İstanbul Tekne Düğünü

40 tekne düğünü bulundu.

İstanbul’daki Tekne Düğünü

Tekne düğünü İstanbul’da evlenecek çiftler için büyük bir şans! Boğazın tam ortasında evliliğe ‘Evet’ diyebilmek, müthiş manzaralara tanık olmak isteyen çiftler tekne düğünlerine büyük bir ilgi gösteriyor. Tekneler, Beşiktaş ve Kadıköy gibi iskelesi olan birçok noktadan davetlileri alarak organizasyona başlayabiliyor. Sonrasında ise ortalama 3 saat süren bir tur ve bol eğlence eşliğinde şahane etkinlikler düzenliyorlar.

İstanbul düğün mekanları seçenekleri arasında teknelerin bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri geniş fiyat skalasına sahip olmaları. Düğün bütçen ne kadar olursa olsun kendine uygun bir tekne bulabilmen mümkün. Teknelerin genelde hem açık hem de kapalı alanları oluyor ve bu sayede neredeyse her dönem düğün organizasyonlarına ev sahipliği yapabiliyorlar.

Yaz düğünlerinde, çiftler mekanların açık alanını kullanmayı tercih ediyor. Kapalı alanları da karşılaşılabilecek yağmur ve rüzgar gibi durumlara karşı yedekte bekletiliyor. Bu sayede hava koşulları nasıl olursa olsun düğününe ara vermeden devam edebiliyorsun. Bu alanların haricinde gelin ve damadın dinlenebilmesi için özel bir odaları da bulunuyor. Davetliler gelene kadar bu odada vakit geçirebiliyorsun.

İstanbul düğün teknelerinin kapasiteleri de değişiklik gösteriyor. 100-200 kişilik tekneler mevcutken, 400-500 davetli kapasitesine sahip tekneler de bulunuyor. Davetli sayısını önceden belirlersen küçük bir tekneyle mi yoksa geniş bir yatla mı anlaşacağına da karar vermiş olursun. Bu teknelerde eğlenirken bir diğer yandan da sadece deniz manzarası değil; orman, şehir ve tarihi yapı manzaralarına da tanık olabilirsin.

İstanbul Teknede Düğünü Paketleri

İstanbul’daki teknelerde çiftlerin ihtiyaçları doğrultusunda birbirinden farklı hizmetleri kapsayan paketler hazırlanıyor. Yetkililerle görüşmeye gittiğinde bu standart paketleri sunuyorlar ve bütçene en uygun olanı seçebiliyorsun. Bazı tekneler standart paketlerde değişiklik yapmana da müsaade edebiliyor. Kullanmayacağını düşündüğün hizmetleri çıkarıp, yerine talep ettiklerini –çıkarılan hizmetle eşdeğer olması şartıyla- ekleyebiliyorlar.

Teknelerin düğünler için verdiği hizmetlerden ilki yemek/kokteyl servisi oluyor. Yemekli menü tercih edersen davetlilerine başlangıç, ara sıcak, ana yemek ve tatlıdan oluşan bir set menü sunuluyor. Kokteyl seçeneğinde ise atıştırmalıkların olduğu tabaklar masalara servis ediliyor. Menülerin yanında alkollü veya alkolsüz içecek servisleri de bulunuyor. Tüm ikramlar işinde uzman personeller tarafından servis ediliyor.

İstanbul tekne düğünü seçeneklerinin olmazsa olmazlarından biri süslemeler! Tüm tekneler, düzenlenecek organizasyona uyacak şekilde konseptler belirleyip davet alanlarını o şekilde dekore ediyor. Davetlilerin masa ve sandalyeleri özenle hazırlanıp, gelin-damat masaları da çiçeklerle donatılıyor. Işık sistemleriyle de yapılan bu dekorasyon destekleniyor. Ses, ışık ve sahne sistemleri de yetkililer tarafından temin ediliyor.

İstanbul tekne düğünü paketlerinde sunulan diğer hizmetler ise fotoğraf ve video çekimi, DJ, canlı müzik, karşılama hostesi gibi seçeneklerden oluşuyor. Bunlar dışında after party, lazer şovu gibi ekstra hizmetler de talep edebiliyorsun. After party düzenlemek istersen düğün sonrasında iskeleye uğrayıp yaşı büyük davetlilerinizi bırakıyor ve tekne turuna parti ekibiyle devam ediyorlar.

İstanbul Tekne Düğünü Fiyatları Nasıl?

Teknede düğün İstanbul’da gayet uygun fiyatlara düzenlenebiliyor. Ortalama kişi başı fiyatlara baktığımızda her bütçeye hitap ettiğini görüyoruz. Ne kadar çok davetli çağırırsan ödemen gereken tutar da aynı oranda yükseliyor. Kokteyl menüler, yemekli menülere göre bir tık daha uygun fiyatlı oluyor. Alkolsüz ve alkollü içecek servisi için de aynı fark söz konusu.

Teknenin boyutuna ve genişliğine göre de fiyatlar değişiklik gösterebiliyor. Çok geniş bir yatta düğün yapmak istersen, fiyatlar ortalamanın biraz üstüne çıkabiliyor. Tabii düğün yapacağın tarih de çok önemli. Teknelere özellikle yaz döneminde çok fazla talep gösterildiğinden, sonbahar ve kış dönemleri çok avantajlı indirimler yapıyorlar. Takip etmeni mutlaka öneriyoruz.

İstanbul’da İzmir tekne düğünü fiyatlarıyla neredeyse aynı rakamlar talep ediliyor. Seçeceğiniz düğün paketine bağlı olarak da fiyatlar belirleniyor. Yatta düğün fiyatları İstanbul’daki çiftler after party, canlı müzik gibi ekstra hizmetler talep ettiği zaman yükselebiliyor. Hatta bu ekstra taleplerin fiyatlandırması ayrıca yapılıyor. Kına, nişan gibi etkinlikler için de farklı paketler hazırlayabiliyorlar.

İstanbul’da Tekne Düğünü Yapmanın Avantajları

Tüm Tekne Düğünleri