Sultan Kasr-ı Düğün ve Davet Salonu Adres 75.Yıl Mah. Fevzi Çakmak Cad. 1318 Sok. No:26 Sultangazi / İstanbul
Sultan Kasr-ı Düğün ve Davet Salonu Telefon 0212 963 3793

Fiyat Teklifi Al

Sultan Kasr-ı Düğün ve Davet Salonu hakkında

Sultan Kasr-ı Düğün ve Davet Salonu, İstanbul’daki mekanlar arasında şıklığıyla öne çıkan bir yer. Sultangazi semtinde bulunan bu mekan, yalnızca kapalı alan davetleri ve düğünleri için hizmet veriyor. İki farklı salona sahip olan bu mekanda hayalindeki konsepte göre düğün alanını seçebiliyorsun ve iki alanında da tarihi esintiler seni yalnız bırakmıyor.

Sultangazi’nin göbeğinde yer alan mekan, kendi organizasyon şirketiyle çalışıyor. Fakat bunu tercih etmezsen dışarıdan bir firmayla da anlaşma sağlayabilirsin. Organizatörler düğün planlamasında sana yardımcı oluyor ve ek olarak istediğin detayları sağlıyor. Gelin ve damatla iki farklı sorumlu ilgileniyor ve olası tüm sorunlara karşı gece boyunca düğününü kolaçan ediyor.

Sultan Kasr-ı Düğün ve Davet Salonu fiyatları

 • İstanbul düğün salonları kategorisinde ortalamanın üstünde ücretlere sahip olmalarına karşın sağladıkları olanaklar ve geniş kapasitesini düşündüğümüzde uygun diyebiliriz.
 • Düğün paketlerinde müzik hizmeti mevcut. DJ ve orkestra seçenekleri için ek bir ücret ödemiyorsun.
 • Yemekli paketlerde menüde tadım ve değişiklik hakkı ücretsiz.
 • Düğün pastası servisi, her paketin içerisine dahil.
 • Salon süslemeleri ve aksesuarlar için ilave bir fiyatlandırma yok.
 • Mekanın kendine ait ücretsiz otoparkı bulunuyor.
 • Düğününe özel teklifler ve kampanyalı ücretlendirmeler için alttaki buton seni bekliyor!

Fiyat Teklifi Al

Kapasite

Yemekli kapasite  750-1.000 kişi
Kapalı alan kapasitesi  750-1.000 kişi

Düğününü ferah ve geniş bir salonda yapmak istiyorsan tam senlik olanaklara sahip! İki farklı salonunu İstanbul ve Osmanlı olarak adlandıran mekan, her iki alanında da 1.000 kişiye kadar misafirini ağırlayabiliyor. Kolonsuz ve büyük pistli olmaları sayesinde, hareket kısıtlaması asla meydana gelmiyor. Salon tipi klimalar sayesinde ise içerisi her daim havadar kalıyor!

Sultan Kasr-ı Düğün ve Davet Salonu paketleri

Mideleri bayram ettirmeye kararlı bir mekan! Yemekli paketlerde, yetenekli aşçıların elinden çıkan menüler mevcut. Çorbayla güzel bir başlangıç yaptıktan sonra, ara sıcaklar ve kırmızı ya da beyaz et olarak ana yemeği seçebilirsin. Yemeksiz bir düğün istiyorsan, atıştırmalık içeren kokteyl menülerini tercih edebilirsin. Tüm gece alkolsüz içecek ve su ikramları paket dahilinde.

Mekanın anlaşmalı olduğu fotoğraf ekibi, DJ ve orkestra mevcut. Her pakette DJ ve canlı müzik hizmeti bulunmasına rağmen, fotoğraf ve video çekimi yalnızca her şey dahil paketlerde yer alıyor. Ayrıca Sultan Kasr-ı’nın beraber çalıştığı organizatörler, her aşamada düğününle ilgileniyorlar ve bu tüm paketlere dahil bir şekilde gerçekleşiyor.

Dekorasyon ve süsleme

Osmanlı esintileriyle şekillenen dekorasyon ile görkemli bir atmosfere imza atıyorlar. Geleneksel ve ihtişamlı mimarisiyle şık bir davet alanı olan bu mekan, Sultangazi düğün salonları içinde Osmanlı sarayı gösterişine sahip bir yer. Büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmasının yanı sıra, küçük çaplı düğünler için de dekorasyonlar yapılabiliyor.

 • Mekan, oturma düzeni olarak 8-10 kişilik yuvarlak masalar ya da uzun şölen masalarında misafirlerini ağırlıyor.
 • Dekorasyonda genellikle gold rengi hakim. Sultan Kasr-ı Düğün ve Davet Salonu fotoğraflarında da görüldüğü üzere, altın tonları tüm salonda lüks bir ambiyansa imza atıyor.
 • Kristal avizeler, misafirlere eski zamanlarda bir balodaymış hissiyatı veriyor.
 • Üzerinde altın renkli runnerlar serilen masalara, beyaz gold kumaşla süslenen sandalyeler eşlik ediyor.
 • Gelin ve damadın oturacağı bölümün karşısında konuk masaları yer alıyor. Böylece misafirlerin gözlerini senden alamıyor!
 • Çift masasının yanlarında taze çiçek buketleri yer alıyor.

Müzik

Düğününün neşeli melodiler eşliğinde gerçekleşmesi hoşuna gitmez mi? DJ performansı ve ayarladığı farklı müzik ekipleriyle Sultan Kasr-ı Düğün organizatörleri, nasıl bir müzik performansı istersen kararında sana yardımcı oluyor. Müzik yerine ilahi, tilavet okutma gibi seçeneklere de izin veren bu mekan, her organizasyon için uygun bir sahneye ve son teknoloji ses sistemine sahip.

Düğün fotoğrafçısı

Zamandan tasarruf etmeni sağlayacak her şey dahil düğün paketini burada da seninle! Kendi sağladıkları fotoğraf hizmetiyle sana, ileride çocuklarına göstereceğin kocaman bir fotoğraf albümü sağlayacak! Anlaşmalı fotoğraf ekibi; eğitimli olmalarının yanı sıra, aynı zamanda tecrübeli çalışanlardan oluşuyor ve düğününün her anını hem fotoğraf hem video kaydına alıyorlar.

Otopark

İstanbul Sultangazi’de konumlanan mekan, park yeri sorununun yaygın olduğu bir bölgede yer alıyor. Ancak misafirlerinin endişelenmesine hiç gerek yok! Mekanın kendine ait 150-250 araçlık otoparkı sayesinde misafirlerin rahatlıkla özel araçlarını buraya emanet edebilecek, üstelik vale hizmeti ile arabalarını park etmekle bile uğraşmayacaklar. 😊

Sultan Kasr-ı Düğün ve Davet Salonu diğer organizasyonlar

Düğün kadar önemli birçok günün olacağını biliyoruz! Mekan; kına gecende, bir düğün kadar şık olacak nişanında, baby shower’ında, gelecekteki çocuklarının sünnet düğününde de seninle olmayı çok istiyor. Her türlü organizasyona ev sahipliği yapabilecek kapasiteye ve ekibe sahip olan Sultan Kasr-ı Düğün Salonu, tüm güzel günlerinde sana destek olacak.

Fiyat Teklifi Al

Alkışlarımız

 • Mekanın engelli girişine sahip olması çok önemli.
 • Düğün paketlerinin çeşitli olması çiftler için farklı seçenekler yaratıyor.
 • Otoparkın ücretsiz ve yüksek kapasiteli olması araçlarıyla gelecek konuklara rahatlık oluşturuyor.
 • Sultan Kasr-ı’nın farklı organizasyon seçeneklerine sahip oluşu, herkesin zevkine göre bir düğün yapmasını sağlıyor.
 • Yemekli menülerde tadım yapabilme ve ek istekleri belirtebilme şansı, düğün çifti için iç rahatlatıcı bir etken.
 • Düğün paketlerinin hepsinde müzik hizmeti bulunuyor.

Sultan Kasr-ı Düğün ve Davet Salonu çift yorumları

Büşra: ”Sultan Kasr-ı’ndan çok memnun kaldık. Yemekli bir organizasyon oldu ve yemeklerin tadı muhteşemdi. Her şey çok güzeldi. Her şeyimizle çok güzel ilgilendiler hatta konuklarımız tarafından ‘Biz hayatımızda hiç böyle güzel bir düğün yaşamamıştık’ diye yorumlar geldi.”

Sultan Kasr-ı Düğün ve Davet Salonu nerede ve nasıl ulaşabilirsin?

Adres: 75.Yıl Mah. Fevzi Çakmak Cad. 1318 Sok. No:26 Sultangazi / İstanbul

Telefon: 0212 963 3793

Toplu taşıma araçlarıyla ulaşabileceğin Sultan Kasr-ı Salon, otobüs ve metro duraklarına yakın bir yerde. Şair Abay Lisesi ve 75. Yıl Mahallesi otobüs duraklarına 5 dakika yürüme mesafesinde bulunan bu mekana; 36G, 36L, 36T, 38, 38B, 88 numaralı otobüslerle ulaşabilirsin. Metro kullanmak istersen, M7 hattı ile Kazım Karabekir Durağı’nda inip mekana yürüyebilirsin.

Fiyat Teklifi Al

Benzer düğün mekanları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.