mihrimah sultan hamamı, gelin hamamı fiyatları
Adres Karagümrük, Fevzi Paşa Cad. No: 333 Edirnekapı/Fatih

Fiyat Teklifi Al

İstanbul’un tarihi hamamları arasında en gözdelerden biridir Mihrimah Sultan Hamamı. 1562-1565 yıllarında arasında Kanuni Sultan Süleyman’ın, kızı Mihrimah Sultan için Mimar Sinan’a yaptırdığı hamam, Mihriman Sultan Camii Külliyesi’nin içinde yer alıyor. 16. yüzyılın mimari özelliklerini taşıyan, otantik havası ile çok beğenilen Mihrimah Sultan Hamamı gelin hamamı olarak da son derece popüler.

Hamamın içinde göbek taşı, kişiye özel soyunma odaları, sauna, havuz ve jakuzi bulunuyor. Kese, köpük ve masaj hizmetleri sunuluyor. İster günlük kullanımda olduğu gibi arkadaşlarınla kese, köpük ve masajlı hamam sefası yaparsın ister bu şöleni eski zamanlardaki gibi çalgılı çengili, bol ikramlı bir ziyafete dönüştürerek unutulmaz bir gelin hamamı organizasyonıu düzenlersin. Sonuçta İstanbul’un bu güzel tarihi hamamında böylesi bir etkinliğin çok keyifli ve unutulmaz olacağı kesin. 

İçindekiler

Mihrimah Sultan Hamamı’nda gelin hamamı organizasyonu nasıl oluyor?

  • Gelin hamamı organizasyon için hamam 19:30-23:00 saatleri arasında kapatılıyor.
  • Süslemeler, defler, hediyelikler için organizasyon şirketi ile anlaşıp harika bir atmosfer yaratmalarını sağlayabiliyorsun. Kurnalara gül yaprakları döktürüp muslukları belirlediğin renkte tüllerle bağlayarak çok hoş bir ortam yaratabilirsin. 
  • İkramlar için de catering firması ayarlayıp dilediğin menüyle misafirlerini ağırlayabilirsin.
  • Mihrimah Sultan Hamamı kadın darbuka ekibi ile geleneksel tarzda bir kutlama yapıyor.
  • Darbukanın yanında sevdiğin şarkılarla hamamda eğlence yapmak istersen istediğin ekipmanı getirebilirsin. 
  • Hamamda kına gecesi yapmak istersen kına töreni ve kına müziği hamam yetkilileri tarafından karşılanıyor. İstersen kına yakımı ve daha fazlası için de organizasyon firması ile anlaşabilirsin.
  • Saunada terleme, göbek taşında kese, köpük masajı gibi hizmetler geleneksel gelin hamamı ritüellerine uygun olarak yapılıyor. 

Mihrimah Sultan Hamamı fiyatları nasıl?

Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta sonu)250 TL'den az
Minimum Kişi Başı Fiyatı (Hafta içi)250 TL'den az
 

Kişi başı 30-50 TL’den açılış yapılıyor. Organizasyonun kapsamına ve davetli sayısına göre fiyat belirleniyor. Sana özel bir ücretlendirme yapmaları için fiyat teklifi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al

Mihrimah Sultan Hamamı kaç kişilik?

100-150 kişilik misafiri ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Gelin hamamı organizasyonu için minimum 30 kişinin katılması gerekli, bilgine.

Gelin hamamı dışında başka hangi hizmetler var?

Tarihi Mihirmah Sultan Hamamı’nda damat hamamı, dizi ve film çekimleri, matineler ve farklı konseptlerde birçok etkinlik de düzenleniyor. Ahşap otantik mimarisi ve kaliteli hizmeti ile Edirnekapı hamamları arasında en ünlüsü.

Tarihi Mihrimah Sultan Hamamı nerede?

İstanbul kent surlarının bitişiğinde, Edirnekapı otobüslerinin son durağına çok yakın bir yerde bulunan tarihi hamamı Fatih’te sorsan göstermeyecek kişi yok denecek kadar azdır. Açık adresi de yeniden yazalım:

Karagümrük, Fevzi Paşa Cad. No: 333 Edirnekapı/Fatih

Bu tür geleneksel organizasyonlara meraklıysan kına gecesi için bu mekanlara da bakabilirsin: