehmet Akif Ersoy Cad. N:1 Sancaktepe/İstanbul

Fiyat Teklifi Al

Unutulmaz bir gelin hamamı ya da kına gecesi hayal ediyorsan bu mekanlara da bakabilirsin.