bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Her bütçeye ve beğeniye hitap edebilecek çeşitlilikte Bakırköy düğün salonları ve Ataköy civarında yoğunlaşan deniz manzaralı lüks mekanlar, evlilik heyecanı yaşayan İstanbullu çifte kumruların favorilerinden. Mekanlara metro, metrobüs gibi toplu taşıma araçlarının yanı sıra deniz yoluyla da ulaşılabilir olması Bakırköy’ü İstanbul düğün salonları rekabetinde bir adım öne çıkartıyor.

Bakırköy düğün salonu fiyatları da mekan çeşitliliğiyle doğru orantılı ve İstanbul ortalamasının biraz üzerinde. Kişi başı minimum yemekli fiyatlar üzerinden örnekleyecek olursak rakamların 80-100 TL civarında olduğunu söyleyebiliriz.

Başlamadan önce karşılaştırma yapmak için şu içeriklere de göz atmak isteyebilirsin:

İstanbul’da Uygun Fiyatlı Düğün Mekanları

İstanbul Düğün Mekanları İçin Dev İnceleme

İçindekiler

1. Florya Sosyal Tesisleri

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Minimum Yemekli Fiyat 50-80 TL
Minimum Kokteyl Fiyat 30-50 TL
Kapasite 500-750 / 1.000-2.000 
Otopark Kapasitesi 1000’den fazla
Davet Alanları Açık ve Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Masmavi deniz manzarasına sahip Yeşilköy sahil bölgesinde 121 dönümlük yemyeşil devasa bir arazi üzerine kurulu İBB Florya Sosyal Tesisleri; farklı kapasite ve konseptlere sahip açık ve kapalı 3 düğün mekanının yanı sıra kafeler, oyun parkları ve spor sahaları ile İstanbullulara hizmet vermeyi sürdürüyor.

Florya Sosyal Tesisleri Havuzlu Bahçe

Bahar ve yaz aylarında Avrupa Yakası’ndan çifte kumrulara ev sahipliği yapan, geniş davetlere elverişli Florya Sosyal Tesisleri Havuzlu Bahçe, Bakırköy kır düğünü mekanları arasında hayli popüler. Yemyeşil alan içerisindeki havuz başı düğün atmosferinin yarattığı ferahlık masmavi deniz manzarasıyla taçlanmış. Üç yanı masalarla çevrili dikdörtgen biçimdeki büyük havuzun sahil kısmına bakan kısmında konser çapında etkinliklere dahi elverişli olabilecek geniş bir sahne bulunuyor.

Bahar yağmurlarına karşı oturma alanlarının üzerindeki tenteler bulunması bir açık hava düğün mekanı için önemli bir avantaj. İstanbul kır düğünü salonlarında zaman zaman karşılaştığımız ışıklandırma sistemlerindeki yetersizlikler bu şık bahçe için geçerli değil. Son olarak, havuzu baştan başa geçen yürüyüş yolu üzerinde müstakbel eşinle dans edeceğin büyüleyici sahneyi bir ömür boyu unutmayacağını şimdiden söyleyelim. Bu muhteşem atmosfere yakından tanık olmak istersen senin için hazırladıkları tanıtım videosuna bir göz atmanı tavsiye ediyoruz:

Florya Sosyal Tesisleri Kır Bahçesi

Etrafı yemyeşil ağaçlar ile çevrili tabiat harikası Florya Sosyal Tesisleri Kır Bahçesi, İstanbul dışına çıkmadan şehrin keşmekeşinden uzakta masal gibi bir düğün yapmak istiyorsan değerlendirmeni önereceğimiz bir seçenek. Avrupa Yakası kır düğünü mekanları arasında yoğun rağbet gören bahçe, 600 kişiye kadar ağırlayabilecek kapasiteye sahip. Modern bir anlayışla dizayn edilmiş geniş çardaklar altında kümelenmiş bir oturma düzenine sahip düğün mekanında bahar ve yaz yağmurlarından endişelenmene de gerek kalmayacak. İstanbul kır düğünü mekanlarındaki klasik çardak anlayışından farklı bir model oluşturmaları sayesinde bu şirin bahçeyi lüks ve elit bir kapalı salonun görkeminde dekore etmeleri mümkün olmuş. Mekan ambiyansını yakından görmeyi arzu edersen, tanıtım videolarını izlemeni tavsiye ediyoruz:

Florya Sosyal Tesisleri İdeal Salon

Florya Sosyal Tesisleri İdeal Salon, dört mevsim boyunca İstanbullu çifte kumrulara hizmet vermeyi sürdürüyor. İşletmecilerinin mekana yakıştırdıkları “sade bir şıklık ve zarafetin temsilcisi” sıfatının yerinde olduğunu söyleyebiliriz. İdeal Salon’un göz kamaştıran elit iç mimarisine eşlik eden muhteşem park ve deniz manzarası muhteşem bir görsellik sunuyor. Saflığın ve masumiyetin rengi beyaz tonlarının hakim olduğu salonun süslemelerinde açık tonlar ve yine beyaz çiçekler tercih edilmeli. Mekan atmosferine yakından tanıklık etmek istersen tanıtım videolarını izlesen iyi olur:

Florya Sosyal Tesisleri düğün fiyatları nasıl?

Florya Sosyal Tesisleri başlangıç fiyatları için hafta içi hafta sonu ayrımı barındırmıyor. Birbirinden şık bu mekanların önerdikleri rakamlar, Avrupa Yakası düğün salonları fiyatları gibi geniş bir ölçekte dahi değerlendirdiğimizde gayet cazip görünüyor.

Florya Sosyal Tesisleri bünyesindeki üç mekan için de aynı rakamlar söz konusu. Yemekli düğünler için kişi başı minimum 50-80 TL, kokteylli davetler için ise 30-50 TL aralığında bir ücret ödemen gerekiyor.

Servis kaçta bitiyor?

23:00’e kadar devam ediyor.

Müzik kaçta bitiyor?

23:00’te sona eriyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Florya Sosyal Tesisleri bütün bu hizmetleri kendi bünyesinde sunmayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Mekanın her biri profesyonellerce dizayn edilmiş, farklı kapasite  hizmet veren 3 kısımdan meydana gelmesi alternatifleri arttıran bir avantaj.

• Düğün sektöründe güçlü bir marka olarak öne çıkan Sosyal Tesisler, uygun fiyatlara kaliteli hizmet vermeyi başarıyor. Kusursuz bir organizasyon için tercih edilebilecek Bakırköy düğün salonları arasında.

• Kış aylarında zaman zaman epey makul kampanyalı paketler öneriyorlar. Yakından takip etmekte fayda var.

• En mutlu gününde davetlilerine sunulacak yemeklerin lezzetinden emin olmak için mekan işletmecilerinden randevu alıp düğün öncesinde menü tadımında bulunma imkanın var. Arzu edersen menülerde değişiklik talebinde de bulunabiliyorsun. Dünya ve Türk mutfağına hakim kapasitede şeflere sahip olan Sosyal Tesisler’in mutfağı çeşitlilik bakımından bir hayli zengin. Bunun yanı sıra vejetaryen, vegan, diyabet, kosher gibi özel menü seçenekleri de sunuyorlar. Elbette, minik davetlilerinin iştahını kabartacak yemekler hazırlamayı da ihmal etmiyorlar.

• Sosyal Tesisler, Florya’da çok kolay ulaşılabilecek bir lokasyonda. Düğüne özel araçlarıyla gelmeyi tercih edecek davetlilerin için devasa bir otoparkları var. Toplu taşıma ile gelmek isteyecek misafirlerin Beşyol Metrobüs İstasyonu’ndan yapılacak bir aktarma ile mekana ulaşabilirler.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Yalnız Bakırköy ve çevre ilçelerde değil İstanbul düğün salonları arasında en yoğun rağbeti gören mekanlardan. İstediğin salonda istediğin düğün tarihini alabilmek için çabuk karar verip mekan yetkilileriyle iletişime geçmende fayda var.

• Alkol servisi bulunmayan Bakırköy düğün mekanları arasında. İçkili düğün yapmak istiyorsan listemizdeki diğer seçeneklere göz atmanı tavsiye ederiz.

İBB Florya Sosyal Tesisleri nerede?

İtfaiye Caddesi No : 1 Yeşilköy Halk Pazarı Yanı, Yeşilköy İtfaiye Arkası


2. Teras Restaurant Yeşilyurt Spor Kulübü, Sahil Yolu Caddesi

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Yemekli Kapasite 300-400
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400
Otopark Kapasitesi Açık ve Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Yeşilyurt Spor Kulübü Restaurant ile deniz manzarası arasında tek şey, ikişer metre aralıklarla dikilmiş, manzarayı bir kat daha güzelleştiren ve mekana tropik bir hava katan palmiyeler. Dört mevsim boyunca hizmet verebilecek, açılır kapanır tavanlı bir camlı bahçe olarak tasarlanan bu elit Bakırköy düğün mekanında yağmur ya da rüzgar gibi olumsuz hava koşullarından endişelenmene hiç gerek yok. Abartıdan uzak, nezih bir anlayışla dizayn edilmiş mekanı nasıl süsleyeceğin üzerine çok fazla düşünmene de gerek yok, en sevdiğin çiçekleri kullanman kafi ?

Mekanın atmosferini yakından görmek istersen, senin için hazırladıkları tanıtım videosuna bir göz atmanı tavsiye ederiz:

Yeşilyurt Spor Kulübü düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)750 - 1.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)750 - 1.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)500 - 750 TL

Servis kaçta bitiyor?

23:00’e kadar nefis yemekler davetlilerinin masalarını şenlendirmeye devam edecek.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’e kadar müzik hiç susmuyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Yeşilyurt Spor Klübü Teras Restaurant, bütün bu hizmetleri kendi bünyesinde sağlamayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Teras Restaurant, denize sıfır bir noktada, yaz kış demeksizin evlilik heyecanı yaşayan çiftlere ev sahipliği yapıyor.

• Düğünlerini burada yapan çifte kumrular yemeklerin lezzetinden servisin hızına, dj’den garsonlara kadar mekanın sağladığı hizmetlerden duydukları memnuniyeti yorumlarına yansıtmışlar.

• Geniş bir otoparka sahip.

• Arzu edersen düğünden önce menü tadımında bulunma ve değişikliğe gitme imkanın var. Çocuklara özel menü seçenekleri de bulunuyor.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İstediğin bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşman için opsiyon sunsalardı fena olmazdı.

Yeşilyurt Spor Kulübü Düğün Salonu nerede, kiminle görüşebilirsin?

Sahilyolu Cad. Yeşilyurt Spor Kulubü

0212 963 3907 numaralı telefondan Serkan Capri ile konuşup detaylar hakkında daha fazla bilgi alabilirsin.

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


3. Beano Davet, Kartaltepe Mahallesi

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Kapasite 300-400
Otopark Kapasitesi 50-75
Davet Alanları Sadece Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Beyaz ve golden tonlarının hakim olduğu göz kamaştırıcı bir dekorasyona sahip Beano Davet, masalsı bir görsellik atmosfer vadediyor. Süslemelerde beyaz ve pembe renklerin oluşturduğu ahenk, gelişmiş ışık sistemleriyle birleştiğinde mekan ambiyansı bir kat daha güzelleşiyor. Hostesle karşılama, görüntülü anı standı, slayt gösterisi, volkan ve konfetiler gibi detaylara verilen önem ise bu ambiyansı tamamlayıcı bir görev görüyor.

Orta çaplı davetli listelerine sahip çifte kumrulara hitap eden mekan yüksek tavanlı ve ferah. Beano’nun ses ve havalandırma sistemleri hakkında herhangi bir şikayet işitmediğimizi de belirtelim. Salonun ambiyansını yakından görmek için tanıtım videolarını izlemeni tavsiye ediyoruz:

Beano Davet Salonu düğün fiyatları nasıl?

Bakırköy düğün salonu fiyatları ortalamasında rakamlar öneriyorlar.

Yemeksiz Paket Başlangıç Fiyatı (Hafta sonu)80.000 - 100.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)250 TL'den az
Yemeksiz Paket Başlangıç Fiyatı (Hafta içi)40.000 - 60.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)250 TL'den az

Servis kaçta bitiyor?

22:00’de bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

23:00’e kadar müzik ve eğlence bitmiyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Beano, en mutlu gününü en ince ayrıntılarına kadar istediğin gibi planlayabilmen için hepsine evet diyen Bakırköy düğün salonları arasında.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Beano Düğün Salonu, toplu taşıma ile çok rahat ulaşılabilecek bir noktada Bakırköy’ün merkezde, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunuyor. Özel araçlarıyla gelecek davetlilerin için ise mekan kapasitesine nazaran fazlasıyla yeterli olacak  bir otoparkları mevcut.

• Menü tadımı ve değişikliği konusunda esnekler. Çocukla özel menü seçenekleri sunmayı da ihmal etmiyorlar.

• Bebekleriyle gelecek davetlilerinin kullanabileceği bir emzirme odaları mevcut.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Aynı anda birden fazla düğün yapılamıyor. Beano Davet Salonu’nu beğendiysen istediğin düğün tarihini alabilmek için çabuk karar vermende fayda var.

Beano Davet Bakırköy’de nerede, kiminle görüşebilirsin?

Kartaltepe Mah. Teyyareci Nurettin Sok. No: 6/A

Fiyat Teklifi Al


4. 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisi, Osmaniye Mahallesi

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Kapasite 500-750
Otopark Kapasitesi 100-150
Davet Alanları Sadece Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Yemyeşil şehir parkı içerisinde yer alan İBB 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisi, 21. yüzyıl düğün salon mimarisinin en nadide örneklerinden birisi. Geniş, yüksek tavanlı, duvar boyu camlarla çevrili ferah mı ferah bir Bakırköy düğün salonu. Mekan altyapısı, son teknoloji görsel ve işitsel teçhizatlar ile desteklenmiş.

Mekan görselliğine önem veren bir gelin adayıysan Çırpıcı Sosyal Tesisi’nin açık kahve ve gold tonlarının hakim olduğu salonunun görkemli atmosferini beğeneceğini zannediyoruz. Dekorasyonun yarattığı harikulade görselliği boğmaması için süslemelerde açık pembe ve turkuaz tonları tercih edilmesini, çiçeklerde ise beyaz gül ya da gökkuşağı gerbera buketleri kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Çırpıcı Sosyal Tesisleri düğün fiyatları nasıl?

Sosyal Tesisler, Bakırköy düğün salonları fiyatları açısından hayli cazip rakamlar öneriyor.

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL

Servis kaçta bitiyor?

23:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Aynı. 23:00’te servisle beraber müzik de sona eriyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri bütün bu hizmetleri kendi bünyesinde sunuyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• İBB Sosyal Tesisler güvencesi, hizmeti ve konforunu sunan İstanbul düğün salonları arasında. Yine Sosyal Tesisler’in diğer şubeleri gibi Çırpıcı’da da Türk ve dünya mutfağına hakim şeflerin hazırladığı spesiyallerin çeşitliliği takdire şayan.

• Düğün öncesinde menü tadımında bulunup en özel gününde davetlilerine sunulacak lezzetlerin damak tadına uygun olup olmadığını görebilirsin. İstersen değişikliğe gitme şansın da var. Mekanın özel menü seçenekleri epey çeşitli. Vejetaryen, vegan, diyabet, kosher ve çocuklara özel menüler sunuyorlar.

• 1453 Çırpıcı Sosyal Tesisleri, toplu taşıma ile kolaylıkla erişilebilen Bakırköy düğün salonları arasında. Zeytinburnu Metro ve Metrobüs İstasyonları’na bir dakikalık yürüme mesafesinde. Özel araçlarıyla gelecek davetlilerin için de yeteri kadar aracı muhafaza edebilecek bir otoparkı var.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Çırpıcı Sosyal Tesisleri, alkol servisi sunmayan Bakırköy düğün salonları arasında. İçkili bir düğün planlamak istiyorsan listemizde yer alan diğer mekanlara göz atmalısın.

Çırpıcı Sosyal Tesisleri Bakırköy’de nerede, kiminle görüşebilirsin?

Osmaniye Mah. Çırpıcı Şehir Parkı içi

Fiyat Teklifi Al


5. Crowne Plaza İstanbul Florya, Şenlikköy Mah

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Yemekli Kapasite 500-750
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
Otopark Kapasitesi Açık ve Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Balo salonu konseptine göre dizayn edilmiş bir kapalı alan ve geniş davetlere ev sahipliği yapabilen bir açık alandan meydana gelen Crowne Plaza, Florya’da denize sıfır bir noktada bulunuyor. İstanbul’dan uzaklaşmaksızın şehrin keşmekeşinden azade kalabilen mekanın 1.100m² genişliğindeki teras alanı, mavi ve yeşilin doğal ahengini vadediyor.

Kahve ve krem tonlarının hakim olduğu 5 yıldızlı otel konforundaki ihtişamlı balo salonu ise yıl boyunca orta çaplı davetli listelerine sahip çifte kumruları ağırlamayı sürdürüyor. Mekan atmosferine yakından göz atmak için tanıtım videolarına göz atabilirsin:

Crowne Plaza Florya düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)2.000 – 3.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)2.000 – 3.000 TL

Servis kaçta bitiyor?

24:00’e kadar otel mutfağında hazırlanan nefis yemekler davetlilerin masalarını bir ziyafet alanına çevirecek.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te sona eriyor. Sonrasında eğlence after party alanında devam ediyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Crowne Plaza İstanbul düğün otellerinin birçoğu gibi bu hizmetleri kendi bünyesinde sunmayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Açık ve kapalı alanlarında otel düğünü konforu ile yüksek hizmet kalitesi vadediyorlar. Düğün sonrası için çiftlere tahsis ettikleri ve ertesi gün sabah kahvaltısı da sundukları suit odaları çok şık.

• Düğün öncesinde mekan işletmecileri ile konuşup menü tadımında bulunmak için bir gün belirleme şansına sahipsin. Damak tadına göre menülerde değişiklik imkanına da sahipsin. Crowne Plaza Florya’nın özel menü alternatifleri de bir hayli çeşitli. Vegan, vejetaryen, diyabet ve çocuklara özel seçenekler mevcut. Düğünlerini burada yapan çifte kumruların yorumlarına nazaran yemeklerin lezzet ve sunumlarının hayli başarılı olduğunu not düşelim.

• Otopark problemi bulunmuyor.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İstediğin İstanbul düğün fotoğrafçıları arasından bir tanesini getirebilsen fena olmazdı.

Crowne Plaza Florya’da nerede, kiminle görüşebilirsin?

Şenlikköy Mah. Yeşilköy Halkalı Cad. No: 95

Fiyat Teklifi Al


6. Nossa Costa, Ataköy Marina

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Yemekli Kapasite 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750
Otopark Kapasitesi Açık ve Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Türkiye’nin ilk 5 yıldızlı ve Altın Çıpa Ödülü’ne layık görülmüş marinası Nossa Costa, İstanbul’da en lüks ve elit düğünlere ev sahipliği yapan mekanlardan birisi. Masmavi deniz manzarasının tam ortasında yer alan Nossa Costa, peri masallarını andıran bir düğün vadediyor. Marinanın ortasında yer alan geniş havuz ise atmosfere apayrı bir hava katmış. Açık havada bir düğün gerçekleştirmeyi planlıyorsan en albenili seçeneklerden birisi.

Nossa Costa’nın sahip kapalı alanı ise beyaz tonlarının hakim olduğu şık bir dekorasyona sahip. Kış ve bahar aylarında denizle iç içe romantik bir düğün planlıyorsan, etrafı tamamen camlarla çevrili kapalı salonun benzer konseptlerdeki İstanbul düğün mekanları karşısında güçlü bir alternatif olduğunu söyleyebiliriz. Nossa Costa’nın senin için hazırladığı tanıtım videosunu yakından görmek ve mekan atmosferine biraz daha yakından bakmak istersen:

Nossa Costa düğün fiyatları nasıl?

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)1.500 - 2.000 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)750 - 1.000 TL

Servis kaçta bitiyor?

Sunumlarıyla göz dolduran lezzetli yemek ve ikramlar saat 02:00’ye kadar davetlilerinin masalarını şenlendirmeye devam edecek.

Müzik kaçta bitiyor?

Müzik de servisle aynı saatte, gece 02:00’de sona eriyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstanbul catering firmaları arasında beğendiğin bir tanesi ile anlaşma şansın var. Düğün fotoğrafçısı ve organizasyon şirketi için ise bu mümkün değil.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Şehrin bu kadar içinde olup da İstanbul’un gürültü ve kalabalığından bu derece izole olabilmesi, mekanın etrafını çeviren doğal güzelliğin tadına varabilmeni sağlayacak. Geniş kapasitelere sahip açık ve kapalı alanlarıyla dört mevsim boyunca bunu sağlayabilmesi ise ayrı bir avantaj.

• Düğün gününde davetlilerine sunulacak yemekler için bir catering firmasıyla çalışabilir ya da mekanın önerdiği menüleri tadıp beğendiğini seçebilirsin. Diyabetli ve vejetaryen davetlilerin için özel menüler sunmayı ihmal etmedikleri gibi çocukları mutlu edecek yemekler de hazırlıyorlar.

• Özel araçlarıyla gelecek davetlilerin için devasa bir otoparkları var.

• Kapalı alan kına ve nişan etkinlikleri için de tercih edilebilir.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Beğendiğin bir İstanbul düğün fotoğrafçısı ile de anlaşabilsen fena olmazdı.

Nossa Costa nerede, kiminle görüşebilirsin?

Ataköy Marina / Mendirek Sonu

Fiyat Teklifi Al

Laf açılmışken İstanbul’daki en lüks düğün mekanlarını görmek istersen:

Sana da Bu Yakışırdı: İstanbul’daki En Lüks Düğün Mekanları


7. Florya Bahçe

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Kapasite 750-1.000
Otopark Kapasitesi 500-750
Davet Alanları Açık ve Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Florya Bahçe Düğün Salonları, sıra dışı bir mekan konsepti olan 2 sera ve 3 kır alanının yanı sıra nişan ve kına etkinliklerine ev sahipliği yapan bir adet kapalı alanıyla dev bir düğün tesisi. Bu mekanlar arasında özellikle yeşillikler ve çiçekler içerisindeki 1.000 kişi kapasiteli sera bahçesinin Bakırköy düğün salonları arasında bir adım öne çıktığını söylemeliyiz.

Hafızalardan kolay kolay silinmeyecek masalsı bir atmosferde dünya evine girmek için Florya Bahçe’yi değerlendirmeden karar vermemeni tavsiye ediyoruz.

Florya Bahçe düğün fiyatları nasıl?

Bakırköy düğün salonları fiyatların ortalamasının biraz üzerinde rakamlar öneriyorlar.

Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta sonu)250 - 500 TL
Minimum Kokteyl Fiyatı (Hafta içi)250 - 500 TL

Servis kaçta bitiyor?

23:00’e kadar sunumlarıyla göz dolduran nefis yemekler davetlilerin masalarını süslemeye devam edecek.

Müzik kaçta bitiyor?

Servis bittikten biraz sonra 23:30’da müzik de sona eriyor ancak geceye after party alanında devam etme şansına sahipsin.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Florya Bahçe tüm bu hizmetleri kendi bünyesinde sunmayı tercih ediyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Misafirlerine sunulacak yemeklerin lezzetinden emin olmak için düğün öncesinde menü tadımında bulunabilir, istersen değişikliğe de gidebilirsin. Özel menü seçenekleri sunma noktasında çeşitlilik sahibi bir mekan. Diyabet, kosher, vegan, vejetaryan ve çocuklara özel menüler hazırlıyorlar.

• Düğün boyunca güzel vakit geçirsinler diye çocuklar için oyun alanları hazırlamışlar.

• Özel araçlarıyla gelecek davetlilerin otopark sorunu yaşamayacaklar. Mekana ait, vale hizmeti de sunan geniş bir otopark mevcut. Düğün mekanına toplu taşıma araçlarıyla da rahatlıkla erişmek mümkün. Beşyol Metrobüs İstasyonu’ndan Florya minibüsleri ile yapılacak bir aktarmayla 20 dakika kadar süren bir yolculukla ulaşılabiliyor.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İçki servisi bulunmayan Bakırköy düğün salonları arasında. Bakırköy’de alkollü düğün mekanı arıyorsan listemizdeki diğer seçeneklere göz atmanda fayda var.

Florya Bahçe Düğün Salonu nerede, kiminle görüşebilirsin?

Florya Yolu FlyInn AVM yanı

Fiyat Teklifi Al


8. Çamlık Davet, Zuratbaba Mahallesi

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Kapasite 200-300
Otopark Kapasitesi 50’den az
Davet Alanları Sadece Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Gönül Davet Çamlık Salon adıyla da tanınan mekan, klasik düğün salonu görüntüsü dışında bir şıklık anlayışı yakalamayı başarmış. Ahşap ağırlıklı dekorasyona eşlik eden doğal ateş tuğlası duvarlar büyüleyici bir ambiyans yaratmış. Bu görselliği taçlandıracak ayrıntılar ve süslemeler üzerinde de titizlikle durduklarını söylemek gerek. Yüksek tavanlı bir düğün mekanı olan Çamlık Davet Salonu’nda havalandırma problemi bulunmadığını da ekleyelim.

Düğünlerini Çamlık Davet Salonları’nda yapan mutlu bir çiftin mekana girişlerinden ilk danslarına kadar olan heyecanlı anlarını içeren şu kısa videoya bir göz atıp atmosferi yakından görmek istersen:

Gönül Davet Çamlık düğün fiyatları nasıl?

Önerdiği rakamlarla yalnız Bakırköy değil, Avrupa Yakası düğün salonları fiyatları ölçeğinde değerlendirilmesi gereken bir mekan.

Yemeksiz Paket Başlangıç Fiyatı (Hafta sonu)80.000 - 100.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)1.000 - 1.500 TL
Yemeksiz Paket Başlangıç Fiyatı (Hafta içi)80.000 - 100.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)1.000 - 1.500 TL

Servis kaçta bitiyor?

23:00’e kadar devam ediyor.

Müzik kaçta bitiyor?

23:30’a kadar danslar, oyun havaları, halaylar duraklamaksızın devam ediyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Dışarıdan bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşmana sıcak bakmıyorlar. Ancak arzu dersen profesyonel bir İstanbul düğün organizasyon firması ile anlaşıp mekanı dilediğin gibi süsleyebilir, süreci ayrıntılarıyla kontrol edebilirsin. İstediğin bir catering şirketi ile anlaşman noktasında da herhangi bir kısıtlama söz konusu değil.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Özgün dekorasyonunu çok beğendik.

• Organizasyon ve catering şirketleri ile anlaşabilmen için opsiyon sunmaları çok hoş.

• Düğünden önce yemeklerin tadından emin olmak istersen yetkilerle görüşüp uygun bir gün belirleyebiliyor ve menü tadımında bulunabiliyorsun. İstediğin takdirde değişiklik de yapabiliyorlar. Minik davetlilerini sevindirecek menü seçenekleri sunmayı da ihmal etmiyorlar.

• Çamlık Düğün Salonu, toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşılabilecek bir lokasyonda yer alıyor. Bahçelievler Metro ve İncirli Metrobüs duraklarına yürüme mesafesinde bulunuyor. Çamlık Davet’in vale hizmeti de sunan küçük bir otoparkı var. Mekan genellikle küçük çaplı davetlere ev sahipliği yaptığı için kapasitenin yeterli olacağını düşünüyoruz.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Çamlık Davet, alkolsüz Bakırköy düğün salonları arasında. İçkili düğün yapmak istiyorsan listemizde yer alan diğer mekanlara göz atmanda fayda var.

Çamlık Davet Bakırköy’de nerede, kiminle görüşebilirsin?

Zuratbaba Mah. İncirli Cad. Hür Sok. No: 1/A

Fiyat Teklifi Al


9. Bakırköy Figaro, İncirli Caddesi

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Başlangıç Fiyatı 7.500-10.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat 30-50 TL
Kapasite 1.000-2.000
Otopark Kapasitesi 50-75
Davet Alanları Sadece Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Çağlayan’ın meşhur ve köklü düğün mekanı Figaro’nun Bakırköy’de açtığı konforlu, yepyeni ve pırıl pırıl bir salon. Geniş çaplı düğünlere elverişli Figaro Düğün Salonu, modern ses, ışık ve havalandırma sistemleri ile donatılmış. Mekan dekorasyonunda geleneksel ve modern ögeleri bir araya getiren bir anlayış hakim. Sinevizyon gösterimi, ışık ve lazer gösterileri, volkan ve konfeti şovları gibi düğünlere ayrı bir hava katan detayları ihmal etmediklerini de not edelim.

Uzun yılların deneyimini yeni bir düğün mekanına aktaran profesyonel işletmecilere ve güler yüzlü bir personel kadrosuna sahip Figaro, Bakırköy düğün salonları arasında sorunsuz bir organizasyon için tercih edilebilir.

Bakırköy Figaro Düğün Salonu fiyatları nasıl?

Yemeksiz paket başlangıç fiyatları hafta içi 7.500-10.000 TL civarında iken bu rakamlar hafta sonu 10.000 TL’nin üzerine çıkıyor.

Yemekli düğün paketlerinde hafta içi hafta sonu fiyat ayrımı bulunmuyor. Ödemen gereken ücret kişi başı 30-50 TL aralığında.

Servis kaçta bitiyor?

23:00’te sona eriyor.

Müzik kaçta bitiyor?

23:30’da orkestranın son parçaları çalmasıyla yavaş yavaş bitiyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstanbul düğün organizasyonu şirketleri arasında beğendiğin bir tanesi ile anlaşman için opsiyon sunmuşlar. Catering firması ya da düğün fotoğrafçısını dışarıdan getirmek istersen bu mümkün görünmüyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Menü tadımında bulunma ve istersen değişiklik yapma şansına sahipsin. Minik davetlilerine özel menü seçenekleri sunmayı da ihmal etmemişler.

• İncirli Caddesi üzerinde toplu ulaşım ile kolaylıkla erişilebilecek bir konumda. Figaro Düğün Salonu’na İncirli Metrobüs ve Bahçelievler Metro İstasyonları vasıtasıyla şehrin her noktasından ulaşmak mümkün.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Bu kadar geniş kapasiteli bir düğün salonunun daha büyük bir otoparkı olmasını beklerdik.


10. Lale Davet Organizasyon, İncirli Caddesi

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Başlangıç Fiyatı 5.000-7.500
Minimum Yemekli Fiyat 30-50 TL
Kapasite 200-300
Otopark Kapasitesi 50’den az
Davet Alanları Sadece Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

“Kişiye özel butik hizmet” mottosuyla hareket eden Lale Davet Salonu, küçük çaplı düğünler, nişan etkinlikleri ve kına organizasyonları için Bakırköy’de en çok tercih edilen mekanlar arasında. Geniş bir dans pistine sahip yüksek tavanlı salonda havalandırma problemi bulunmuyor. Buna ek olarak, Lale Düğün Salonu misafirlerinin rahat edebileceği bir masa düzeni sağlayabilmesiyle ferahlığını bir kat daha arttırmayı başarmış.

Ahşap yer döşemeleri ve duvarların belli kısımlarında bulunan ateş tuğlası dekorasyon ögeleri salonda hoş bir atmosfer yaratıyor. Uygun bir biçimde, yerli yerinde kullanılmış modern ışıklandırma sistemleri ise mekan görselliği üzerinde tamamlayıcı bir rol oynamış.

Bakırköy Lale Davet Organizasyon fiyatları nasıl?

Lale Davet, Bakırköy düğün salonu fiyatları açısından uygun bir alternatif. Yemeksiz paket başlangıç fiyatları hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 5.000-7.500 TL aralığında.

Yemekli bir düğün yapmayı planlıyorsan hafta içi kişi başı minimum 30-50 TL, hafta sonu 50-80 TL civarında bir ücret ödemen gerekiyor.

Servis kaçta bitiyor?

23:00’te bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

23:00’te son parçaların çalınmasının ardından yavaş yavaş sona eriyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Lale, bütün bu hizmetleri kendi bünyesinde sunmayı tercih eden Bakırköy düğün salonları arasında yer alıyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Kına, nişan veya düğünlerini burada gerçekleştiren çiftler mekanın sağladığı hizmet kalitesinden övgüyle söz etmişler. Lale Davet, küçük çaplı davetli listelerine sahip çifte kumrulara albenili bir mekanda sıcak ve samimi bir ortam vadediyor.

• Menüde değişiklik yapma imkanına sahipsin. Çocuklara özel menüler de sunuyorlar.

• Lale Davet Organizasyon, toplu taşımaya elverişli bir konumda. Ataköy girişinde, nezih bir lokasyonda yer alan mekana Bakırköy Turyol İskelesi’nden rahatlıkla ulaşılabiliyor. Düğüne özel araçlarıyla gelmek isteyecek misafirlerin, mekanın hemen yanındaki Capacity AVM’nin devasa otoparkından faydalanabilirler.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Menü tadımı imkanı bulunmuyor.

• Alkolsüz Avrupa Yakası düğün mekanları arasında. İçkili düğün tercih ediyorsan listemizdeki diğer seçeneklere göz atabilirsin.

Lale Davet Salonu Bakırköy’de nerede, kiminle görüşebilirsin?

Zeytinlik Mah. Sporcu Sok. No: 4/2 Titanic Hotel karşısı

Fiyat Teklifi Al


11. Bir Hayat Düğün Salonu, Yenimahalle Mahallesi

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Başlangıç Fiyatı 5.000-7.500
Minimum Yemekli Fiyat 30-50 TL
Kapasite 400-500
Otopark Kapasitesi Otoparkı yok
Davet Alanları Sadece Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Sıra dışı iç mimarisiyle klasik düğün salonu konseptlerine meydan okuyan Bir Hayat Düğün Salonu, büyüleyici bir ambiyansa sahip. Gelişmiş ışıklandırma teknolojilerinin salon görselliği üzerinde güçlü bir etki bıraktığı aşikar. Loca sistemine sahip yüksek tavanlı salonun ferahlığına da diyecek yok. Küçük çaplı bir davetli listesini ağırlayıp ihtiyaç duymasan dahi  loca kısmının mekanın atmosferini güçlendiren bir detay olarak hoşuna gideceğini düşünüyoruz. Arzu edersen, davetlileri karşılamak için hostes, orkestra, volkan ve konfeti gösterileri gibi hizmetlerden faydalanmana da imkan sağlıyorlar.

8 seneden beri Bakırköy düğün salonları arasında hizmet veren yeni ve dinamik bir marka olan Bir Hayat, Güngören’de de aynı isimde bir şubeye sahip.

Bakırköy Bir Hayat Düğün Salonu fiyatları nasıl?

Bir Hayat, Bakırköy düğün salonları fiyatları listemizde en cazip seçeneklerden biri olarak yıldız gibi parlıyor. Yemeksiz düğün paketleri başlangıç fiyatları hafta içi 5.000-7.500 TL, hafta sonu 7.500-10.000 TL arasında değişiyor. Yemekli bir düğün yapmayı planlıyorsan hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 30-50 TL arası kişi başı minimum ücret söz konusu.

Bir Hayat Düğün Salonu, Bakırköy kına mekanları arasında da önerdiği cazip fiyatlarla bir hayli popüler. Hafta içi hafta sonu ayrımı bulunmaksızın kişi başı 10-30 TL aralığında bir  minimum fiyat söz konusu. Laf açılmışken mekanın aksesuar kiralama hizmeti sunmadığını da not düşelim.

Servis kaçta bitiyor?

23:30’a kadar lezzetli yemek ve ikramlar misafirlerinin masalarını süslemeye devam edecek.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı. 23:30’da orkestranın son parçaları çalmasıyla müzik de yavaş yavaş son buluyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Dışarıdan bir düğün fotoğrafçısı ya da catering şirketi getirmeni istemiyorlar. Ancak beğendiğin herhangi bir İstanbul düğün organizasyon şirketi ile anlaşıp mutluluğunu sevdiklerinle paylaşacağın o özel günü en ince ayrıntılarına kadar planlama şansına sahipsin.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Düğün gününde davetlilerine nasıl yemekler sunulacağını önceden bilmek istersen menü tadımında bulunabilir, arzu edersen değişikliğe gidebilirsin.

• Bir Hayat Düğün Salonu, Bakırköy’de toplu taşımaya elverişli bir noktada bulunuyor. Bakırköy Turyol İskelesi’ne yürüme mesafesinde bulunan mekana, Bahçelievler Metro İstasyonu veya Metrobüs Durağından yapılacak bir minibüs aktarması ile de ulaşmak mümkün.

• Kına gecesi organizasyonları ve nişan etkinlikleri için çok cazip rakamlar öneren bir Bakırköy düğün salonu.

• Minik afacanlar düğün boyunca sıkılmadan vakit geçirebilsinler diye bir oyun odası hazırlamışlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Aynı anda birden fazla düğün için elverişli değil. Bir Hayat Düğün Salonu’nu beğendiysen istediğin düğün tarihini alabilmek için elini çabuk tutmanda fayda var.

• Davetlilerin için küçük de olsa bir otopark alanı sağlamaları fena olmazdı.

• Alkolsüz Bakırköy düğün salonları arasında. Alkollü bir düğün tercih ediyorsan listemizdeki diğer seçeneklere göz atmanı tavsiye ediyoruz.

Bir Hayat Düğün Salonu Bakırköy’de nerede, kiminle görüşebilirsin?

Yenimahalle Mah. Hazırlık Sok. No: 1

Fiyat Teklifi Al


12. Gönül Davet Turkuaz Balo Salonu, İncirli Caddesi

bakırköy düğün salonları arasından 12 öneri

Kapasite 500-750
Otopark Kapasitesi 50-75
Davet Alanları Sadece Kapalı Alan

Nasıl bir mekan?

Balo salonu konseptine göre dizayn edilmiş Gönül Davet, yüksek tavanlı, ferah mı ferah bir mekan. Gösterişli loca sistemiyle dikkat çeken salon, beyaz ve golden tonlarının hakim olduğu sade ve şık bir dekorasyona sahip. Düğünlerini burada yapan çiftler mekan süslemelerinde genellikle dekorasyona uyumlu benzer renkleri tercih ediyor.

Güler yüzlü çalışanlara ve yakından ilgili işletmecilere sahip, samimi ve sıcak bir atmosfer vadeden bir Bakırköy düğün mekanı.

Gönül Davet Turkuaz düğün fiyatları nasıl?

Yemeksiz Paket Başlangıç Fiyatı (Hafta sonu)80.000 - 100.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta sonu)250 - 500 TL
Yemeksiz Paket Başlangıç Fiyatı (Hafta içi)60.000 - 80.000 TL
Minimum Yemekli Fiyat (Hafta içi)250 - 500 TL

Servis kaçta bitiyor?

22:00’de bitiyor.

Müzik kaçta bitiyor?

23:00’e kadar devam ediyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Gönül Davet Turkuaz’da bu hizmetleri dışarıdan sağlayamıyorsun.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

• Bu özel gününde mutluluğunu paylaşacağın davetlilerine sunulacak yemekleri önceden tadabilir, dilersen değişikliğe gidebilirsin. Minik misafirlerinin iştahını açacak özel menüleri de bulunuyor.

• Gönül Davet Salonu, toplu taşımaya elverişli merkezi bir lokasyonda. Bahçelievler Metro, İncirli Metrobüs İstasyonu ve Bakırköy Özgürlük Meydanı’na ortalama 10 dakika yürüme mesafesinde. Vale hizmeti sunan küçük bir otoparkı da var.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Aynı anda birden fazla düğün için elverişli değil. Gönül Davet Turkuaz Düğün Salonu’nu beğendiysen istediğin tarihi alabilmek için mekan işletmecileriyle iletişime geçmende fayda var.

• İçki servisi sunmayan Bakırköy düğün mekanları arasında. Senin için uygun değilse alkollü düğün salonları için listemizdeki diğer seçeneklere göz atabilirsin.

Gönül Davet Salonu Bakırköy’de nerede, kiminle görüşebilirsin?

İncirli Cad. Faik Köksal Sok. No: 3/A – 3/C

Fiyat Teklifi Al

Bakırköy düğün salonları seni yeteri kadar tatmin etmediyse ulaşım olanaklarının aynı derecede zengin olduğu ancak daha cazip rakamlar öneren çevre ilçelere de bir göz atabilirsin: