İstanbul'da Tekne Düğünü

İstanbul’daki tekne düğünü firmaları sayesinde Boğaz’da düğünü uygun fiyata, keyifli bir etkinliğe dönüştürebilirsin. İstanbul evlilik heyecanı yaşayan çifte kumrulara lüks otellerden şık salonlara, tabiat harikası kır bahçelerinden ziyafet tadında bir gün vadeden restoranlara değin birçok alternatifler sunuyor. Hatta daha sıra dışı düğün konseptleri arayan çiftler bütçelerinin durumuna göre tarihi mekanları ya da Boğaziçi yalılarını tercih edebiliyorlar. Senin için oluşturduğumuz İstanbul tekne düğünü listemiz ise adını andığımız bütün bu konseptleri bir araya getirebiliyor.

50 kişiden 1.000 kişiye ağırlama kapasitesindeki açık ve kapalı alanlara sahip tekneler; her iki yakası tarihi zenginliklerle dolu, maviyle yeşilin buluştuğu muhteşem Boğaz manzarasında unutulmaz bir düğün yapmana olanak sağlıyor. Geniş açık alana sahip tekneler rengarenk çiçeklerle süslendiğinde Boğaz’ın ortasında yüzen bir kır bahçesine dönüşüyor. Yat düğünü alternatifleri ise Boğaz manzaralı, 5 yıldızlı otellere meydan okuyor. Rakamlar çeşitlilik gösterse de İstanbul tekne düğünü fiyatları sanıldığı kadar yüksek değil. Yemekli kişi başı minimum fiyatlar 50-80 TL civarında. Boğaz’da düğün mekanları ile karşılaştırdığında ne kadar uygun olduğunu göreceksin. İkisinin tadı başka tabii.

İstersen karşılaştırma yapabilmek için İstanbul düğün mekanları özelinde yaptığımız dev incelemeye de başlamadan göz atabilirsin:

İstanbul Düğün Mekanları ve 2020 Fiyatları

1. Joy Tekne Turu Organizasyon: Yemekli kişi başı min. 30-50 TL

Joy Gemi Düğünü

Min. Yemekli Fiyat 30-50 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 30-50 TL
Yemekli Kapasite 500-750
Açık Hava Kapasitesi 750-1.000
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500

Nasıl bir seçenek?

15 yılı aşkın süredir kokteyl gezilerinden mezuniyet partilerine Boğaz’da gerçekleşen davet ve etkinlikler en çok tercih edilen firmalardan Joy Tekne Organizasyon’a ait gemiler yılda ortalama 200.000 kişiyi ağırlıyor. Boğaz’ın devi Joy, tekne düğünleri için de bu süre zarfında İstanbullu çifte kumrulara hizmet vermeyi sürdürmüş. Joy teknelerinde şu ana değin 1300’ün üzerinde düğün ve 450 kadar nişan gerçekleşmiş.

Joy bünyesindeki 26 tekne arasında 1.000 kişiye kadar davetli listelerini ağırlayabilecek tekneler dahi mevcut. Bu kadar seçenek arasında beğenine ve bütçene uygun bir tane bulabileceğini umuyoruz. Joy bünyesinde tekne düğünleri nasıl oluyor, görmek istersen:

Joy tekne düğünü fiyatları nasıl?

Joy Tekne Organizasyon bünyesinde her bütçe ve beğeniye uygun alternatifler mevcut.

Teknede yemekli düğün yapmak veya kokteylli bir davet organize etmek için hafta içi kişi başı 30-50 TL’den, hafta sonu 50-80 TL’den başlayan fiyatlar söz konusu.

Servis kaçta bitiyor?

03:00’te bitiyor. İstersen sonrasında da devam ediyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı. 03:00 ve sonrası.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hepsine evet! Düğününü en ince ayrıntısına kadar planlama şansına sahipsin.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Farklı kapasite ve dizaynlara sahip onlarca tekne arasında seçim yapma olanağı sunulması bir avantaj.
 • Çifte kumruları, beklemekte olan tekneye yat vasıtasıyla ulaştırmaları ve davetlilerin alkışları eşliğinde gerçekleşen ilk dans çok romantik değil mi?
 • Düğünlerin vazgeçilmezi olan fotoğraf ve videoların yanı sıra drone ile çekim imkanı sunmaları da çok hoş.
 • Düğün gününde davetlilerine servis edilecek yemekleri önceden görmek için menü tadımında bulunabiliyorsun. Değişiklik de talep edebilirsin. Diyabetli, vegan ve vejetaryen davetlilerin ile minik misafirlerin için özel menü seçenekleri de mevcut.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Yıl boyunca sundukları teknede düğün kampanyalarını daha da arttırmalarını dileriz.

Joy Boğaz Tekne Turu bünyesinde düğün yapmak için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0212 963 3745 no’lu telefondan Sinan Durmuş ya da Berna Durmuş ile konuşup hangi teknelerinin senin için ideal olduğunu öğrenebilir, her konuda detaylı bilgi alabilirsin.
Mecidiye Mah. Dereboyu Cad. Vatman Sok. No: 13 Kat: 4 Ortaköy Beşiktaş

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


2. Beyaz Martı: Yemekli kişi başı min. 50-80 TL

Beyaz Martı Teknesi

Min. Yemekli Fiyat 50-80 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 50-80 TL
Yemekli Kapasite 400-500
Açık Hava Kapasitesi 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400

Nasıl bir seçenek?

Türk Loydu belgesine sahip Beyaz Martı Davet Gemisi, 2015 yılından beri tekne düğünü yapmak isteyen çifte kumrulara ev sahipliği yapıyor. 42 metre uzunluğunda ve 10 metre genişliğindeki teknenin; şık bir iç dizayna sahip, etrafı geniş camlarla çevrili, yerleri laminant parke ile döşeli giriş katının kapasitesi hayli geniş. Yuvarlak masa düzeninde 300 kişiye kadar davetli listelerini ağırlamak mümkün. Elit görünümüyle dikkat çeken bar ise kapalı alana ayrı bir hava katıyor. Ses ve ısı izolasyonu açısından problemden uzak olan alanda motor gürültüsünden ve olumsuz hava koşullarından etkilenmeden muhteşem Boğaz manzarasının tadını çıkarmak mümkün.

Deri loca koltuklarıyla elit ve konforlu bir görünüme sahip üst katında ise 450 misafire kadar ağırlamak mümkün. Davet alanında olumsuz hava koşullarına karşı açılır kapanır bir tente de bulunuyor. Beyaz Martı, yakından ilgili işletmecileri ve profesyonel hizmet anlayışına sahip çalışanlarıyla İstanbul tekne düğünü alternatifleri arasında ilk akla gelenlerden. Teknede düğün nasıl olur merak ediyorsan, senin için hazırladıkları tanıtım videosuna göz atmanı tavsiye ederiz:

Beyaz Martı tekne düğünü fiyatları nasıl?

Vadettiği muhteşem atmosfere ve İstanbul’daki birçok açık-kapalı davet alanı fiyatlarına kıyasla teknede düğün maliyeti o kadar da yüksek değil. Yemekli bir düğün ya da kokteylli bir davet için hafta içi kişi başı 50-80 TL’den, hafta sonu 80-100 TL’den başlayan fiyatlar söz konusu.

Vur patlasın çal oynasın bir kına gecesi yapmak için de yukarıdaki minimum fiyatlar geçerli. Üstelik Beyaz Martı aksesuar kiralama olanağı da sunuyor. Teknede kına gecesi nasıl olurmuş yakından görmek istersen:

Servis kaçta bitiyor?

Genellikle 03:00’e kadar sürüyor. İstersen sonrasında da devam ediyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı. 03:00 ve sonrası.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Dışarıdan bir düğün fotoğrafçısı getirmeni istemiyorlar. Ancak istediğin profesyonel bir İstanbul düğün organizasyon firması ve catering şirketi ile anlaşmanın önünde herhangi bir engel bulunmuyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • 2015’ten beri hizmet veren Beyaz Martı’nın işletmecileri alanlarında epey deneyimli. 1987’den beri Boğaz’da düğün yapmak isteyen çifte kumrulara farklı teknelerde hizmet vermişler. Organizasyon konusundaki başarılarını burada evlenen çiftlerin yorumlarında da görmek mümkün.
 • Beyaz Martı Gemisi geniş çaplı davetli listelerini ağırlayabilecek kapasitede bir düğün teknesi.
 • Beyaz Martı’nın -1’inci katında tam teşekküllü bir mutfağı bulunuyor. Düğün akşamında sunulacak yemeklerin lezzetinden emin olabilmek için yetkili kişilerle iletişime geçip randevu alabilir ve menü tadımında bulunabilirsin. Arzu edersen değişikliğe gitme imkanı da var. Beyaz Martı Organizasyon & Davet Gemisi’nin özel menü seçenekleri de bir hayli zengin. Diyabet, kosher, vegan ve vejetaryen alternatifere ek olarak çocukların hoşuna gidecek yemekler de hazırlıyorlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İstediğin bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşma imkanın olsa fena olmazdı.

Beyaz Martı’da düğün yapmak için kiminle görüşebilirsin, tekne nerede?

? 0212 963 3246 no’lu telefondan Mehmet Baba ile konuşup tekne düğünü fiyatları ve kampanyaları hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

Kireçburnu Petrol Ofisi Yanı Kireçburnu

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


3. Bosphorus Tekne Turu: Yemekli kişi başı min. 50-80 TL

Bosphorus Tekne Düğünü

Min. Yemekli Fiyat 50-80 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 50-80 TL
Yemekli Kapasite 750-1.000
Açık Hava Kapasitesi 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750

Nasıl bir seçenek?

2000’den beri her yıl düğün, nişan, kına ve toplantı gibi etkinlikler için ortalama 500 sefer düzenleyen Bosphorus Tekne Tur Organizasyon, alanında lider firmalardan birisi. Firma bünyesindeki restoran, taka ve yat tipli onlarca tekne arasında her bütçe ve beğeniye uygun alternatifler mevcut.

Teknede nişan ve kına etkinlikler için ise Bosphorus’un 1-1.000 kişi arasında davetlilerini ağırlayabilecek kapasitedeki gemileri arasından bir tanesini seçme şansına sahipsin. Yat aracılığıyla düğün teknesine ulaşan bir çifte kumrunun mutluluğunu görmek için şu videoyu izleyebilirsin:

Bosphorus İstanbul teknede düğün fiyatları nasıl?

Bosphorus’un önerdiği teknede düğün fiyatları İstanbul açısından hayli cazip. Yemekli veya kokteylli bir düğün için hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın kişi başı 50-80 TL’den başlayan fiyatlar söz konusu.

Teknede kına gecesi yapmak istiyorsan hafta içi 30-50 TL, hafta sonu 50-80 TL’den başlayan kişi başı fiyatlar söz konusu.

Servis kaçta bitiyor?

Birçok İstanbul tekne düğününde olduğu gibi Bosphorus bünyesindeki gemilerde de servis 03:00’ten sonra devam edebiliyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Aynı şekilde. 03:00’ten sonra da sürebiliyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

• İstediğin catering ve organizasyon firmaları ile anlaşman için opsiyon sunuyorlar. Yalnızca dışarıdan düğün fotoğrafçısı getirmeni istemiyorlar.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Yıl boyunca çeşitli düğün kampanyaları ve indirimli paket sürprizleri sunan bir firma. Yakından takip etmekte fayda var.
 • Menü tadımı ve değişikliği konusunda esnekler. Vejetaryen ve çocuklara özel menü seçenekleri sunuyorlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Bir de istediğin düğün fotoğrafçısı ile anlaşma opsiyonu sunsalar iyi olurdu.

Bosphorus İstanbul tekne düğünü hakkında bilgi almak için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0212 963 3886 numaralı telefondan Zeynep Aydemir ile iletişime geçip indirimli düğün fırsatları hakkında bilgi alabilirsin.

Yıldız Posta Cad. İrfan Başbuğ Sok. No: 15/1 Esentepe Şişli

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


4. Boğaziçi Yatçılık: Yemekli kişi başı min. 30-50 TL

Boğaziçi Yatçılık Gemi Düğünü

Min. Yemekli Fiyat 30-50 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 30-50 TL
Yemekli Kapasite 400-500
Açık Hava Kapasitesi 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 400-500

Nasıl bir seçenek?

Farklı kapasitelerde 4 tekne ile masmavi Boğaz’da gemi düğünü yapmak isteyen çifte kumrulara hizmet veren Boğaziçi Yatçılık, “7’den 70’e herkesi denizle buluşturacağız” mottosuyla uyum içerisindeki cazip fiyatlarıyla dikkat çeken bir alternatif. Her bütçeye hitap etmeye çalışan firma yatta evlilik teklifi organizasyonları için de sıklıkla tercih ediliyor.

Boğaziçi Yatçılık’a ait teknelerde düğünler genellikle 4 saat kadar sürüyor. İstersen bu süreyi uzatma şansına da sahipsin. Hazırladıkları tanıtım videolarına göz atmak istersen:

Boğaziçi Yatçılık teknede düğün fiyatları nasıl?

Boğaziçi Yatçılık’ın önerdiği İstanbul tekne düğünü fiyatları çok uygun. Yemekli veya kokteylli bir davet için hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın kişi başı minimum 30-50 TL civarında bir ücret ödemen gerekiyor.

Firma bünyesindeki tekneler nikah sonrası yemeği ve kokteylleri için de tercih edilebilir. Yemekli davetler için hafta içi kişi başı 30-50 TL’den hafta sonu 50-80 TL’den başlayan rakamlar öneriyorlar. Kokteyller için ise bu rakam gün ayrımı olmaksızın kişi başı 30-50 TL’den başlıyor.

Servis kaçta bitiyor?

02:00’ye kadar nefis yemekler davetlilerinin masalarına servis edilmeye devam edecek.

Müzik kaçta bitiyor?

02:00’ye kadar müzik ve eğlence duraksamaksızın sürüyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Dışarıdan bir catering şirketi ile çalışmanı istemiyorlar. Bu hizmeti kendi bünyelerinde sunmayı tercih ediyorlar. Ancak İstanbul düğün fotoğrafçıları ve organizasyon firmaları arasından kendi istediğin bir tanesini getirme şansına sahipsin.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Boğaz’da düğün fiyatları açısından gayet cazip bir alternatif
 • Farklı kapasitelerdeki ve uygun fiyatlı 4 tekne arasında seçim yapma şansına sahipsin.
 • Menü tadımı ve değişikliği imkanı sunuyorlar. Vegan, vejetaryen ve minik davetlilerine özel menü seçenekleri de sunuyorlar.
 • Boğaziçi Yatçılık’ta gemi düğünü yapan çiftler sunulan hizmetten duydukları memnuniyeti yorumlarında belirtmişler.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Bir de istediğin catering şirketi ile anlaşma şansı sunsalar fena olmazdı.

Boğaziçi Yatçılık tekneleri hakkında bilgi almak için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0212 963 3783 numaralı telefondan Kadir Alioğlu ile konuşup ayrıntılar hakkında bilgi alabilirsin.

Ragıp Gümüşpala Cad. Küçükpazar İş Merkezi No: 33 Eminönü

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


5. İncisu Yatı: Yemekli kişi başı min. 50-80 TL

İncisu Yatı Tekne Düğünü

Min. Yemekli Fiyat 50-80 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 30-50 TL
Yemekli Kapasite 400-500
Açık Hava Kapasitesi 300-400
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300

Nasıl bir seçenek?

İncisu Yatı’na, masmavi İstanbul Boğazı’na aşık çifte kumrular için hazırlamış olduğumuz Kadıköy düğün salonları listemizde de bir alternatif olarak yer vermiştik. İncisu Yatı’nın geniş davetli listelerini ağırlayabilecek üst katında bulunan deri loca koltukları, tekne düğünlerinin elit havasını yansıtıyor. Tekne rengarenk çiçeklerle süslendiğinde masmavi denizin ortasında yüzen bir bahçeye dönüşüyor.

Yatın kapalı alanının şıklığına ise diyecek yok. Ahşap ağırlıklı bir dekorasyona sahip salon geniş camlarıyla davetlilerine panoramik Boğaz manzarası vadediyor. Salonda ayrıca konforlu bir gelin odası ve düğüne bebekleriyle gelecek davetlilerin için bir emzirme odası da mevcut. Ses izolasyonu yönünden geçer not almayı başaran yatta motor gürültüsü gibi rahatsızlık verici etkenlerden endişelenmene de gerek kalmayacak. Yat düğünü atmosferini görmek için şu videoyu izleyebilirsin:

İncisu yat düğünü fiyatları nasıl?

Yatta düğün fiyatları yemekli paketler için hafta içi kişi başı 50-80 TL’den , hafta sonu 80-100 TL’den başlıyor.

Kokteylli bir davet planlıyorsan hafta içi hafta sonu ayrımı bulunmaksızın kişi başı 30-50 TL’den başlayan bir ücret ödemen bekleniyor.

Servis kaçta bitiyor?

03:00 ve sonrası.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı. 03:00’ten sonrasında da devam edebiliyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstediğin düğün fotoğrafçısı veya organizasyon şirketi ile anlaşmanın önünde bir engel bulunmuyor. Yalnızca dışarıdan bir catering firması getirmeni istemiyorlar.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Kapalı alanın dekorasyonu en şık İstanbul düğün salonları ile boy ölçüşebilecek derecede başarılı.
 • İncesu Yatı’nın 15 yılı aşkın süredir evlilik heyecanı yaşayan çiftlere hizmet veren profesyonel işletmecileri ve güler yüzlü personeli hayli olumlu yorumlar almış.
 • Düğün öncesinde menü tadımında bulunmana ve değişikliğe gitmene olanak tanıyorlar. Diyabet, kosher, vegan, vejetaryen ve çocuklara özel menü seçenekleri de mevcut.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İstediğin bir catering şirketi ile anlaşman için opsiyon sunsalar fena olmazdı.

İncisu Yatı’nda düğün yapmak için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0216 706 6817 numaralı telefondan Hatice Dogaç ile konuşup düğün fiyatları ile ilgili bilgi alabilirsin.

Dumlupınar Mah. Yumurtacı Abdibey Cad. No: 7 İstanbul 216 Konutları C Blok D: 41 Fikirtepe Kadıköy

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


6. Mavi Düş Organizasyon: Yemekli kişi başı min. 30-50 TL

Mavi Düş Tekne Düğünü

Min. Yemekli Fiyat 30-50 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 30-50 TL
Yemekli Kapasite 100-200
Açık Hava Kapasitesi 100-200
Kapalı Alan Kapasitesi 100-200

Nasıl bir seçenek?

2013’ten beri Mavi Düş Organizasyon bünyesinde hizmet veren Born isimli şirin mi şirin tekne uygun fiyatlarıyla küçük çaplı davetli listelerine sahip çifte kumrular için cazip bir alternatif.

Laminant parke döşemeleri ve geniş camlarıyla şık bir kapalı salona sahip teknenin ses ve ışık sistemleri benim diyen düğün salonlarından geri kalmıyor.

Mavi Düş gemi düğünü fiyatları nasıl?

Mavi Düş’ün önerdiği rakamlar İstanbul tekne düğünü fiyatları açısından hayli cazip. Yemekli ve kokteylli davetler için hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın kişi başı 30-50 TL’den başlayan rakamlar söz konusu.

Kapasitesi ve uygun fiyatları sayesinde İstanbul kına gecesi mekanları karşısında da cazip bir alternatif olarak öne çıkıyor. Minimum kişi başı fiyatlar hafta içi 10-30 TL, hafta sonu 30-50 TL civarında.

Servis kaçta bitiyor?

23:00’te sona eriyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı. 23:00’te bitiyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Dışarıdan bir catering firması getirmene sıcak bakmıyorlar. İstediğin bir organizasyon firması veya fotoğrafçı ile anlaşmanın önünde ise bir engel bulunmuyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Menü tadımı ve değişikliği imkanı sunuyorlar. Çocuklara özel, vegan ve vejetaryen menü seçenekleri de var.
 • Düğün organizasyonu konusunda hayli başarılılar.
 • Önerdikleri uygun fiyatlarla kısıtlı bütçeye sahip çiftlere gemide düğün yapma fırsatı sunmaları takdire şayan.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Servis ve müzik birer saat daha uzun sürebilirdi.

Mavi Düş tekne düğünü için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0212 963 3769 numaralı telefondan Onur Anac ya da Rudi Sahak ile konuşup ayrıntılı bilgi alabilirsin.

İnönü Mah. Cumhuriyet Cad. Şunnu Apt. No: 111 K: 5 Şişli

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


7. Sunset Cruise: Yemekli kişi başı min. 50-80 TL

Sunset Cruise Tekne Düğünü

Min. Yemekli Fiyat 50-80 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 50-80 TL
Yemekli Kapasite 100-200
Açık Hava Kapasitesi 100-200
Kapalı Alan Kapasitesi 100-200

Nasıl bir seçenek?

Yemekli düzende 200 kişiye kadar davetli listelerini ağırlayabilen Sunset Cruise, modern görünümüyle dikkat çeken yeni bir tekne. Açık ve kapalı alanlarının şık dekorasyonu, tekneyi görsellik noktasında İstanbul düğün otelleri ile kıyaslanabilecek bir noktaya getirmiş.

Ahşap tonların hakim olduğu salon ve kapalı alan dahilindeki bar, asil ve nezih bir atmosfer yaratıyor. Açık alanda tercih edilen hasır sandalyeler ve çiçekli süslemeler ise tekneye yüzen bir kır bahçesi havası katıyor.

Sunset Cruise gemi düğünü fiyatları nasıl?

Lüks ve elit bir alternatif olan Sunset Cruise, İstanbul tekne düğünü fiyatları ortalamasının üzerinde rakamlar öneriyor.

Minimum yemekli ve kokteyl fiyatları hafta içi 50-80 TL, hafta sonu 80-100 TL civarında.

Servis kaçta bitiyor?

24:00’te sona eriyor.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Sunset Cruise bütün bu hizmetleri dışarıdan sağlayabilmen için opsiyon sunuyor.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • 1996’dan beri tekne düğünleri organize eden firma, yıllar içinde edindiği deneyimi Sunset Cruise’a yansıtmayı başarmış.
 • Boğaz’da elit bir düğün yapmak isteyen çiftler için uygun bir alternatif.
 • Düğünde davetlilerine sunulacak yemeklerin lezzetinden emin olmak için menü tadımında bulunabiliyorsun. İstersen değişikliğe gitme olanağı da var. Çocuklara ve et yemeyen davetlilerine özel menüler de sunuyorlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Geniş çaplı davetler için elverişli değil.

Sunset Cruise tekne düğünü için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0212 963 2654 numaralı telefondan Pelin Arslan ya da Sezen Tokdemir ile konuşup yemeklerden süslemelere, müziklerden fiyatlara düğünle ilgili aklına takılan tüm soruların cevabını alabilirsin.

Dereboyu Cad. Hafız Ali Sok. No: 10-B Beşiktaş

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


8. Boğaz Turizm: Yemekli kişi başı min. 50-80 TL

Boğaz Turizm Tekne Düğünü

Min. Yemekli Fiyat 50-80 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 50-80 TL
Yemekli Kapasite 200-300
Açık Hava Kapasitesi 300-500
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300

Nasıl bir seçenek?

Boğaz Turizm yıllardan beri her bütçe ve beğeniye hitap edecek çeşitlilikte 100 kadar teknesiyle İstanbullu çifte kumruları ağırlamayı sürdürüyor. Boğaz Turizm’i incelerken yalnızca düğün, kına ve nişan etkinliklerindeki performanslarını değil; iş toplantıları, doğum günleri gibi farklı amaçlara gerçekleştirdikleri turlar hakkında yapılan 90’a yakın yorumu da değerlendirdik. Mekan hakkında çok büyük oranda olumlu yorumlar yapıldığına şahit olduk.

Düğünlerini firma bünyesindeki teknelerden birinde gerçekleştirmiş bir çiftin mutlu anlarına tanıklık etmek ve atmosferi yakından görmek istersen şu videoya göz atmanda fayda var:

Boğaz Turizm İstanbul tekne düğünü fiyatları nasıl?

Yemekli ya da kokteylli bir davet için hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın kişi başı minimum 50-80 TL’den başlayan rakamlar öneriyorlar.

Servis kaçta bitiyor?

03:00 ve sonrası.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı. Dilersen 03:00’ten sonra da eğlence ve müzik sürebiliyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Düğününü en ince detaylara kadar planlayabilmen için hepsine evet!

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Orta çaplı davetlere elverişli şık bir düğün teknesi.
 • Profesyonel bir kadrosu var, müşteri memnuniyet oranı hayli yüksek.
 • Menü tadımı ve değişikliği mümkün. Önerdikleri özel menü seçenekleri ise bir hayli çeşitli. Çocuklara özel, diyabet, kosher, vegan, vejetaryan yemek alternatifleri sunuyorlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• 2020 yaz düğünleri için yeni kampanyalı paketler sunmalarını umuyoruz.

Boğaz Turizm gemi düğünü için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0212 963 3770 numaralı telefondan Onur Narcin ile konuşup hangi teknenin sana en uygun olduğunu öğrenebilir, düğününü planlamaya başlayabilirsin.

Merkez : İstiklal Cad. No: 189 K:2 D: 3 Beyoğlu

Ofis : Ortabayır Mah. Akdere Cad. No : 39 Levent

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


9. Takatukatur: Yemekli kişi başı min. 10-30 TL

Takatukatur

Min. Yemekli Fiyat 10-30 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 10-30 TL
Yemekli Kapasite 50-100
Açık Hava Kapasitesi 50’den az
Kapalı Alan Kapasitesi 50-100

Nasıl bir seçenek?

Şirin tekne küçük çaplı düğünler için bir alternatif olsa dahi kapasitesi gereği daha çok nikah sonrası yemeği, kına ve nişan organizasyonları ve sürpriz evlenme teklifleri gibi etkinlikler için tercih ediliyor.

Boğaz’ın iki yakasındaki ilçelerden birinde gerçekleştireceğin düğününden sonra en sevdiğin davetlilerinle beraber eğlenmek için uygun fiyatlı, hoş bir seçenek.

Takatukatur İstanbul tekne düğünü fiyatları nasıl?

Gemide düğün fiyatları açısından makul bir alternatif. Yemekli bir davet için kişi başı minimum fiyat hafta içi 10-30 TL, hafta sonu 50-80 TL civarında.

Kokteyl yapmayı planlıyorsan hafta içi kişi başı 10-30 TL’den, hafta sonu 30-50 TL’den başlayan rakamlar söz konusu.

Servis kaçta bitiyor?

03:00’e ve istersen sonrasına kadar sürebiliyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hepsine evet!

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Mürettabatın sunduğu profesyonel hizmetten memnun kalacağını umuyoruz.
 • Uygun fiyatlı, şirin düğün tekneleri arasında.
 • Menülerde değişikliğe gitme olanağı mevcut.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Menü tadımı imkanı bulunmuyor.

Takatukatur gemi düğünü için kiminle görüşebilirsin?

? 0212 963 3102 numaralı telefondan Sümer Demir ile konuşup detaylı bilgi alabilirsin.

Yavuz Sultan Selim Mah. Cibali Cad. No: 39/B Fatih

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


10. Mavi Boğaz Turizm: Yemekli kişi başı min. 10-30 TL

Mavi Boğaz Turizm Tekne Düğünü

Min. Yemekli Fiyat 10-30 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 10-30 TL
Yemekli Kapasite 300-400
Açık Hava Kapasitesi 200-300
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300

Nasıl bir seçenek?

Mavi Boğaz Turizm bünyesinde hizmet veren orta çaplı düğünlere elverişli tekne, açık ve kapalı alanlarıyla şirin mi şirin. Fiyat-performans açısından bir hayli başarılı bulduğumuz tekne, İstanbul’da uygun fiyatlı düğün mekanı arayan çifte kumruların gözden geçirmesi gereken bir alternatif.

Birbirine yakın fiyatlarda, aynı kalitede hizmet veren ve eşdeğer güzellikte dekorasyonlara sahip bir kapalı salon ya da masmavi Boğaz manzarasını sunan bir tekne arasında tercih yapmak çok zor olmasa gerek 🙂

Mavi Boğaz Turizm tekne düğünü fiyatları nasıl?

İstanbul tekne düğünleri fiyatları açısından hayli cazip bir seçenek. Yemekli bir düğün içi hafta içi 10-30 TL’den, hafta sonu 30-50 TL’den başlayan fiyatlar öneriyorlar.

Kokteylli bir davet için ise gün ayrımı olmaksızın kişi başı minimum 10-30 TL aralığında bir ücret ödemen gerekiyor.

Servis kaçta bitiyor?

02:00’ye kadar sürüyor.

Müzik kaçta bitiyor?

02:00’de servisle beraber müzik de son buluyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Evet, düğününü istediğin gibi planlayabilmen için kısıtlayıcı davranmıyorlar.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Dekorasyon, süslemeler ve düğün organizasyonu noktalarında hayli başarılılar.
 • Düğünden önce menü tadımında bulunma ve değişikliğe gitme olanağın var. Diyabet, kosher, vegan ve vejetaryan menü alternatifleri sunuyorlar. Çocuklara özel yemekler hazırlamayı da ihmal etmiyorlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Çok da bir şey aramadı açıkçası. Hoş, cazip bir seçenek.

Mavi Boğaz Turizm gemi düğünü için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0212 963 3493 numaralı telefondan Osman Kılıç ile konuşup detayları öğrenebilirsin.

Sarıdemir Mah. Prof. Cemil Bilsel Cad. Nakkaşoğlu İş Hanı No: 4 Kat: 2 D: 113 Eminönü

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


11. Okyanus Yatı: Yemekli kişi başı min. 80-100 TL

Okyanus Yatı Düğün

Min. Yemekli Fiyat 80-100 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 50-80 TL
Yemekli Kapasite 200-300
Açık Hava Kapasitesi 300-400
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400

Nasıl bir seçenek?

42 metre boyunda ve 10 metre enindeki Okyanus Yatı, oturma düzeninde 350 kadar davetliyi ağırlayabilecek kapasitede. Yerli ve yabancı birçok müstakbel çifte elit bir atmosferde Boğaz’ın doğal güzelliğini sunan Okyanus’ta yemekli davetler genellikle 4 saat sürmekle beraber, çiftlerin arzusu dahilinde bu süre uzatılabiliyor.

Okyanus Yatı; misafirlerin karşılanmasından çiftlerin yata çıkışları ve ilk danslarına, pasta seremonisinden çok sevilen dj’lerinin çaldığı müziklere kadar kaliteli ve detaylara önem veren bir tekne düğünü organizasyonu için ideal.

Okyanus yat düğünü fiyatları nasıl?

Okyanus Yatı’nın önerdiği rakamlar İstanbul tekne düğünü fiyatları ortalamasının biraz üzerinde. Minimum kişi başı yemekli fiyatlar hafta içi 80-100 TL’den, hafta sonu 100-150 TL’den başlıyor.

Kokteylli bir davet için ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın kişi başı 50-80 TL’den başlayan bir ücret ödemen gerekiyor.

Servis kaçta bitiyor?

03:00 ve istersen sonrasında da devam edebiliyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Servisle aynı. 03:00 ve sonrası.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Evet, düğününü en ince ayrıntılarına kadar istediğin gibi planlamak için bu hizmetleri dışarıdan sağlama olanağına sahipsin.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Hem alt hem üst katları görsellik açısından hayli başarılı.
 • Yat işletmecisinin çözüm odaklı yaklaşımı burada evlenen çiftlerin övgülerini toplamış.
 • Teknelere göre biraz fazla olsa da elit ve lüks ambiyansıyla yatta düğün fiyatları İstanbul’daki belli başlı salon ve kır bahçeleri ile kıyaslandığında o kadar da yüksek değil.
 • Menü tadımı ve değişikliği imkanı mevcut. Diyabet, kosher, vegan ve vejetaryen gibi özel menü seçenekleri de sunuyorlar. Elbette minik davetlilerine özel yemekler de hazırlıyorlar.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Okyanus Yatı, İstanbul tekne düğünü alternatifleri arasında en çok tercih edilenlerden. İstediğin tarihi alabilmek için elini çabuk tutmanda fayda var.

Okyanus’ta yat düğünü yapmak için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0212 963 3790 numaralı telefondan Barbaros Mete ile konuşup düğününü organize edebilirsin.

Necati Alburz Sok. Hamidiye Apt. No: 8 Balmumcu Beşiktaş

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


12. Yat Latilla: Yemekli kişi başı min. 200-300 TL

Latilla Yat Düğünü

Min. Yemekli Fiyat 200-300 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 150-200 TL
Yemekli Kapasite 50-100
Açık Hava Kapasitesi 100-200
Kapalı Alan Kapasitesi 50-100

Nasıl bir seçenek?

Zarafet, şıklık ve elit dizaynıyla romantik bir çekiciliğe sahip 36 metre uzunluğundaki Yat Latilla, İstanbul’daki en lüks düğün mekanları ölçeğinde değerlendirilmesi gereken bir alternatif. Latilla küçük çaplı düğünlerin yanı sıra yatta nişan ve kına organizasyonları ile nikah sonrası yemekleri için de tercih ediliyor.

Boğaz’ın muhteşem atmosferindeki yüzen sarayda gerçekleştireceğin şölen tadındaki davet, senin ve misafirlerinin hafızalarında unutulmaz bir hatıra olarak yer edecek.

Latilla yat düğünü fiyatları nasıl?

Yatta düğün fiyatları İstanbul’un lüks mekanları ortalamasında. Yemekli bir davet için gün fark etmeksizin kişi başı 200-300 TL’den başlayan rakamlar söz konusu.

Kokteylli düğün yapmayı tercih edersen hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın kişi başı 150-200 TL’den başlayan bir ücret ödemen bekleniyor.

Servis kaçta bitiyor?

03:00’e ve sonrasına kadar devam edebiliyor.

Müzik kaçta bitiyor?

Aynı. 03:00 ve sonrası.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstanbul düğün organizasyon şirketleri ve catering firmaları arasından seçim yapma opsiyonu sunuyorlar. Yalnızca fotoğraf çekimi için dışarıdan biriyle anlaşmanı istemiyorlar.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Yatın elegant bir dizayna sahip barını çok sevdik.
 • Yat Latilla, dekorasyon ve süslemeler konusunda hayli başarılı.
 • Menüde değişikliğe gidebiliyorsun. Vegan, vejetaryen ve çocuklara özel menü alternatifleri var.
 • Kalkış noktası Bebek olan yat, dilersen başka iskelelerden de davetlilerini alabiliyor.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Menü tadımı imkanı bulunmuyor.

Yat Latilla’da yat düğünü yapmak için kiminle görüşebilirsin, tekne nerede?

? 0850 532 0676 numaralı telefondan Mine Yılmaz ile görüşüp gemi düğünü fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsin.

Cevdetpaşa Cad. Boğaziçi Üniversitesi Otobüs Durağı Arkası Bebek

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


13. Bosfor: Yemekli kişi başı min. 50-80 TL

Turyol Bosfor

Min. Yemekli Fiyat 50-80 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 30-50 TL
Yemekli Kapasite 200-300
Açık Hava Kapasitesi 100-200
Kapalı Alan Kapasitesi 200-300

Nasıl bir seçenek?

Türk Loydu denetiminden geçip 2011’den beri Boğaz’da düğün yapmak isteyen çifte kumrulara hizmet veren Bosfor, Turyol güvencesinde bulunuyor. Uygun fiyatlara 5 yıldızlı otel konforu ve servis kalitesi vadeden düğün teknesi harikulade iç dizaynı ile görenleri büyülüyor.

Karar vermeden önce Bosfor’u fiyat-performans açısından şu listemizde bulunan düğün mekanları ile kıyaslamanı tavsiye ediyoruz:

Ortam Şık, Fiyatlar Ortalama: En Cazip Anadolu Yakası Düğün Mekanları

Bosfor düğün teknesi fiyatları nasıl?

Masmavi Boğaz’da bir davet organize etmek için İstanbul düğün salonları fiyatları ortalamasında rakamlar söz konusu. Yemekli düğünler için hafta içi 50-80 TL’den hafta sonu 80-100 TL’den başlayan bir ücret ödemen gerekiyor.

Kokteylli bir düğün için ise hafta içi kişi başı minimum 30-50 TL, hafta sonu 50-80 TL ödemen gerekiyor.

Servis kaçta bitiyor?

03:00 ve sonrası.

Müzik kaçta bitiyor?

Servise göre erken bir saatte, 24:00’te sona eriyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Catering şirketi ve düğün fotoğrafçısı hizmetlerini dışarıdan sağlamanı istemiyorlar. İstediğin düğün organizasyon şirketi ile anlaşman konusunda ise opsiyon sunuyorlar.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Yeni bir tekne olan Bosfor, düğün mekanı ve restoran olarak hizmet vermesi için özel olarak tasarlanmış.
 • Davetlilerin teknenin demirlemiş olduğu Kadıköy Turyol İskelesi’nin karşısındaki geniş otoparktan faydalanabilecekler.
 • Düğün öncesinde randevu alıp menü tadımında bulunabiliyor, değişikliğe de gidebiliyorsun. Bosfor; diyabet, vegan, vejetaryen, kosher ve çocuklara özel menü seçenekleri sunmasıyla yemek konusunda tüm davetlilerini memnun edecek gibi görünüyor.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• Dışarıdan istediğin bir düğün fotoğrafçısı ile anlaşabilmen için opsiyon sunsalar fena olmazdı.

Bosfor tekne düğünü için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0212 963 3852 numaralı telefondan Mehmet Ali Ömeroğlu ile konuşup 2020 tekne düğünü fiyatları ve kampanyaları hakkında bilgi alabilirsin.

Kemankeş Mah. Necatibey Cad. Akçe Sok. No: 1/3 Karaköy

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


14. Balıklı Davet Teknesi & Organizasyon: Yemekli kişi başı min. 50-80 TL

Balıklı Düğün Teknesi

Min. Yemekli Fiyat 50-80 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 50-80 TL
Yemekli Kapasite 400-500
Açık Hava Kapasitesi 400-500
Kapalı Alan Kapasitesi 300-400

Nasıl bir seçenek?

Şıklıkta İstanbul düğün otelleri ile yarışabilecek yeni ve modern bir tekne olan Balıklı Davet, orta çaplı davetli listelerini rahatlıkla misafir edebilecek kapasitede. Krem-kahve tonlarının hakim olduğu kapalı salonda yer alan krem rengi masa ve sandalyeler çok şık bir mekan görselliği yaratmış. Masaları süsleyen rengarenk çiçeklerle bezeli beyaz ve gümüş rengi şamdanlar bu iç açıcı görüntüye ihtişam katarken, sade bir şıklık anlayışı ile dizayn edilmiş bar ise salona elit ve nezih bir hava katmış.

Açık davet alanı ise salondan farklı olarak karşıtların birliğini gösteren bir anlayışla düzenlenmiş. Öyle ki zemin ile localarda koyu renklerin hakimiyeti göze çarparken masa-sandalye ve bar için beyaz tonları tercih edilmiş. Arzu edilirse alanın dekorasyonunu ve renkleri değiştirmek de mümkün.

Balıklı Davet Teknesi düğün fiyatları nasıl?

Başarılı görselliğini de hesaba kattığımızda İstanbul tekne düğünü fiyatları için cazip bir seçenek.

Yemekli ya da kokteylli bir düğün için hafta içi hafta sonu fark etmeksizin kişi başı 50-80 TL’den başlayan bir ücret söz konusu.

Servis kaçta bitiyor?

03:00 ve sonrası.

Müzik kaçta bitiyor?

Müzik de servis gibi 03:00 ve sonrasında devam edebiliyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

Hayır, Balıklı Davet bütün bu hizmetleri kendi bünyesinde sunan İstanbul tekne düğünü firmaları arasında.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Farklı anlayışlara göre dizayn edilmiş açık ve kapalı alanlarının kendi aralarında ahenkli bir uyum yakalamayı başardığı bir düğün teknesi.
 • Menü tadımında ve değişikliğinde bulunma olanağı sağlıyorlar. Vegan, vejetaryan, diyabet, kosher ve çocuklara özel menü seçenekleri de var.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İstediğin bir düğün organizasyon firması ile anlaşman için olanak sunsalar fena olmazdı.

Balıklı Davet Organizasyon için kiminle görüşebilirsin, tekne nerede?

? 0212 963 0419 numaralı telefondan Gencer Şengün ile konuşup önerdikleri düğün kampanyaları ve paketleri hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

Haydar Aliyev Cad. Kireçburnu Mah. Petrol Ofisi Yanı Balıklı 2 Teknesi, Sarıyer

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA


15. Teknede Organizasyon: Yemekli kişi başı min. 30-50 TL

Teknede Organizasyon Düğün

Min. Yemekli Fiyat 30-50 TL
Min. Kokteyl Fiyatı 30-50 TL
Yemekli Kapasite 500-750
Açık Hava Kapasitesi 100-200
Kapalı Alan Kapasitesi 500-750

Nasıl bir seçenek?

Firma birden fazla seçenek sunmasına rağmen sana görselini paylaştığımız tekneden bahsetmek istiyoruz. Özellikle yaz ayları dışında bir tekne düğünü yapmayı planlıyorsan 750 kişiye kadar ağırlayabilen bu gemi sıra dışı bir alternatif.

Aslında tekneyi yüzen bir düğün salonu olarak tanımlamak da mümkün. Geniş dans pisti, loca sistemi, ferah masa düzeni ve elbette muhteşem manzarasıyla Anadolu ve Avrupa yakası düğün salonları karşısında güçlü bir seçenek.

Teknede Organizasyon düğün fiyatları nasıl?

Organizasyon şirketinin önerdiği rakamlar İstanbul tekne düğünü fiyatları açısından hayli uygun. Yemekli bir düğün için hafta içi kişi başı 30-50 TL, hafta sonu 50-80 TL ödemen gerekiyor.

Kokteylli bir davet için ise hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın kişi başı 30-50 TL civarında bir ücret talep ediyorlar. Bu rakamları Boğaz’da düğün fiyatları açısından cazip bulduğumuzu söyleyebiliriz.

Servis kaçta bitiyor?

Düğün 24:00’e kadar ziyafet tadında devam edecek.

Müzik kaçta bitiyor?

24:00’te bitiyor.

Dışarıdan catering, organizasyon firması ve fotoğrafçı getirebilir misin?

İstediğin profesyonel bir İstanbul düğün fotoğrafçısı ve catering şirketi ile anlaşmanın önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Düğün organizasyonu konusunda ise dışarıdan hizmet almanı istemiyorlar.

En çok hangi özelliklerini beğendik?

 • Farklı kapasitede düğün tekneleri arasında tercih yapma imkanın bulunuyor.
 • Soğuk kış günlerinde, muhteşem Boğaz manzarasında unutulmaz bir düğün yapmak için en iyi seçeneklerden biri. Fiyat-performans açısından da hayli başarılı.
 • Yıl boyunca her bütçeye ve beğeniye uygun düğün paketleri sunuyorlar. Yakından takip etmekte fayda var.
 • Düğün öncesinde randevu alıp menü tadımında bulunma ve değişikliğe gitmen olanağı sağlıyorlar. Özel menü seçenekleri de hayli zengin.

Gözlerimiz başka ne aradı?

• İstediğin bir düğün organizasyon firması ile iletişime geçip detaylı bilgi alabilirsin.

Teknede Organizasyon için kiminle görüşebilirsin, firma nerede?

? 0212 963 1289 numaralı telefondan Mehmet Karadağ ile konuşup önerdikleri düğün kampanyaları ve paketleri hakkında detaylı bilgi alabilirsin.

İrfan Baştuğ Sok. Yuva 5 Apt. Bahçekatı No: 15 Kapı: 5 Daire: 1 Şişli

Fiyat Teklifi Al
HEMEN ARA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.